Телевізійне інформаційне молодіжне об'єднання          

 
    Новини
    Історія
    Діяльність
    Обмін досвідом
    Наші проекти
    Звіти про діяльність
    Про нас у ЗМІ
    Партнери
    Інформаційний бюлетень
    ГО Кіровоградщини
 

НОВИНИ


«Здоровий спосіб життя очима молоді»

У грудні 2017 року громадська організація "Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання "Відкриті двері" за сприяння Управління комунікацій з громадськістю облдержадміністрації отримала грант на реалізацію проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді». На реалізацію проекту було виділено 22080 грн. із загального фонду обласного бюджету.

Проект став переможцем конкурсу соціальних проектів «Громадська перспектива: ідея – дія – результат» у 2017 та 2018 роках, оголошеного Управлінням комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Проблема здорового способу життя молоді набула такої актуальності, що сьогодні ми говоримо про неї, як про глобальну загрозу для всієї нації. Проект «Здоровий спосіб життя очима молоді» сприяє формуванню у молоді мотивації до збереження і зміцнення власного здоров'я, профілактиці шкідливих звичок (паління, наркоманія, алкоголізм) та ВІЛ/СНІДу серед вразливої категорії молоді.

Основна цільова група проекту – 30 підлітків позбавлених батьківського піклування віком 14-17 років, що проживають у інтернатних закладах м. Кропивницький, а саме НВО «ЗОШ – інтернат І-ІІІ ст., ліцей «Сокіл», ЦПВ» Кіровоградської міської ради; КЗ «Дитячий будинок «Наш дім» Кіровоградської міської ради; КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Кіровоградської обласної ради.

В рамках проекту спеціалістами Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом та психологами Кіровоградського обласного наркологічного диспансеру будуть проведені заняття у форматі «brainstorming», які сприятимуть формуванню у молоді відповідального ставлення до свого здоров’я. Учасники проекту створюватимуть соціальні анімаційні ролики, використовуючи отримані знання. Таким чином вони донесуть своє бачення проблеми до ровесників. Анімаційні відеоролики будуть представлені на презентації проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді», на яку завітають учні навчальних закладів міста. Також планується організація відеопереглядів на базі загальноосвітніх шкіл міста та Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва. Диски із записаними відеороликами будуть розповсюджені по закладам освіти та культури Кіровоградщини.

Таким чином, організатори проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді» мають на меті підвищити рівень знань молоді позбавленої батьківського піклування щодо здорового способу життя та стимулювати їх соціальну і громадську активність.


Марафон з написання листів 2017

З 4 по 14 грудня Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва та ГО ТІМО «Відкриті двері» вдруге підтримали проведення всесвітньої акції із захисту прав людини «Марафон написання листів». Організатором проведення акції в Україні є Amnesty Іnternational в Україні.

Більше двохсот країн світу долучилися до правозахисної кампанії; більше 100 подій відбулися в різних куточках України, в тому числі у прифронтових містечках. Цьогорічний Марафон відбувся під гаслом “Пліч-о-пліч з відважними” і закликав не залишатися байдужим до чужої біди.

Героями та героїнями 11-го Марафону з написання листів стали Емір-Усеїн Куку (Україна), Джулгаз Маннан (Бангладеш), Шакілія Джексон (Ямайка), Магадін (Чад), Ні Юлань (Китай), Кловіс Разафімалала (Мадагаскар), Сакріс Купіла (Фінляндія), Іділь Есер та Стамбульська десятка (Туреччина).

Проводячи заходи для кропивничан, нам вдалося зібрати 40 листів підтримки та 330 підписів під зверненнями та петиціями до влади. Дякуємо за небайдужість та підтримку усім мешканцям міста, які долучилися до участі в цьогорічному Марафоні. Окремо хотілось би відзначити учнів гімназія ім. Т.Г.Шевченка, Кіровоградського облкомплексу (гімназія-інтернат - школа мистецтв), НВО «Кіровоградській колегіум», ЗОШ №4, студентів Комерційного технікуму, які активно писали листи підтримки цьогорічним героям.


«Андріївські вечорниці 2017»

Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва спільно з ГО ТІМО «Відкриті двері» мають добру традицію – запрошувати мешканців міста на надзвичайне дійство – «Андріївські вечорниці». Цього року в книгозбірні зібралась величезна кількість відвідувачів, які цікавляться українськими традиціями та звичаями. Ми щиро вдячні Управлінню освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА за підтримку в проведенні заходу.

Споконвіку в Україні на Андрія проводять святкові вечорниці з різноманітними розвагами: піснями, танцями, «Кусанням Калити», святковою вечерею та дівочими ворожіннями. Не обійшлося без цих атрибутів і наше свято.

На початку заходу перед гостями виступив священик Соборного храму Благовіщення Пресвятої Богородиці Іван Верескун, який розповів глядачам про свято Андрія Первозванного. Продовжили розважати гостей чудові колективи Кіровоградщини. Актори молодіжного театру «Палата №6» розказали про традиції святкування вечорниць на Україні. Студенти факультету педагогіки та психології Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка розіграли старовинний обряд кусання Калити. Вихованці імідж-центру «Ольга» презентували зимову колекцію одягу, яка буде показана також в «Резиденції Діда Мороза» у м. Чернігові. Прийшлися до смаку відвідувачам пісенні та хореографічні композиції від вихованців КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості Кіровоградської міської ради». Та найбільше вразив глядачів виступ аматорського драматичного колективу «Відродження» Карлівської філії Соколівського сільського будинку культури об`єднаної територіальної громади Соколівської сільської ради. Вони показали уривок з вистави «Сватання на Гончарівці», а вокальний колектив «Мальви» подарував чудові пісні про вечорниці.

По закінченню програми на всіх чекали різноманітні розваги – ворожіння, українські забави, передноворічні майстер-класи та перегляди новорічних кінострічок. Наостанок ми залишили найсмачніше – частування українським народними стравами. До смаку прийшлися відвідувачам апетитні варенички, навариста каша та запашний чай.

Не обійшлося й без благодійності – вже традиційно діяла виставка-розпродаж на підтримку бійців, що знаходяться в зоні АТО (спільно з громадською ініціативою «Армія SOS»). Дякуємо майстрині Світлані Хавроненко за надані для продажу роботи та усім небайдужим кропивничанам, які підтримали дану ініціативу.

Традиції нашого народу потрібно не забувати, а підтримувати, тож частіше приходьте до бібліотеки та святкуйте українські свята разом з нами.


Головне в професії лікаря – любов до людей

Члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» співпрацюючи з постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Головне в професії лікаря – любов до людей».

7 листопада на засідання клубу «Профі» завітав Сергій Григорович Міщенко, завідуючий ендокринологічним відділення Центральної міської лікарні.

Сергій Григорович почав свою розповідь зі спогадів про вступні екзамени до медичних вузів Києва та Харкова, де здавав екзамени по фізиці, українській мові, біології та хімії. Саме на ці предмети він і порадив звернути увагу в шкільні роки тим, хто мріє стати лікарем. Потім були роки інтернатури, навчання в Києві та Дніпрі. Загалом на навчання спеціаліста медичної галузі витрачається близько десяти років.

Зустріч пройшла у форматі «запитання – відповідь». Питання присутніх на засіданні клубу були різноманітні: і знання латинської мови, яка широко застосовується в фармакології, анатомії людини, хоча останнім часом зустрічаються все частіше і англомовні терміни, і про престиж професії в українському суспільстві та роботу лікарів в Європі, і про лікування іноземних пацієнтів. Досить цікавою та потрібною була інформація щодо вакцинації. Сергій Григорович наголосив, що головним в професії лікаря є: любов до людей, бажання допомогти їм, постійна праця з медичними виданнями, ознайомлення з новими методиками, спілкування з колегами.


Для молоді, разом із молоддю і силами молоді

31 жовтня в Кропивницькому в рамках навчальної програми «Молодіжний працівник», за сприяння Управління освіти, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації, стартував триденний базовий тренінг.

Навчальна програма «Молодіжний працівник» започаткована у 2014 році Міністерством молоді і спорту, Державним інститутом сімейної і молодіжної політики та Програмою розвитку ООН і покликана підвищити кваліфікації молодіжних лідерів та фахівців молодіжної галузі в умовах децентралізації для підвищення ефективності розробки та реалізації обґрунтованої молодіжної політики на локальному та регіональному рівнях.

Під час проходження тренінгу учасники отримали теоретичні знання та практичні навички для реалізації регіональної молодіжної політики та можливість ідентифікувати себе, як молодіжного працівника.

Член ГО ТІМО «Відкриті двері» - Юлія Абрамова успішно пройшла всі модулі тренінгу та отримає сертифікат державного зразка.


Торгівля людьми – сучасний прояв рабства

18 жовтня 2007 року за ініціативи Європейського Парламенту започатковано день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми.

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу.

В усіх областях України в ці дні проводиться широкомасштабна інформаційна кампанія з питань протидії торгівлі людьми.

17 жовтня 2017 року, члени ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилися до проведення Дня інформації, який пройшов в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва, який включав ряд заходів, об’єднаних однією темою: «Люди не на продаж: не стань товаром», головною метою якого було показати молоді, що в сучасному світі досі існує торгівля людьми та що треба знати, щоб не потрапити в тенета работоргівців.

Спільно з ГО ТІМО «Відкриті двері» у відділах бібліотеки було організовано книжкові виставки: «Торгівля людьми: порушення прав людини» та «Не стань жертвою торгівлі людьми».

Користувачі бібліотеки мали нагоду познайомитися із законодавчими та нормативно-правовими актами щодо протидії торгівлі людьми, а також міжнародними документами в галузі захисту прав людини.

На виставках були представлені книги, які розкривають, пояснюють конституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянина. Доповнювали книжкові виставки фахові періодичні видання «Юридична Україна», «Право України», «Історія та правознавство» та ін.


Долаємо мовні бар`єри

Англійська мова є мовою бізнескомунікацій у всьому світі. Ми чуємо її всюди. Щоб залишатись висококваліфікованим спеціалістом, потрібно читати новини у своїй сфері діяльності та спілкуватись з іноземними колегами. Розмовний клуб дає саме таку можливість – випробувати свої розмовні навички у невимушеній атмосфері, щоб бути готовим для розмови на професійному рівні.

Вже втретє учасники розмовного клубу “Speak Up” максимально наближаються до стандартів "живої мови". Мовний бар’єр просто зникає і більше не виникає страху говорити іноземною мовою. В п’ятницю о 16.00 Тім Ніколазі присвятив засідання граматиці, під час якого усі вивчали Present Simple Tense (Теперішній час). Це був не лекційний захід, а обговорення, диспути та тематичні ігри, які доповнили приємне спілкування.

Дякуємо іншим волонтерам Корпусу миру Джосефу та Геіл, які долучилися до засідання з Тімом.


Співпраця з Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС»

9 жовтня 2017 р. громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва та Кіровоградським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України, в рамках співпраці з Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС», вп’яте здали кришечки від пластикових пляшок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО.

Цього разу, завдяки небайдужим мешканцям нашого міста, вдалося зібрати 36 кг кришечок на суму 360 грн., які були здані товариству «Екологіка Кіровоград». Кошти від здачі відходів перераховані Благодійній організації «Благодійний фонд «ОВЕС».

Дякуємо всім, хто не залишився байдужим!

Окремо дякуємо Талашкевич Вікторії за допомогу у перевозці кришечок.

Продовжуємо збирати кришечки, адже разом ми робимо добру справу.

Чекаємо за адресою: м. Кропивницький, вул. Декабристів 6/15, тел. (0522) 22-77-93 ТІМО "Відкриті двері" (в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва).


День коду в Кропивницькому

12 жовтня громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва, в рамках Тижня кодування ЄС, провела масштабну міську акцію, присвячену програмуванню та інформаційним технологіям ? «День коду в Кропивницькому». Акція відбулась в рамках ініціативи Meet and Code, яка впроваджується Ресурсним центром Гурт у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP.

Тиждень кодування ЄС щорічно проводиться з 7 по 22 жовтня з метою показати молоді, яким цікавим може бути програмування та як можна його використати для втілення ідеї в життя.

Протягом 6 годин учні та студенти навчальних закладів Кропивницького брали участь в різних заходах, присвячених програмуванню.

Під час інтерактивної лекції "Біоміметика: запозичення досвіду у природи" учасники дізналися про пристрої, прилади, механізми та технології, ідеї і основні елементи яких запозичені з живої природи.

Учасники воркшопу з паперового програмування не лише дізналися про те, як це ? програмувати на папері, але й стали учасниками цікавих конкурсних змагань. Вони відчули себе «попелюшками», розбираючи клавіші комп’ютерних клавіатур за їх призначенням – системні, функціональні, алфавітно-цифрові та клавіші керування курсором. Працювали дешифраторами та намагалися запрограмувати робота на проходження певної дистанції.

В змаганнях з алгоритмічного програмування брали участь команди з 4-х шкіл міста – Гімназії ім. Т. Шевченка, Кіровоградського колегіуму, ЗОШ №8 та НВО «Вікторія-П». Учні швидко та вправно виконали завдання з програмування, за що отримали цінні призи від організаторів. А головним переможцем стала команда Гімназії ім. Т. Шевченка.

Про нові технології, сучасне програмування, робототехніку та особливості навчання дізналися учасники заходу під час зустрічі з програмістами та викладачами Центральноукраїнського національного технічного університету та Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка.

Можливості сучасних технологій ілюструвала прекрасна виставка робототехніки та програмного забезпечення, створеного студентами та викладачами ЦНТУ. Тут можна було побачити роботу 3D-принтеру, який за 7 хвилин друкував герб України; роботи виконували різні дії (навіть танцювали), а також можна було погратися в комп’ютерні ігри, створені студентами.

«День коду в Кропивницькому» пройшов цікаво та корисно, тож сподіваємось на те, що наступного року ще більше молоді зможе відвідати заходи, присвячені програмуванню.


“Speak Up” представляє…

10 жовтня о 16.00 відбулась презентація розмовного клубу англійської мови “Speak Up”. Організаторами клубу виступили ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва. До діяльності клубу долучились волонтери Корпусу миру Тімоті Ніколазі, Вікі Нейлінг, Геіл Нілі та Джозеф Хелєр. Планується залучення інших волонтерів, які радо підтримали ідею створення унікального клубу при бібліотеці.

На початку заходу учасники привітались з безпосередніми носіями мови та прослухали цікаву презентацію про життя та діяльність присутніх волонтерів. Задля гарного настрою та знайомства спікери запропонували пограти в цікаві інтерактивні ігри, під час яких, звичайно, усі практикували свої знання англійської.

