Телевізійне інформаційне молодіжне об'єднання          

 
    Новини
    Історія
    Діяльність
    Обмін досвідом
    Наші проекти
    Звіти про діяльність
    Про нас у ЗМІ
    Партнери
    Інформаційний бюлетень
    ГО Кіровоградщини
 
   

ТІМО

ТІМО (ТЕЛЕВІЗІЙНЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ МОЛОДІЖНЕ ОБ'ЄДНАННЯ) “ВІДКРИТІ ДВЕРІ”
ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ
(Вересень 2017 року № 118)

Реєстрація триває щомісяця

Грант від Європейського фонду підтримки  демократії

 (The European Endowment for Democracy, EED)

Європейський фонд підтримки демократії (The European Endowment for Democracy, EED) надає підтримку організаціям, неформальним платформам та окремим активістам, діяльність яких спрямована на розвиток і зміцнення демократичного громадянського суспільства. Тривалість проектів та суми грантів визначаються індивідуально.

Заявки приймаються на фінансування проектів, мета яких – розвиток і зміцнення демократичного громадянського суспільства у країнах, охоплених Європейською політикою сусідства. На гранти EED можуть претендувати організації, рухи, а також активісти, молодіжні лідери та представники незалежних мас-медіа, що діють також в Інтернеті, без огляду на розмір їх структури та формальний статус.

Заявки приймаються в електронній формі у вигляді заповненого формуляру англійською мовою, що міститься на сайті за посиланням: https://www.democracyendowment.eu/support/.

EED може надавати допомогу в невідкладному режимі (open financing cycle), без оголошення так званих пропозицій (calls for proposals). Гранти, надані конкретним проектам, можуть відрізнятися періодом тривання та розміром (від 10 000 до 150 000 євро). Передусім увага звертається на проекти, котрі не мають шансів на здобуття підтримки з інших джерел.

Види підтримки EED: 1. Фінансування ініціатив з культивування демократії. 2. Профільне фінансування та інституційна підтримка EED зазвичай передбачає покриття поточних витрат, в окремих випадках.

Детальна інформація про надання гранту англійською мовою за посиланням:

https://www.democracyendowment.eu/.

 

Реєстрація триває до: 15 вересня 2017 року

Конкурс Міністра закордонних справ Республіки Польща на найкращу історичну публікацію

Міністр закордонних справ РП оголошує конкурс на найкращу публікацію, що популяризує історію Польщі (іноземною мовою) та історію польської дипломатії (польською мовою), які було опубліковано у 2015-2016 роках. Історики можуть подавати свої публікації до 15 вересня 2017 року.

У конкурсі розглядатимуться як наукові монографії, так і публікації популярно-наукового характеру.

Переможець конкурсу у категорії «Найкраща публікація, що популяризує історію Польщі іноземною мовою» отримає нагороду у розмірі 10 тисяч євро.

Переможець конкурсу у категорії «Найкраща публікація, що популяризує історію польської дипломатії польською мовою» отримає нагороду у розмірі 20 тисяч PLN.

Умови участі у конкурсі:

 • Подання публікації до 15 вересня 2017 року (дата отримання публікації має значення).
 • Роботи необхідно подавати у 3 екземплярах, додаючи до них (за можливістю) опубліковані рецензії та відгуки видавництв.
 • Участь у цьогорічному конкурсі можуть брати лише роботи, опубліковані у 2015-2016 роках.
 • Публікації необхідно надіслати на адресу: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej, Al. J. Ch. Szucha 23, 00-580 Warszawa. На конверті потрібно зазначити „Konkurs Historyczny Ministra SZ” або ж особисто занести до міністерства ЗС РП al. J. Ch. Szucha 21, вхід від вул. Litewskiej, з понеділка по п’ятницю з 8:15 до 16:15.

Додаткові питання слід керувати на адресу: emilia.jasiuk@msz.gov.pl, зазначивши у темі листа „Konkurs Historyczny Ministra SZ”.

Джерело: Польський Інститут у Києві.

 

Реєстрація триває до: 15 вересня 2017 року

Berlin Impact Pre-Accelerator для соціальних, “зелених” та креативних стартапів

З 1 жовтня по 2 грудня відбудеться пред-акселераційна програма для 15 учасників з України, Білорусі та Росії. Для українських конкурсантів організацією займається Impact Hub Odessa у партнерстві з Social Innovation School Berlin.

Щоб взяти участь у конкурсі на програму необхідно мати MVP чи хоча би концепт для соціального, зеленого чи креативного бізнесу та знати англійську мову.

Що отримають відібрані проекти:

– особистого ментора, який допоможе з формуванням чи доопрацюванням MVP, бізнес-стратегії та маркетингового позиціонування;

– можливість потрапити на Ruhr Summit у Дортмунд (19-20 жовтня);

– прокачати свій проект в рамках інноваційної лабораторії та культурного обміну у Берліні (21-25 жовтня);

– презентувати свій проект 2 грудня на Дні Креативної економіки у Одесі.

Свій проект можна подати до 15 вересня 2017 року за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1PKhlf8YPm-feROWmgiZdJv8-X2QINoFhaOdcE0LFbUw/viewform?edit_requested=true

Детальна інформація про Берлінську школу соціальних інновацій за посиланням: http://soinschool.org

 

Реєстрація триває до: 15 вересня 2017 року

Конкурс малих грантів на проведення журналістських розслідувань злочинів проти журналістів

Конкурс малих грантів на проведення журналістських розслідувань злочинів проти журналістів Інститут Розвитку Регіональної Преси та Національна Спілка Журналістів України оголошують конкурс малих грантів на проведення журналістських розслідувань злочинів проти журналістів.

Мета конкурсу – з’ясувати, що є причиною безкарності злочинів проти журналістів, спонукати правоохоронців до пошуку й покарання винних та захисту прав співробітників ЗМІ, а також привернути увагу громадськості до ризиків, пов’язаних з роботою в медіа.

До участі в конкурсі запрошуємо журналістів усіх видів ЗМІ з усіх регіонів України, незалежно від досвіду проведення розслідувань. Головною умовою участі є зацікавленість у якісному розслідуванні злочинів проти колег.

Щоб відправити заявку на конкурс малих грантів, потрібно заповнити аплікаційну форму, в якій обов’язково:

- обрати одну з тем (кейсів конкретних злочинів) з запропонованого нами списку. Ви можете працювати за класичною схемою кримінальних розслідувань, тобто намагатися відтворити події та зробити реконструкцію злочину; спробувати довести злочинну недбалість чи умисел слідчих та судових органів влади або зробити розслідування про фігурантів злочину, їхні політичні та бізнес інтереси, зв’язки, можливий вплив на правоохоронців чи суд.

*Цей список весь час оновлюється і є неповним. Якщо ви хочете повідомити про скоєння злочину проти журналіста, якого немає в нашому списку, будь ласка, напишіть на електронну адресу: oblik@nsju.org.

Сформулювати гіпотезу та визначити план розслідування, вказати можливі відкриті й закриті джерела отримання інформації з цієї теми.

Також необхідно заповнити бюджетну форму, вказати назву ЗМІ, у якому ваше розслідування буде опубліковане, та надати письмову згоду вашого безпосереднього керівника (редактора, продюсера тощо) на публікацію вашого розслідування.

Конкурс передбачає 10 грантів на розслідування. Відбір заявок проводитиметься на конкурсній основі. Останній термін подачі заявок – 15 вересня 2017 року. Результати буде оголошено через 2 тижні після завершення конкурсу. Переможці матимуть до 2 місяців на підготовку розслідувань. Останній термін публікації готового розслідування – 30 листопада 2017 року. Найкращі розслідування будуть додатково опубліковані на сайтах “Української Правди” та українського бюро Радіо “Свобода”.

На додаток до фінансової підтримки всім переможцям конкурсу будуть доступні безкоштовні консультації від експертів ГО “ІРРП” та НСЖУ.

*Допублікаційна експертиза проводиться з метою усунення  конфліктів із законом та негативних правових наслідків для журналіста та ЗМІ, у яких будуть оприлюднені результати розслідувань.

Важливо! Кожна тема та грантовий бюджет будуть узгоджені з переможцями конкурсу індивідуально. Бюджети, які ви подаєте, не є остаточними, і організатори конкурсу залишають за собою право їх переглядати та наполягати на змінах. Орієнтовна гранична сума кожного гранту – 12 000 гривень (податки розраховуються окремо).

Максимальна сума гонорару не може перевищувати 50 % від загальної суми бюджету розслідування. В окремих випадках (наприклад: місцевий журналіст займається місцевою темою, забезпечений всіма необхідними технічними ресурсами тощо, бюджет може складатися тільки з гонорару, який не може бути вищим за 6 000 грн.)

Фінансування індивідуальних проектів розслідувань здійснюється за договором. Для оформлення фінансово-правових відносин журналіст повинен надати ксерокопії або електронні копії необхідних документів.

Фінансування здійснюється у два етапи. Перший етап включає видачу авансу на покриття витрат за проектом. Другий транш – остаточний розрахунок, що включає в себе оплату праці журналіста (гонорар), здійснюється після надання одержувачем гранту вичерпного звіту щодо першого траншу (авансу) на фінальній стадії проекту (після  публікації проведеного розслідування).

У разі отримання гранту, по кожній статті витрат необхідно надати документальні підтвердження.

Оприлюднення результатів розслідування в будь-якому форматі здійснюється виключно після проведення допублікаційної юридичної експертизи та отримання позитивного письмового висновку медіа-юристів.

Додаткові запитання просимо надсилати на електронну адресу projects.irrp@gmail.com, з запитаннями можна звертатись за номерами (044)279-41-99 або (093) 058-28-58.

Проект реалізовується в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).

 

Реєстрація триває до: 15 вересня 2017 року

Конкурс на розробку та написання Планів Дій Сталого Енергетичного Розвитку та Клімату (SECAP) для малих громад

Громадська організація Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» в рамках проекту «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки», який впроваджується завдяки Програмі LINK Регіонального Екологічного Центру для Центральної та Східної Європи і фінансується Міністерством Клімату та Довкілля Норвегії, оголошує конкурс на розробку Планів Дій Сталого Енергетичного Розвитку та клімату (SECAP), серед малих громад України, з чисельністю населення не більше 50 тис.

До участі у конкурсі запрошуються: органи місцевого самоврядування: міські та селищні ради, об’єднані територіальні громади України, які приєдналися, або мають бажання приєднатися до Європейської ініціативи – (Covenant of Mayors) – “Угода мерів”, ініційованої Європейською Комісією від 15.01.2009 року, з метою забезпечення реалізації політики сталого енергетичного розвитку та зменшення викидів парникових газів на території громади на 30% до 2030р.

Вимоги до учасників конкурсу: місто, селище, ОТГ з фактичною кількістю населення не більше 50 тис. жителів (за результатом останнього перепису населення), яке приєдналося, або планує приєднатися до Меморандуму про співпрацю в інноваційній та науково-виробничій сфері (Лубенський меморандум).

Можливість надання не менше 50% співфінансування проведення інвестиційних розрахунків в межах концепції залучення нових технологій, ефективного та ощадливого використання енергетичних ресурсів, надання якісних енергетичних послуг, підвищення енергетичної безпеки, захисту довкілля, забезпечення сталого розвитку поселень та заходів з формування реєстру інвестиційних проектів громади.

Тривалість конкурсу: з 10 липня по 15 вересня 2017 року.

Кінцевий термін подачі заявок: 15 вересня 16 год. 00 хв.

Дата оголошення результатів: 1 жовтня 2017 року.

Умови участі:

• Учасник конкурсу надає заповнену аплікаційну форму (формат Word документ) та її сканкопію з підписом Голови громади і печаткою (формат PDF);

• Лист на офіційному бланку з підтвердженням про співфінансування;

• Заповнений «Опитувальник сучасного стану громади».

Всі матеріали надсилати на e-mail: громадської організації: lubnyfound@gmail.com. У темі листа вказати: «konkurs_secap_назва громади».

Контакти: тел.095 317 24 47, 098 290 36 36, президент Фонду РЦЕДПБ, Руслан Щербаков.

Детальна інформація про конкурс розміщена на сторінці в соцмережі facebook за посиланням

 

Реєстрація триває до: 18 вересня 2017 року

Грантова програма від посольства Австралії в Україні

Посольство Австралії запрошує подавати заявки на фінансування громадські організації та громади, які прагнуть фінансування для підтримки діяльності в галузі розвитку на місцевому рівні в Україні.

Більш детальну інформацію про програму та форму заявки можна знайти за посиланням: http://ukraine.embassy.gov.au/kyiv/dap.html

Всі заявки і запити направляйте на електронну адресу AustEmbKyiv@dfat.gov.au з приміткою DAP в листі.

Детальна інформація за посиланням: http://ukraine.embassy.gov.au/kyiv/dap.html

Джерело: Посольство Австралії Україна

 

Реєстрація триває до: 18 вересня 2017 року

Стажування у кращих університетах Канади за програмою Globalink Research Internship

Стажування у кращих університетах Канади за програмою Globalink Research Internship тепер можуть пройти і студенти України. З травня по вересень 2018 року у вас є чудова можливість навчатися у видатних професорів Канади та проводити дослідження у кращих наукових лабораторіях університетів Канади. Стажування триває 12 тижнів та включає широкий перелік дисциплін: від науки, техніки та математики до гуманітарних та соціальних наук.

Участь у програмі безкоштовна.

Програма Mitacs Globalink Research Internship – це міжнародна ініціатива для іноземних студентів з Австралії, Бразилії, Китаю, Франції, Індії, Німеччини, Мексики, Саудівської Аравії, Тунісу та України для дослідницького стажування в Канаді. З травня по вересень кожного року, учасники, що пройшли відбір, беруть участь в 12-тижневому дослідницькому стажуванні під керівництвом канадських викладачів університетів з різних наукових дисциплін: від інженерних, технічних і математичних до гуманітарних і соціальних наук.

Програма стажування в даний час доступна в більш ніж 60 університетах Канади (повний список можна переглянути за посиланням, у розділі “Student Information”). Випускники програми Globalink Research Internship, що зацікавлені в поверненні до Канади для навчання в магістратурі, мають право на отримання стипендії Globalink Graduate Fellowship.

