Телевізійне інформаційне молодіжне об'єднання          

 
    Новини
    Історія
    Діяльність
    Обмін досвідом
    Наші проекти
    Звіти про діяльність
    Про нас у ЗМІ
    Партнери
    Інформаційний бюлетень
    ГО Кіровоградщини
 

НОВИНИ


Патріотичний арт-табір «Драйвове літо»

Прийшло літо і довгоочікувані літні канікули в самому розпалі. Це чудовий час, щоб знаходити нових друзів, навчатися чомусь новому та весело проводити час. Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва спільно з Кропивницьким кошем УДЮТ «Січ» запрошують юнаків та дівчат віком від 10 до 15 років креативно провести свої канікули та стати учасниками патріотичний арт-табору «Драйвове літо». Табір діятиме на базі бібліотеки з 9.00 до 16.00

Під час перебування у таборі діти навчаться практичним і корисним навичкам, тренуватимуть в собі лідерські якості, проявлятимуть себе, навчаться логічно мислити під час патріотичних читань. В дітях будуть виховувати витривалість, силу духу, любов до своєї Держави та культури. Під час походу на природу учасники табору, разом з батьками, навчатимуться як правильно поводитися в лісі, як вирішувати складні ситуації в похідних умовах, як розкласти намет, дотримуватися порядку, не смітити, вести бесіду і впевнено почувати себе в колективі, тощо.

Кожен день табору буде цікавим та насиченим різноманітними майстер-класами, квестами, руханками, патріотичним забавами, флешмобами та іншими розвагами.

До проведення табору долучилися багато партнерів. Серед них - Управління патрульної поліції в Кіровоградській області, центр оперативної тактичної підготовки «Цитадель», Управління ДСНС України у Кіровоградській області, волонтерка Корпусу миру Гейл Нілі, майстрині Світлана Хавроненко, Ольга Краснопольська, Оксана Нетребенко, Юлія Абрамова, Олена Завірюха, Наталія Таратута та інші.

Не втрачайте нагоду весело та цікаво провести своє літо, швидше до нас на патріотичний арт-табір «Драйвове літо». Кількість учасників обмежена. Для участі в таборі реєструйтесь на сторінці бібліотеки в мережі Facebook за посиланням Реєстрація

За додатковою інформацією звертайтесь: 0954712767 – Тетяна, 0501527990 – Альона.


"Школа можливостей: гранти і конкурси, фінансовані Європою"

28-29 травня Тетяна Букач, член ГО ТІМО «Відкриті двері», брала участь у дводенному тренінгу "Школа можливостей: гранти і конкурси, фінансовані Європою". Організували захід активісти команди "Team Europe Кропивницький".

Тренінг був присвячений вступу України до ЄС та новим можливостям її співпраці з Євросоюзом. Протягом двох днів учасники дізнавалися про політичні рамки та програми ЄС, що діють в Україні, проектні можливості та інформаційні ресурси. Не менш цікавим був блок практичних завдань та вправ. Тут учасники мали змогу попрактикуватися в написанні проектних заявок за вимогами ЄС та у створенні логічної матриці проекту (LFM).

Заняття школи пройшли цікаво та змістовно, дали багато практичних знань і навичок, які допоможуть громадським організаціям Кропивницького налагодити партнерські стосунки з організаціями Європи.


Участь в обласного форумі “Формування культури та поваги до прав інтелектуальної власності у сучасної молоді”

23 квітня, напередодні міжнародного дня захисту інтелектуальної власності Кісельова О. М., член ГО «ТІМО «Відкриті двері» стала учасником обласного форуму “Формування культури та поваги до прав інтелектуальної власності у сучасної молоді”, організованого ГО «Флора» в рамках реалізації проекту «Developing Respect for Intellectual Property Rights Protection in Ukraine» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Для учасників форуму організатори підготували чимало цікавої і надзвичайно корисної інформації щодо захисту авторського права та інтелектуальної власності. Головний акцент було наголошено на підвищенні обізнаності населення щодо авторських прав громадян та запобіганню піратства, на роботу щодо формування культури та поваги до прав інтелектуальної власності у сучасної молоді.