Незалежно від рівня володіння англійською мовою, професіоналізм спікерів дозволив почувати себе невимушено і отримати максимум позитивних емоцій від участі в заході.

Вже перше засідання клубу відбудеться 17 жовтня о 16.00 в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва. Спікер – Вікі Нейлінг.

Саме автентичне англомовне середовище у клубі створює легке невимушене спілкування, де кожен з учасників долає мовний бар’єр та страх спілкування англійською.

Дякуємо усім волонтерам, які долучились до діяльності.


ІХ-й Фестиваль молодіжної книги Дворцовій «Readerland – читай креативно!»

Як і в попередні роки ГО ТІМО «Відкриті двері» як постійний партнер Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва, взяла активну участь у ІХ Фестивалі молодіжної книги на вулиці Дворцовій «Readerland – читай креативно!». Протягом дня усі бажаючи мали можливість ознайомитися з інформаційним стендом, на якому було представлено діяльність ГО ТІМО «Відкриті двері», книжкову виставку «Бути здоровим – модно, красиво, стильно», де були представлені видання присвячені здоровому способу життя, що є у фонді бібліотеки громадської організації.

Фестиваль традиційно працював у форматі наметового містечка, кожен з районів якого відповідав певній темі. Найцікавіші події відбувалися в «Кварталі літературних ідей» де відвідувачі Фестивалю могли поспілкуватися з молодими талановитими письменниками, отримати гарні призи за участь у воркшопах, взяти участь в написанні спільної фестивальної історії, обирати улюблену книги кропивницької молоді, взяти участь у фест-квесті «У пошуках книги». У «Hand-made районі» кожен мав змогу вибрати улюблене заняття для себе: створити поробки з різних матеріалів: глини, бісеру, дерева, тканини, паперу тощо. На «Проспекті виставковому», окрім виставок книг, поробок, малюнків та фото, найбільш людно було біля намету ІТ-простору «КОWО», де можна було не лише побачити, але й спробувати покерувати справжніми роботами.

На «Вулиці безпеки, спорту та здоров`я» працювали виставки та справжні школи безпеки від патрульної поліції міста, управління ДСНСУ в Кіровоградській області та центру оперативної тактичної підготовки «Цитадель». Наймасштабніша творча програма була представлена у «Фестивальному центрі». Тут співали, танцювали, читали поезію.


48 років у професійній журналістиці

20 вересня члени ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилися до організації та проведення зустрічі членів клубу «Профі», якій діє в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва, із заслуженим журналістом України, мистецтвознавцем, письменником Броніславом Куманським.

Броніслав Петрович розпочав спілкування з молоддю із батьківської настанови. Він наголосив, що в кожної людини свій життєвий шлях та головне – знайти вірний напрямок. Отже, можна спробувати себе не в одній професії, суть полягає в тому, щоб досягти певного успіху потрібно вкласти в обрану професію свою душу.

А потім відбувся діалог між знаним журналістом та школярами. Питання були найрізноманітніші: скільки часу йде на написання статті, які зустрічі запам’яталися на роки, що змінили написані матеріали, які вузи готують журналістів та як обрати найкращий, як створювалися книги, відношення до «папарацці» у суспільстві, погляди на сучасну журналістику, важливість досконалого володіння українською мовою для публіциста та багато інших.

Зустріч із журналістом Б. Куманським допомогла молодим людям зрозуміти різноманітні грані професії журналіста.


Тренінг «Молодіжний працівник»

З 15 по 17 вересня активний член ГО ТІМО «Відкриті двері» Корінь Христина взяла участь у базовому тренінгу «Навчальна програма «Молодіжний працівник». Метою тренінгу було сформувати в учасників основні теоретичні знання та практичні навички для реалізації регіональної молодіжної політики та підвищити кваліфікацію молодіжного лідера.

Програма тренінгу виявилась дуже насиченою та цікавою. Перший день був присвячений молодіжній політиці та молодіжній роботі. Протягом дня учасники закріплювали теоретичний матеріал на практиці. У командній роботі ми визначали основні складові молодіжної роботи, дізнавалися, хто працює з молоддю на локальному, регіональному та національному рівнях.

Новим для всіх учасників стала модель «Сходинок участі молоді», запропонована Роджером Хартом, яка ілюструє різні рівні участі молодих людей у проектах, організаціях та спільнотах.

Надалі програма складалась з актуальних тематичних блоків, зокрема – молодіжна політика Ради Європи, молодіжні департаменти та їх елементи, громада і молодіжна робота в громаді, методи опитування потреб молоді, портфоліо молодіжної роботи Ради Європи, компетенції молодіжного лідера та компетентний підхід, тощо.

Усі три дні були дуже продуктивними, з цікавими перервами на каву, руханками та іграми. Дякуємо організаторам та тренерам, які забезпечили учасників базовим рівнем знань для реалізації успішної молодіжної політики.Скульптор – професія творча

Члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» співпрацюючи з постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Скульптор – професія творча».

12 вересня члени клубу «Профі» завітали в гості до скульптурної творчої майстерні. З професією скульптора школярів познайомив Григорій Савченко.

Григорій Степанович розповів, що майстерня заснована Аркадієм Мацієвським, а також дізналися, що не кожен обласний центр має такий заклад. На сьогоднішній день тут працюють митці, роботи яких прикрашають не тільки наше місто, а й столицю нашої держави – Київ. Про свої перші кроки в скульптурі, навчання в київському вузі, найбільш відомі роботи, співпрацю з іншими митцями розповів Григорій Савченко.

Зустріч була цікавою і пізнавальною для молоді. Члени клубу «Профі» в свою чергу цікавилися творчими планами митця, яким чином буде обладнано Театральну площу, де розташована пам’ятник-фонтан «Наталка Полтавка» - перша робота із творчого задуму про відображення театральної історії нашого міста в скульптурі. Цікавило молодь і те, скільки часу витрачається на виготовлення скульптур, які матеріали використовують при їх створенні, і те, як їх доставляють до місця «постійного проживання».


Військово-патріотичне свято на Фортечних волах

З 10 по 16 липня Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва спільно з представниками ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кропивницьким кошем УДЮТ «СІЧ» організували в місті унікальний патріотичний арт-табір. Особливістю даного проекту стало вивчення історії України крізь призму творчості та скаутський метод виховання. Кожен день табору було присвячено певному періоду історії нашої Батьківщини, який таборівці вивчали через різні майстер-класи, патріотичні читання та тематичні зустрічі.


Патріотичний арт-табір «Сторінками історії»

З 10 по 16 липня Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва спільно з представниками ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кропивницьким кошем УДЮТ «СІЧ» організували в місті унікальний патріотичний арт-табір. Особливістю даного проекту стало вивчення історії України крізь призму творчості та скаутський метод виховання. Кожен день табору було присвячено певному періоду історії нашої Батьківщини, який таборівці вивчали через різні майстер-класи, патріотичні читання та тематичні зустрічі.

Учасниками табору стало 35 школярів, віком від 10 років, з різних навчальних закладів міста, які відгукнулися на оголошення та виявили справжній патріотичний настрій.

Кожен день розпочинався та закінчувався шикуванням, який проводила таборова старшина. В нашому таборі були свої отаман, осавул, обозний та писар – молоді активісти УДЮТ «СІЧ» - друг Видра, подруга Сова, друг Галицький та друг Красунчик. Саме вони виховували, гралися, проводили руханки та влаштовували покарання для наших таборівців.

Члени ГО ТІМО «Відкриті двері» теж виявили бажання провести цікаві заходи в його рамках. Вони активно долучились до життя табору і з радістю проводили цікаві заходи: квести, тренінги, ігри, тощо.

Ольга Ярова, керівник сімейної акторської майстерні «Ольвія» організувала цікаві вправи на зближення; Патрульна поліція та Управління ДСНС України в Кіровоградській області провели розважально-тренінгові програми з літньої безпеки; молодіжний театр «Палата № 6» позаймалися з таборівцями акторською майстерністю, а фахівці центру оперативно-тактичної підготовки «Цитадель» провели заняття з військово-патріотичної підготовки. Майстриня Світлана Хавроненко навчила працювати з глиною; художниця Ольга Краснопольська провела майстер-клас по створенню літопису та запросила таборівців та екскурсію до галереї «Єлисаветград».

Окрім цього в рамках табору відбувалися й інші цікаві «гутірки» та забави – майстер-класи зі створення патріотичних браслетів, ляльок-мотанок, державних символів в техніці торцювання, патріотичних коміксів, а на завершення ще й відеороликів про табір.

Усі учасники потоваришували – доросліші допомагали молодшим, були активними та веселими.

Містянам також прийшлися до душі таборові шикування на вулиці Дворцовій. Вони охоче спостерігали за тим, як молодь виносила прапор, звітувала про кожен таборовий день та виконувала гімн України та «СІЧі». Дехто навіть став постійними відвідувачами шикувань – вболіваючи за таборівців та слідкуючи за їх вихованням. Так один з відвідувачів зазначив: «Це чудово, що є подібні табори. Я думаю, що таким чином Ви дійсно зможете виховати у цієї молоді любов до України та справжній патріотизм».

Протягом усього табору та в його останній день усі учасники та батьки схвально оцінили проведену роботу і зазначили лише один суттєвий недолік – табір тривав лише сім днів! Таборівці висловили сподівання на його продовження та зазначили, що обов’язково спілкуватимуться між собою та стануть постійними відвідувачами бібліотеки. (І учасники, і батьки схвально оцінили креативні «патріотичні читання» проведені бібліотекарями).

Ось, лише кілька висловлювань батьків про табір залишених на сторінці бібліотеки та УДЮТ «СІЧ» в мережі Фейсбук:

«Емоції шкалять)))! Організатори велике Вам дякую, за Людяність, щирість і доброту! Моя донька тиждень проходила в піднесеному настрої завдяки Вам! Прикро, що лиш тиждень! Дякую за Вашу ідею ще раз.»

«… Повторюся ще раз - ви молодці! Уявляю лише, як це не просто: 35 абсолютно різних людей...! Але ж не побоялися і, головне, впоралися! А взагалі цю ідею треба якось розвивати і просувати...»

«Просто супееееррр!»

«Радіє душа, теплішає від думки про те, що є небайдужі люди, які мають бажання знайти час і можливості подбати про душі і розум дітей, причому на добровільних засадах, зовсім безкоштовно не жалкуючи свого вільного часу і хвилин відпочинку…»

Ми радіємо, що наша спільна робота прийшлася до душі містянам і маємо надію на те, що не лише наші таборівці стануть справжніми патріотами своєї держави. Давайте всі разом їм у цьому допоможемо!


Співпраця з Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС»

5 липня 2017 р. громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва та Кіровоградським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України, в рамках співпраці з Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС», вчетверте здали кришечки від пластикових пляшок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО.

Цього разу завдяки небайдужим мешканцям нашого міста, вдалося зібрати 55 кг кришечок на суму 550 грн., які були здані товариству «Екологіка Кіровоград». Кошти від здачі відходів перераховані Благодійній організації «Благодійний фонд «ОВЕС».

Дякуємо всім, хто не залишився байдужим!

Окремо дякуємо Талашкевич Вікторії та Гонзур Юлії, які допомагають у перевозці кришечок.

Продовжуємо збирати кришечки, адже разом ми робимо добру справу. Чекаємо за адресою: м. Кропивницький, вул. Декабристів 6/15, тел. (0522) 22-77-93 ТІМО "Відкриті двері" (в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва).


Доступність соціальних прав для молодих людей

Із 12 до 17 червня я мала унікальну нагоду бути учасником тренінгового курсу 50-50 для представників національних, регіональних та місцевих органів влади, установ та інститутів громадянського суспільства, що працюють з молоддю, «Доступність соціальних прав для молодих людей», який був організований Молодіжним департаментом Ради Європи і Міністерством молоді та спорту України у партнерстві з Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині», місто Кам’янець-Подільський.

На семінарі-тренінгу були присутні представники із Києва, Дніпра, Харкова, Луцька, Черкас, Кропивницького та інших міст України.

Під час тижневого тренінгу перед учасниками виступали: Мортен Енберг, Голова Офісу Ради Європи в Україні, який ознайомив із пріоритетними напрями співпраці Ради Європи та України; Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту України, розповів про роботу Міністерства щодо молодіжної політики в Україні; Володимир Гончаров, старший науковий співробітник Львівської лабораторії прав людини і громадянина НАПрН України, кандидат юридичних наук, прочитав лекцію «Вступ до соціальних прав»; Юлія Носач, тренер, експерт з молодіжної роботи МБО «Партнерство «Кожній дитині», розповіла про міжсекторальну співпрацю, функції молодіжної роботи та компетенції молодіжного працівника, а також ознайомила з успішно реалізованими проектами.

Учасники тренінгу, поділившись на три групи (за бажанням), відвідали Асоціацію юристів м. Кам'янець-Подільського; Кам'янець-Подільський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді; Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж та ознайомились із специфікою роботи закладів.

Дякую організаторам та тренерам – Ігореві Носачу, Марії Ясеновській, Світлані Коренковій, Олені Черних, Олексію Мурашкевичу за ґрунтовно підготовлений тренінговий курс, надзвичайно цікаві завдання для роботи в групах та різноманітні пізнавальні вправи.

Дякую учасникам, що поділилися досвідом роботи.

Дякую за мотивацію та позитивні враження!

Таратута Наталія, член молодіжної ГО ТІМО «Відкриті двері», м. Кропивницький


«Професійний бейсбол по-кіровоградськи»

Співпрацюючи з партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері», долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Професійний бейсбол по-кіровоградськи».

25 травня гостем клубу «ПРОФІ» став Олег Бойко, головний тренер національної збірної України по бейсболу.

Бейсбол на Україну, як професійний вид спорту, прийшов у 1986 році, а в Кіровоград – у 1988-му. В місті є спеціальний стадіон для бейсболу «Діамант», де й на ці вихідні будуть проходити змагання.

Олег Миколайович дуже цікаво та змістовно презентував бейсбол та софтбол як види спорту, що набирають популярність в Україні. І хоча багато було нового, але всім учасникам зустрічі професійна та емоційна розповідь надзвичайно сподобалася, адже результати говорять самі за себе: кіровоградські бейсболісти кращі в Україні, вони двадцять разів вигравали чемпіонат України по бейсболу. Кіровоградська команда «Bio-TexCom-КНТУ» виграла у квітні Континентальний кубок-2017, пройшовши весь турнір без поразки.


Молодіжні субкультури

23 травня працівники Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва спільно з ГО ТІМО «Відкриті двері» провели слайд-бесіду «Молодіжні субкультури: плюси і мінуси» для вихованців Кропивницького міського соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Бібліотекарі розповіли про те, що таке субкультура, які вирізняють типи субкультур та що спонукає молодь сьогодні захоплюватися тією чи іншою субкультурою.