Детальна інформація про програму Canada's Mitacs Globalink Research Internship Program for Ukraine за посиланням: http://www.mitacsua.org/

 

Реєстрація триває до: 20 вересня 2017 року

Прийом заявок на останній відбір на навчання за програмою “Територія розвитку”

АХАЛАР оголошує новий прийом заявок на вже останній відбір на навчання за програмою “Територія розвитку”. Програма “Територія розвитку” реалізується вже 7 років і спрямована на розвиток і активізацію місцевих громад.

Програма “Територія розвитку”:

 • спрямована на отримання учасниками знань, умінь та навичок з втілення соціально значимих ініціатив (проектів);
 • сесійне навчання, що триває сесіями впродовж року;
 • передбачений супровід проекту учасника впродовж навчання та після його завершення;
 • є можливість отримання гранту на втілення свого проекту, а також стажування за кордоном.

Центр АХАЛАР компенсує учасникам програми “Територія розвитку” витрати на проживання та харчування під час навчальних сесій, а також частково покриває транспортні витрати.

АХАЛАР шукає: повнолітніх людей, які своїми ідеями (ініціативами) заохочують оточуючих вирішувати місцеві проблеми, сприяють сталому розвитку територій, подоланню конфліктів у суспільстві.

Програма “Територія розвитку” втілюється за підтримки Фонду Ч. Ст. Мотта.

 Одна з умов участі у відборі – реєстрація своєї ініціативи на платформі “Добродел” (Dobrodel).

Детальна інформація розміщена на офіційному сайті Центру АХАЛАР за посиланням: http://ahalar.org/news/612, а також на сторінці в Facebook: CenterAhalar.

 

Реєстрація триває до: 20 вересня 2017 року

ІІІ кіно-медіа фестиваль "Кіномаршрут"

Відкрито прийом заявок на ІІІ кіно-медіа фестиваль "Кіномаршрут". Для участі приймаються короткометражні фільми у категоріях: ігрове, документальне, анімація та експериментальне кіно (відеопоезія, музичне відео, арт-кіно ) в межах 20 хв. у три програми:

P Національна програма - студентські, дебютні і професійні фільми виробництва не пізніше за останні три роки, але вперше надісланих на фестиваль "Кіномаршрут".

P Дитяча програма (оголошується окремо) - фільми дитячих студій і вироблені дітьми.

P Міжнародна програма (тематична) - основою програми є знайомство з культурою, традиціями, історією та мистецтвом різних народів.

Кожна програма формується відповідно до аудиторії регіону, де відбуватимуться покази.

Незалежно від програми показів фільмів експертне журі визначає переможців відібраних фільмів на фестиваль у кожній номінації.

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/33Jt9R

Детальна інформація розміщена на офіційній сторінці фестивалю «Кіномаршрут» за посиланням: " http://kinomarshrut.wixsite.com/fest

 

Реєстрація триває до: 22 вересня 2017 року

Гранти для міського розвитку в рамках програми «Actors of Urban Change»

Програма «Actors of Urban Change» розрахована на митців та діячів культурного сектору і покликана сприяти міському розвитку через культурні заходи. З цією метою виділяються кошти на підтримку культурних ініціатив.

Скачати додатки можна за посиланням: https://bewerbung.boschstiftung-portal.de/onlinebewerbung/

Детальна інформація розміщена на офіційному сайті Фонду Роберта Боша за посиланням: http://www.bosch-stiftung.de/content/language2/html/47964.asp

 

Реєстрація триває до: 24 вересня 2017 року

Прийом заявок на участь в програмі FutureLab Europe 2018 в Брюселі, Бельгія

FutureLab Europe – це програма, яка має на меті зробити активну молодь  почутою!

Програма відкрита для молоді віком від 20 до 30 років, що є представниками країн-членів Ради Європи. Вартість: безкоштовно.

Програма FutureLab Europe спрямована на яскравих, активних та молодих людей, віком від 20 до 30 років, які прагнуть відігравати роль у формуванні майбутнього Європи шляхом реалізації проектів у напрямку “суспільний вплив”  (“civic impact”).

Відібрані учасники запрошуються до Брюселя у січні 2018 року для участі в щорічному форумі FutureLab Europe – чотириденної програми, під час якої обговорюються актуальні теми для розбудови нашого майбутнього континенту.

Під час воркшопів учасники будуть презентувати ідеї проектів, які подавались ними, обговорювати їх, тестувати та відібрати певну кількість фінальних проектів для реалізації протягом 2018 року спільними зусиллями. Ідеї проектів можуть включати в себе (але не обмежуються до!) серію блогів, волонтерську діяльність, виставку фотографій, творів мистецтва, короткометражки, навчальні візити або дебати. Ідея проекту має бути пов’язана з фокусними темами програми і відповідати європейському світогляду та локальним особливостям для подальшого впровадження в розрізі міжнаціонального контексту. Цільовою аудиторією мають бути люди, які зазвичай не займаються європейськими проблемами.

Після воркшопу в Брюсселі, учасники повернуться до своїх домівок, працюватимуть разом для успішної реалізації своїх проектів та стануть такими собі “мостами” між місцевою громадою та лідерами ЄС. Вони представлять результати проектів знову у Брюсселі восени 2018 року під час другої конференції FutureLab Europe. Кандидатів відбиратимуть на основі їхньої зацікавленості в майбутньому Європи, громадської активності, творчих ідей та здатності їх реалізовувати.

Для того, щоб подати заявку – ви маєте бути віком від 20 до 30 років та належати до країн-членів Ради Європи. Заявки будуть оцінюватися на основі комунікативних навичок заявників, громадянської активності, прихильності до європейських цінностей та ідей щодо здійснення конкретної діяльності, яка вплине на дебати з основних тем програми.

Для того, щоб подати заявку, зареєструйтесь за посиланням: https://applications.nef-europe.org/en/Call/Overview.

Якщо у вас виникли якісь питання – пишіть на адресу: info@futurelabeurope.eu.

Детальна інформація англійською мовою за посиланням: http://www.edu-active.com/camps/2017/aug/03/call-applications-futurelab-europe-2018-brussels-b.html

 

Реєстрація триває до: 25 вересня 2017 року

Оголошується відбір на стипендію 2017 Neighbourhood Civil Society Fellowships з метою підтримки молодих лідерів громадського сектору країн Східного партнерства.

Європейський Союз має намір підтримувати громадянське суспільство в країнах Східного партнерства. Адже одним з основних зобов’язань ЄС відповідно до розробленого документу щодо досягнення 20 ключових результатів до 2020 року є розвиток лідерських навичок майбутніх лідерів громадянського суспільства (’20 Deliverables for 2020. Focusing on key priorities and tangible results’). Очікується, що така інвестиція в “лідерський потенціал” принесе високі результати, маючи на увазі розвиток громадського сектору, а отже, здатності брати участь в конструктивній політиці та суспільному діалозі в країнах Східного партнерства. Така підтримка є інвестицією в молодих громадських активістів з регіону Східного партнерства, що виявляють інтерес та відіграють роль у розвитку суспільства.  

Програма стипендії націлена на виявлення амбітної та прогресивної молоді з високим потенціалом з регіону Східного партнерства та розвиток їхніх лідерських навичок.

Критерії відбору:

Заявниками можуть бути: Активісти громадського сектору та молоді спеціалісти з країн Східного партнерства, що є представниками громадських організацій таких країн (лист підтвердження вимагається) або має значний волонтерський досвід, або велике прагнення вирішувати питання своїх громад.

Заявники повинні відповідати таким критеріям:

- бути громадянином або мешканцем однієї з країн Східного партнерства (Білорусь, Грузія, Молдова та Україна);

- бути віком від 18 до 35 років;

- мати досвід роботи в громадському секторі або грати провідну роль в житті своєї громади;

- відстоювати цінності прав людини; - володіти мовою, відповідно до обраної країни;

- бути першочергово відповідальним за підготовку та управлінням обраною діяльністю.

Стипендіальна програма забезпечить підтримкою в таких сферах як:

- Збір фактичних даних: підтримка стипендіатів для збору та аналізу даних з питань надання державних послуг на місцевому та національному рівнях.

- Залучення до формування політичних процесів: можливість отримання стипендіатами досвіду у вирішенні політичних питань, розробка політичних документів / рекомендацій та організації адвокаційних кампаній; допомога в отриманні доступу до державних каналів.

- Розвиток компетенцій: підтримка наставництва та методів роботи для нарощування потенціалу членів їхніх та суміжних організацій.

- Залучення до моніторингу діяльності державного управління: підтримка стипендіатів у розробці заходів моніторингу.

- Покращення саморегуляції громадського сектору: підтримка стипендіатів у вдосконаленні механізмів підзвітності їхніх організацій та поліпшення спрямування діяльності відповідно до потреб громадян.

- Співпраця в громадському секторі: надання можливості стипендіатам організувати заходи, що об’єднують різні громадські організації, що є суміжними за своєю діяльністю.

- Інновації для розвитку: використання та розробка інформаційно-комунікаційних рішень для eTransparency та eParticipation задля покращення діалогу та партнерства між громадським сектором та урядом.

Фінансування: Середня сума гранту не перевищує 5000 євро. Ця сума покриває: заходи, зазначені у заявці, поданої заявником; витрати на проїзд та проживання за межами або в межах приймаючої країни; комісійні за послуги хостингу, якщо необхідно.

ПРИМІТКА: Що стосується пропозицій щодо навчання та пересування, приймаюча сторона надасть візову підтримку. Але заявники покривають консульські збори з одержаних грантів.

Детальну інформацію щодо подачі заявки можна знайти на сайті за посиланням: http://fellowships.eapcivilsociety.eu

 

Реєстрація триває до: 25 вересня 2017 року

Програма USAID «Нове правосуддя» оголошує річну грантову програму

Програма реформування сектору юстиції «Нове правосуддя», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) оголошує про початок прийому концепцій реалізації грантових проектів, які спрямовані на посилення ролі громадянського суспільства у процесі реформування судової системи, у тому числі від організацій громадянського суспільства («ОГС»), які співпрацюють з судами та установами судової, виконавчої та законодавчої гілок влади у впровадженні реформи.

Грантова програма покликана сприяти досягненню таких результатів:

 • Залучення ОГС до процесу зміцнення суддівської незалежності та самоврядування.
 • Посилення ролі громадянського суспільства у підвищенні прозорості та підзвітності судової влади перед суспільством і зміцненні верховенства права.
 • Участь громадянського суспільства в процесі удосконалення судового адміністрування.
 • Залучення ОГС до процесу підвищення якості правничої освіти.
 • Посилення ролі громадянського суспільства у покращенні доступу до правосуддя та захисту прав людини.

Програма USAID «Нове правосуддя» планує надати до 18 грантів на загальну суму близько 6 500 000 грн. Очікується, що гранти надаватимуться у розмірі від 250 000 грн. до 810 000 грн. кожен, а діяльність, що фінансується з коштів гранту має відбуватися впродовж 3 – 12 місяців.

Всі запитання стосовно Річної грантової програми надсилайте, будь ласка, e-mail: saf@new-justice.com. Програма USAID «Нове правосуддя» надає роз’яснення, необхідні для розуміння заявниками порядку проведення конкурсу.

Чотири екземпляри концепції у друкованому форматі подаються до Програми USAID «Нове правосуддя» за вказаною нижче адресою із зазначенням номеру Річної грантової програми (No APS-NJ-2017-01). Форма для самооцінки заявника, засвічення та супровідні документи подаються лише в одному друкованому примірнику.

Проект USAID «Нове правосуддя» вул. Івана Франка, 36, 3-й поверх, офіс No3, м. Київ, 01030, Україна, e-mail: saf@new-justice.com.

Заявка в електронній формі надсилається за адресою електронної пошти saf@new-justice.com  із зазначенням номеру Грантової Програми (No APS-NJ-2017-01) у полі "тема".

Прийом концепцій грантових проектів для розгляду на першому засіданні відбіркового комітету завершується 28 березня 2017 року о 18:00 за київським часом. Програма USAID «Нове правосуддя» буде приймати до розгляду концепції до 25 вересня 2017 року. Концепції розглядаються в середньому раз на місяць. Заявник має подати концепцію реалізації грантового проекту в паперовому та електронному форматі.

Докладний опис річної грантової програми, вимог до одержувачів грантів, інструкцій щодо підготовки та подання концепцій реалізації грантових проектів наведено в повній версії оголошення про Річну грантову програму та додатках до нього за наступним посиланням: https://drive.google.com/open?id=0B4JHbnXoevPGWGhTSjlyWmRkdTQ

 

Реєстрація триває до: 27 вересня 2017 року

Відбір проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів держбюджету, отриманих від ЄС

Мінрегіон інформує про проведення конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄC у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики — Підтримка регіональної політики України.

Конкурсний відбір проектів здійснюватиметься відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 року № 827.

Для участі у конкурсі подаються в електронній та паперовій формі  такі документи:

1) заява про участь у конкурсному відборі проектів, оформлена відповідно до вимог п. 6 вищезгаданого Порядку проведення конкурсного відбору проектів;

2) інформація про фінансово-економічний стан замовника проекту та про відсутність обставин, зазначених у пункті 9 вищезгаданого Порядку проведення конкурсного відбору проектів;

3) опис проекту та інформаційна картка проекту, які оформлені згідно з Вимогами до опису та інформаційної картки проекту регіонального розвитку, який може реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, затверджених наказом Мінрегіону від 18.05.2017 № 120.

Загальна сума коштів, які спрямовуються для реалізації вищезгаданих проектів регіонального розвитку, складає 600,75 млн. грн.

Строк, протягом якого приймаються проекти для участі у конкурсі, — два місяці з дати публікації оголошення (до 18-00 27 вересня 2017 року).

Документи для реєстрації проектів подавати в паперовій та електронній формі на адресу:

01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9; e-mail: minregion@minregion.gov.ua; ProkopenkoHP@minregion.gov.ua. Контактні телефони: (044) 278-49-52.

Детальну інформацію щодо програм можна отримати на сайті Мінрегіону за посиланням: http://www.minregion.gov.ua/wp-content/uploads/2017/04/Programi-regionalnogo-rozvitku_do-postanovi-KMU_821.pdf

 

Реєстрація триває до: 27 вересня 2017 року

Стипендії для навчання у Стенфордському університеті

Knight-Hennessy Scholars — це міжнародна стипендіальна програма для навчання в Стенфордському університеті на 2017-2018 навчальний рік.