Запрошені брали участь у дискусійній панелі «Руйнація стереотипів щодо використання безкоштовного медіа контенту: досвід, набутий під час проекту», «Підвищення рівня правової обізнаності та культури відношення молоді до захисту і поваги інтелектуальної власності, авторського права» та «Переваги у використання ліцензійного продукту в Україні. Міфи чи реальність?».

У ході інтерактивної панелі «Можливості захисту власно створеного контенту» учасники форуму створювали та презентували тематичні відеоролики соціальної реклами

https://www.youtube.com/channel/UCF1AEF_anS053Yu3dsfCluQ

Дякуємо організаторам форуму за надзвичайно широкий спектр корисної і змістовної інформації.


Еколог – захисник природи і суспільства

В рамках клубу «Профі» 23 березня відбулася зустріч-презентація з викладачами КЗ «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», які розповіли про професії екологічної сфери та як долучитися до благородної справи – охорони навколишнього середовища.

Заклад має славну історію, яка починається з вересня 1952 року. З 2001 року ОЦЕНТУМ очолює Поркуян Олег Вікторович. На даний час позашкільна освіта в закладі здійснюється за напрямами: еколого-природоохоронний, еколого-експериментальний, профорієнтаційний та реабілітаційно-оздоровчий.

В гості до клубівців завітали Людмила Танасійчук, заступник директора з навчально-виховної роботи, методисти Ніна Закутаєва і Тетяна Лоцман та почесний гість на зустрічі – Ольга Миколаївна Тимко, головний спеціаліст Управління освіти, науки, молоді та спорту.

Про сам заклад, напрямки роботи розповіла методист Тетяна Лоцман. А ще Тетяна Василівна провела з школярами цікаву вікторину та отримала від них ідеї по збереженню довкілля, які учасники засідання написали на паперових листочках, і прикріпили до макету дерева.

Під час засідання клубу школярі задавали безліч питань, адже не тільки екологи повинні захищати природу, а й кожен житель нашого міста, нашої планети. Були питання про те, як брати участь в екологічних конкурсах та вікторинах, що проводить заклад, як і де здобути професії екологічного напрямку.

Викладачі презентували виставку фотографій, які допомагають більш повно уявити роботу екоцентру. Адже добрі справи варті того, щоб залишитися у світлинах.


Дизайнер одягу. Де освоїти професію?

Спеціалістів швейної справи легко впізнати за оригінальним одягом, який вони змінюють досить часто, і особливою стильністю, яку випромінюють. І хоч не всі випускники спеціальних навчальних закладів присвячують обраній справі все життя, але набуті навички – естетичне чуття, художній смак, творча уява – успішно застосовуються ними в інших сферах життя.

В Україні і, зокрема, в нашому місті є багато навчальних закладів, які випускають майстрів своєї справи. В рамках клубу «Профі» 23 березня відбулася презентація професії кравець-закрійник, яку можна здобути в ДНЗ «Кропивницький професійний ліцей побутового обслуговування».

Свої дипломні роботи продемонстрували студентки ДНЗ «КПЛПО». Це були розкішні сукні, власноруч пошиті моделі верхнього одягу, оформлено також виставку творчих робіт кравців та літератури з теми крою та шиття, що є у фонді відділу сприяння технічній творчості молоді, який тісно співпрацює з викладачами та студентами цього навчального закладу вже декілька десятиліть.

Про Ліцей побутового обслуговування розповіли Анна Григорівна Боса, заступник директора з навчально-виховної роботи та Наталя Вікторівна Швидка, майстер виробничого навчання. Дехто з учасників зустрічі заявив, що із задоволення піде навчатися на кравця.

Швейна справа в нашій країні стає все більш престижною і перспективною. Робота в цьому напрямку надає масу можливостей для творчої реалізації, кар’єрного росту і перспективи працювати «на себе». Все залежить від ентузіазму і закоханості у свою справу.


Відбувся черговий випуск слухачів курсів комп’ютерної грамотності

Продовжили діяльність безкоштовні курси комп’ютерної грамотності, створені спільними зусиллями ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка за підтримки міжнародного фонду ІДЕА в рамках програми Microsoft Unlimited Potential – міжнародної програми безперервного навчання, яка надає малозабезпеченій молоді та дорослим можливість здобути навички роботи із сучасними інформаційними технологіями.