Неформальний спосіб життя притаманний людям підліткового віку. А належність до тієї чи іншої субкультури – це своєрідний спосіб продемонструвати дорослим свої власні погляди на життя. Тому підлітки об’єднуються з іншими однодумцями і демонструють те, що у них є власні життєві позиції.


Тренінг для тренерів з медіаграмотності

27-30 березня Т.Букач, завідувач сектору соціокультурної діяльності, члени ГО ТІМО «Відкриті двері», взяла участь у тренінгу для тренерів з медіаграмотності, який організувала у м. Київ «Академія Української Преси». Цей захід – підвищення кваліфікації та оновлення тренерської бази тренерів з медіаграмотності, що залучені до програми медіаосвіти громадян України. Усього відбудеться 4 тренінги для кожного з регіонів України.

Учасниками першого тренінгу стали 21 представник із Київської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської та Вінницької областей. Приємно, що Кіровоградщину на даному навчанні представляла саме наша книгозбірня.

Над поглибленням знань з медіаграмотності працювали найкращі тренери України: Тетяна Іванова, Артем Бабак, Олена Тараненко та Сергій Штурхецький. Кожен навчальний день був присвячений новій темі – формуванню якостей медіаграмотної людини; роботі з фейком; журналістиці та пропаганді; інформаційній безпеці та медіагігієні. Тренери ділилися з учасниками не лише знаннями, але й тренерськими секретами, цікавими вправами та професійними порадами.

Тож вже незабаром запрошуємо усіх бажаючих на оновлений тренінг з медіаграмотності!


Нехай в душі розквітнуть квіти

23 березня 2017 року члени ГО «ТІМО «Відкриті двері» разом з бібліотекарями Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва, представниками імідж центру «Ольга», благодійного фонду «Відкрита Україна» відвідали КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей з притулковими групами» Кіровоградської обласної ради.

Метою поїздки було: поспілкуватись з дітьми та поділитися своїм теплом.

Бібліотекарі члени ГО Юлія Абрамова та Олена Завірюха провели майстер-клас із виготовлення весняних квітів – гіацинтів. Адже зараз пора, коли вони починають розквітати, так само як і посмішки на обличчях дітей після того, як вони своїми руками змайстрували квіти з гофрованого паперу.

Не обійшлося і без подарунків, адже гості привезли вихованцям речі, солодощі та іграшки.


Археолог: професія чи покликаннях

Співпрацюючи з партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері», долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Археолог: професія чи покликаннях».

21 березня учасники клубу «Профі» познайомилися з найбільш романтичною професією сьогодення – археолог. Знайомство відбулося безпосередньо в «мецці археології» - археологічному музеї імені Нінель Бокій, який діє на базі Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

В музеї зібрано експонати, що відтворюють історію нашого степового краю. Більша частина експонатів була знайдена студентами історичного факультету університету під час розкопок, що проводилися на Кіровоградщині під керівництвом Нінель Михайлівни Бокій.

В експозиції музею представлені речі з таких відомих пам’яток, як Мельгуновський курган, Самур-Могила, ґрунтові могильники скіфського часу біля с. Заломи та м. Світловодськ. Виявляється, саме на Кіровоградщині знаходиться найбільша колекція скіфських кам’яних баб («баба» у перекладі зі скіфського – «предок»).

Провів екскурсію по музею та захоплююче розповів про професію археолога викладач Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Кирил Ігоревич Панченко.

Професія археолога передбачає не тільки навчання у вузі, на історичному факультеті, а й відповідне проходження польової практики, наукові дослідження. Результати своєї роботи археологи оприлюднюють у ЗМІ, пишуть наукові праці, проводять заняття зі студентами.

Право займатися археологічними розкопками на теренах України надає тільки один заклад – Інститут археології НАН України.


Фахівець душ людських

28 лютого до учасників клубу «Профі» завітала Інна Стрєльцова, головний спеціаліст управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації.

В Україні професія психолога з кожним роком набуває все більшої популярності. Традиційно найбільше спеціалістів саме в галузі освіти. Адже робота з підростаючим поколінням, в плані формування особистості, адаптування до змін у суспільстві дуже відповідальна.

Почалася зустріч із запитання до школярів: «Як Ви уявляєте собі роботу психолога?». Відповіді були різноманітними: психолог допомагає людям впоратися із складними життєвими ситуаціями, проводить тренінги, працює з проблемними дітьми тощо.

Інна Федорівна розповіла, що психологи працюють в трьох напрямках: діагностика, корекція та консультування; познайомила із «Пірамідою Маслоу» - діаграмою, що ієрархічно представляє людські потреби.

Психологу мають бути притаманні інтелект, хороша пам'ять, терпіння, сильна воля, культура, ерудиція, доброзичливість, спостережливість, вміння знайти підхід до будь-якої людини.

Інна Федорівна порадила учасникам засідання звернути увагу на такі шкільні предмети, як біологія, фізика, історія, українська мова, знання яких допоможуть при вступу до вузу та здобуття професії психолога.


Учні познайомились із професією розвідника

7 лютого, на засіданні клубу «Профі», офіцери 3-го окремого полку спеціального призначення розповіли про будні армійського життя, про участь у міжнародних навчаннях та миротворчих операціях. Бійці мають графік, згідно якого вони відправляються в різні бойові точки і, звичайно ж, рідні хвилюються і чекають на них. На сьогодні вони гідно виконують покладені на них завдання і в зоні АТО.

Питання, які задавали учні, були різними: чому військові обрали саме цю професію, адже розвідник – це дуже небезпечна і напружена робота, постійно пов’язана з ризиком; як проходять фізичні та психологічні тренування; яку зброю використовують на тренуваннях та під час бойових дій тощо.

Відповідаючи на запитання, військові наголосили на дисципліні, адже підпорядковані їм солдати мають точно виконувати наказ командира.

Офіцери побажали школярам гарних оцінок, дисципліни та прислухатися до своїх наставників: вчителів і батьків.


Зустріч з Міністром молоді та спорту України Ігорем Жданов

26 січня члени ГО ТІМО «Відкриті двері» Тетяна Букач та Христина Корінь на запрошення Управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації взяли участь у зустрічі з Міністром молоді та спорту України Ігорем Ждановим. Зустріч відбулась у рамках робочої поїздки Міністра до міста Кропивницький. Під час заходу Ігор Жданов мав можливість поспілкуватися з представниками спортивних і молодіжних громадських організацій Кіровоградщини та керівниками спортивних закладів, обговорити основні питання щодо реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту та молодіжної політики.

У своєму виступі Ігор Жданов відзначив основні напрацювання Міністерства та напрямки діяльності на 2017 рік: «В першу чергу, ми працюємо над заходами національно-патріотичного виховання, молодіжними обмінами, створенням нових можливостей для стажування і першої роботи нашої молоді. У пріоритетах на 2017 рік: розвиток фізкультури, посилення антидопінгової кампанії, боротьба з корупцією у спорті та розвиток спортивної інфраструктури». Ігор Жданов також поінформував громадськість про те, що ведеться робота над створенням законодавчих можливостей для появи молодіжних центрів європейського зразка в Україні. Після прийняття відповідного законопроекту, за словами Міністра, такі центри будуть створені в кожній області, у тому числі й на Кіровоградщині.

Про молодіжну та спортивну Кіровоградщину розповіли активісти міста та області – Дмитро Бабак, голова молодіжного парламенту; Катерина Колєва, заступник голови Молодіжної ради; Олег Вєтров, керівник проекту "Захисник Кіровоградщини", а також представники спортивних структур міста.

Ігор Жданов високо оцінив діяльність активістів міста і пообіцяв підтримку Міністерства молоді та спорту України в розвитку молодіжної і спортивної активності на території області.


Благодійна Новорічна акція «Привітаймо воїнів разом!»

З 5 по 25 грудня 2016 року ГО ТІМО «Відкриті двері» взяла участь в благодійній Новорічній акції «Привітаймо воїнів разом!», яку проводила Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва, спільно з Громадською ініціативою «Армія SOS», УДЮТ «СІЧ».

В рамках акції відбувався збір необхідних для воїнів речей та продуктів харчування, 21 грудня відбувся благодійний концерт «Музичний оберіг-захисникам!» (в рамках бібліопроекту «Креативна середа»), діяла благодійна виставка-розпродаж, кошти від якої, а саме 1000 грн. будуть використані на потреби бійців, що знаходяться в зоні АТО.

Зібрані кошти, подарунки, привітальні листівки, обереги, продукти харчування для військових були передані волонтерам Громадської ініціативи «Армія SOS».

Натільні хрестики та іконки були передані представнику Кіровоградської організації «Разом ми Сила» Тетяні Олександрівні Сила та направлені добровольцям «Правого сектору» і тяжко-пораненим бійцям у місто Дніпро.


22 грудня 2016 р. громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва, в рамках співпраці з Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС», втретє здали кришечки від пластикових пляшок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО.

Цього разу, протягом п’яти місяців, завдяки небайдужим мешканцям нашого міста, вдалося зібрати 53 кг кришечок на суму 530 грн., які були здані товариству «Екологіка Кіровоград». Кошти від здачі відходів перераховані Благодійній організації «Благодійний фонд «ОВЕС».

За весь період проведення акції (з серпня 2015 року) зібрано 202 кг. кришечок на загальну суму 2030 грн.

Дякуємо всім, хто не залишився байдужим!

Продовжуємо збирати кришечки, адже разом ми робимо добру справу. Чекаємо за адресою: м. Кропивницький, вул. Декабристів 6/15, тел. (0522) 22-77-93 ТІМО "Відкриті двері" (в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва).


Громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва долучилася до благодійної новорічної акції «Привітаймо воїнів разом»

21 грудня 2016 року ГО ТІМО «Відкриті двері» в черговий раз долучилась до бібліопроекту «Креативна середа» започаткованого постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва

В рамках благодійної новорічної акції «Привітаймо воїнів разом», під час бібліопроекту відбувся благодійний концерт талановитої молоді Кіровоградщини «Музичний оберіг-захисникам!». Задля підтримки бойового духу воїнів – учасників АТО творчі люди нашого міста подарували глядачам свою майстерність: музичні композиції, пісні, танцювальні номери, поробки та багато іншого.

Протягом усього заходу діяла благодійна виставка-розпродаж, вилучені кошти з якої будуть передані на потреби хлопців, що знаходяться в зоні АТО. Служителі церкви – священики Афанасій та Євгеній з Соборного храму Благовіщеня Пресвятої Богородиці та Спасо-Преображенського Собору підтримали благодійну ініціативу організаторів та передали бійцям натільні хрестики та іконки, які за їх словами стануть їхніми оберегами. Партнерами концерту виступили: Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА та Громадська ініціатива «Армія SOS», Кропивницький кіш українського дитячо-юнацького товариства «Січ».

До відома містян, благодійна новорічна акція «Привітаймо воїнів разом» триває до 25 грудня. Ті, хто не встиг долучитися і підтримати воїнів АТО може зробити це до кінця тижня в Кіровоградській обласні бібліотеці для юнацтва.


Тренінг «Попередження насильства та жорстокої поведінки»

15 грудня 2016 року члени Кіровоградської громадської організації ТІМО «Відкриті двері» долучилися до проведення тренінгу «Попередження насильства та жорстокої поведінки», організованого працівниками Кіровоградської обласній бібліотеки для юнацтва для студентів І курсу Машинобудівного коледжу Кіровоградського національного технічного університету. Головною метою тренінгу було привернення уваги молоді до актуальних проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, а також ознайомлення молоді з причинами насильства у дитячому середовищі та винайдення шляхів його подолання,

Під час виконання різноманітних вправ юнаки усвідомили, що насильство впливає на життя та свідомість людини, розширили знання щодо проявів насильства в молодіжному середовищі, ознайомились з проблемами та причинами насильства у підлітковому середовищі, а також разом шукали шляхи його подолання.


Спадщина Чорнобиля в XXI столітті

З метою сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, 12 грудня, напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» долучились до організації засідання клубу «Профі», що діє при Кіровоградської обласній бібліотеці для юнацтва.

Цього разу, учасники клубу були присутні на онлайн-зустрічі-діалозі «Спадщина Чорнобиля в XXI столітті», між молоддю м. Кропивницького та смт Новопскова Луганської області.

В обговоренні проблеми Чорнобиля, як найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття, взяли участь ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС 1986 року з обох сторін.

На онлайн-зустріч-діалог від м. Кропивницького, були запрошені інженер-ядерник, оператор ЧАЕС з 1979 по 1986 роки, Павло Трапезніков та поет, член Національної спілки письменників України, старший фельдшер медроти 442-го Донецького механізованого полку цивільної оборони Сергій Колесніков. Гості згадали свої перші дні перебування на ЧАЕС після аварії.

Зі сторони Новопскова до обговорення приєдналися Супруненко Степан Кирилович – голова Новопсковського районного товариства «Союз Чорнобиль» та члени організації – Нестеренко Анатолій Володимирович, Полякова Ніна Василівна.

Спогади ліквідаторів були вражаючим відкриттям для сучасної молоді. Молодь з обох міст виявила велику активність та звернулась до ліквідаторів з купою питань. Питання були різноманітні, як за тематикою, так і за змістом, але, переважно, стосувалися Чорнобильської трагедії та екологічної культури українців: Чому люди повертаються жити в Чорнобиль? Чи можливо вивести Україну з екологічної кризи? Як би у Вас був вибір, чи брали б Ви участь у ліквідації аварії такого масштабу та характеру?

Організатори онлайн-зустрічі-діалогу сподіваються, що спілкування допомогло поновити зв’язки між ліквідаторами аварії на ЧАЕС та допомогло молодому поколінню зрозуміти важливість подвигу чорнобильців, більш зріло поглянути на проблему залежності людини від стану навколишнього середовища та необхідності його збереження.Тренінг «Попередження насильства та жорстокої поведінки»

Проблеми насильства є зараз одними з найактуальніших.

З метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

8 грудня в рамках акції для вихованців комунального закладу «Дитячий будинок «Наш дім» відбувся тренінг «Попередження насильства та жорстокої поведінки», який організували і провели члени ГО ТІМО «Відкриті двері». Під час заходу учасники ознайомились з проблемами та причинами насильства у підлітковому середовищі, а також разом шукали шляхи його подолання.

За допомогою комплексу вправ «Асоціації», «Дерево насильства», «Міф чи реальність», «Долоньки» підлітки дізнались, як насильство впливає на життя та свідомість людини, розширили знання щодо проявів насильства в учнівському середовищі.