До 100 стипендій доступні для отримання будь-якого диплома в Стенфордському університеті в США. Студенти з усього світу мають можливість подати заяву на отримання стипендії цієї програми.

Мета: виклик студентів з усього світу, для здійснення фінансування в повному обсязі з метою розробки нового покоління світових лідерів.

Детальна інформація про стипендії на сайті Стенфордського університету англійською мовою за посиланням: https://knight-hennessy.stanford.edu/admission/apply-now

 

Реєстрація триває до: 27 вересня 2017 року

Конкурс з відбору представників та експертів від України до Програмних комітетів «Горизонт 2020»

Міністерства освіти і науки України відкриває конкурс з відбору представників та експертів від України до Програмних комітетів «Горизонт 2020». Подача заявок на конкурс триватиме до 27 вересня 2017 року.

Для участі у конкурсі кандидату необхідно заповнити електронну аплікаційну форму за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdyKrdG6dDT4e_gbzQkLD2TGQsxcf5dawbgm6exw7mnFfvFlQ/viewform

Також необхідно надіслати у паперовому вигляді такі документи на адресу Міністерства освіти і науки України (бульвар Тараса Шевченка 16, м. Київ, 01601):

1)       резюме та коротка аргументована інформація щодо пріоритетів діяльності як офіційного представника чи експерта до комітетів, відповідальних за моніторинг виконання Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020», українською та англійською мовами  (перелік програмних комітетів, на які оголошено конкурс);

2)       заява кандидата на участь у конкурсі; (скачати за посиланням: http://mon.gov.ua/content/Новини/2017/08/29/zayava-na-konkurs.pdf)

3)       копія документа, що посвідчує особу;

4)       копії документів про вищу освіту або науковий ступінь;

5)       перелік міжнародних та європейських проектів, у яких кандидат брав участь як учасник або керівник;

6)      письмова згода кандидата на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».Скачати можна за посиланням: http://mon.gov.ua/content/Новини/2017/08/29/zgoda-na-obrobku-personalnix-danix.pdf;

Вказані документи у електронному вигляді необхідно надіслати на e-mail: makarenko@mon.gov.ua.

Порядок проведення конкурсу затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 23.06.2017 № 919 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 19.07.2017 за № 876/30744). Переглянути можна за посиланням: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0876-17.

З Порядком роботи Комісії з відбору представників та експертів до комітетів, відповідальних за моніторинг виконання Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020», який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 873 можна ознайомитися за посиланням: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/873-2016-п.

Телефон для довідок: 287-82-50 (відповідальна особа: Макаренко Олена Леонідівна).

Джерело: (МОН) Міністерства освіти і науки України.

 

Реєстрація триває до: 29 вересня 2017 року

Грант на виробництво відеосюжетів «Бути 20-річним» від OPEN Media Hub

Проект «Відкрита медіа платформа» (OPEN Media Hub) запрошує журналістів подавати заявки на фінансування виробництва коротких відеоматеріалів (сюжет тривалістю від 1:30 до 1:45 хвилини) на тему «Бути 20-річним».

Мета конкурсу - виробництво відеоконтенту про життя людей у віці 20 років в Україні. Відеоматеріали мають розкрити: як бути 20-річним; що характеризує це покоління; які виклики молоді люди мають у своєму професійному та особистому житті.

Відібрані кандидати отримають фінансову і практичну допомогу в створенні відеоматеріалів від проекту «Відкрита медіа платформа». Проект спрямований на виробництво якісних журналістських історій, обмін матеріалами між ЗМІ з країн Європейського сусідства та ЄС і зміцнення професійного співтовариства журналістів з країн Європейського сусідства.

Проект фінансується Європейським союзом. Заявки приймаються тільки онлайн. Додаткова інформація доступна за цим посиланням.

Заявка на участь та критерії відбору: Кандидатам слід відправити концепцію сюжету і заповнити онлайн-анкету  зручною для них мовою, що розміщена за посиланням - https://mediahub.wufoo.eu/forms/r1pj6uqs0se2xdk/.

Шаблони документів можна завантажити за посиланням - http://openmediahub.com/open-calls/application-documents/.

Більш детальна інформація про грант за посиланням: https://openmediahub.com/2017/08/31/let-us-hear-stories-call-expression-interest-produce-20-tv-video-stories/.

 

Реєстрація триває до: 29 вересня 2017 року

Стипендії 2018 за програмою «The Knight Visiting Nieman Fellowships»

Стипендіальна програма «The Knight Visiting Nieman Fellowships» підтримується Фондом Джона С. та Джеймса Л. Найта (the John S. and James L. Knight Foundation) на допомогу молодим інноваторам у розробці проектів, спрямованих на підвищення якості журналістики.

The Knight Visiting Nieman Fellowships в Гарвардському університеті пропонують короткострокові можливості для досліджень зацікавленим у роботі над спеціальними проектами, спрямованими на пошуки нових способів популяризації журналістики. Кандидат(к)и не мусять бути обов’язково практикуючими журналістами, але повинні продемонструвати способи того, як їхня робота в Гарвардському університеті та Nieman Foundation може покращити перспективи майбутньої журналістики. Це може бути пов’язано з дослідженням, програмуванням, дизайном, фінансовими стратегіями або іншими сферами.

Разом з журналістами, до подачі заявок запрошуються також: видавці, програмісти, дизайнери, медіа-аналітики, науковці та інші, зацікавлені у підвищенні якості, створенні нових бізнес-моделей або розробці програм для покращення якості журналістики. Проекти пропозицій можуть бути завершені як протягом часу, проведеного в Гарварді, так і після. Протягом навчання учасники перебуватимуть в Кембриджі, а вже наприкінці періоду досліджень зможуть презентувати свої дослідження для Nieman Foundation. Академічні досягнення не є важливими.

Успішні заявники запрошуються до Nieman Foundationа на період від декількох тижнів до трьох місяців, залежно від масштабності проекту. The Knight Visiting Nieman Fellowships дає доступ до великих ресурсів у Гарварді та Кембриджі, включаючи місцевих вчених, дослідницьких центрів та бібліотек. Успішні заявники також мають можливість працювати з Nieman Foundation та різними проектами, включаючи  Nieman Reports, Nieman Journalism Lab, and Nieman Storyboard.

Більш детальну інформацію про Конкурс можливо отримати на сайті «Nieman» за посиланням : http://nieman.harvard.edu/fellowships/nieman-visiting-fellowships/.

 

Реєстрація триває до: 30 вересня 2017 року

Другий конкурс мотивуючого відео «Великі історії малого бізнесу»

Другий конкурс мотивуючого відео «Великі історії малого бізнесу» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та фестивалю соціальної відеореклами Molodiya Festival.

Учасником конкурсу може стати не тільки одна особа, а й ціла команда. Відбір відбудеться через портфоліо та резюме. Бажаючі взяти участь у конкурсі повинні мати досвід роботи на знімальному майданчику. Детальніше про положення та умови подачі заявок можна ознайомитися на сайті www.molodiya.com.ua.

Команди отримають по 30 000 гривень на організаційні витрати запису двох відеороликів про історії успіху підприємців. Зйомки будуть проводитися виключно в Донецькій та Луганській областях, де режисери познайомляться з підприємцями та дізнаються їхні історії успіху.

Завдання конкурсу - Відзняти мотивуюче відео. Сюжет відео повинен розкривати історію успіху підприємців, формувати позитивний імідж східних регіонів та спонукати інших на створення власного бізнесу.

Призовий фонд конкурсу становить 55 000 грн. : 1 місце – 25 000 грн; 2 місце – 15 000 грн; 3 місце – 10 000 грн; спеціальна відзнака – 5000 грн.

Мотиваційна компанія зі сприяння розвитку підприємництва серед населення, постраждалого від конфлікту, реалізується Програмою ПРООН з розбудови миру та відновлення за фінансової підтримки Уряду Польщі.

Координати для медіа-запитів: Євген Зеленко, Координатор по зв’язкам з громадськістю та роботи зі ЗМІ, ПРООН в Україні +38 044 254 0035 e-mail:  yevgeniy.zelenko@undp.org

Детальніше про положення та умови подачі заявок можна ознайомитися на сайті Програми розвитку ООН  за посиланням: http://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/presscenter/pressreleases/2017/08/01/undp-launches-video-contest-dedicated-to-entrepreneurs-from-eastern-ukraine/

Джерело: ПРООН 

 

Реєстрація триває до: 30 вересня 2017 року

Всеукраїнський конкурс учнівських есе «Права людини крізь призму сучасності»

Всеукраїнський конкурс учнівських есе «Права людини крізь призму сучасності» запрошує учнів/учениць 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв, професійно-технічних училищ і студенти/студентки коледжів.

До участі в Конкурсі запрошуються учні та учениці загальноосвітніх навчальних закладів, спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв, професійно-технічних закладів, студенти коледжів.

Для отримання додаткової інформації звертайтеся за тел. 0968902209 (Олег Охредько) або надсилайте запитання на e-mail: edu@helsinki.org.ua з поміткою “Конкурс есе”.

Критерії оцінювання учнівських есе  Всеукраїнського конкурсу «Права людини крізь призму сучасності» за посиланням: http://gurt.org.ua/uploads/news/2017/04/06/kryter_ji-ots_nyuvannya-ese-2017.docx.

Більш детальну інформацію про конкурс можна отримати на сайті Харківської правозахисної групи: http://library.khpg.org.

З більш детальною інформацію про Конкурс та зразком реєстраційної анкети Ви можете ознайомитись в Положенні про Конкурс есеза посиланням: http://gurt.org.ua/uploads/news/2017/04/06/polozhennya-pro-konkurs-ese-2017.docx

 

Реєстрація триває до: 30 вересня 2017 року

Конкурс грантів для посилення спроможності громад

Академія розвитку філантропії Польщі оголошує конкурс грантів на підтримку розвитку громад та вирішення глобальних викликів на місцевому рівні.

Заявники можуть подати заявку на грант до 15000 доларів США.

Проект визначає заходи, які будуть реалізовані в термін не більше шести місяців (з 1 листопада 2017 року по 30 квітня 2018 року).

Критерії прийнятності:

Заявки на участь в конкурсі можуть бути представлені громадськими фондами та місцевими благодійними організаціями (заявників), зареєстрованих і діючих в Європі. Тільки фонди та об'єднання мають право подати заявку на отримання гранту.

Фонд місцевої громади розуміється як некомерційна і неурядова організація призначена для об'єднання пожертвувань в скоординований інвестицій і надання субсидій центр, присвячений в першу чергу до соціального поліпшенню цієї спільноти.

Всі заявки повинні бути представлені англійською мовою за допомогою онлайн-форми доступні на http://www.localsolutionsfund.org/

Аплікаційна Форма заявки -  GCLS_Grant_Form

Напрями гранту: GCLS_Grant_Round

Детальна інформація про конкурс англійською мовою за посиланням: http://www.localsolutionsfund.org/european-grant-competition/regulations/

 

Реєстрація триває до: 30 вересня 2017 року

Всеукраїнський конкурс навчально-методичних розробок з прав людини

Українська Гельсінська Спілка з прав людини в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» за сприяння Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини оголошує Всеукраїнський конкурс навчально-методичних розробок з прав людини (уроків та виховних заходів).

Конкурс проводиться для сприяння реалізації Національної стратегії з прав людини (Указ Президента України №501/2015) та Всесвітньої програми освіти в сфері з прав людини (прийнята Генеральною Асамблеєю ООН у 2004 р.), з метою поширення інформації про права людини, розвитку зацікавленості щодо актуальних питань в сфері прав людини, виявлення та підтримку творчих педагогічних працівників, підвищення їх зацікавленості у правозахисній та правоосвітній діяльності, формування в українському суспільстві поваги до загальнолюдських цінностей, сприяння фаховому самовдосконаленню, стимулювання до прояву активної життєвої позиції,.

До участі в Конкурсі запрошуються педагогічні працівники/ці, творчі колективи навчальних закладів (загальноосвітніх навчальних закладів (шкіл), гімназій, ліцеїв, коледжів, позашкільних навчальних закладів), наукових установ, громадських організацій незалежно від фахової освіти, педагогічного стажу, віку.

Основні критерії оцінювання навчально-методичних розробок.

На Конкурс не приймаються роботи, які є плагіатом інших робіт.

На Конкурс допускаються тільки оригінальні роботи, які ще не друкувалися або не розміщували на веб-ресурсах.

Уроки та розробки виховних заходів та реєстраційну анкету просимо надсилати в електронному вигляді на e-mail: edu@helsinki.org.ua  з поміткою «Конкурс навчально-методичних розробок».

Інформації про права людини ви можете знайти за посиланнями – бібліотека програми «Розуміємо права людини», http://library.khpg.org – бібліотека Харківська правозахисна група.

Для додаткових запитань та консультацій просимо звертатися за телефоном: (096) 890-22-09, або надсилати запитання на адресу електронної пошти Конкурсу – edu@helsinki.org.ua.

З більш детальною інформацію про Конкурс та зразком реєстраційної анкети Ви можете ознайомитись в Положенні про Конкурс за посиланням: https://helsinki.org.ua/events/vseukrajinskyj-konkurs-navchalno-metodychnyh-rozrobok-z-prav-lyudyny/

 

Реєстрація триває до: 30 вересня 2017 року

Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки»

З 1 по 30 вересня проводиться щорічний міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки», мета якого — зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Десять світлин, що отримають найвищі оцінки журі, братимуть участь у міжнародному етапі конкурсу.

Участь у конкурсі може взяти кожен охочий. Для цього треба зробити три кроки:

 • Зареєструватися у Вікісховищі (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
 • Знайти пам’ятку у списках пам’яток. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
 • Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

Сфотографувати пам’ятки можна під час конкурсу або взяти старі фото, головне — свої власні. На конкурс можна надсилати будь-які фотографії, але важливо, щоб вони були якісними.

Номінації конкурсу: Найкраще фото; Найкраще фото за регіонами України; Найбільша кількість сфотографованих пам’яток; Найбільша кількість сфотографованих пам’яток за регіонами України.