В лютому 2018 року відбувся черговий випуск групи слухачів Інтернет-курсів в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є.Маланюка. Протягом трьох місяців, 12 відвідувачів пройшли навчання за курсом “Основи роботи з комп'ютером” на основі навчальних програм, наданих проектом “Відкритий світ інформаційних технологій” (Information Dessimination and Equal Access/IDEA), реалізованого за підтримки корпорації Microsoft і Міжнародної неприбуткової організації PH International. Відвідувачі курсів комп’ютерної грамотності змогли навчитися вправно користуватися комп’ютером, оцінити переваги мережі інтернет, бо це не тільки пошук корисної інформації, а й реальна допомога у оплаті рахунків і послуг та спілкування з рідним та друзями.


На фінішній прямій (підведено підсумки реалізації проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді»)

28 лютого в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка громадською організацією «ТІМО «Відкриті двері» в рамках проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді» було презентовано соціальні ролики на тему здорового способу життя.

Три анімаційні ролики: «НІ наркотикам», «Зроби правильний вибір!» та «Безпечна весна» – це результат трьохмісячної праці трьох груп учасників проекту (вихованців «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей» Кіровоградської обласної ради, «Дитячого будинку «Наш дім» та учнів НВО «ЗОШ – інтернат І-ІІІ ст., ліцей «Сокіл», ЦПВ» Кіровоградської міської ради), кожна з яких самостійно обрала тему для свого фільму.

Завдяки спеціалістам Кіровоградського обласного наркологічного диспансеру: лікарю-наркологу Шкоді Ірині Михайлівні, психологу Залевській-Бойко Катерині Василівні та завідувачу відділу моніторингу і оцінки Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом – Бабій Ірині Валеріївні, учасники дізнались про вплив шкідливих звичок на організм та життя людини, про те, як вбезпечити себе від ВІЛ-захворювання та основних міфів стосовно його передачі.

Після чотирьох навчальних «brainstorming», учасники мали можливість використати отримані знання на тренінгу із «Соціальної анімації», де працювали над зйомками матеріалу.

Таким чином, організатори проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді» ставили за мету підвищити рівень знань молоді щодо здорового способу життя та стимулювати їх соціальну і громадську активність. За допомогою створених фільмів підлітки мали можливість донести до ровесників своє бачення проблеми.

Завдяки фінансовій підтримці Управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА було реалізовано проект та записано ролики на диски, які буде розповсюджено по закладам освіти та культури Кіровоградщини.

Організація відеопереглядів також планується на базі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Відеоролик «Моя безпечна весна» створений вихованцями КЗ «Дитячий будинок «Наш дім» Кіровоградської міської ради

Анімаційний ролик «Зроби правильний вибір!» створений учнями НВО «ЗОШ – інтернат І-ІІІ ст., ліцей «Сокіл», ЦПВ» Кіровоградської міської ради

Анімаційний ролик «НІ наркотикам!» створений вихованцями КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Кіровоградської обласної ради


To be continuing…

З 15 лютого 2018 року продовжив свою роботу розмовний клуб “Speak Up” організаторами якого виступили ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка. До діяльності клубу долучились волонтери Корпусу миру Тімоті Ніколазі, Вікі Нейлінг, Геіл Нілі та Джозеф Хелєр. Планується залучення інших волонтерів, які радо підтримали ідею створення унікального клубу при бібліотеці.

В цьому році кожної середи та п’ятниці, молодь має чудову нагоду поспілкуватися англійською у нетрадиційному формі – співаючи пісні англійською, переглядаючи відеоролики, граючи в різноманітні ігри, які допомагають у вивченні мови.

21 лютого Віккі Нейлінг організувала справжній караоке вечір для усіх учасників клубу. Багаторазове прослуховування улюблених англійських пісень не викликає втоми, а часто повторювані слова надовго залишаються в пам’яті. За допомогою пісень молоді люди змогли поповнити словниковий запас, на практиці зрозуміти англійську граматику та покращити сприйняття англійської мови на слух.

Запрошуємо усіх, хто ще не відвідує заняття, стати учасниками розмовного клубу. З вами працюватимуть волонтери Корпусу Миру Тімоті Ніколазі (п’ятниця) та Віккі Нейлінг (середа).