Також учасники пригадували чудові людські риси, які запобігають проявам насильства, відзначали ці чудові прояви людської душі одне в одному.

На завершення заходу молоді люди створили візерунок групи і побажали одне одному миролюбності, терпіння, любові, добра.


Військовий – захисник України

З метою сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, 28 листопада 2016 року члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» долучились до організації засідання клубу «Профі», що діє при Кіровоградської обласній бібліотеці для юнацтва.

Цього разу, для учасників клубу гостинно відчинила двері «Кімната бойової слави» третього окремого полку спецпризначення 32-го армійського корпусу (військова частина А-0680).

Екскурсія, яку організували члени ГО ТІМО «Відкриті двері» та бібліотекарі відділу сприяння технічній творчості молоді, розпочалася з історії створення спеціального полку, головним завданням якого є розвідка. Експозиції «Кімнати бойової слави» в фотографіях розповідають про військовослужбовців різних років – командирів та рядових військовослужбовців полку.

Учасники клубу познайомились з речами військових, які були привезені з війни в Афганістані та із зони АТО. Музей продовжує поповнюватись новими експонатами, адже наші військовослужбовці і сьогодні беруть участь у миротворчих місіях в Конго і Ліберії, триває протистояння на сході нашої країни.

У залі, де представлено парашутне спорядження, розповіли, що кожен військовий має зробити певну кількість стрибків з парашуту, який важить до 20 кг, а з усією амуніцією – до 50 кг.

Під час екскурсії старшокласники згадали імена Героїв України – спецпризначенців третього полку, які і сьогодні обороняють східні кордони нашої держави. Які отримали звання «кіборги» після півторарічної оборони Донецького аеропорту.

Екскурсія викликала у молоді захоплення героїзмом військових, які боронять нашу державу.


14 листопада 2016 року член Кіровоградської громадської організації ТІМО «Відкриті двері» Юлія Терещенко взяла участь у тренінгу в рамках проекту «IDEA за підтримки Microsoft Youth Spark». Під час тренінгу були розглянуті можливості використання продуктів і кращі практики в рамках соціальних програм компанії Майкрософт, зокрема з кодування.

Корисним для організацій, які працюють з молоддю, буда доповідь про доступ людей з особливими потребами до продуктів і програм Майкрософт на прикладі одного з Центрів IDEA. А також презентація практик роботи з молоддю, яка з різних причин знаходиться у складних економічних і соціальних обставинах.

Надзвичайно цікавими були і приклади інноваційної роботи вчителів (Microsoft Innovative teacher) з використання Microsoft Office 365 для учнів і студентів. Набуті знання члени ТІМО планують використати під час співпраці громадської організації з освітянами області.

Подібні зустрічі збагачують знаннями, розширюють коло однодумців, надихають ще активніше працювати для громади.


Відбувся черговий випуск слухачів курсів комп’ютерної грамотності

Продовжили діяльність безкоштовні курси комп’ютерної грамотності, створені спільними зусиллями ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва за підтримки міжнародного фонду ІДЕА в рамках програми Microsoft Unlimited Potential – міжнародної програми безперервного навчання, яка надає малозабезпеченій молоді та дорослим можливість здобути навички роботи із сучасними інформаційними технологіями.

В листопаді відбувся черговий випуск групи слухачів Інтернет-курсів в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва. Протягом трьох місяців, 9 відвідувачів курсів одержали під час занять навички роботи на комп'ютері, необхідні для ефективної роботи з документами і виходу в Інтернет; вивчили операційну систему Windows, текстовий редактор Word, офісні програми Excel, Publisher, PowerPoint, опанували Online електронні сервіси офіційних сайтів влади та хмарні технологій, які дозволяють використовувати програми без установки на ПК та забезпечують доступ до особистих файлів з будь-якого комп'ютера, що приєднаний до Інтернет-мережі.

Відвідувачі курсів пройшли навчання за курсом “Основи роботи з комп'ютером” на основі навчальних програм, наданих проектом “Відкритий світ інформаційних технологій” (Information Dessimination and Equal Access/IDEA), реалізованого за підтримки корпорації Microsoft і Міжнародної неприбуткової організації PH International.


Адвокат – найпопулярніша професія сьогодення

Співпрацюючи з партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени ГО ТІМО «Відкриті двері», долучилась до організації чергового засідання клубу «Профі», що діє при Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва

Гостем засіданням став Микола Олексійович Пільгуй – голова Кіровоградського відділення Спілки адвокатів України та співвласник адвокатської фірми. В свій час Микола Олексійович закінчив юридичний факультет Московського державного університету, спеціальність «правознавство».

Микола Олексійович на початку зустрічі коротко познайомив клубівців з видами юридичної практики, розповів про різні види законодавства в Україні. А ще навів приклад того, хто на сьогодні має право бути суддею. Адже в зв’язку з судовою реформою цю посаду має право обіймати юрист із стажем не менше тридцяти років.

Микола Олексійович зазначив, що професія юриста потребує постійного навчання, самоосвіти, спілкування з колегами, і не тільки в Україні, а й за рубежем і що знання міжнародної мови – англійської в юристів є обов’язковою.

На протязі засідання виникало багато запитань і про фінансову сторону юридичної діяльності, і про те, які предмети потрібно здавати на ЗНО, щоб отримати шанси на вступ до юридичного вузу, і про кар’єрний ріст в правоохоронних органах, де крім посади є ще й військові звання.

Цікаво учасникам клубу було дізнатися і про те скільки адвокатів налічують різні області України, і про запобіжні заходи до підсудних, скільки томів займає та чи інша кримінальна справа.

Зустріч відбулася в формі цікавого юридичного діалогу.


Молодь долучилась до «Години коду»

З 15 по 23 жовтня 2016 року в Україні втретє проходить Європейський Тиждень Коду. Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва та громадська організація ТІМО «Відкриті двері» вирішили також долучитися до цієї акції і провели «Годину коду» для студентів та вчителів Кіровоградського будівельного коледжу.

Ця ініціатива започаткована у 2013 році Нієле Кроес, єврокомісаром з питань цифрових технологій. Упродовж Тижня Коду сотні заходів організовано в різних країнах Європи і за її межами (в Австралії, Тайвані, Єгипті) Усі вони проходять під гаслом: «Технологія формує наше життя, але ми дозволяємо меншості вирішувати, як її використовувати».

Головна мета Тижня – сприяти поширенню інформації про кодування та створення різноманітних додатків, ігор за допомогою коду. Заходи у рамках Тижня спрямовані на те, щоб залучити якомога більше людей до програмування, показавши юним, дорослим і літнім людям практичне застосування коду, і розвіяти міфи щодо складності програмування.

Учасники Години Коду, що проходила в бібліотеці, відкрили для себе секрети програмування і відзначили, що, виявляється, це зовсім не складно, а навіть весело. А, створивши власний код, захотіли дізнатись більше, тому й зацікавились літературою з книжкової викладки «Програмувати ? це просто!», навіть взяли декілька книжок додому для поглибленого вивчення.


БІБЛІОТЕКИ ЄДНАЮТЬ КРАЇНУ

В практиці роботи сучасних бібліотек України активно та продуктивно використовуються он-лайн зустрічі бібліотечних фахівців, під час яких бібліотекарі мають можливість підвищити свій фаховий рівень, продемонструвати власні напрацювання з різних питань бібліотечної роботи, познайомитися з досвідом колег з інших міст, регіонів, країн тощо. 25 жовтня у подібному форматі відбулася чергова зустріч з циклу «Бібліотеки єднають країну» Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва та Центральної міської бібліотеки міста Добропілля Донецької області. Приводом для спілкування стала участь бібліотек у проектній діяльності, яка на сьогодні є необхідною умовою для повноцінного та якісного функціонування книгозбірень.

Тетяна Букач, член ГО ТІМО «Відкриті двері», завідувач сектору соціокультурної діяльності Кіровоградської бібліотеки для юнацтва, розповіла про мету, реалізацію та результативність проекту «Спільні дії – єдина громада», що реалізувався в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструвала громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського Союзу в Україні. Фахівці обласної книгозбірні дізнались багато цікавої та корисної інформації про конкурс для ініціативних груп з картування громад за проектом «Містки громадської активності», який успішно реалізується Центральною бібліотекою Добропільської міської ЦБС, ГО «Центр муніципального розвитку Добропілля» та ГО «Добропільський центр молоді ДОБРО».

Цікавою та корисною була також інформація про робочий візит до Німеччини від заступник директора Добропільської ЦМБ І. О. Козачук.

На завершення зустрічі бібліотеки-учасниці побажали друг другу плідної, успішної роботи та виявили бажання продовжити співробітництво між нашими містами з обміну інформацією щодо проектної діяльності та бібліотечної справи.


«Професія художника-кераміста»

Співпрацюючи з партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері», долучились до організації засідання клубу «Профі» за темою «Професія художника-кераміста».

20 вересня 2016 року на зустрічі з учасниками клубу «Профі» своїми творчими здобутками поділився відомий художник-кераміст Микола Іванович Фірсов.

Микола Іванович очолює відому на Кіровоградщині династію Фірсових, четверо представників якої є членами Національної спілки художників України.

На початку зустрічі Микола Іванович згадав свої дитячі роки, коли захопився малюванням та ліпленням із глини, почав відвідувати міську художню школу, яка діє і сьогодні, але вже як обласний заклад і носить ім’я відомого художника Олександра Осмьоркіна. Серед членів клубу «Профі» також виявилося кілька осіб, що навчаються саме в цій школі. Тому спілкування вийшло цікавим та емоційним. Питання юнаків та дівчат були пов’язані з творчістю митця, які роботи найбільше до душі, який матеріал краще використовувати, чи є замовлення та ін. Микола Іванович відповів на безліч запитань та побажав клубівцям успіхів у навчанні, завжди ставити перед собою певну мету і досягати її.

Бібліотекарі познайомили учасників заходу з книжковою виставкою-експозицією «Україна в кераміці Фірсових» та роботами сім’ї Фірсових, які експонується у відділі сприяння технічній творчості молоді до початку жовтня.

Отже, запрошуємо усіх бажаючих до перегляду виставки.


«Бібліомісто щасливих людей» - під таким гаслом відбувся VІІІ-ий Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій

Як і в попередні роки активну участь у Фестивалі взяла ГО ТІМО «Відкриті двері» – постійний партнер Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва, організатора заходу. Протягом дня усі бажаючи мали можливість ознайомитися з інформаційним стендом, на якому було представлено діяльність ГО ТІМО «Відкриті двері», книжкову виставку «Бути здоровим – престижно», де були представлені видання присвячені здоровому способу життя, що є у фонді бібліотеки громадської організації.

Підчас Фестивалю молодіжної книги «Бібліомісто щасливих людей» – невеличке містечко, яке створили учасники фестивалю для кропивничан дійсно ожило. «Проспект виставковий» радував учасників заходу книжковими виставками, виставками творчих робіт та фотовиставки. У «Hand-made районі» кожен мав змогу вибрати улюблене заняття для себе: гончарство, бісероплетіння, арт-розпис, мистецтво енкаустики, нетрадиційні техніки малювання, ляльки-мотанки тощо. На «Вулиці безпеки та здоров’я» діяв пункт анонімного тестування на ВІЛ/СНІД від КЗ «Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом». Патрульна служба Національної поліції та представники Кіровоградського обласного військового комісаріату проводили консультації з молоддю щодо контрактної служби та правил безпеки. Представники Управління ДСНС України у Кіровоградській області організували виставку вибухонебезпечних предметів та програму для «майбутніх» рятувальників. Також великим попитом користувався спортивний майданчик від відділу фізичної культури та спорту Кіровоградської міської ради. Тут молодь влаштовувала справжні турніри з шахів, хокею та футболу.

У «Кварталі ідей» відвідувачі могли пройти тестування від Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості або чудово відпочити на майданчику тайм-клубу «Берлога». Надзвичайно цікаве дійство відбувалось і у «Фестивальному Центрі».


5 вересня 2016 року, члени Кіровоградської громадської організації ТІМО «Відкриті двері» Христина Корінь і Тетяна Букач стали учасниками Екологічного Форуму, спрямованого на розробку місцевого плану дій з охорони навколишнього середовища для м. Кропивницький, який зібрав десятки небайдужих містян, готових активно діяти, ініціатором проведення якого був Кіровоградський місцевий осередок Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86».

Учасники Екологічного Форуму самі озвучили найбільш актуальні, на їхню думку, проблеми і за допомогою голосування обрали чотири найбільш пріоритетні: утилізація відходів, знищення зелених насаджень, відсутність екологічного виховання, замулення і забруднення річок. Далі робота тривала у групах: учасники об’єдналися у групах навколо близьких їм проблем і обговорили можливі та ефективні шляхи їх вирішення.


Наші люди в Болгарії

З 17 серпня по 1 вересня член громадської організації «Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання «Відкриті двері» (ТІМО «Відкриті двері») Христина Корінь, за підтримки обласної болгарської організації «Нашите хора», з якою не перший рік поспіль співпрацює ТІМО «Відкриті двері», долучилась до програми стажування та підвищення кваліфікації у місті Варна, Болгарія. В рамках стажування було передбачено двотижневе проживання, харчування, ознайомлення з традиціями, історією, культурою Болгарії та вивчення болгарської мови.

Заняття проходили в Шуменському Університеті “Єпископ Костянтин Преславський”. Учасникам програми стажування вдалося поєднати навчання й екскурсії по історичним та культурним місцям Болгарії. Вaрнa – дрeвнє i чaрiвнe мicтo, яке i донинi є нaйпoпулярнiшим мicцeм вiдпoчинку. М’який клiмaт, крacивa прирoдa, тeплe мoрe, пляжi, пoкритi бiлим пicкoм, нaявнicть цiкaвиx пaм’ятoк, вiдмiннo рoзвинeнa iнфрacтруктурa ? це уce, звичaйнo ж, налаштовує на приємне прoвeдeння чacу. Болгари — доброзичливі, дружні, патріотичні, з гумором, люблять спілкуватись з представниками інших народів.

ГО ТІМО «Відкриті двері» висловлює щиру подяку керівництву Шуменського університету «Єпископ Костянтин Преславський» за надану можливість підвищити кваліфікацію, пройти мовну практику і відпочити в чарівному куточку Чорного моря.

По закінченню стажування кожен учасник отримав сертифікат про успішне закінчення курсу з вивчення історії Болгарії та болгарської мови.