З пропозиціями щодо співпраці та запитаннями звертатися до організаційного комітету конкурсу: wlm@wikimediaukraine.org.ua

Детальна інформація про конкурс: wikilovesmonuments.org.ua.

Детальний регламент конкурсуua.wikimedia.org/w/index.php?curid=5147.

 

Реєстрація триває до: 30 вересня 2017 року

Стипендії на навчання у державних ВНЗ від уряду Чеської Республіки

Уряд Чеської Республіки пропонує у 2018-2019 академічному році чотири стипендії на навчання на акредитованих освітніх програмах у державних ВНЗ Чеської Республіки. З них:

- 3 стипендії на навчання на бакалавраті, магістратурі та докторантурі. Мова викладання – чеська (в рамках програми передбачається також однорічний підготовчий курс з вивчення чеської мови і фахової підготовки).

Рекомендовані галузі: сільське господарство, технічні спеціальності (енергетика, видобування, електротехніка, будівництво, транспорт), хімія, медицина, суспільствознавство;

- 1 стипендія на навчання англійською мовою в магістратурі і докторантурі.

Рекомендовані галузі: енергетика, сільське господарство, інформатика, навколишнє середовище.

Для кандидатів відкрита  он-лайн реєстрація за посиланням: http://registr.dzs.cz/registr.nsf.

Детальна інформація про урядові стипендії та опис програми доступні на веб-сторінці Міністерства освіти, молоді і фізичного виховання Чеської Республіки за посиланням: http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/stipendia-vlady-ceske-republiky-rozvojove-zeme-1

Джерело: Міністерства освіти і науки України

 

Реєстрація триває до: 30 вересня 2017 року

Стипендіальна програма Global Study Awards

Стипендіальна програма Global Study Awards заснована ISIC, British Council IELTS та StudyPortals . Програма спрямована на спонукання молодих людей до навчання за кордоном в рамках своїх досліджень для того, щоб досліджувати нові країни, культури і мови.

Максимальний розмір особистого навчального гранту – 10 000 фунтів стерлінгів. Якщо плата за навчання нижче максимальної індивідуальної премії фонду у розмірі ? 10,000, інші кошти можуть бути виділені для покриття вартості життя протягом максимум 52 тижнів від моменту, коли студент вперше був зареєстрований у вищому навчальному закладі.

Будь ласка, зверніть увагу, що Ваша заява повинна бути оформлена англійською мовою. Якщо Ви маєте будь-які запитання, будь ласка, завітайте на нашу FAQ-сторінку. Там Ви знайдете повний список термінів і умов за посиланням http://media.prtl.eu/Terms+and+Conditions.pdf

Подати заявку  ви можете за посиланням: http://www.mastersportal.eu/pages/the-global-study-awards/

Контакти: British Council, http://www.britishcouncil.org.ua/

Детальна інформація про стипендіальну програму за посиланням: http://www.britishcouncil.org.ua/exam/ielts/global-study-awards

 

Реєстрація триває до: 1 жовтня 2017 року

Конкурс студентських публікацій на тему «Ефективність видатків органів місцевого самоврядування»

Вам здається, що бюджетні кошти не завжди витрачаються прозоро та ефективно? Знаєте про такі випадки чи хочете це детальніше дослідити? Беріть участь у нашому конкурсі, проаналізуйте витрати будь-якого місцевого бюджету та отримайте можливість виграти 1000, 600 чи 400 грн, а також отримати цінні подарунки!

Основні вимоги до статей (положення про конкурс) можна знайти за посиланням: https://issuu.com/ternomal/docs/students_2017

Роботи необхідно надіслати на пошту eag.accent@gmail.com  до 1 жовтня.

Якщо у вас виникають додаткові питання щодо конкрусу – звертайтесь до Володимира Горина (пошта: gorynvolodymyr@gmail.com тел: (097) 942 07 13 )

Проведення конкурсу відбувається в межах проекту «Посилення спроможності організацій громадянського суспільства у регіонах України впливати на органи державної влади та місцевого самоврядування з метою прискорення реформ», який виконується Експертно-аналітичнагрупа "Акцент" та Центр політико-правових реформ за фінансової підтрики Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

 

Реєстрація триває до: 1 жовтня 2017 року

Всеукраїнський фотоконкурс «Країна змін»

Всеукраїнський фотоконкурс «Країна змін» – це творчі роботи молодих фотографів, які покликані візуально презентувати Україну, як динамічну спільноту активних, свідомих, патріотичних, інноваційних, освічених громадян готових не чекати «на краще завтра», а діяти сьогодні, власними зусиллями, локальними ініціативами, свідомою громадянською позицією, змінюючи України та світ на краще. Візуальне мистецтво, як ніщо інше, може найкраще і, власне, наочно показати наші здобутки та здорові починання, про які ми часто не маємо можливості чути через офіційні канали.

І) Організатори та партнери конкурсу: Київський університет імені Бориса Грінченка; Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого; Всеукраїнська інноваційна платформа «Сходи в Майбутнє»; Громадська організація «Детектор медіа»; Газета Верховної ради України «Голос України»; Науково-методичний центр тележурналістики «АстудіЯ»; Суспільно-політичне видання «Грінченко-інформ».

ІІ) Концепція та мета конкурсу:

Окрім можливості побачити інакшу країну – змін та розвитку, конкурс має на меті дати можливість молодим фахівцям реалізувати свої творчі та професійні здібності у фотографії, мистецтві, журналістиці; розказати свою неперевершену фотоісторію всій країні; отримати додаткову особисту мотивацію для подальших конструктивних звершень, власного розвитку.

Організатори чекають насамперед фотороботи креативні, насичені сенсами, позитивом, силою життя та духом змін, незалежно від того чи фотографуєте ви на смартфон, планшет, цифрову професійну камеру чи фотоплівку. Журі буде керуватися комплексними критеріями оцінки надісланих робіт, оцінюючи кожну – за концептуальною, сенсовою та ціннісною презентацією України як країни змін, і лише потім – за технічними критеріями виконання. Вітається творчість учасників та вміння проявляти нестандартне мислення.

Організатори не формують жодних «рамок» (окрім мінімальних технічних вимог), які б могли штучно обмежувати творчий потенціал фотографів готових представити свої роботи на конкурсі у 10-ти відкритих для креативності номінаціях (див. нижче).

В певних випадках до конкурсу може допускатися серія робіт (наприклад, 2-3 знімки), якщо вони відображають максимально широко та цікаво творче бачення певної теми, проблеми, контекстної ситуації. За таких умов журі може зарахувати ці фотографії як одну комплексну роботу учасника.

ІІІ) Завдання конкурсу: створення та поширення позитивного іміджу України, окремих її регіонів, населених пунктів, спільнот та персоналій; сприяння формуванню нового творчого та ініціативного покоління; розвиток професійних якостей фотографів, митців, журналістів, документалістів тощо; пошук «нових імен» серед людей творчих за духом та професією; підтримка молодих авторів.

ІV) Учасники конкурсу: До участі у конкурсі допускається юнацтво та молодь віком до 25 років: юні фотографи, школярі, абітурієнти, що цікавляться фотосправою, студенти, молоді спеціалісти, фрілансери. Допускаються як молоді професіонали, так і аматори.

V) Номінації конкурсу та винагороди конкурсантам:

Громадянська позиція (соціальна робота, прояв громадської свідомості); Випробування війною; Неформат: вміння бути іншим; Інновації; Вічні цінності у новому ракурсі; Освіта і наука; Культура; Здорова країна; Спорт; Люди, що змінюють свій (персоналії).

Всі подані на конкурс роботи мають відповідати запропонованим рубрикам, і в разі позитивних оцінок журі, будуть представлені за ними на підсумковій фотографічній виставці. Втім, до винагородження подаються лише 3 найкращі фотознімки за олімпійським принципом: 1-е місце (2500 грн.), 2-е місце (1500 грн.), 3-е місце (цінний приз/премія в еквіваленті до 1000 грн.). За підсумками інтерактивного голосування в соцмережах та на сайтах партнерів також буде запроваджено спецпремію у номінації глядацьких симпатій (цінний приз в еквіваленті до 1000 грн.).

VІ) Технічні умови до фоторобіт та участі в конкурсі:

Приймаємо чорно-білі та кольорові фотографії виставкової якості (не менше ніж 2500 пікселів по більшій стороні, розмір файлу не менше 2 МБ, але не більше 8 МБ), в електронному вигляді, максимальна кількість від одного учасника – 10 робіт. Всі витрати із опрацювання фотографії до виставки, її друку беруть на себе організатори. В разі відбору знімків до виставки Вас буде поінформовано додатково.

Знімки потрібно надсилати на e-mail: sneg_bio@yahoo.com з приміткою у назві листа Фотоконкурс-2017. До фотографій потрібно додати текстовий файл (з аналогічною назвою – Фотоконкурс-2017) з коротким описом знімків (де і коли знято, за яких обставин, опис унікальності ситуації/представленої персони – все на розсуд автора). Окрім цього потрібно додати текстовий файл з назвою – Анкета – та особистими даними учасника конкурсу (П.І.Б., дата народження, місто, адреса фактичного проживання (повну, з поштовим індексом), контактні телефони та електронну адресу, 2-3 речення про себе, свою діяльність). Надіслані на фотоконкурс роботи не рецензуються і не повертаються. Обов’язкова умова отримання призів — особиста присутність переможців на урочистій церемонії нагородження у жовтні 2017 р.

Положення про конкурс за посиланням: http://gurt.org.ua/uploads/news/2017/04/28/project-photo-main.doc.

Детальна інформація про проект на сайті Всеукраїнської інноваційної платформи «Сходи в майбутнє» за посиланням: http://futureshody.com.ua/vseukrayinskiy-fotokonkurs-dlya-tvorchoyi-molodi.

 

Реєстрація триває до: 1 жовтня 2017 року

Гранти для молодіжних неурядових організацій від Європейської молодіжна фундації (EYF)

Оголошено конкурс на подачу заявок від неурядових організацій на отримання грантів від Європейської молодіжної фундації (EYF).

Європейська молодіжна фундація забезпечує підтримку та надання фондів для молодіжної діяльності, що популяризують права людини, демократію, толерантність і солідарність. Це надає молоді можливість голосу в політичному та демократичному житті, а також необхідні знаряддя для ефективного функціонування у сучасному суспільстві.

Подати заявку можуть: Міжнародні молодіжні НУО, присутні не менш ніж в 7 державах-членах; Міжнародні мережі молодіжних НУО зі щонайменше 7 держав-членів; Регіональні мережі молодіжних НУО з 4-6 держав-членів; Національні молодіжні НУО держав-членів; Місцеві молодіжні НУО держав-членів; Організації повинні бути некомерційними, неурядовими, мати власний статут, бути створеними молоддю і для молоді віком 15-30 pоків.

Проекти повинні бути спрямовані на: зміцнення миру і співробітництва; сприяння тіснішій співпраці та взаєморозумінню між молоддю; заохочення обміну інформацією; стимул взаємодопомоги. Повинні також відповідати поточним пріоритетам молодіжного сектору Ради Європи.

Заявка та правила заповнення за посиланням: http://www.coe.int/en/web/european-youth-foundation/forms-guidelines.

Детальна інформація про гранти для молодіжних неурядових організацій англійською мовою на веб-сторінці Європейської  молодіжної фундації за посиланням: http://www.coe.int/en/web/european-youth-foundation/home.

Джерело: Європейська молодіжна фундація, http://www.coe.int/en/web/european-youth-foundation.

 

Реєстрація триває до: 1 жовтня 2017 року

Всеукраїнський конкурс “Кращі практики молодіжної роботи в Україні – 2017?

У 2017 році, Міністерство молоді та спорту України за підтримки ПРООН збирає найкращі практики молодіжної роботи в країні, маючи на меті сприяти подальшому поширенні надихаючого та результативного досвіду українських міст та громад щодо залучення молоді до процесу прийняття рішень, розширення можливостей молодих людей адвокатувати реформи та розвитку їхніх компетентностей та навичок задля розбудови того майбутнього, якого вони хочуть.

Будь ласка, поділіться з нами своєю історією, якщо маєте успішний досвід роботи з молоддю за наступними напрямками:

- Участь молоді в процесах демократизації (забезпечення відкритості, прозорості, підзвітності органів влади, просування порядку денного демократичних реформ на рівні громади);

- Захист прав людини, освіта та просвітницька діяльність з прав людини;

- Забезпечення участі молоді в житті громади;

- Підтримка молодіжних проектів та ініціатив;

- Розвиток молодіжних громадських організацій;

- Волонтерство;

- Змістовне дозвілля для молоді та молодіжне таборування;

- Інклюзивний розвиток (включення вразливих груп молоді);

- Сталий розвиток та екологія.

Чекаємо ваших історій до 1 жовтня 2017 року.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся: до пані Анни Острікової за тел. +38066-738-36-69 або e-mail: youthwork.practices@gmail.com.

 

Реєстрація триває до: 1 жовтня 2017 року

Програма ґрантів від Наукового Товариства ім. Шевченка в Америці

Наукове Товариство ім. Шевченка в Америці оголошує програму грантів для досліджень у 2017 році для дослідницьких проектів, які стосуватимуться широкого кола питань, пов’язаних з україністикою. І хоча пріоритети надаватимуться проектам у галузях гуманітарних і соціальних наук, подання на дослідження в інших сферах також будуть прийматися, якщо становитимуть вагомий внесок в українську науку.

Вимоги: Дослідницькі ґранти призначатимуться вченим з різних країн у різних дисциплінах. Усі подання оцінюватимуться за рівнем їхньої наукової ваги, досвіду пошукувача, враховуватиметься також важливість поданого проекту з точки зору україністики.

Неповні подання, або подання, які надійдуть після вказаного терміну не розглядатимуться. Пошуковці матимуть можливість подаватися ще раз, поновивши своє подання у наступному терміні, визначеному для призначення ґрантів. Перевага надаватиметься тим науковцям, проекти яких уже матимуть додаткове підтверджене фінансування з інших джерел або зможуть довести своє подання до інших фондів. Якщо пошукувач уже отримував ґрант для досліджень від НТШ-А, то наступне подання можна буде зробити бодай через рік. До того ж, подавач муситиме представити письмовий звіт про використання попереднього ґранту і проробленої праці, перш ніж подаватися знову.