Професія програміста

2 лютого 2018 року члени ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилися до організації та проведення зустрічі членів клубу «Профі», якій діє в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва Є. Маланюка, за участю Павла Андронатія, викладача кафедри інформатики Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка.

Засідання клубу відбулося в Музеї історії техніки, який діє на базі комп’ютерної лабораторії фізико-математичного факультету ЦДПУ імені В. Винниченка.

Павло Іванович познайомив учасників клубу «Профі» з професією програміста та її поетапним становленням, ознайомив з експонатами відділу Музею історії техніки «Обчислювальна та комп’ютерна техніка» – технічні засоби, якими користувалися для обчислення протягом останнього півстоліття.

Павло Іванович дуже цікаво та змістовно розповів школярам про перші засоби обчислення складних математичних задач: логарифмічні лінійки, перші комп’ютери, якими можна було користуватися, якщо мали вдома магнітофон та телевізор, а також про таблиці Брадіса та про перфокарти. Еволюція мікрокалькуляторів прослідковується в музеї великим рядом цих машин, починаючи десь із 1971 року.

Експозиція відділу налічує більше сотні експонатів, від абака до ноутбука фірми «Макінтош», які дійсно вражають, адже сьогодні це, хоч і не така далека, але вже історія обчислювальної техніки.


«Навчаємось сворювати соціальні ролики»

З 31 січня по 19 лютого на базі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка за сприяння Управління комунікацій з громадськістю облдержадміністрації в рамках проекту "Здоровий спосіб життя очима молоді" бібліотекарем відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів - Юлією Терещенко для трьох груп учасників проекту було проведено тренінг "Соціальна анімація". Основною метою тренінгу було навчити підлітків створювати анімаційні ролики.

Вихованці «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей» Кіровоградської обласної ради, «Дитячого будинку «Наш дім» та учні НВО «ЗОШ – інтернат І-ІІІ ст., ліцей «Сокіл», ЦПВ» Кіровоградської міської ради на основі отриманих знань обрали тему для майбутнього ролика, розробили його сценарій та почали працювали над зйомками матеріалу. З'ясувалось, що знімальний процес – це дуже веселе та захоплююче заняття! Перехід від теорії до практики кожній групі давався весело та креативно.

Завдяки власній активності та працелюбності, кожна група створила власний соціальний фільм, в якому розповідається про шкоду алкоголізму, наркотиків та СНІДу.

Презентація відеороликів відбудеться 28 лютого о 15.00 в приміщені Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка (2-й поверх).


Наркоманія: шлях в долину смерті

Інформаційний сюжет про навчальні «brainstorming»: «Наркоманія: шлях в долину смерті» та «СНІД: від хвилинного задоволення до трагедії» /в рамках проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді»/ Програма «Акценти дня», канал ТТVПаління: рабство за власним бажанням

Інформаційний сюжет про навчальні «brainstorming»: «Паління: рабство за власним бажанням» та «Алкоголізм: повільне самогубство» /в рамках проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді»/ Програма «Акценти дня», канал ТТVПрофесії сфери послуг

23 січня члени ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилися до організації та проведення зустрічі членів клубу «Профі», якій діє в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва, за участю викладачів Кіровоградського професійного ліцею сфери послуг: Ірини Блідар, Олени Коржавіної, Оксани Забабуріної та Марини Шамаріної. Вони розповіли школярам про те, яких спеціалістів готує відомий на Кіровоградщині навчальний заклад, а саме: перукар-модельєр, перукар-манікюрник, візажист-стиліст, продавець, кухар, пекар-кондитер. Нещодавно до цього переліку додалася ще одна спеціальність – агент по туризму. Ці професії є найбільш престижними та поширеними у сфері послуг; вони в усі часи користуються попитом у населення.

Викладачі КПЛСП – фахівці з багаторічним стажем, допоможуть учням не тільки зануритися у світ майбутньої професії, а й розкрити талант юної особистості, адже кредо найкреативнішого професійного навчального закладу ДНЗ «Кіровоградський професійний ліцей сфери послуг» – «Праця + талант = успіх!».

Майстерність викладачів та старання студентів приносять певні результати: під час навчання учні мають можливість проходять практику в європейських країнах – Болгарії, Польщі, Чехії.


Facebook