Збір речей для внутрішньо-переміщених осіб ініційованого громадською організацією ТІМО «Відкриті двері»

Днями відбулась чергова передача речей для внутрішньо-переміщених осіб, яку ініціювала громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з ініціативною групою «Dumka» та кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва. В рамках акції усі небайдужі містяни дарували речі для внутрішньо-переміщених осіб, які нині мешкають на території Кіровоградської області.

В самому місті, як відомо, ситуація з речами для ВПО досить стабільна – діє багато організацій, які допомагають внутрішньо-переміщеним особам облаштуватися та отримати необхідні речі. Ситуація в області є дещо гіршою. Саме тому ми спрямували нашу акцію на збір речей для ВПО, що мешкають в області.

Наприкінці 2015 року ми передали теплі речі для мешканців Знам’янського району. Цього ж разу зібрані речі були передані Територіальному центру соціального обслуговування м. Мала Виска. Працівники Центру розказали, що є велика потреба в речах для ВПО, що мешкають в селах Маловисківського району та подякували кропивничанам за небайдужість та підтримку.

Ми також дякуємо усім, хто долучився до цієї гарної справи та закликаємо бути чуйними та робити добрі справи разом!


Громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва долучилися до Всеукраїнської програми збору та утилізації кришок від пластикових пляшок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО, ініційованої Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС»

21 липня громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з обласною бібліотекою для юнацтва, в рамках співпраці з Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС», вдруге здали кришечки від пластикових пляшок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО.

Цього разу, протягом трьох місяців, завдяки небайдужим мешканцям нашого міста, вдалося зібрати 49 кг кришечок на суму 500 грн., які були здані товариству «Екологіка Кіровоград». Кошти від здачі відходів надійдуть Благодійній організації «Благодійний фонд «ОВЕС».

Дякуємо всім, хто не залишився байдужим! Особливо хотілося б відзначити навчальні заклади нашого міста за активну участь в акції! А також подякувати Талашкевич Вікторії, яка допомагає у перевозці кришечок.

Продовжуємо збирати кришечки, адже разом ми робимо добру справу. Чекаємо за адресою: м. Кропивницький, вул. Декабристів 6/15, тел. (0522) 22-77-93 ТІМО "Відкриті двері" (в приміщенні обласної бібліотеки для юнацтва).


Вулична акція до Міжнародного дня захисту дітей «Родина-FEST»

Громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва організували та провели на вулиці Дворцовій, перед приміщенням бібліотеки, вуличну акцію «Родина-FEST», присвячену Міжнародному дню захисту дітей.

1 червня вулиця Двороцова була перетворена на територію дитинства, адже організатори заходу традиційно підготували насичену програму для своїх відвідувачів, спрямовану на формування у молоді традицій сімейного відпочинку разом з дітьми.

У зоні сімейного відпочинку «Мама, Тато, Я» і для батьків, і для дітей були представлені цікаві тематичні книжкові виставки. Також тут діяли пізнавальні майданчики мовного центру «Жираф-CLUB», центру раннього розвитку дітей «Ладушки», центру розвитку дитини та родини «Сонячний зайчик».

Протягом акції діяло багато різних локацій, де діти разом із батьками могли цікаво провести вільний час. Так, творчий майданчик «Аrt-малеча» запрошував гостей свята зайнятися сімейною творчістю, відвідати цікаві майстер-класи з арт-розпису, виготовлення іграшок-вертушок, створення дитячих магнітів та веселих баранців.

Малеча мала змогу взяти участь у пізнавальному квесті «Спритні, розумні, кмітливі» та танцювальному флеш-мобі.

Майданчик веселих розваг «Реальні пригоди» залучив непосидючих учасників до різноманітних забавлянок: рухливих ігор, змагань з дартсу, стрибків зі скакалкою, яскравих розмальовок.

Для найменших учасників працював окремий «Дитячий майданчик».

Дитячий майданчи Квест-змагання Квест-змагання Майданчик мовного центру «Жираф-CLUB» Майданчик центру раннього розвитку дітей «Ладушки» Майстер-клас з арт-розпису Майстер-клас з виготовлення іграшки-вертушки Представники центру розвитку дитини та родини «Сонячний зайчик» Творчий майданчик «Аrt – малеча»


Участь у тренінгу «Сучасні підходи до розвитку місцевих громад»

17 – 20 травня член ТІМО «Відкриті двері» Юлія Абрамова взяла участь у тренінгу «Сучасні підходи до розвитку місцевих громад», який організувала ГО «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск», що відбувся в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Чотириденний тренінг проходив у місті Дніпропетровськ.

Перший день тренінгу розпочався з візиту до Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск», де директор центру, Тетяна Карельська, розповіла про основні напрямки діяльності організації, проекти та історію успіху.

В послідуючі дні роботи учасники ознайомились з існуючими сучасними підходами та практичними інструментами розвитку місцевих громад. Мова йде про соціальну анімацію, проектні підходи, інтегральний підхід та фасилітацію у громаді.

Особливу увагу було приділено темі конструктивного діалогу у громаді, його побудові та принципам.

Завдяки тренерам Наталії Стаднічук (експерт з питань проектного менеджменту, розвитку організацій громадянського суспільства та ефективних комунікацій), Віталію Моргуну (експерт з розвитку місцевих громад) та Олександру Мітькову (експерт з розвитку місцевих громад, фасилітатор діалогів) робота тренінгу була побудована на довірі у групі та активній роботі.

Окрім тренінгу, для учасників була запланована культурна програма, а саме: дружня вечеря в арт-кафе «Невідомий Петровський», екскурсійна прогулянка на катері акваторією Дніпра та участь у святкуванні Дня вишиванки.

Дякуємо організаторам за чотири дні досвіду, активної роботи, знайомств та спілкування.


ПРОФЕСІЯ ВІЙСЬКОВОГО: РЕАЛІЇ СЬОГОДЕННЯ

6 травня 2016 року відбулася зустріч школярів ЗОШ № 4, учасників клубу «Профі» з військовослужбовцем третього полку. Антон Олегович служить в українській армії з 2000 року. За цей час він отримав багато нагород, і одна з них – це Орден за мужність ІІІ ступеня, який йому вручив особисто Президент нашої держави.

Військовослужбовці, які приходять в українську армію по контракту, за кілька місяців опановують основи вогневої підготовки, а ще мають високий бойовий дух. Адже вони знають, що захист рубежів своєї країни - головна задача армії.

Школярі запитували гостя про «звичайний день» військовослужбовця в зоні АТО, про умови проживання, про бойовий та моральний дух бійців, про забезпечення армії.

Антон Олегович змістовно відповів на всі питання. Розповів де мешкав на передовій, це і окопи, і підвали, і посадки, під танками, але якщо це табір, то казарми.

Мешканці тих областей, де проходить зона АТО навчаються, працюють, а от обстріли починаються з вечора і до півночі.

Продовжили знайомство з професією військового школярі четвертої школи під час зустрічі-екскурсії безпосередньо у військовій частині 10 травня, яку провів заступник командира військової частини Андрій Миколайович.

З 1954 року розпочалася історія створення спецназу, в 1962 році організовано частини. Сьогодні на Україні їх три.

Одна з експозицій Музею бойової слави присвячена «денному перебуванню» в горах Афганістану. Про «життя в небі» десантників розповідають фотографії та експонати.

Експонати, що представлені в Музеї привезені бійцями полку з різних «гарячих точок» служби.

Травневі дні нагадують нам не тільки про подвиг українського народу в Другій світовій війні, а й вшановують пам'ять захисників державного кордону незалежної України сьогодні.


Музей бойової слави

29 квітня 2016 року, в рамках клубу «Профі», відбулася екскурсія до військової частини. Про бойові подвиги наших кіровоградських військових розповіли експозиції «Кімнати бойової слави», яка розташована в частині.

Екскурсія розпочалась оповіддю про історію створення третього окремого полку спеціального призначення та його бойовий шлях з 1962 по 2012 роки. Школярі дізнались історію бойових прапорів полку, познайомились з камуфляжною формою.

Захоплення школярів викликала і діарама музею, яка присвячена війні в Афганістані та веденню бойових дій в зоні АТО. Демонстрація експонатів супроводжувалась змістовною розповіддю майора полку.


Чорнобиль: 30 років потому

Вкотре, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» долучились до організації засідання клубу «Профі», що діє при Кіровоградської обласній бібліотеці для юнацтва.

26 квітня виповнилося 30 років від дня самої великої техногенної катастрофи в галузі ядерної енергетики, як по кількості людських жертв, так і по економічному масштабу.

Аварія на Чорнобильській атомній станції сталася о 1-й годині 23 хвилини 47 секунд за київським часом 26 квітня 1986 року. Три дні керівництво країни не розкривало всю правду масштабної катастрофи, а за цей час хмари радіаційного пилу накрили Східну Європу.

Наслідки катастрофи жахливі. Чорнобильська зона, яка до сих пір не придатна для життя, має радіус в тридцять кілометрів. До 30 листопада 1986 року було завершено укриття реактору бетонним саркофагом, і ось після майже 30 років експлуатації, французькі та українські спеціалісти звели ще одне укриття, яке включає в себе більш високотехнологічні матеріали.

Все це під час зустрічі в рамках засідання клубу «Профі» розповіли двоє учасників ліквідації аварії на ЧАЕС: Павло Трапезніков та Сергій Колесников.

Павло Олександрович все своє трудове життя працював на атомних станціях, а на Чорнобильській АЕС – з 1979 до 25 квітня 1986 року. Він одним із перших брав участь в ліквідації аварії. Саме тому Павло Олександрович докладно та правдиво розповів школярам і про причини катастрофи, і про радіаційний стан на станції, і про евакуацію міста Прип’яті, де він проживав із сім’єю.

Сергій Колесников брав участь в ліквідації аварії з 14 червня до 14 серпня 1986 року. Він розповів, що його робочий час на самій станції тривав від 20 до 40 хвилин, в залежності від того, який був рівень радіації та яку дозу опромінення отримували ліквідатори.

Сергій Вікторович є організатором чорнобильського руху на Кіровоградщині, і докладає чимало зусиль по збереженню екології нашого краю.

Питання, які задавали школярі показали, як їхню обізнаність, так і не байдужість до екологічних проблем людства.


Участь у “Весняному книговирі”

22 квітня громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з взяла участь у Другому книжковому фестивалі-виставці “Весняний книговир”, яка відбулася на площі перед Міськвиконкомом. Організатором заходу виступило видавництво «Імекс-ЛТД» за підтримки голови облдержадміністрації.

Партнер, Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва представила книжкову виставку під назвою «Книгу читай – світ пізнавай», провела вікторину «Колесо історичної фортуни» та майстер-клас з патріотичного розпису.

Представники ГО ТІМО «Відкриті двері» запропонували до уваги учасників Фестивалю книжкову виставку з фонду бібліотеки ГО – «Молодь читає – Україна процвітає», провели вікторину, а також виступили волонтерами бібліотеки у проведенні опитування «Молодіжна бібліотека: популярність, репутація, бренд».

До участі в цьогорічному фестивалі долучилися: творча майстерня Artbook Kirovograd, магазин «Мир Креатива», ГО «Пробудження – Україна», Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка, Кіровоградський інститут розвитку людини та Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна».

Фестиваль був наповнений різноманітними цікавими заходами: майстер-класами з розпису пряників на книжкову тематику, патріотичного розпису, створення листівки «Двері у мрії. Створи власний казковий світ», акцією «Вільний мікрофон», флешмобом «Обійми військового», презентаціями нових книг Олександра Жовни «L», Наталії Фесенко «Малороска», Ольги Мігель «Сновида», Олександри Комісарової «Містерія», Ірини Ткаченко «Совина родина», Анатолія Загравенка «Україна зачекалася на вас», Юрія Митрофаненка «Отаманщина».


Навчальний тур до Херсону

18-21 квітня 2016 року Тетяна Букач, завідувач сектору соціокультурної діяльності Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва, член ГО ТІМО «Відкриті двері», брала участь у навчальному турі «Інституційний розвиток – запорука життєздатності організації. Міжрегіональний обмін». Захід проходив у місті Херсон, в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Організатором навчального візиту виступив Фонд громади Херсона «Захист».

Протягом 4 днів представники 8 областей України знайомились з активною громадою Херсонщини. Програма навчального туру була цікавою, насиченою та різноплановою, за що окрема вдячність його організаторам.

Голова правління Фонду Лариса Польська познайомила учасників туру з діяльністю організації. Вона наголосила, що основний принцип роботи Фонду –абсолютна прозорість перед громадою. Пані Лариса надала громадським лідерам багато практичних рекомендацій щодо менеджменту в ГО, роботи з документацією, ЗМІ, тощо.

Окрім Фонду громади Херсона «Захист» учасники мали змогу познайомитись й з іншими громадськими організаціями та ініціативними групами Херсона, які також поділилися власними історіями успіху та запропонували напрямки можливої співпраці.

В Інформаційно-Ресурсному Центрі «Правовий простір» розповіли про роботу безкоштовної громадської приймальні для ВПО; керівник обласної організації Комітету виборців України розповів про систему моніторингу діяльності місцевих депутатів та схему проведення люстраційної перевірки. Цікавою є діяльність НГО «Центр живої історії та реконструкції «Олешшя». В цій організації зібрались люди, небайдужі до історії рідного міста. Саме тому, проекти організації спрямовані на вивчення історії рідного краю, покращення дизайну міста та розвиток туризму на Херсонщині.

Особливі враження в учасників навчального туру залишились після спілкування з молодіжними ініціативними групами «Кип’яток» та «СОУС». Це креативні організації, що впроваджують цікаві ініціативи в життя громади. «Кип’яток» - група молоді, що захоплюється дебатами, екологічними акціями та активним відпочинком. Як стверджують самі учасники групи, їх об’єднала «піала чаю», тож і для нас була проведена чайна церемонія в центральному парку міста.

Ініціативна група «СОУС» - це активісти, які працюють в напрямку урбаністики. Юлія та Сергій розповіли про урбаністичний ворк-шоп, проведений в березні 2016 року, результатом якого стали цікаві проекти з благоустрою місцевого парку.

Фінальним заходом туру став круглий стіл «Будуємо мости заради співпраці та єдності», що відбувся в Херсонській обласній державній адміністрації. Під час заходу учасники розповідали про власні ініціативи та проекти, обмінювалися контактами та шукали можливості співпраці.

Наприкінці заходу усі учасники високо оцінили програму навчання та висловили слова вдячності Фонду громади Херсона «Захист».


Театр – храм душі

Співпрацюючи з партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері», долучились до організації напередодні Міжнародного дня театру 25 березня засідання клубу «Профі».

Головною метою якого є ознайомлення із змістом професії, оволодіння активними способами підготовки до майбутньої праці, самовиховання професійних якостей у молоді.