Правила отримування ґранту: Дослідницькі ґранти призначаються в першу чергу для пошуків матеріалів, їхнього опрацювання і написання праці. Призначені кошти можуть використовуватися для покриття таких витрат: праця в архівах, копіювання архівних матеріалів, додаткові витрати, покриття витрат на дорогу, харчування та проживання під час праці в інших містах або країнах.

Максимальна сума ґранту становитиме $ 5,000 для індивідуального подання, або $ 7,500 для колективного.

Необхідні матеріали для подання і терміни: заява для отримання ґранту; резюме (CV) з публікаціями; опис проекту, науковий контекст досліджуваної теми, наукова новизна проекту для україністики і очікувані результати (публікація і т.д.); докладний графік роботи над проектом і передбачуваний бюджет; 2-3 рекомендаційні листи.

Подання з усіма необхідними документами надсилати на електронну адресу НТШ-А до 1 березня 2018 року (grants@shevchenko.org). Остаточні рішення будуть прийняті у червні 2018 року.

 

Реєстрація триває до: 2 жовтня 2017 року

Регіональний конкурс грантів для ЗМІ Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської та Миколаївської областей

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з «Європейською правдою», в рамках проекту «Просування реформ в регіони», який фінансується Європейським Союзом в рамках програми «Підтримка громадянського суспільства в Україні» оголошують конкурс грантів для ЗМІ 5 областей.

Передбачається, що виконання проекту сприятиме підвищенню обізнаності редакторів ЗМІ, провідних журналістів щодо відносин між ЄС та Україною і щодо процесу реформ, які підтримуються ЄС.

До участі у конкурсі запрошуються ЗМІ 5 областей України – Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської та Миколаївської, які:

- офіційно зареєстровані як юридичні особи в профільних регіонах конкурсу не менше 1 року (грантові заявки від ФОП не приймаються);

- мають щонайменше річний, бажано – трирічний досвід роботи;

- мають досвід публікацій за тематикою запропонованого проекту;

- мають сталу аудиторію в профільному або декількох регіонах конкурсу;

- мають спроможність впроваджувати грантові проекти та звітуватися за ними (включаючи фінансове звітування);

- запланували у бюджетах своїх проектів участь двох представників своєї організації у кожній з 2-денних конференцій, які припадають на період виконання проекту.

Проектні пропозиції з додатками слід надсилати на e-mail: rfr@ier.kiev.ua

Детальна інформація про конкурс на офіційному сайті Інституту економічних досліджень та політичних консультацій за посиланням: http://www.ier.com.ua/ua/Grants?pid=5677

 

Реєстрація триває до: 5 жовтня 2017 року

Конкурс грантів на реалізацію соціальних міні-проектів

Громадська спілка «Громадські ініціативи України» оголошує конкурс малих грантів. Цей конкурс є частиною проекту «Підтримка місцевих НУО і громадянських ініціатив» який реалізується за підтримки Національного фонду в підтримку демократії.

Мета конкурсу:

Активізація громад Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та АР Крим через  реалізацію соціальних міні-проектів, які б мали безпосередній вплив на місцеві спільноти, включали участь у проекті місцевих жителів, а також були реалізовані у співпраці з організацією або ініціативною групою з інших регіонів України.

Цим конкурсом організатори хочуть підтримати проекти організацій, які будуть направлені  на активізацію місцевих спільнот, впровадження та розвиток механізмів локальної демократії, освітні та мобілізаційні заходи для місцевих жителів, а також проекти, що сприятимуть посиленню співпраці між неурядовими організаціями з різних областей України.

Умови конкурсу: Заявки приймаються від неурядових організацій, що спрямовують свою діяльність на розвиток місцевих громад та відкриті до співпраці з неурядовими організаціями та ініціативними групами з інших областей України.

Учасники конкурсу – громадські організації та благодійні фонди, дитячі та молодіжні громадські організації, а також їхні коаліції, мережі та об’єднання, ініціативні групи громадян у партнерстві з громадськими організаціями;

Пріоритет надаватиметься проектам, які спрямовані на:

- розвиток громадської активності в громадах та об’єднання зусиль мешканців для вирішення проблем громади \ або ж спільної роботи над розвитком громади;

- передбачають максимальне залучення до реалізації проекту жителів територіальних громад та співпадають з цілями громади;

- сприяють формуванню навиків спільної реалізації заходів;

- матимуть довготривалі результати;

- запровадять нові форми співпраці з членами громади, громадськими та благодійними організаціями, органами влади, бізнесом;

- беруть на себе забезпечення просвітницької діяльності для соціально вразливих груп громадян, активістів місцевих громад і ініціативних громадських груп.

- Залучають до співпраці партнерів з інших областей України* ;

- Ініціативи, що передбачають створення партнерств, коаліцій, мереж, (у тому числі міжрегіональних) для їх виконання

Термін реалізації проектів – від 3 до 5 місяців.

Розмір гранту – до 25 000 гривень

Заявки приймаються до 5 жовтня 2017 року включно.  Заявки, що надійдуть після 5-го жовтня 2017 року розглядатися не будуть. Проекти мають бути реалізовані в період з 1 листопада 2017 р. по 31 березня 2018 року.

Заявка на грант ( forma_zajavky_2017) повинна подаватися українською мовою, яка додається на електронну адресу: civilukraine@gmail.com з поміткою «Конкурс малих грантів».

Форму Заявки можна завантажити за посиланням: http://ngonetwork.org.ua/wp-content/uploads/2017/08/forma_zajavky_2017.doc

 Оголошення результатів конкурсу планується до 25 жовтня 2017 року на веб ресурсі Всеукраїнської мережі «Громадські ініціативи України» – http://ngonetwork.org.ua/ в розділі «Новини мережі».

Контакти: Сергій Пасічник – координатор мінігрантів громадської спілки «Громадські ініціативи України» тел. (066) 2172455 said_s@ukr.net

Джерело: Громадська спілка «Громадські ініціативи України»

 Детальна інформація на офіційній веб сторінці Громадської спілки «Громадські ініціативи України» за посиланням

 

 

Реєстрація триває до: 10 жовтня 2017 року

Стипендіальна програма Міністра Культури i Національної Спадщини Республіки Польща "Gaude Polonia"

Національний Центр Культури у Варшаві оголошує конкурс на отримання піврічної стипендії у Польщі в рамках стипендіальної програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща "GAUDE POLONIA".

Програма "Gaude Polonia" призначена для молодих митців і перекладачів польської літератури з країн Центрально-Східної Європи до 40 років.

Стипендіальна програма триватиме у Польщі з 1 лютого до 31 липня 2018 року. Відбір стипендіатів відбудеться шляхом конкурсу. Від кандидатів вимагається володіння польською мовою, щонайменше на початковому рівні.

Необхідні документи:

- Заявка про надання стипендії;

- 2 рекомендації від осіб, які в обраній царині є визнаними постатями;

- Порт-фоліо в паперовому вигляді або на диску CD/DVD.

Заявки можна складати в Польському Інституті у Києві (вул. Б. Хмельницького, 29/2 oф. 17, 01-030 Київ) та безпосередньо в Національному Центрі Культури у Варшаві (ul.Plocka 13, 01-231 Warszawa).

Детальна інформація на офіційному сайті стипендиальної програми «Gaude Polonia» за посиланням: http://nck.pl/gaude-polonia/298232-o-programie-gaude-polonia/

 

Реєстрація триває до: 15 жовтня 2017 року

Стипендіальна програма Рейгана-Фасела (США)

Національний фонд на підтримку демократії (NED) приймає заявки на участь у стипендіальній програмі Рейгана-Фаселла, що надає можливість активним борцям за демократію, вченим та журналістам провести п’ять місяців у Вашингтоні – для виконання незалежних досліджень в галузі демократії в окремій країні або регіоні. Учасникам програми надається щомісячна стипендія, медична страховка та компенсація витрат на авіаквитки в обидва кінці.

Подати заявку можна за посиланням: http://www.ned.org/fellowships/reagan-fascell-democracy-fellows-program/applying-for-a-fellowship/submitting-your-appli/.

Детальна інформація на сайті стипендиальної програми англійською мовою за посиланням: http://www.ned.org/fellowships/reagan-fascell-democracy-fellows-program/applying-for-a-fellowship/

 

Реєстрація триває до: 15 жовтня 2017 року

Конкурс грантів на навчання від Програми імені Фулбрайта (Fulbright Scholar Program)

Програма імені Фулбрайта, підтримується урядом США, посідає чільне місце у системі міжнародної освіти, розрахована на  проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США на період від трьох до дев'яти місяців.

У конкурсі можуть брати участь: кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотечної справи, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п'яти років та аспіранти або здобувачі напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту (1 вересня 2017 року).

Галузі спеціалізації: гуманітарні, суспільні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Кандидати, які активно займаються дослідницькою роботою у таких галузях, як політологія, державне управління, зокрема розбудова демократії та громадянського суспільства, мають можливість вибирати Інститут Кеннана у Вашингтоні як місце проведення досліджень.

Вимоги до кандидатів:

 • мати українське громадянство та проживати в Україні;
 • вільно володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;
 • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів.

Не можуть брати участь у конкурсі:

* працівники (та їх найближчі родичі: чоловіки/дружини, діти, сестри, брати, батьки та інш.) Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та урядових агенцій США, що входять до дипломатичної місії США в Україні; Програми імені Фулбрайта в Україні та інших організацій, програм навчання та обмінів, що фінансовані Державним Департаментом США. Ця заборона втрачає чинність через рік після завершення строку служби або роботи за контрактом у зазначених установах та організаціях.

** Не можуть брати участь у конкурсі громадяни України, які постійно проживають на території США впродовж 5 років; ті, хто мають дозвіл на постійне проживання в США; студенти, які навчаються в американських університетах на час проведення конкурсу.

*** Ті, хто раніше отримували візу категорії J-1 та J-2, можуть подаватись на Програму не раніше 2-х  років після повернення в Україну. Ця вимога не стосується певних учасників програм обмінів категорії J-1, на яких не поширюється вимога про дворічне перебування в країні свого проживання, наприклад, програми Summer Work and Travel (див. коментар до візи).

Умови гранту: Тривалість гранту – 3-9 місяців. Програма дає унікальну можливість провести дослідження та досягнути поставлені наукові цілі, побачити чим дихає світ, які нові відкриття та доробки існують у певних галузях у США, встановити професійні контакти з американськими колегами і через Світову спільноту фулбрайтівців, з науковцями з інших країн. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня.

Учасники Програми отримують: щомісячну стипендію, додаткові кошти для придбання професійної літератури, медичне страхування, квиток в обидва боки.

Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення:

Претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта комплект документів, до якого входять:

 • [анкета] з прикріпленим описом проекту наукових досліджень та бібліографією до нього
 • curriculum vitae
 • три рекомендаційні листи
 • лист-запрошення (якщо є)

Опис проекту наукових досліджень та curriculum vitae подають англійською та українською мовами.

Найважливіші критерії при відборі кандидатів:

 • попередні наукові досягнення
 • переконливий та добре розроблений науковий план стажування з чітким обґрунтуванням необхідності та важливості його реалізації для українських інституцій
 • потенціал до співпраці з американськими та українськими колегами над проектами, які матимуть суттєвий вплив на освіту в Україні
 • готовність до ініціювання та запровадження нових курсів з гуманітарних та суспільних дисциплін, розповсюдження передових методів навчання та викладання

Відбір учасників на конкурсній основі відбувається в Україні й передбачає наступні етапи:

 • перевірку документів щодо повноти їх заповнення та відповідності заявників вимогам конкурсу (жовтень 2017)
 • рецензування робіт американськими та українськими фахівцями та визначення осіб, які вийшли до півфіналу (листопад 2017)
 • співбесіда англійською мовою з учасниками півфіналу та відбір фіналістів американсько-українською комісією (середина грудня 2017)
 • затвердження рекомендованих кандидатів (квітень - травень 2018)

Остаточне рішення щодо надання гранту приймає Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США). Рада з міжнародних обмінів науковців затверджує університети або науково-дослідні інституції у відповідності до академічних або наукових інтересів та професійних цілей кандидатів.

Просимо зауважити, що оновлена анкета на програму 2018-2019 рр. буде доступна у другій половині червня!

Документи приймають до 15 жовтня щороку [Анкета]

Офіс Програми імені Фулбрайта , вул. Еспланадна, 20, кiмн. 904, Київ 01001.

Координатор програми — Вероніка Алексанич valeksanych@iie.org, Асистент програми —office.ukraine@iie.org

Детальна інформація про грант для навчання від Програми імені Фулбрайта на офіційному сайті Fulbright Scholar Program за посиланням: http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/37/scholar.html

 

Реєстрація триває до: 16 жовтня 2017 року

Безкоштовна вища освіта для осіб з інвалідністю

Академія праці, соціальних відносин і туризму (м.Київ, м.Дніпро) запрошує  людей з інвалідністю безкоштовно отримати вищу освіту (заочна форма навчання) за спеціальністю «ФІНАНСИ...»  за кошти Фонду соціального захисту інвалідів.

Запрошуємо до навчання на заочній формі за спеціальністю «ФІНАНСИ, банківська справа, страхування» (старт навчання - жовтень 2017р.). 

Вимоги до абітурієнтів:

1) Наявність інвалідності (офіційно визнаної) з можливістю навчання у ВНЗ;

2) бажання навчатися та відповідальність.

Реєстрація за посиланнямhttps://goo.gl/forms/01COwkGu5v0ZcmyU2

Контактна особа: Гуляєва Людмила, тел.050-411-48-12, glp2002@ukr.net

Можливості для навчання:

1) Отримати Диплом БАКАЛАВРА та вступити одразу на 1 КУРС НАВЧАННЯ– можуть особи, що мають атестат про повну загальну середню освіту та три сертифікати ЗНО (Українська мова та література, два на вибір: Математика, Історія України або географія, Історія України, Іноземна мова);

2) Отримати Диплом БАКАЛАВРА та вступити одразу на 2 КУРС НАВЧАННЯ– можуть особи, що мають диплом молодшого спеціаліста будь-якої спеціальності;

3) Отримати Диплом БАКАЛАВРА та вступити одразу на 3 КУРС НАВЧАННЯ– можуть особи, що мають диплом молодшого спеціаліста економічних спеціальностей (облік і аудит, фінанси, економіка підприємства та деякі інші);

4) Отримати Диплом МАГІСТРА за 1,5 роки можуть всі, хто має диплом бакалавра, спеціаліста, магістра будь-якої спеціальності.