Учасники виїзного засідання клубу змістовно провели час в чарівному приміщенні Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. Л. Кропивницького, під час якого, заслужена артистка України Валентина Литвиненко провела свою неперевершену екскурсію, і розпочала вона її зі створення приміщення першого українського професійного стаціонарного театру в місті Єлисаветграді: місцевий військовий інженер та архітектор Трембицький довго подорожував Європою, і у Відні побачив те, що йому було потрібно – приміщення Віденської опери. Меценатом будівництва театру виступив відомий український драматург Михайло Старицький. І ось, вже більше чим півтора століття, радує око ця велична будівля, в якій і зараз високопрофесійний колектив дарує своєму глядачеві неповторні вистави.

Валентина Іванівна звернула увагу на панно, яке прикрашає хол театру, на якому в повний зріст зображені його засновники, перші актори та автори п’єс. У 1882 році саме на сцені першого професійного театру відбулася прем’єра «Наталки Полтавки» українського драматурга Івана Котляревського.

Валентина Іванівна провела майстер-клас з акторської майстерності та показала учням атрибути і реквізити, які зазвичай використовуються під час постановки вистав.

Керівник клубу, Бондар Галина Павлівна, запросила всіх до бібліотеки, наголосивши, що з метою більш детального ознайомлення з інформацією про професію актора, з історією створення першого українського професійного театру та його сьогоденням можна звернутись до книг та періодичних видань книгозбірні.


У 2015 році Кіровоградська громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва долучилися до Всеукраїнської програми збору та утилізації кришок від пластикових пляшок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО, ініційованої Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС».

За цей час, завдяки небайдужим мешканцям Кіровограда, вдалося зібрати 100 кг. кришечок, які були здані товариству «Екологіка Кіровоград». Кошти від здачі відходів надійдуть Благодійній організації «Благодійний фонд «ОВЕС».

Дякуємо всім, хто не залишився байдужим і долучився до акції!

Продовжуємо збирати кришечки, адже разом ми робимо добру справу. Чекаємо за адресою: м. Кіровоград, вул. Декабристів 6/15, тел. (0522) 22-77-93 ТІМО "Відкриті двері" (в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва).


Відбувся черговий випуск слухачів курсів комп’ютерної грамотності

29 лютого відбувся випуск групи слухачів Інтернет-курсів в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва. Протягом трьох місяців, двічі на тиждень, відвідувачам курсів потрібно було знаходити час для занять, виконувати домашні завдання.

Відвідувачі курсів одержали сертифікати про те, що пройшли навчання за курсом “Основи роботи з комп'ютером” на основі навчальних програм, наданих проектом “Відкритий світ інформаційних технологій” (Information Dessimination and Equal Access/IDEA), реалізованого за підтримки корпорації Microsoft і Міжнародної неприбуткової організації PH International. Сертифікат для проведення курсів видано навчальним центром IDEA громадській організації ТІМО “Відкриті двері”, партнеру Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва.

Курси корисні, перш за все, початківцям, які мають мінімальний досвід користування комп'ютером. Відвідувачі одержують під час занять навички роботи на комп'ютері, необхідні для ефективної роботи з документами і виходу в Інтернет. Вони вивчають операційну систему Windows, текстовий редактор Word, офісні програми Excel, Publisher, PowerPoint, опановують Online електронні сервіси офіційних сайтів влади та хмарні технологій, які дозволяють користувачам використовувати програми без установки на ПК та забезпечують доступ до особистих файлів з будь-якого комп'ютера, що приєднаний до Інтернет-мережі. Багато уваги приділяють питанням пошуку інформації в Internet, опануванню слухачами курсів програм для спілкування через Інтернет (Skype, E-mail, соціальні мережі).

Курси цікаві також тим, хто має базові навички роботи з комп'ютером і програмою MS Word і бажають ширше використати можливості цієї та інших програм пакету Microsoft Office для вирішення своїх професійних або особистих питань.


Гендерна рівність – ознака цивілізованої держави

З метою привернення уваги спільноти до проблем гендерної рівності 2 березня, напередодні Міжнародного дня прав жінок і миру, в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся День інформації на тему: «Гендерна рівність – ознака цивілізованої держави» в рамках якого, студенти Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки мали змогу взяти участь у зустрічі-діалозі «Рівні права – рівні можливості», поспілкуватися з жінками різних професій.

Не залишилася осторонь цієї події і громадська організація ТІМО «Відкриті двері», яка представила для широкого кола користувачів книжкову виставку «Ми – різні, але ми – рівні». Представлені на виставці видання та добірки матеріалів, розповідають про проблеми жіноцтва та їх вирішення, що допоможуть у формування гендерної культури серед молоді.


Реалізація Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна»

Громадська організація ТІМО «Відкриті двері» разом із Кіровоградською ОЮБ долучилася до Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» по збору книг для військових частин Збройних Сил України, яку ініціювало Міністерство культури України.

Участь в акції взяли: користувачі бібліотеки, письменники-земляки, громадські організації, місцеві видавництва, приватні особи. Загальна кількість зібраних книг склала 168 примірників. Це кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури, науково-популярні видання, довідкова література.

Книги було передано до бібліотеки військової частини А1840 м. Кропивницького.

Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» триває, бібліотека разом із громадською організацією ТІМО «Відкриті двері» продовжує збирати книги, запрошуємо всіх бажаючих брати активну участь в акції.

Громадська організація ТІМО «Відкриті двері» разом з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва збирає книжки за адресою:

м. Кропивницький, вул. Декабристів 6/15 координатор акції в бібліотеці: Яськів Тетяна Анатоліївна контактний тел.: (0522) 22-77-93, (0522) 22-74-45


Продовжується плідна співпраця громадської організації ТІМО «Відкриті двері» з партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва щодо сприяння працевлаштуванню молоді Кіровоградщини. Розуміючи також важливість профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю задля успішного обрання майбутньої професії, члени ГО ТІМО «Відкриті двері», беруть участь у діяльності профорієнтаційного клубу «Профі».

26 лютого члени клубу «Профі» побували в гостях у відомого кіровоградського скульптора Григорія Савченка, який познайомив присутніх з історією майстерні, створеної в 1982 році скульптором Аркадієм Мацієвським та поділився секретами улюбленої професії.

Скульптор поділився зі школярами своїм задумами створити цілий комплекс на Театральній площі, який би презентував наше місто як колиску першого професійного українського театру. Початок цьому поклала скульптура «Наталка-Полтавка» встановлена на Театральній площі.


З любов’ю до військового

У той час, коли світ готується святкувати День закоханих, пропонуємо вам згадати про тих, хто сьогодні знаходиться далеко від своїх родин, коханих і близьких – українських воїнів.
Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва спільно з громадською ініціативою «Армія SOS» та громадською організацією ТІМО «Відкриті двері» розпочинають акцію «З любов’ю до військового», що триватиме з 27 січня по 11 лютого 2016 року. В рамках акції відбуватиметься збір продуктів харчування, миючих засобів та засобів особистої гігієни.
31 січня та 7 лютого з 12.00 до 15.00 в рамках студії творчого настрою «фАРТ» відбудуться майстер-класи по створенню валентинок - оберегів для кіровоградців, що знаходяться в зоні АТО.
Нині дійсно важкий з економічної точки зору час, усі ми маємо проблеми та потреби, на які завжди потрібні кошти. Але нашим захисникам як ніколи важливо розуміти, що їх вчинки ми цінуємо та пам’ятаємо, а їх самих підтримуємо та завжди чекаємо!
Якщо Ви вболіваєте за наших хлопців та маєте бажання допомогти, то на сьогодні актуальними є потреби у наступному:

 • пральний порошок для ручного прання;
 • миючі засоби для посуду;
 • серветки вологі і сухі;
 • туалетний папір;
 • кава розчинна;
 • чай;
 • солодощі (печиво, цукерки, вафлі тощо);
 • їстівні валентинки (з сала, із солодощів тощо).   

             
Пункт збору знаходиться в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва (вул.Декабристів 6/15) сектор соціокультурної діяльності.
За довідками звертатися за телефонами:
0954712767 –Тетяна, 097 667 6555 – Олександра, 0669475475 – Наталя.
Пам’ятайте, що тільки разом ми – сила!


Акція «З любов’ю до військового»

З 27 січня до 11 лютого громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва та громадською ініціативою «Армія SOS» долучилась до акції «З любов’ю до військового», в рамках акції відбувся збір допомоги, продуктів харчування, миючих засобів, засобів особистої гігієни та валентинок для військових, що знаходяться в зоні АТО з нагоди святкування Дня закоханих.

Величезна вдячність всім, хто долучився до акції: небайдужим мешканцям нашого міста за продукти харчування, миючі засоби та вітальні листівки і валентинки з теплими словами для військових; місцевим ЗМІ за активну інформаційну підтримку акції. До речі, майже всі учасники цьогорічної акції побажали залишитися невідомими.

Окрему подяку хочеться висловити викладачам та студентам ДНЗ «Кіровоградське вище професійне училище № 4», які завжди долучаються до участі в благодійних акціях бібліотеки. Не стала винятком і акція «З любов’ю до військового». Студенти, разом з викладачами, виготовили привітальні плакати та зібрали матеріальну допомогу (продукти харчування, миючі засоби).

Під час акції, в рамках студії творчого настрою «фАРТ», члени ГО та працівники бібліотеки провели майстер-класи «Валентинка для військового», на яких користувачі бібліотеки виготовляли валентинки для військових.

Усі подарунки були передані військовим через волонтерів громадської ініціативи «Армія SOS».


18 та 19 січня 2016 року Тетяна Букач, член громадської організації ТІМО «Відкриті двері» проводила тренінги з медіа грамотності для працівників Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва в рамках проекту «Програма медіаграмотності громадян», що в Україні реалізують Академія української преси, StopFake та IREX.

В рамках тренінгу було проведено 3 інформаційні блоки – «Інформація та мас-медіа»; «Маніпуляції та боротьба» і «Мова ненависті», які й надали учасникам основні знання з медіаспоживання.

Кожен з блоків, окрім інформаційного матеріалу, містив тематичні вправи, відеоперегляди та командні завдання, тож проходив цікаво та насичено.

Усі блоки тренінгу учасники проходили впевнено та зацікавлено. Жваво пригадували матеріали впливу за участі відомих особистостей; шукали відмінності між пропагандою, піаром, соціальною рекламою, рекламою та інформацією; ві Дуже зацікавила учасників тема про різні види маніпуляцій, зокрема, фейків, та інструменти їх виявлення і подолання. В одному із завдань бібліотекарі реалістично вжилися в ролі редакторів інформаційних каналів, тому ретельно відбирали новини для ранкових та вечірніх випусків, жваво дискутуючи і доводячи один одному, які саме новини, на їх думку, краще відібрати. Під час обговорення теми стереотипів учасники пригадали багато прикладів стереотипів, пов’язаних з різними національностями.

Загалом тренінг залишив позитивні враження у всіх його учасників.


Кіровоград – місто творчих та небайдужих людей

У заключну неділю листопада відбувся останній майстер-клас «Солодка флористика – створення оригінальних подарунків» в рамках проекту «Спільні дії – єдина громада». (Проект «Спільні дії – єдина громада» реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні.)
Друга група учасників проекту - родини ВПО та мешканців міста охоче зібрались на повчальний майстер-клас, чому не зашкодив навіть великий дощ за вікном.
На початку навчання перед учасниками виступили представники Державної служби надзвичайних ситуацій України в Кіровоградській області. Вони поділилися корисною інформацією щодо поводження в стресових та небезпечних ситуаціях і навіть продемонстрували ряд корисних вправ, що можуть швидко допомогти у подібних випадках.
Після блоку корисної інформації учасники поринули у чарівний та солодкий світ мистецтва handmade. В даному виді творчості гарні результати гарантовані усім учасникам - як дорослих, так і маленьким відвідувачам. Усі без винятку із задоволенням долучилися до виготовлення «солодких» крокусів та троянд, адже букети з цукерок – це не лише смачно, але й красиво. Близько 40 осіб з допомогою майстрині Олени Завірюхи опанували мистецтво перетворення гофрованого паперу на милі букети. А оскільки окрім безпосередньо процесу майстрування гості мали можливість поспілкуватися, обговорити останні новини та просто відпочити, атмосфера була дуже теплою та доброзичливою.
Окрім створення «смачних» квітів учасники опанували й мистецтво декорування, адже остаточне враження справляв саме готовий букет. Усі учасники проявили творчий підхід і кожен вигадав свій варіант оздоблення готового букету.
По закінченні майстер-класу гості ділилися враженнями, хвалилися один одному власними виробами та розповідали для кого створювали цю красу. За місяць спілкування усі учасники зблизились та мали можливість потоваришувати, а це означає, що для усіх внутрішньо переміщених осіб наше місто обов’язково стане гостинною та привітною домівкою з новими друзями та великими перспективами.
«Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу».


Техніка декорування предметів

22 листопада члени ініціативної групи “Dumka” та представники ГО ТІМО «Відкриті двері» провели черговий майстер-клас «Декупаж – чари своїми руками» для другої групи учасників проекту «Спільні дії – єдина громада». (проект «Спільні дії – єдина громада» реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні).

У майстер-класі прийняли участь більше 25 осіб, які з радістю освоювали нові знання та навички. Найлегший спосіб досягти приголомшливого результату при створенні ексклюзивних і ефектних предметів «ручної роботи» без тривалої художньої підготовки - це познайомитися з декупажем. Декупаж - техніка декорування предметів інтер'єру, тканини, дерева, скла за допомогою паперової аплікації.

Суть техніки декупажу, як зазначала майстриня Юлія Абрамова, полягає в тому, що на поверхню предмета наклеюється вирізане з тонкого паперу зображення, яке потім покривається лаком, в результаті створюється ілюзія розпису.

Заняття декупажем творче і захоплююче! Учасники не просто приємно провели час, створюючи власний дизайн чашки, але й навчилися створювати неповторні подарунки та прикраси для будинку.

Вже наступної неділі 29 листопада о 12.00 запрошуємо усіх бажаючих долучитися до останнього майстер-класу проекту «Спільні дії – єдина громада» - «Солодка флористика – створення оригінальних подарунків». Усі матеріали та участь у майстер-класі є безкоштовною. Попередній запис за телефонами 0954712767 Тетяна; 0669457664 Христина.

«Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу».


Толерантність як основа людських взаємин

16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній ідеться про рівність усіх людей, незалежно від віросповідання, етнічної приналежності чи кольору шкіри. Ці принципи записані в Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації.

Що ж таке толерантність? Слово походить із латинської мови й означає «терпіння». У суспільстві толерантність – це здатність без агресії сприймати думки, погляди та ідеї, які не збігаються з твоїми. Терпимість до чужого тобі способу життя, релігійної, національної та культурної приналежності, мови, звичаїв, цінностей, почуттів, фізичного і психічного стану, зовнішнього вигляду.

Працівник відділу мистецтв, Таратута Наталія, провела тренінг для вихованців комунального закладу «Дитячий будинок «Наш дім» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» «Толерантність як основа людських взаємин».

Під час тренінгу діти виконували дуже багато вправ: коментували вислови відомих людей, які пов’язані із толерантністю, складали із поданих у конверті літер слова, створювали «формулу терпимості», малювали емблему толерантності, коментували притчу про мудреця.

Також учасники нагороджували один одного компліментами, виконуючи вправу «Долоньки».

Від добрих справ ми почуваємося щасливішими. Це підтвердив конкурс «Крила доброти». Кожен учасник записав на крилі паперового голуба одну хорошу справу, яку він може зробити найближчим часом і запустив голуба в політ.

Давайте будемо якомога більше робити добрих справ, проявляти співчуття та милосердя один до одного!


Я – медіаграмотний!

12-13 листопада Тетяна Букач, член громадської організації ТІМО «Відкриті двері» брала участь у дводенному тренінзі по підготовці тренерів з медіаграмотності громадян. Організаторами навчання стали організації - Академія української преси, IREX та StopFake, які проводять дані тренінги в рамках проекту «Програма медіаграмотності для громадян».

Тренінги спрямований на підготовку тренерів з медіаграмотності та будуть проведені в 14 областях України.

Учасниками тренінгу з Кіровоградської області стали фахівці різних галузей – психологи, журналісти, бібліотекарі, представники громадських організацій.

Спільно з тренерами-професіоналами Оленою Шлєєнковою та Любов’ю Квасюк учасники опановували знання з медіаграмотності. За допомогою інформаційних блоків та тематичних вправ навчалися шукати факти, розпізнавати та навіть вигадувати фейки, відрізняти інформацію від пропаганди та використовувати для перевірки інформації різні інструменти та медіа-ресурси.

Результатом даного тренінгу стала підготовка перших 15 тренерів з медіаграмотності Кіровоградщини, кожен з яких вже незабаром проведе свій тренінг та поділитись набутими знаннями з мешканцями міста.


Звіт про результати реалізації Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» в І – ІV кварталах 2015 року

Кіровоградська ОЮБ разом із громадською організацією ТІМО «Відкриті двері» долучилася до Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» по збору книг для військових частин Збройних Сил України.

Участь в акції взяли: користувачі бібліотеки, письменники-земляки, громадські організації, місцеві видавництва, приватні особи. Загальна кількість зібраних книг склала 285 примірників. Це кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури, науково-популярні видання, довідкова література.

Книги було передано до військових частин м. Кіровограда:
- до новоствореної бібліотеки військової частини А 1469 /17.04.2015 р./ - 100 прим.;
- до бібліотеки військової частини А1840 /17.07.2015 р./ - 68 прим.;
- до бібліотеки військової частини А 1469 /12.10.2015 р./ - 117 прим.

Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» триває, бібліотека разом із громадською організацією ТІМО «Відкриті двері» продовжує збирати книги, запрошуємо всіх бажаючих брати активну участь в акції.


Шановні, колеги, партнери та мешканці міста Кіровограда!

Запрошуємо вас взяти участь у Всеукраїнській акції зі збору книжок до бібліотек військових частин Збройних сил України «Бібліотека українського воїна» , яку ініціювало Міністерство культури України.

Громадська організація ТІМО «Відкриті двері» разом з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва збирає книжки за адресою:
м. Кіровоград, вул. Декабристів 6/15
координатор акції в бібліотеці:
Яськів Тетяна Анатоліївна тел. (0522) 22-77-93, (0522) 22-74-45

Мета акції – сприяти бойовому духу та підтримати патріотизм українських військ, надати можливості для самоосвіти та змістовного дозвілля.

У ході проведення акції у бібліотеках по всій країні збиратимуть художню літературу та науково-популярні видання з історії Української держави, культури, Збройних сил України.

Координатор Всеукраїнської акції: Національна парламентська бібліотека України.

В акції беруть участь:
• бібліотеки сфери управління Міністерства культури України:
• Національна історична бібліотека України
• Національна бібліотека України для дітей • Одеська національна наукова бібліотека ім. М. Горького
• Державна бібліотека України для юнацтва
• Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка
• публічні бібліотеки усіх регіонів України;
• громадські організації, зокрема Українська бібліотечна асоціація;
• волонтерські організації;
• користувачі публічних бібліотек, інші фізичні особи.

Акція реалізовується на громадських засадах.

Усі бажаючі зможуть приносити книги до бібліотек координаторів.

Зібрані книжки бібліотеки передаватимуть до бібліотек військових частин ЗСУ.

Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» реалізується на постійній основі.

Наказ Міністерства культури України «Про реалізацію Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна»
Положення про Всеукраїнську акцію «Бібліотека українського воїна».
Концепція Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна»

Підтримка внутрішньо переміщених осіб триває

8 листопада відбувся тренінг «Соціальна адаптація та інтеграція в нових умовах життя» для другої групи учасників проекту «Спільні дії – єдина громада». (проект «Спільні дії – єдина громада» реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні.)

Спільно з тренером Вікторією Вагжановою та арт-терапевтом Ларисою Новосьоловою внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованих територій обговорювали власні проблеми, щодо адаптації на новому місці проживання. Серед найболючіших проблем учасники називали відсутність житла, проблеми з пошуком роботи та взаємовідносини з мешканцями міста.

В рамках тренінгових вправ та інформаційних сесій учасники разом з тренерами визначали власний емоційний стан, обговорювали питання толерантності і взаємоповаги та шукали вихід з проблемних ситуацій.

Наприкінці тренінгу перед учасниками виступила Лідія Огир, координатор роботи з тимчасово переміщеними особами робочої групи проекту «Побудуємо майбутнє разом» при Кіровоградській обласній раді. Гостя презентувала учасникам проект «Побудуємо майбутнє разом», в рамках якого в смт. Новгородка для ВПО будуть створені комфортні умови проживання, надаватиметься житло, меблі, вирішуватимуться питання з навчання дітей. Пані Лідія запросила бажаючих долучатися до проекту та вирішити таким чином, хоча б частину існуючих проблем.

Деякі учасники завітали на тренінг разом з дітьми. Для них організатори провели цікавий майстер-клас в техніці торцювання під час якого малеча охоче працювала над подарунками для своїх батьків – яскравими грибочками та веселими божими корівками.

Усі учасники, як дорослі так і малі, цікаво та з користю провели свій вільний час і висловили побажання продовжити спілкування в рамках наступних заходів проекту.

«Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу».


Безкоштовний тренінг для родин внутрішньо переміщених осіб

8 листопада об 11.00 в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва (вул. Декабристів 6/15), в рамках проекту «Спільні дії – єдина громада», відбудеться тренінг «Соціальна адаптація та інтеграція в нових умовах життя» для другої групи учасників проекту. (проект «Спільні дії – єдина громада» реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні.)

До участі запрошуємо родини внутрішньо переміщених осіб разом з дітьми. В програмі тренінгу заплановані цікаві вправи та тестування спрямовані на подолання стресових ситуацій, негативних емоцій та виховання толерантного ставлення до оточуючих. Для дітей учасників тренінгу буде організовано майстер-клас з торцювання та перегляд мультфільмів.

Вікторія Вагжанова, тренер та директор регіонального благодійного фонду «Відкрита Україна» проведе цикл інформаційних сесій та обговорень, щодо подолання стресових ситуацій, надасть корисну інформацію, щодо пристосування до нових умов життя. Арт-терапевт Лариса Новосьолова проведе з учасниками тренінгу тест Люшера та індивідуальні діагностики з колористики. Це дозволить визначити достовірний психологічний стан учасників, в якому вони перебувають нині, адже ці тести не містять жодного питання, а відповідь на запитання дається підсвідомо.

Участь у тренінзі є безкоштовною. Попередній запис на тренінг за телефонами 0954712767 Тетяна; 0669457664 Христина.

«Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу».Випускники проекту «Спільні дії – єдина громада»

1 листопада, в рамках проекту «Спільні дії – єдина громада», відбувся останній майстер-клас для першої групи учасників проекту «Солодка флористика – створення оригінальних подарунків». (проект «Спільні дії – єдина громада» реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні). Протягом місяця учасники першої групи активно освоювали нові види мистецтва handmade і даний майстер-клас не став виключенням.

Квіти та інші поробки з цукерок та гофрованого паперу на сьогодні є дуже популярними подарунками, тож дорослі разом з дітьми та новими друзями охоче працювали над створенням «солодких» букетів. Майстриня Олена Завірюха навчала створювати з паперу різні квіти – троянди, маки, нарциси та крокуси. Праця виявилася цікавою та кропіткою, адже виготовлення пелюсток, стебелів та листочків для квітів потребує уваги та зосередження. Наші учасники за місяць навчання стали справжніми майстрами і з цим завданням також справилися з легкістю – кожен створив гарний та смачний подарунок для своїх близьких.

За місяць занять учасники знайшли спільну мову та потоваришували. Родини ВПО охоче спілкувалися з мешканцями міста, дізнавалися цікаві факти про Кіровоград, про місця відпочинку, роботи, навчання для дітей тощо.

По закінченню останнього майстер-класу учасники висловили слова вдячності організаторам за сімейний відпочинок, нових друзів та цікавий досвід. Також усі учасники висловлювали побажання, щодо продовження подібних заходів для переселенців та мешканців міста, адже саме такі зустрічі, на їх думку, найкраще допомагають долати стереотипи та знаходити спільну мову.

Сподіваємось наступна група учасників отримає не менше корисних знань, досвіду та позитивних емоцій від проекту. Тож з 8 листопада запрошуємо нові родини переселенців та мешканців міста до участі в проекті.

«Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу».У колі нових друзів

25 жовтня учасники ініціативної групи “Dumka” та представники ГО ТІМО «Відкриті двері» провели черговий майстер-клас «Декупаж – чари своїми руками», в рамках проекту «Спільні дії – єдина громада». (проект «Спільні дії – єдина громада» реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні).

Учасниками заходу стали більше 30 осіб переселенців та мешканців нашого міста, які протягом 3 –х годин з радістю освоювали мистецтво декупаж.

Декупаж, як вид мистецтва перший раз згадується наприкінці XV століття в Німеччині, де вирізані малюнки почали використовувати для прикрашання меблі. Зараз ця старовинна техніка знову стала модною і актуальною.

На заході майстриня Юлія Абрамова детально та дуже доступно розповідала та демонструвала, яку красу можна створити за допомогою цієї техніки. Кожен учасник працював над створенням власної поробки - чашки або тарілки. Учасники проявляли неабиякий інтерес, запитували майстриню про особливості роботи та давню історію виникнення цього виду мистецтва.

Наприкінці майстер-класу усі були в захваті, адже отримали в результаті чудові вироби, які були абсолютно різними, не дивлячись на однакові предмети та набори для декорування. Дітки теж проявляли інтерес і вирізали деталі допомагавши таким чином своїм батькам. Протягом майстер-класу панувала позитивна атмосфера, де кожен отримав заряд чудових емоцій та доброзичливе спілкування в колі нових друзів.

«Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу».


Квілінг – мистецтво, що об’єднує переселенців та мешканців міста

18 жовтня, в рамках проекту «Спільні дії – єдина громада», (реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні) відбувся перший майстер-клас «Квілінг – мистецтво краси». Учасниками цікавого навчання стали родини внутрішньо переміщених осіб та мешканців міста Кіровограда.

«Спільна праця об’єднує людей» – саме так можна зазначити основну мету проведення майстер-класу. Переселенці, що мешкають в нашому місті, існують у певному вакуумі. Опинившись далеко від дому, без друзів та знайомих, вони замикаються у собі, не знають де і з ким можуть провести свій вільний час.

У рамках першого майстер-класу «Квілінг – мистецтво краси», члени ініціативної групи «Dumka» та представники громадської організації ТІМО «Відкриті двері», намагалися не лише навчити родини ВПО корисній справі (яка, до того ж, може принести певний прибуток), але й хотіли допомогти їм знайти друзів на новому місці проживання та відчути підтримку мешканців міста.

Техніка «квілінг» була обрана для першого заходу не випадково. Робота з «паперовими баранцями» заспокоює та розслабляє. Учасники майстер-класу в невимушеній атмосфері працювали над створенням чудової вітальної листівки, допомогаючи один одному у створенню різних деталей поробки. Діти і дорослі, переселенці та мешканці міста охоче перетворювали прості різнокольорові паперові смужки у справжні витвори мистецтва. В спільній роботі забувалися усі турботи, учасники жартували та обмінювалися враженнями від заходу.

Три години пролетіли як п’ять хвилин, а результатом стали майже 30 чудових листівок, які обов’язково знайдуть своїх адресатів. Сподіваємось, що чудовий настрій після першого майстер-класу учасники обов’язково візьмуть із собою і на наступні навчання, адже попереду у цієї групи, ще 2 не менш цікаві майстер-класи. Тож чекаємо на нові успіхи та історії справжньої дружби.

Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу.


«Соціальна адаптація та інтеграція в нових умовах життя»

11 жовтня члени ініціативної групи «Dumka», представники ГО ТІМО «Відкриті двері», тренер та арт-терапевт провели тренінг для першої групи ВПО. 15 родин з Донецької та Луганської областей радо долучилися до проектної діяльності та прийняли участь у першому тренінгу «Соціальна адаптація та інтеграція в нових умовах життя», що відбувся в межах проекту «Спільні дії – єдина громада». (Проект реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні)

За бажанням учасників, розпочали роботу з майстер-класу, який провела Наталія Таратута, член ГО ТІМО «Відкриті двері». Техніка якої навчала Наталія мала назву – торцювання. Діти разом з батьками з захопленням виготовляли квіти та грибочки у цій техніці, що допомогло більш зблизитись родинам та обговорити нагальні питання.