Процедура:

 • Консультація: (Контактна особа: Гуляєва Людмила, тел.050-411-48-12, glp2002@ukr.net). Адреса вузу: Адреса: вул. Кільцева дорога, 3-А, м. Київ, 03187 Україна, Поруч знаходиться станція метро ”Теремки”.

2. Подача пакету документів на вступ до вузу у встановлені Правилами прийому строки, зарахування у склад студентів.

3. Подача пакету документів у Фонд соціального захисту інвалідів (http://www.ispf.gov.ua/).

4. Отримання згоди Фонду, підписання договору про навчання.

5. Навчання у вузі та отримання диплому. Оплату за навчання здійснює Фонд.

Додаткова інформація про Академію за посиланням:  https://www.socosvita.kiev.ua

 

Реєстрація триває до: 20 жовтня 2017 року

Конкурс для журналістів на найкращий матеріал про євроінтеграцію

У рамках проекту Association4U («Асоціація для України і для вас») відкрито конкурс для журналістів на найкраще роз’яснення положень і висвітлення результатів впровадження Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Мета конкурсу:

  • Підвищити обізнаність суспільства про Угоду про асоціацію/Зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом;
  • Пояснити можливості та виклики, які постають в процесі імплементації Угоди перед українськими державними інститутами, громадянами, неурядовими організаціями та господарюючими суб’єктами;
  • Популяризувати успішний досвід українських громадян та заохотити до активного використання можливостей, що надаються Угодою про асоціацію;
  • Сприяти утвердженню європейських цінностей та європейської ідентичності України й українців.

Номінації:

 • Найкращий аналітичний матеріал;
 • Найкращий репортаж;
 • Найкраще інтерв’ю;
 • Найкраща історія успіху;
 • Найкращий матеріал в категорії “Суб’єктивний погляд” (найкращий матеріал художньо-публіцистичного жанру);
 • Найкраща ілюстрація (малюнок або репортажне фото);
 • Найкращий студентський матеріал.

Тематика матеріалів:

Подані на конкурс журналістські матеріали можуть стосуватися будь-яких аспектів європейської інтеграції та впровадження Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Вони можуть висвітлювати такі теми (але не обмежуватися ними):

   • Індивідуальні історії успіху (підприємців, студентів, науковців, митців тощо) ;
   • Зона вільної торгівлі з ЄС / зміни бізнес-клімату;
   • Наука, освіта;
   • Культура, креативність;
   • Адміністративні послуги: реформи «на дотик» ;
   • Відкритість влади і демократичні процедури;
   • Роль громадянського суспільства у реформуванні країни;
   • Енергоефективність та енергозбереження;
   • Екологія.

До участі в конкурсі запрошуються: журналісти регіональних ЗМІ усіх форм та типів власності (теле- та радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа), фрілансери, які співпрацюють з цими ЗМІ. Студенти факультетів журналістики вищих навчальних закладів (очної форми навчання). Вимоги до конкурсних матеріалів:

До розгляду приймаються всі формати і жанри журналістських матеріалів, які вийшли в ефір на регіональному телебаченні чи радіо або були опубліковані в регіональних друкованих ЗМІ чи інтернет-виданнях у період з 15 жовтня 2016 р. до 15 жовтня 2017 р.

Один учасник може подавати на конкурс кілька матеріалів, але не більше одного в кожній номінації. В спеціальній номінації “Найкращий студентський матеріал” приймаються також неопубліковані раніше матеріали.

Реєстрація на конкурс:

Конкурсний матеріал (лінк на матеріал на веб-сайті ЗМІ, або скан-копія матеріалу, або відео-/аудіофайл) має бути надісланий до 20 жовтня 2017 року на e-mail: ua.association4u@gmail.com з позначкою “Журналістський конкурс”.

В листі має бути вказане авторство матеріалу, дата його виходу, назва та контакти ЗМІ, конкурсна номінація, а також короткий опис матеріалу (не більше 400 символів). Студентам потрібно разом із матеріалом надіслати скан-копію студентського квитка.

Із додатковими запитаннями з поміткою «Журналістський конкурс: питання» прохання звертатись на електронну пошту ua.association4u@gmail.com.

Примітка: Офіційним вважається повний текст умов конкурсу, опублікований на українській версії веб-сторінки проекту Association4U за адресою : www.association4u.com.ua

Джерело: проект Association4U http://association4u.com.ua/index.php/en/

 

Реєстрація триває до: 31 жовтня 2017 року

Стипендіальна програма для стажування у Словаччині

В рамках Національної стипендіальної програми Словацької Республіки для підтримки мобільності студентів та аспірантів, викладачів ВНЗ, дослідників і митців оголошено про початок подання заявок на здобуття стипендій на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині в 2017/2018 академічному році.

Детальна інформація на офіційному сайті Національної стипендіальної програми Словацької Республіки англійською мовою за посиланням: https://www.scholarships.sk/en/main/programme-terms-and-conditions/foreign-applicants

 

Реєстрація триває до: 31 жовтня 2017 року

ГО «Асоціація музеїв космонавтики України» оголошує грантову програму «КУЛЬТУРА в WEB».

Сучасний світ потребує якісної інформаційної присутності у всесвітній мережі, основою якої є власний сучасний та функціональний сайт. На жаль, значна частина організацій, які працюють в галузі культури не мають достатньої кількості власних коштів на розробку та впровадження сучасних інформаційних технологій в своїй діяльності. Тому ГО «Асоціація музеїв космонавтики України» в партнерстві з компанією «PM WebStudio» оголошує грантову програму «КУЛЬТУРА в WEB».

Мета програми – розширення доступу організацій культурної сфери до всесвітньої мережі інтернет, підвищення цифрової присутності шляхом створення та підтримки власних інтернет-сайтів організацій.

Учасники програми: українські музейні заклади незалежно від форми власності; установи та організації, які працюють в галузі культури незалежно від форми власності; громадські організації культурного, освітнього, молодіжного та дитячого напрямку.

Програма передбачає покриття 50% витрат на створення власного інтернет-сайту учасника. Власний внесок учасника становить 50% від вартості проекту та може покриватися як з власних коштів, так і за рахунок залучення стороннього фінансування або фінансування в рамках інших грантових програм.

Кількість учасників програми обмежена. Рішення про підтримку заявки приймається на конкурсній основі. У разі відхилення заявки учасники мають право подавати повторні заявки протягом наступних етапів подачі заявок.

Максимальна підтримка, яка може бути надана учаснику програми, не може перевищувати 50 000 грн (відповідно загальна вартість проекту не повинна перевищувати 100 000 грн.). Перевага надаватиметься проектам загальною вартістю від 10 000 грн. до 40 000 грн. Програма не покриває витрати учасників на доменне ім’я сайту та послуги хостингу.

В рамках програми не може надаватись підтримка політичним партіям та релігійним організаціям, громадським організаціям, діяльність яких пов’язана з політичними партіями.

Процес подання заявки на участь у програмі:

Тривалість програми – до 31.12.2018 р.

Заявки на участь у програмі приймаються протягом 6 етапів програми:

1 етап подачі заявок – до 31.08.2017 р.

2 етап подачі заявок – 23-31.10.2017 р.

3 етап подачі заявок – 22-31.01.2018 р.

4 етап подачі заявок – 23-30.04.2018 р.

5 етап подачі заявок – 23-31.08.2018 р.

6 етап подачі заявок – 22-31.10.2018 р.

Для подання заявки на участь у програмі необхідно надіслати заповнену анкету на електронну адресу amkosua@gmail.com.

Анкету учасника завантажити

Питання щодо програми можна надсилати на адресу amkosua@gmail.com.

Детальна інформація про грант на сайті інтернет-сайті Асоціаці музеїв космонавтики України за посиланням: http://www.amcos.org.ua/?page_id=138

Результати відбору після кожного етапу повідомляються на інтернет-сайті Асоціаці музеїв космонавтики України – www.amcos.org.ua протягом 14 днів після завершення терміну прийому заявок відповідного етапу.

Реєстрація триває до: 1 листопада 2017 р.

Конкурс «Лейпцизька премія інтегрованого розвитку міст-2017!»

Розпочався конкурс «Лейпцизька премія інтегрованого розвитку міст-2017!».Тема цьогорічної «Лейпцизької премії» — комфортні для життя міста в Україні. Участь у конкурсі можуть взяти українські міста та громади, адміністративно-територіальні одиниці, спілки, комунальні підприємства, комерційні підприємства, громадські організації, які мають цікаві проекти інтегрованого міського розвитку за даною темою, що були реалізовані протягом останніх чотирьох років.

Конкурс «Лейпцизька премія» має мотивувати українські міста використовувати методику сталого розвитку та шляхом участі в конкурсі ділитись своїми проектами з широким колом громадськості.

Конкурс «Лейпцизька премія» оголошено в рамках співпраці між Мінрегіоном та Міністерством навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки Федеративної Республіки Німеччина (BMUB) за підтримки Німецького товариства  міжнародного співробітництва (GIZ).

Свої ідеї та проекти міського розвитку надсилайте на офіційну адресу GIZ у Києві (вул. Крутий узвіз, 5).

Необхідний пакет документів для участі у конкурсі:

— Формуляр з описом проекту та перспективи реалізації наступних його фаз (українською та англійською мовами): Формуляр можна завантажити на наступній сторінці: http://www.nationale-stadtentwicklungspolitik.de/leipzig-preis-2017;

— Плакат проекту: проект, що подається на конкурс необхідно наглядно зобразити з використанням фотографій, планів, ескізів з короткими описами або інших графічних зображень — вертикальний плакат формату DIN A0 (висота 118.9 см, ширина 84.1 см).

— Кошторис. Кошторис має описувати основні позиції використання коштів за їх видами (персонал, товари, друк, та ін.) для реалізації наступної фази проекту.

— Зменшений плакат проекту. Формат: DIN A3 (42 см x 29,7 см).

Тексти та плакати проекту подаються виключно українською та англійською мовами в паперовому та в цифровому форматах на диску або флешці. Використані зображення мають також бути подані в достатній для друку якості (300 dpi) і збережені окремо.

За додатковими питаннями звертайтеся за електронною адресою leipzig-preis@bbr.bund.dе до 10 жовтня 2017 року.

Також слідкуйте за новинами на офіційній сторінці премії у Facebook: https://www.facebook.com/leipzigpreisukraine/

 

Реєстрація триває до: 1 листопада 2017 року

Програма наукових досліджень і розвитку ім. Фулбрайта (Fulbright Research and Development Program)

Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни. Деталі за посиланням: http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/35/faculty.html

*  Український Офіс Програми імені Фулбрайта не розглядатиме подання на такі напрямки, як бухгалтерський облік, аудит, логістика, менеджмент, маркетинг, бізнес, управління бізнесом, клінічна медицина.

** Конкурсанти можуть подаватись на міждисциплінарні напрямки досліджень або на стажування за спеціальністю, відмінною від зазначеної в дипломі, якщо вони мають фаховий досвід роботи за цією спеціальністю (не менше 1-2-х років) або володіють базовими  знаннями та навичками з цієї спеціальності, одержаними завдяки проходженню стажувань, тренінгів, сертифікатних та інших освітніх програм.

Вимоги до кандидатів:

   • мати українське громадянство та проживати в Україні;
   • викладати (на умовах повної або неповної ставки) у ВНЗ та мати щонайменше 2 роки досвіду викладання, навчання в аспірантурі чи адміністративної роботи у системі вищої освіти або 2 роки професійного досвіду у відповідній у галузі;
   • володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі (TOEFL iBT не менше 80 балів);
   • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів;
   • подаватись на програму не раніше ніж через 2 роки після перемоги в іншому конкурсі за Програмою імені Фулбрайта.

* Не можуть брати участь у конкурсі працівники (та їх найближчі родичі: чоловіки/дружини, діти, сестри, брати, батьки та інш.) Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та урядових агенцій США, що входять до дипломатичної місії США в Україні; Програми імені Фулбрайта в Україні та інших організацій, програм навчання та обмінів, що фінансовані Державним Департаментом США. Ця заборона втрачає чинність через рік після завершення строку служби або роботи за контрактом у зазначених установах та організаціях.

** Не можуть брати участь у конкурсі громадяни України, які постійно проживають на території США впродовж 5 років; ті, хто мають дозвіл на постійне проживання в США; студенти, які навчаються в американських університетах на час проведення конкурсу.

*** Ті, хто раніше отримували візу категорії J-1 та J-2, можуть подаватись на Програму не раніше 2-х років після повернення в Україну. Ця вимога не стосується певних учасників програм обмінів категорії J-1, на яких не поширюється вимога про дворічне перебування в країні свого проживання, наприклад, програми Summer Work and Travel (див. коментар до візи).

Умови гранту: Тривалість гранту — 6-9 місяців. Упродовж академічного року учасники Програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці учбових курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів.

До участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні проекти — дослідницькі та такі, що спрямовані на розробку та запровадження нових навчальних курсів, оновлення навчальних матеріалів, вивчення та оволодіння передовими методами навчання та викладання.

Учасники Програми отримують: щомісячну стипендію, додаткові кошти для придбання професійної літератури, медичне страхування, квиток в обидва боки.

Претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта комплект документів, до якого входять:

 • обов'язкові додаткові форми (див. у переліку пакету документів);
 • три рекомендаційні листи;
 • копії всіх документів про вищу освіту (дипломи з додатками) та копії документів про наукові ступені та звання (дипломи, атестати тощо портфоліо (для кандидатів з творчих напрямків).

Перелік документів на конкурс та вимоги до їх оформлення за посиланням: http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/34/application.html

Учасники конкурсу до 1 листопада повинні заповнити онлайн- анкету Оnline Application Form, що розміщена за адресою: https://apply.embark.com/student/fulbright/international/20/

Відбір учасників на конкурсній основі відбувається в Україні й передбачає наступні етапи:

Фіналісти Програми складатимуть комп'ютерний тест TOEFL iBT (Internet-based Test of English as a Foreign Language) у другій половині січня 2017 року

Офіс Програми імені Фулбрайта відшкодовує учасникам конкурсу витрати на проїзд та перебування у Києві під час співбесіди; оплачує комп'ютерне тестування для фіналістів програми; надає візову підтримку стипендіатам.