До тренінгу долучились лише батьки, адже мова йшла про серйозні речі і потребувала зібраності та зосередженості. Тренер Вагжанова Вікторія Володимирівна підіймала питання толерантності, конфіденційності, взаємоповаги та щирості. Основною метою тренінгу було подивитися, чи не розвиваються тривожно-депресивні розлади у дітей та дорослих, визначити індивідуальні адаптаційні особливості, попрацювати зі страхами і тривогами переселенців. Головними психологічними проблемами з якими стикнулися переселенці є стан депривації, як зазначала тренер, це стан, коли людині бракує соціалізації, тобто спілкування та друзів. У дружній та приємній атмосфері спілкування проходило активно й учасники були вмотивовані жити заново, з новим усвідомленням того, що вони бачать, чують, радіють новим звершенням та врешті – решт живуть…

Підвищувала рівень упевненості внутрішньо переміщених осіб арт-терапевт Новосьолова Лариса Володимирівна. Арт-терапія - чи не єдиний на сьогодні метод, який "працює" і допомагає людям, які опинилися в кризовій ситуації. Арт-терапія допомагає знайти сенс життя, налагодити стосунки між дітьми і батьками, зняти напругу в колективі або сім'ї. Учасники за допомогою малюнків намагалися зрозуміти свої мотивації і сформулювати життєві орієнтири, а спеціаліст більш докладно розповідав все, те, що передавали малюнками дорослі й діти. «Творчість завжди лікує та дає підтримку, стишує негативні емоції, дає можливість виплеснути їх. У період стресу важливо виплескувати негативні емоції та зосереджувати увагу на хорошому» - говорила арт-терапевт.

Учасники зробили висновок, що невдачі та труднощі дають набагато більше сили та формують бачення позитивного майбутнього, якого б не було, якби не перешкоди.

А вже цієї неділі, 18 жовтня о 12.00, на учасників чекає знайомство з новими друзями та цікавий майстер-клас «Квілінг – мистецтво краси». Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу.


Спільні дії кіровоградців на підтримку внутрішньо переміщених осіб

8 жовтня члени ініціативної групи «Dumka» та представники громадської організації ТІМО «Відкриті двері» провели презентацію проекту «Спільні дії – єдина громада», що реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського Союзу в Україні.

На презентацію завітали люди небайдужі до проблем внутрішньо переміщених осіб, адже проект спрямований саме на підтримку ВПО на Кіровоградщині.

Члени ініціативної групи «Dumka» Тетяна Букач та Крістіна Корінь докладно розповіли про мету проекту, його заходи та значення для переселенців. В рамках проекту заплановано проведення заходів для 2-х груп ВПО, а саме тренінг «Соціальна адаптація та інтеграція в нових умовах життя» та майстер-класи з різних технік мистецтва «handmade», які переселенці можуть відвідувати разом з дітьми. Також вони презентували громаді буклет «Кіровоград ГІД», який містить корисну інформацію про місто, його інфраструктуру з адресами та маршрутами громадського транспорту.

Лариса Савенко, голова ГО ТІМО «Відриті двері» та адміністратор проекту, висловила підтримку ініціативній групі «Dumka» та зазначила, що члени громадської організації ТІМО «Відриті двері», розуміючи важливість та необхідність подібних ініціатив, охоче долучаються до участі в проекті.

Підтримали ідею проекту й бібліотекарі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва, про що розповіла Валентина Зеленіна, заступник директора з наукової роботи.

Висловили слова підтримки і Валентина Кулачко – координатор з питань внутрішньо переміщених осіб Луганської та Донецької областей; голова громадської організації «Крок на зустріч людям» та Світлана Томашевька – радник Міністра соціальної політики з питань переміщених осіб у Кіровоградській області. В своїх виступах вони також наголосили на важливості подібних проектів, які дають можливість внутрішньо переміщеним особам відчути небайдужість людей, знайти друзів, здобути нові знання та вміння, швидше пристосуватися до нових умов життя.

Наприкінці заходу виступили майстрині Юлія Абрамова, Наталія Борзенко та Олена Завірюха, які навчатимуть переселенців різним технікам «handmade» - квілінгу, декупажу та солодкій флористиці.

Перший захід проекту – тренінг «Соціальна адаптація та інтеграція в нових умовах життя» відбудеться вже цієї неділі – 11 жовтня об 11.00. Майстер-класи розпочнуться з 18 жовтня і триватимуть до кінця листопада.

Участь у заходах є абсолютно безкоштовною, тож запрошуємо долучатися до участі в проекті «Спільні дії – єдина громада».

Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу.


ПРЕС-АНОНС до проведення презентації проекту «Спільні дії – єдина громада»

Дата проведення: 8 жовтня 2015 року о 14.00
Місце проведення:  Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка  (2-й поверх, відділ мистецтв)
Організатори:  Ініціативна група «Dumka», ГО ТІМО «Відкриті двері»
В програмі презентації:

 • Обговорення проблем внутрішньо переміщених осіб у Кіровоградській області;
 • знайомство учасників та гостей заходу з діяльністю за проектом «Спільні дії – єдина громада»;
 • презентація буклету «Кіровоград ГІД»;
 • спілкування з майстрами – керівниками студії арт-терапії.

Учасники презентації:
Світлана Томашевська – радник з питань переміщених осіб у Кіровоградській області;
Валентина Кулачко - волонтерка обласного штабу з питань розміщення та розв’язання соціально-побутових проблем громадян, які прибувають;
Тетяна Букач – керівник проекту «Спільні дії – єдина громада»;
Лариса Савенко – голова ГО ТІМО «Відкриті двері»;
представники  ГО «Територія успіху», майстрині – керівники студії арт-терапії, внутрішньо переміщені особи, представники ЗМІ, мешканці міста.

Кількість  вимушено  переміщених  осіб з Донецької  та  Луганської  областей,  а також АР  Крим на  поточний  момент уже перевищила 1  млн осіб. В Кіровоградській області на сьогодні проживає більше 10 тисяч вимушених переселенців з АР Крим,  Донецької та Луганської областей.
            Опинившись в Кіровограді переселенцям важко орієнтуватися в місті. Вони не знайомі з інфраструктурою, розташуванням необхідних об’єктів тощо.
            Діяльність проекту націлена на практичну допомогу родинам внутрішньо переміщених осіб у вирішенні життєвих стресових ситуації, орієнтація в місті Кіровограді, налагодженні дружніх стосунків з мешканцями міста.
В рамках проекту заплановано проведення циклу тренінгів та занять в студії арт-терапії.

Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу.

За докладною інформацією звертайтеся :
тел. 0954712767 Букач Тетяна – керівник проекту;
0669457664 Корінь Христина – учасник ініціативної групи «Dumka».
ГО ТІМО «Відкриті двері»:  вул. Декабристів 6/15 (приміщення Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім О.М.Бойченка) сайт timo.kr.ua;  e-mail timo_od@mail.ru    


Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій

29 вересня вже всьоме Фестиваль молодіжної книги гостинно зустрічав кіровоградців на вулиці Дворцовій. Цьогорічний захід мав патріотичне спрямування та відбувся під гаслом «Я – України син і щиро гордий цим!». Програма Фестивалю була як завжди насиченою та різноманітною завдяки підтримці друзів та партнерів обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка. Не залишилася осторонь цієї події і громадська організація ТІМО «Відкриті двері», яка представила для широкого кола користувачів книжкову виставку «ТІМО «Відкриті двері» – громаді». Виставка розповідала гостям про можливості громадської діяльності задля розвитку країни та міста. Тут можна було познайомитися з щомісячним інформаційним бюлетенем, різними друкованими виданнями для представників громадського сектору, переглянути фото.


Запрошуємо родини внутрішньо переміщених осіб до участі у цікавих, безкоштовних заходах!

Ініціативна група «Dumka», спільно з ГО ТІМО «Відкриті двері» запрошує родини внутрішньо переміщених осіб до участі в заходах проекту «Спільні дії – єдина громада». (проект реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського Союзу в Україні)

Мета проекту - практично допомогти родинам внутрішньо переміщених осіб вирішити життєві стресові ситуації, освоїтись в місті та налагодити дружні стосунки з мешканцями міста.

В рамках проекту ми запрошуємо:

1. Долучитися до участі в тренінзі «Соціальна адаптація та інтеграція в нових умовах життя». В рамках безкоштовного тренінгу учасники зможуть отримати корисні знання та досвід про адаптацію в місті Кіровограді, поспілкуватися з цікавими людьми міста та переселенцями, які вже пройшли шлях адаптації в місті.

2. Разом з членами родини взяти участь у цікавих майстер-класах з квілінгу, декупажу та солодкої флористики. В рамках майстер-класів ви не лише отримаєте новий, цікавий досвід з мистецтва handmade, але й з користю проведете свій вільний час разом з родиною, адже заходи відбуватимуться у неділю. Усі матеріали для майстер-класів надаються учасникам безкоштовно.

Ми чекаємо на усіх бажаючих. Попередній запис – обов’язковий!

Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу.

Для запису та за довідками звертайтеся: ГО ТІМО «Відкриті двері», вул. Декабристів 6/15 (приміщення Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.М.Бойченка) Телефони: Букач Тетяна – 0954212767, Крістіна Корінь – 0669457664, 0978082374;


Спільні дії – єдина громада

Влітку громадська організація «Територія успіху» за підтримки Європейської комісії в Україні, оголосила конкурс малих грантів «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні». Цей конкурс відбувся в межах проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» для підтримки впровадження демократичних змін на місцевому рівні у Кіровоградській та Черкаській областях. Загальноукраїнське адміністрування цього проекту здійснює ГО «Центр «Жіночі перспективи». Мета конкурсу – підтримати ініціативи місцевих громадських об’єднань та новостворених ініціативних груп, зокрема тих, що знаходяться у сільських та віддалених місцевостях, з метою забезпечення їхньої активної участі у демократичних змінах в Україні.

Кіровоградські активісти з ініціативної групи «Dumka» спільно з членами громадської організації ТІМО «Відкриті двері» долучилися до участі в конкурсі та разом з іншими 9-ма організаціями з Кіровоградщини та Черкащини здобули перемогу та фінансову підтримку на реалізацію проекту «Спільні дії – єдина громада».

Мета проекту - практично допомогти родинам внутрішньо переміщених осіб вирішити життєві стресові ситуації, освоїтись в місті та налагодити дружні стосунки з мешканцями міста.

В рамках проекту заплановано проведення циклу тренінгів та занять в студії арт-терапії, видання буклету «Кіровоград ГІД», який знайомить з інфраструктурою міста.

Запрошуємо родини внутрішньо переміщених осіб долучатися до участі в проекті.

Дана публікація виходить в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ініціативної групи «Dumka» та громадської організації ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.

Тетяна Букач,
керівник ініціативної групи «Dumka»


Оголошено тендер на придбання обладнання (проектора) в рамках проекту «Спільні дії – єдина громада»

Ініціативна група «Dumka», під адмініструванням Громадської організації Телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання «Відкриті двері» оголошує тендер на придбання обладнання (проектора) в рамках проекту «Спільні дії – єдина громада». Пропозиції слід подати до 18:00 18 вересня 2015 року на електронну адресу tetreznik@gmail.com. У рядку “Тема” електронного повідомлення слід зазначити “Пропозиція на тендер – обладнання”.

Усі питання та/або роз’яснення щодо подання пропозиції на тендер слід надсилати в письмовій формі на електронну адресу tetreznik@gmail.com

Для подання пропозиції потрібні такі документи: - тендерна пропозиція відповідно до технічних специфікацій; - інформація про учасника тендеру.

Усі ціни мають бути встановлені в українських гривнях з урахуванням податків.

Покупець залишає за собою право провести переговори чи попросити дати роз’яснення перед визначенням переможця. Переможцем стане претендент, пропозиція якого буде найвигіднішою для покупця з погляду вартості, гарантії та доставки.

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами: 0954712767, (0522) 22-66-01 Букач Тетяна Станіславівна - керівник проекту.

Дана публікація виходить в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ініціативної групи «Dumka» та громадської організації ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.


Обласна акція «Діти за мир в Україні»

Про мир і щастя мріють люди з давніх-давен, скільки існує людство, стільки й живе у серцях чарівна мрія про мир. Бо ж лише коли є мир, то можуть здійснитись усі найзаповітніші прекрасні мрії людини, її надії і помисли, тоді кожен може реалізувати себе повністю, розкрити свої здібності і таланти.

21 серпня, з нагоди святкування Дня Незалежності України, на площі Героїв Майдану – головній площі міста Кіровограда – відбулась обласна акція «Діти за мир в Україні», організатором якої виступило управління молоді та спорту Кіровоградської ОДА. Підтримали патріотичні заходи представники владних структур, громадських організацій, закладів культури та освіти, мешканці та гості обласного центру. Не залишилася осторонь і громадська організація ТІМО «Відкриті двері» яка спільно з обласною бібліотекою для юнацтва ім. О.М. Бойченка влаштували пізнавально-розважальну програму.

Свято вдалося на славу. Усі бажаючі мали можливість продемонструвати свої знання з історії рідної держави, української літератури, життя та діяльності видатних митців, краєзнавства, географії під час вікторини «Україна – моя батьківщина». Справжні патріоти своєї країни долучились до створення українського рушника єднання «Україна – єдина країна» в техніці торцювання та стали учасниками майстер-класу з патріотичного арт-розпису. Книжкова виставка «ТІМО «Відкриті двері – громаді» розповідала кіровоградцям про можливості громадської діяльності задля розвитку країни та міста.

Багатьох гостей свята зацікавила можливість взяти участь у фотосесії в українському стилі.

І звичайно ж, яке свято без подарунків? На згадку про зустріч кожен учасник одержав патріотичний магніт та безліч позитивних емоцій і теплих вражень.


Скажи насильству «Ні!»

«Скажи насильству «Ні!» ? таку назву мав міні-тренінг для старшокласників м. Кіровограда, який організували і провели члени ТІМО «Відкриті двері» в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Почався тренінг з виявлення індивідуальних знань учнівської молоді стосовно розуміння насильства. Завдяки активній роботі юнаки і дівчати швидко і точно дали визначення негативному поняттю, а також ознайомились з інформацією про види і прояви цього явища.

Вправа «Дерево насильства» дозволила зрозуміти, як молоді люди можуть визначити причини та наслідки насильства щодо дитини. Учасники тренінгу, об’єднавшись у 2 групи, малювали на аркушах паперу насильство у вигляді дерева, в якому корені символізують його причини, стовбур – саму проблему насильства, гілки –конкретні форми, в яких здійснюється насильство, а листя та плоди – це наслідки насильства, які проявляються в поведінці дитини.

Вправа «Міф чи реальність» дозволила розширити систему знань щодо проявів насильства в учнівському середовищі. Юнаки та дівчата слухали факти про насильство та за допомогою карток виявляли, що є правдою, а що ні.

Вправа «Долоньки» дозволила підліткам пригадати чудові людські риси, які запобігають проявам насильства. Молодь із задоволенням розшукувала гарні прояви людської душі один в одному.

Завершився захід вправою «Твій порадник», під час якої учасники ознайомились з роботою і функціями служб, які можуть допомогти їм у захисті прав.


Facebook