Рішення щодо надання гранту ухвалює Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США). Інститут Міжнародної Освіти (IIE) допомагає визначити американські університети або науково-дослідні інституції у відповідності до наукових інтересів та професійних цілей кандидатів. Програма бере до уваги побажання учасників стосовно вибору місця стажування (особливо за наявності листа-запрошення від американської інституції), але право остаточного визначення конкретного університету у США програма залишає за собою.

Офіс Програми імені Фулбрайта, вул. Еспланадна, 20, кiмн. 904, Київ 01001

Координатор програми — Інна Бариш, e-mail: ibarysh@iie.org; ffdp.ukraine@iie.org, асистент програми —  office.ukraine@iie.org.

Детальна інформація про програму академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Україні за посиланням: http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/35/faculty.html

 

Реєстрація триває до: 1 листопада 2017 року

ПрограмаThe McGraw Fellowship для представників ділової журналістики

Центр ділової журналістики The Harold W. McGraw, Jr. Center for Business Journalism , і City University of New York Graduate School of Journalism пропонують стипендії представникам ділової журналістики з 2014 року.

Грант McGraw надає підтримку в навчанні і фінансову допомогу журналістам, яким необхідні час і ресурси для створення важливої статті, або серії статей, які проллють світло на важливу економічну, або бізнес-тему. Приймаються заявки на текстовий, аудіо, або відео репортаж, також заохочується використання більше однієї форми оповіді для надання повної інформації.

Розмір стипендії: 5,000 $ в місяць. Грант виплачується на період від 1 до 3 місяців. У деяких випадках грант можуть виплачувати довший термін.

Вимоги до кандидатів

Претендувати на грант McGraw можуть всі, хто має не менше 5 років професійного досвіду роботи в сфері журналістики. Також можуть подавати заявки позаштатні журналісти (фрілансери), редактори і репортери, які працюють в новинних організаціях.

Всі, хто хоче взяти участь в отриманні гранту повинні надати на розгляд:

- добре продумана пропозиція про статтю (репортажі), обсягом не більше 3 сторінок разом з заявкою на участь. Кандидати повинні представити історію також як би вона була представлена редактору журналу, газети, інтернет-сайту, або на радіостанцію: кандидати повинні надати документацію та підстави того, що історія варта уваги.

- 3 зразка своїх робіт. Зразки повинні бути опубліковані і було доведено спроможність журналіста повністю розкривати тему.

- резюме

- Рекомендації від 2 редакторів, або тих, хто знайомий з роботами кандидата.

Гідні проекти будуть розглядатися і після закінчення терміну реєстрації.

Питання щодо програми можна відправляти на англійському на mcgrawcenter@journalism.cuny.edu.

Детальніше про грант на сайті організаторів за посиланням: http://www.mcgrawcenter.org/the-harold-w-mcgraw-jr-business-journalism-fellowships/

 

Реєстрація триває до: 1 грудня 2017 року

Стипендіальна програма під егідою Вільної держави Баварія для випускників Центральної, Східної та Південно-Східної Європи держав

Вільна держава Баварія буде спонсорувати стипендії на навчальний 2018/19 рік. Випускники з Болгарії, Хорватії, Чехії, Угорщини, Польщі, Румунії, Росії, Сербії, Словаччини та України мають право подати заявку на отримання стипендії.

Мета щорічної стипендіальної програми є підтримка науково-технічного співробітництва та академічних обмінів між Баварією і центральною, Східною та Південно-Східною Європи.

Стипендії можуть бути призначені для фінансування навчання в аспірантурі (програма магістра), PhDs або один рік проведення дослідження в баварських університетах. Стипендія може бути продовжена двічі на термін до 3-х років. Стипендія виплачується щомісяця (735 €) і становить 8.820 € в рік.

Кандидати повинні відправити свої документи за зазначеною адресою, звернувши увагу на важливі поради які можна скачати за посиланням: http://www.uni-r.de/bayhost/english/scholarships/study-in-bavaria/index.html

Заповнити Онлайн-заявку можна за посиланням: https://bayhost-stipendiensystem.uni-regensburg.de/jahresstipendium/en

Детальна інформація про програму англійською мовою за посиланням: http://www.uni-r.de/bayhost/english/scholarships/study-in-bavaria/index.html

 

Реєстрація триває до: 15 грудня 2017 року

Грантова програма підтримки ініціатив переселенців

Крим СОС і Агентство ООН у справах біженців продовжують грантову програму для допомогти волонтерським ініціативам переселенців в самостійному вирішенні їх проблем, захисту їх прав і свобод.

Подати заявку може:

    • група/організація/ініціатива, що має чітко організовану структуру і складається мінімум з трьох осіб, з яких мінімум двоє є переселенцями (не менше 50% групи повинні бути переселенцями);
    • група/організація/ініціатива, що активно працює в сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб.

Перелік напрямків проекту:

  • інтеграція і побудова діалогу між переселенцями та місцевими громадами;
  • захист прав переселенців;
  • зміцнення ініціатив та спільнот внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
  • надання підтримки жінкам та вирішення проблеми гендерно-обумовленого насильства, а також захист людей з особливими потребами та інших соціально незахищених груп населення;
  • поліпшення/створення інфраструктурних соціальних об’єктів для спільного користування ВПО і місцевими громадами.

Основні умови:

    • бюджет проекту до 25 000 грн;
    • проект носить некомерційний, неполітичний і недискримінаційний характер;
    • проект спрямований на вирішення викликів/проблем різного характеру, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи;
    • кількість прямих/непрямих бенефіціаріїв допомоги, отриманої в результаті реалізації проекту;
    • географія: м. Київ, Київська, Тернопільська, Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська, Чернівецька, Волинська, Рівненська, Херсонська, Кіровоградська, Житомирська, Вінницька, Хмельницька, Чернігівська, Сумська, Полтавська, Черкаська області;
    • довгостроковість результату проекту;
    • оплата товару/послуги повинна бути проведена до 10 грудня 2017 року;
    • співпраця з владою та іншими громадськими організаціями/ініціативними групами, на місцевому/національному рівнях
    • термін реалізації проекту – до кінця 2017 року.

УВАГА! Дана програма не спрямована на поліпшення житлових умов і гуманітарної ситуації конкретної сім’ї, на закупівлю продовольчих та непродовольчих товарів, призначених для гуманітарної допомоги переселенцям, а також на покриття адміністративних витрат і заробітної плати учасників проекту. Також допомога не надається у вигляді готівкових коштів.

Для участі у грантовій програмі необхідно заповнити заявку та надіслати її на e-mail: community@krymsos.com. Заявки приймаються щомісяця з 1 до 15 числа до 15 грудня 2017 року.

Для довідок пишіть на e-mail: community@krymsos.com або телефонуйте: (095) 031-53-97, (063) 073-16-19, (096) 684-88-47 (понеділок – п’ятниця 10:00 до 19:00).

Детальна інформація про проект на сайті КримSOS - виконавчого партнера Агентства ООН у справах біженців за посиланням: http://krymsos.com/settlers/news/krimsos-i-agentstvo-oon-u-spravakh-bizhentsiv-prodovzhuyut-grantovu-programu-pidtrimki-initsiativ-pereselentsiv/

 

Реєстрація триває до: 31 грудня 2017 року

Стажування в International Foundation for Electoral Systems, США

Стажування для студентів бакалаврів, магістрів, аспірантів. Програма стажування допоможе студентам розвинути необхідні навички і зробити перехід від академічної до професійного життя. Стажер стане членом команди і буде надавати матеріально-технічну та адміністративну підтримку команді International Foundation for Electoral Systems.

Детальніше про стажування на сайті організаторів англійською мовою

 

Реєстрація триває до: 31 грудня 2017 року

Конкурс заявок в рамках програми «Відкриті двері» для підтримки короткострокових ініціатив організацій громадянського суспільства

Конкурс проводиться в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Міжнародною організацією Пакт. Метою Програми є підвищення обізнаності та рівня участі громадян у громадській діяльності на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Проект «Долучайся!» створив грантову програму швидкого реагування з метою задовольнити нагальні та поточні потреби громадянського суспільства.

Мета конкурсу: підтримка короткострокових (від одного до дев’яти місяців) ініціатив українських організацій громадянського суспільства, спрямованих на задоволення виникаючих потреб у залученні громадян та досягнення вимірюваних результатів.

Завданням конкурсу: сприяння залученню громадян та просування громадського активізму, обміну знаннями та навичками між громадянами.

Пріоритетні напрямки: програма сприяння громадській активності «Долучайся!» в першу чергу приділяє увагу ключовим демократичним реформам та імплементації таких наскрізних тем, як: сприяння євроінтеграції; боротьба з корупцією; децентралізація; прозоре та підзвітне врядування (включаючи періоди виборчих кампаній); інклюзивний розвиток осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб (ВПО), представників ЛГБТІ спільноти (лесбійок, гомосексуалістів, бісексуалів, трансгендерних осіб та осіб інтерсекс), молоді та інших вразливих груп.

Заходи та види діяльності можуть включати наступні сфери (не обмежуючись ними):

 • реагування на непередбачувані виклики під час розробки політик;
 • міжрегіональні обміни;
 • організація заходів та участь у заходах;
 • ініціативи громад та мобілізація громадян для участі у заходах;
 • заходи спрямовані на боротьбу з корупцією;
 • молодіжні ініціативи та студентське самоврядування.

Очікувані результати:

 • підвищено рівень залучення громадян;
 • розроблено та розповсюджено ефективні та інноваційні медіа продукти;
 • громади володіють механізмами та інструментами залучення громадян;
 • ініціативи громад захищені та втілені в життя;
 • підвищено представництво вразливих груп населення у процесах прийняття рішень, громадського моніторингу та у житті громад;
 • підвищено рівень громадянської участі та громадської підтримки у просуванні реформ та антикорупційного моніторингу;
 • за допомогою організацій громадянського суспільства з’явилися , успішно розвиваються і діють активісти та нові ініціативи на регіональному та локальному рівнях.

Критерії відповідності: до подання проектних пропозицій запрошуються офіційно зареєстровані організації громадянського суспільства з усіх регіонів України.

Критерії відбору:

 • відповідність вказаним цілям цього конкурсу;
 • стійка організаційна структура;
 • потенційна спроможність налагоджувати контакт з громадами і громадянами;
 • потенційна спроможність досягати сталих результатів, які триватимуть після закінчення проекту.

Орієнтовна тривалість гранту: 1-9 місяців.

Розмір гранту: до $20,000.

Кінцевого терміну подання проектних пропозиції немає. Цей конкурс є безстроковим. Пакт переглядатиме проектні пропозиції на постійній основі. Заявники отримуватимуть рішення щодо заявок, які були подані на конкурс, протягом 45 днів з моменту, коли Пакт отримає повний пакет проектної пропозиції.

Важливо знати:

 • в рамках цього конкурсу Пакт не може надавати гранти підприємствам, політичним партіям, державним інституціям, релігійним організаціям або фізичним особам;
 • проектні пропозиції повинні бути подані українською або англійською мовою;
 • заявникам буде повідомлено про статус розгляду їхньої пропозиції письмово на вказану у проектній пропозиції електронну адресу;
 • рішення конкурсної комісії є остаточним і перегляду не підлягає;
 • подані пропозиції не можуть бути повернені або розглянуті повторно.

Порядок подання грантових пропозицій:

* завантажте та використовуйте форму заявки на отримання гранту за програмою «Відкриті двері», форму бюджету та форму описової частини бюджету за цим посиланням: http://bit.ly/2ks6Srn.

* надсилайте Проектні пропозиції на e-mail: grants.engage@pact.org.ua з темою листа: «Відповідь на конкурс “Відкриті двері”».

 

Реєстрація триває до: протягом 2017 року

Подорожні гранти для митців

Фонд «Відкрий Україну» надає міні-гранти на подорожні витрати для українських митців задля обміну мистецьким досвідом на міжнародному рівні та покращення взаємодії українських й іноземних митців. Ці гранти надають українським митцям можливість представити свої здобутки усьому світові. Грантисти відбираються щомісячно за рішенням Програмної ради.

Індивідуальні міні-ґранти спрямовані на розвиток міжнародних мистецьких обмінів і посилення контактів українських та зарубіжних учасників з метою інтеграції сучасної української культури у світовий контекст.

Максимальна сума гранту на особу до 5 000 грн. Сума добових для закордонних відряджень до 800 грн., для внутрішніх переїздів до 50% від добових.

Програма надає підтримку на:

  • презентаційні подорожі, які включають подорожі митців на запрошення іноземних організацій для представлення своїх творів на конкурсах та фестивалях;
  • участь у резиденціях та культурних акціях, які передбачають створення та подальшу презентацію культурного продукту.

Право на участь мають:

  • як молоді практикуючі митці, так і професіонали;
  • у презентаційних подорожах – громадяни України;
  • максимальна кількість людей, яка може подаватись на один грант – одна особа.

Аплікант має подати заповнену аплікаційну форму, запрошення сторони організатора заходу, професійне резюме та портфоліо робіт. Для презентаційної подорожі необхідно також додати:

  • опис робіт, що будуть представлені;
  • інформацію про захід, в якому плануєте взяти участь;
  • рекомендаційного листа фахівця.

Аплікант повинен зробити подання до Фонду мінімум за чотири тижні до дати планованої поїздки. Документи приймаються поштою чи електронною поштою на адресу менеджера програми.

Положення про подорожні гранти 

Aплікаційна форма 

Контактна особа – Аліна Масло, e-mail: am@openukraine.org

Детальніше на сайті Фонду «Відкрий Україну» за посиланням: http://openukraine.org/ua/programs/cultural-horizons/travel-grants

 

Реєстрація триває до: протягом 2017 року

Гранти для досліджень від National Geographic «Молоді дослідники»

National Geographic оголосив про відкриття грантової програми «Молоді дослідники» (Young Explorers Grants), яка має на меті підтримку спеціалістів, які хочуть реалізувати власний проект чи провести польове дослідження в одній із 18 країн Азії.

Переможці гранту можуть стати частиною команди існуючих програм National Geographic:

  • the Committee for Research and Exploration
  • the Expeditions Council
  • the Conservation Trust.

У програмі можуть взяти участь археологи, антропологи, астрономи, екологи, геологи, біологи, фотографи і всі зацікавлені збереженням навколишнього середовища, тваринного світу, архітектури.

Розмір гранту буде становити від 2 000 до 5 000$.

Участь у гранті мають право брати дослідники віком від 18 до 25 років та з досвідом дослідницької роботи. Для участі потрібно подати такі документи: онлайн-заявку,  резюме.

Контакти: Committee for Research and Exploration: e-mail cre@ngs.org.

Conservation Trust: conservationtrust@ngs.org; Еxpeditions Council: council@ngs.org.

Детальніше на сайті Національного географічного товариства (National Geographic) за посиланням: https://www.nationalgeographic.org/grants, http://www.nationalgeographic.com

 

Реєстрація триває до: протягом 2017 року

Стипендії для митців від Італійського дослідницького центру Fabrica

Fabrica, дослідницький центр зв’язку і студія в Італії, запрошує представників творчих професій приєднатися до своєї команди дослідників. Дослідницький центр зв’язку заснований в Тревізо, Італія, і є невід’ємною частиною Benetton Group.

Взяти участь у програмі можуть програмісти, архітектори, графічні дизайнери, музиканти, письменники, режисери, фотографи, журналісти, ілюстратори, аніматори.

Організатори оплачують учасникам квиток до Італії, житло у Тревізо, обіди з понеділка до п’ятниці, медичну страховку, а також надають щомісячну стипендію на особисті витрати.

Вимогами до учасників: вік до 25 років і знання англійської мови.

Для участі потрібно: заповнити аплікаційну форму (англійською, італійською або французькою мовою), яка містить копію портфоліо, CV, мотиваційний лист, рекомендаційний лист.

Аплікаційна форма за посиланням http://www.fabrica.it/apply/

Детальна інформація за посиланням https://goo.gl/MmF9NZ, http://www.fabrica.it/, https://www.facebook.com/fabricaresearchcentre/

 

Довгостроковий: (реєстрація триває до: 2 квітня 2018 року)

Проект «Навчальні програми професійного зростання», який координується відділами посольства США в Україні

Проект «Навчальні програми професійного зростання» має допомогти реалізації стратегічного бачення Місії USAID на підтримку стабільної, демократичної та заможної України, яка інтегрована до Європи. Він спрямований на те, щоб забезпечити передачу громадянам України нових знань, навичок та підходів, аби сприяти покращенню політичного, суспільного й економічного середовища у країні та підтримати формування мережі фахівців, рівень знань і методи діяльності яких відповідають оптимальній міжнародній практиці.

Проект пропонує підприємцям, посадовцям місцевої влади, лідерам громадських об'єднань, спеціалістам у сфері освіти, медицини, бізнесу та охорони довкілля можливості для практичного навчання та стажування у США і Європі. При цьому семінари, відвідання організацій і підприємств та зустрічі з американськими і європейськими спеціалістами поєднуються з програмами практичного стажування на робочому місці.

Донором проекту є Уряд Сполучених Штатів Америки через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Він здійснюється відповідно до Угоди між Урядом України і Урядом Сполучених Штатів Америки про гуманітарне і техніко-економічне співробітництво від 7.05.1992 р.

Виконавцями проекту є американська неурядова організація World Learning, Inc. і українська – МБО «Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні». Бенефіціар проекту – Національне агентство України з питань державної служби.

Джерело: Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні.

Детальна інформація про проект на офіційному сайті USAID за посиланням: http://ptp.ceume.org.ua/

 

Довгостроковий: (реєстрація триває до: 1 травня 2018 року)

Програма національних обмінів

Програма національних обмінів є частиною проекту «Містки громадської активності», що відбувається за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії  (США). Проект триватиме до травня 2018-го року.

В рамках дворічної Програми передбачено надання мікрогрантів, що сприятимуть всебічній співпраці соціально активних громадян (насамперед молоді) на міжрегіональному рівні, а також підтримці вже існуючих ініціатив, які успішно заявили про себе.

Розгляд заявок відбувається кожного першого та третього понеділка місяця (наступний розгляд заявок відбудеться  7 серпня).

До участі в конкурсі на отримання мікрогрантів запрошуються соціально активні люди, які хочуть поділитися своїм досвідом та започаткувати співпрацю з представниками географічно протилежних областей. Підтримка надаватиметься заявникам, що планують тривалу взаємодію, розвиток своїх проектів, налагодження контактів для подальшої діяльності.

Учасниками можуть бути: молодіжні лідери, активісти, члени громадських організацій, учасники спільнот, громадські та культурні діячі, митці, журналісти, вчителі, викладачі, підприємці, та інші.

Максимальна сума одного гранту для громадської організації 12 000 грн. Максимальний обсяг гранту для фізичної особи складає 10 000 грн. Протягом двох років проект передбачає фінансову підтримку 500 обмінів.

Деталі про проект на офіційному сайті за посиланням: http://bridges.org.ua/projects/programa-natsional%60nykh-obminiv/, http://www.kultura.org.ua/?p=1207, або http://www.kultura.org.ua/?p=1131

 

Постійно діючий

Загальний конкурс проектів Фонду сприяння демократії

Посольство США запрошує українські неприбуткові та неурядові організації взяти участь у конкурсі проектів Фонду сприяння демократії. Фонд підтримує проекти, які сприяють демократичним перетворенням та побудові громадянського суспільства в Україні. Фонд сприяння демократії забезпечує фінансову підтримку унікальних та перспективних проектів, особливо таких, що сприяють розвитку спроможності та самозабезпечення НДО в Україні. Вибір проектів базується на спроможності організацій вказувати на конкретні досягнення та їхній вплив на певну сферу чи громаду. Грантові заявки приймаються від українських недержавних неприбуткових організацій на конкурс протягом року.

Головні вимоги до проектів:

 • гранти надаються виключно українським організаціям, що мають статус недержавних та неприбуткових. До таких належать: громадські організації (асоціації), благодійні фонди та аналітичні центри;
 • організації та їхні працівники не можуть представляти політичні партії, бути призначеними або обраними на державні посади;
 • максимальна сума фінансування одного проекту складає 24,000 $ США, середні суми грантів становлять від 5,000 $ до 15,000 $ США;
 • американські та іноземні організації, а також громадяни інших країн не можуть претендувати на отримання фінансування за даною програмою;
 • грантові заявки необхідно подавати двома мовами: англійською та українською;
 • крім даного конкурсу, Посольство США проводить регіональні та тематичні конкурси, де вимоги до організацій та проектів можуть відрізнятись від даного конкурсу. Слідкуйте за оголошеннями на веб-сторінці та у місцевих ЗМІ;
 • тривалість проектів не може бути більшою за один рік. Кошти, які були витрачені до початку або після завершення терміну проекту, не підлягають відшкодуванню.

Заявки мають відповідати одному або декільком тематичним пріоритетам Фонду:

 • Розвиток громадянського суспільства
 • Верховенство права та реформа в галузі права
 • Прозорість органів влади
 • Громадська підтримка освітніх ініціатив
 • Вирішення конфліктів, зміцнення довіри та миру у суспільстві
 • Права людини, у тому числі права меншин, ЛГБТ, людей з інвалідністю та жінок
 • Громадянська освіта
 • Розвиток виборчої системи
 • Протидія торгівлі людьми

Заявки на загальний конкурс приймаються постійно, не існує кінцевого терміну подачі заявок – конкурс є постійно діючим.

Щоб взяти участь у конкурсі, необхідно:

 • завантажити, заповнити та надіслати електронну заявку (українською та англійською мовами);
 • додати до заявки копії реєстраційних документів організації, резюме основних виконавців проекту (з контактною інформацією та телефонами), форму SF424 (українську та англійську версії), та реєстраційний номер ДАНС.
 • Для отримання фінансування від уряду США, всі організації мають одержати код DUNS і зареєструватися в системі Sam.gov.  Щойно Ви отримаєте номер DUNS, будь-ласка зареєструйтеся на сайті: https://www.sam.gov.

 Виключенням є тільки індивідуальні апліканти, або організації, які вперше отримують фінансування від уряду США.  Організатори радять розпочати реєстрацію до, або відразу після подання проектної заявки, оскільки процес реєстрації може тривати до 4 тижнів.  Під час введення даних організації в SAM.gov необхідно переконатися, що вся інформація, правопис та пунктуація будуть тотожні до тих, які Ви надавалии для отримання коду DUNS. Спочатку ви отримаєте код NCAGE і протягом двох тижнів Ваша реєстрація в SAM.gov буде активована.

При розробці кошторису, обов’язково ознайомтесь з доступними витратами по гранту.

Організація може подати лише одну заявку одночасно. Дві та більше заявок від однієї організації розглядатися не будуть.

Якщо Ви не отримали підтвердження електронною поштою протягом 5-ти робочих днів, будь ласка, зверніться до грантового офісу Посольства США за телефонами 521-5565 та 521-5625, щоб дізнатися про статус Вашої заявки.

Заявка та усі супроводжуючі документи приймаються лише в електронному варіанті. Надсилайте пакет документів на адресу: KyivMDF@state.gov . 

Джерело: Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні.

Детальна інформація за посиланням: https://ukrainian.ukraine.usembassy.gov/uk/democracy.html, https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/democracy-grants-uk/, http://www.ier.com.ua/ua/Grants?pid=5336

 

 

Постійно діючий

Програма Фонду розвитку українських ЗМІ

Посольство Сполучених Штатів Америки запрошує незалежні засоби масової інформації (друковані, радіо, телевізійні та електронні) подавати заявки на конкурс Фонду розвитку українських ЗМІ. Конкурс проходить на постійній основі і не має кінцевого терміну.

Мета програми: Програма "Фонд розвитку українських ЗМІ" адмініструється Відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Кошти фонду спрямовані на підтримку вільних і незалежних ЗМІ в Україні та допомогу українським журналістам, медіа-організаціям і недержавним організаціям, які працюють над проектами, пов'язаними з медіа.

Основні вимоги програми: Фонд розвитку українських ЗМІ приймає заявки від незалежних українських ЗМІ - друкованих, теле-, радіо- та Інтернет-ресурсів. Державні, комунальні або партійні ЗМІ під фінансування не підпадають. Програма також надає індивідуальні гранти журналістам та представникам українських медіа, незалежно від їхнього статусу. Недержавні організації можуть претендувати на отримання фінансування, якщо їхні проекти безпосередньо сприяють розвиткові українських медіа.

Під фінансування не підпадають: рекламні видання; інформаційні бюлетені, які видаються недержавними організаціями; спеціалізовані видання, орієнтовані на висвітлення вузькопрофесійної тематики; проекти, які переслідують партійні або політичні інтереси.

Максимальна сума фінансування становить 24 000 дол. США. Сума гранту залежить від обсягу запланованої діяльності та періоду виконання проекту, який може тривати від 1 до 12 місяців.

Організації та ЗМІ заохочуються до пошуку джерел співфінансування від інших донорів.

Тематичні пріоритети загального конкурсу:

Пріоритети Фонду розвитку ЗМІ спрямовані на:

1) Підвищення якості журналістської освіти шляхом:

 • проведення практичних тренінгів для студентів факультетів журналістики;
 • організації стажувань для студентів у провідних національних та регіональних ЗМІ;
 • залучення студентів до міжрегіональних студентських обмінів;
 • відкриття та оновлення радіо- і телевізійних тренінгових центрів, які функціонують на базі факультетів журналістики;
 • створення навчальних посібників для студентів факультетів журналістики.

2) Покращення професійних стандартів серед журналістів шляхом:

 • надання тренінгової допомоги молодим журналістам (від 1 до 3 років професійного досвіду);
 • надання групових та індивідуальних грантів на поїздки для журналістів з метою відвідання міжнародних конференцій, семінарів та стажувань за кордоном;
 • підтримки проектів, спрямованих на проведення журналістських розслідувань, створення аналітичних матеріалів та покращення якості новин.

3) Створення сприятливого середовища для розвитку українських медіа шляхом:

 • сприяння розвитку свободи преси та проведення моніторингу порушень професійних прав журналістів, особливо на регіональному рівні;
 • проведення освітніх заходів для редакторів та персоналу ЗМІ з питань законодавства, яке забезпечує вільне та прозоре функціонування журналістики;
 • впровадження у медіа-середовище новітніх технологій, в тому числі використання Інтернету як джерела новин та інформації, створення, або оновлення веб-сайтів існуючих ЗМІ в рамках ширших проектів.

4) Сприяння співпраці між ЗМІ, неурядовими організаціями та державними інституціями шляхом:

 • встановлення відкритого діалогу між ЗМІ, недержавними організаціями та урядовими структурами через проведення спільних семінарів, робочих зустрічей і круглих столів;
 • проведення тренінгів для представників урядових прес-служб;
 • сприяння розвиткові міжрегіонального медіа-партнерства.

Окрім загального конкурсу, який триває протягом року, Посольство проводить тематичні та регіональні конкурси. Інформація щодо цих ініціатив з'являтиметься на сайті Посольства та у місцевих ЗМІ.

Щоб взяти участь у конкурсі, необхідно завантажити, заповнити та надіслати електронну заявку (українською та англійською мовами). Також, до заявки необхідно додати копії реєстраційних документів організації, резюме основних виконавців проекту (з контактною інформацією та телефонами), форму SF424 (українську та англійську версії), та реєстраційний номер ДАНС. При розробці кошторису, ознайомтесь з доступними витратами по гранту.

Заявка та усі супроводжуючі документи приймаються лише в електронному варіанті. Надсилайте пакет документів на e-mail: KyivMDF@state.gov .

Джерело: Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні.

Детальна інформація за посиланням: https://ukrainian.ukraine.usembassy.gov/uk/media.html

Бюлетень підготовлено для лідерів громадських організацій.
В бюлетені використано матеріали, одержані з Інтернету та інших джерел.
Запитання та коментарі за адресою:
м. Кропивницький, вул. Декабристів 6/15, тел. (0522) 22 77 93
(В приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва, 2-й поверх).
ТІМО "Відкриті двері" Електрона адреса: timo_od@mail.ru