Телевізійне інформаційне молодіжне об'єднання          

 
    Новини
    Історія
    Діяльність
    Обмін досвідом
    Наші проекти
    Звіти про діяльність
    Про нас у ЗМІ
    Партнери
    Інформаційний бюлетень
    ГО Кіровоградщини
 

НОВИНИ


Проект «Здоровий спосіб життя очима молоді» реалізовано в рамках конкурсу соціальних проектів «Громадська перспектива: ідея – дія – результат», що проводило Управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської облдержадміністрації за рахунок коштів обласного бюджету (договір №2). Термін реалізації: грудень 2017 року – лютий 2018 року.

Мета проекту – сприяти формуванню у молоді мотивації до збереження і зміцнення власного здоров'я, профілактиці шкідливих звичок (паління, наркоманія, алкоголізм) та ВІЛ/СНІДу серед вразливої категорії молоді. В рамках проекту було проведено:
 • навчальні «brainstorming»:
 • «Паління: рабство за власним бажанням» (для трьох груп учасників);
 • «Алкоголізм: повільне самогубство» (для трьох груп учасників);
 • «Наркоманія: шлях в долину смерті» (для трьох груп учасників);
 • «СНІД: від хвилинного задоволення до трагедії життя» (для трьох груп учасників);
 • тренінги з «Соціальної анімації» (для трьох груп учасників);
 • зйомки трьох анімаційних відеороликів (кожною групою учасників);
 • запис 250 примірників дисків із трьома анімаційними відеороликами;
 • презентацію анімаційних відеороликів для учасників проекту та учнів загальноосвітніх шкіл міста Кропивницького;
 • розповсюдження CD-дисків із записаними фільмами серед закладів освіти та культури Кіровоградщини.
Основна цільова група проекту – 30 підлітків віком 14-17 років, що проживають у інтернатних закладах м. Кропивницький, а саме:
 • НВО «ЗОШ – інтернат І-ІІІ ст., ліцей «Сокіл», ЦПВ» Кіровоградської міської ради;
 • КЗ «Дитячий будинок «Наш дім» Кіровоградської міської ради;
 • КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Кіровоградської обласної ради.
В рамках проекту спеціалістами Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом та психологами Кіровоградського обласного наркологічного диспансеру були проведені заняття у форматі «brainstorming», які сприяли формуванню у молоді відповідального ставлення до свого здоров’я. 30 учасників проекту отримали корисну  інформацію, щодо впливу шкідливих звичок на організм людини, дізнались про шкоду вживання наркотичних речовин, що таке ВІЛ/СНІД і шляхи його передачі. Використовуючи отримані знання, три групи учасників створили соціальні анімаційні ролики про використання контрацептивів, шкоду алкоголізму і наркотиків. Таким чином вони донесли своє бачення проблеми до ровесників. Під час зйомок фільмів молодь  навчилася працювати в фото-відео-редакторах. Анімаційні відеоролики: «НІ наркотикам!», «Безпечна весна» та «Зроби правильний вибір!» було записано на 250 примірників CD-дисків та представлено під час презентації проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді», на яку завітали близько 100 учнів різних навчальних закладів міста.

Диски із записаними відеороликами було розповсюджено по закладам освіти та культури Кіровоградщини. Надалі планується організація відеопереглядів на базі загальноосвітніх шкіл міста та Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Таким чином, організатори проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді» мали на меті підвищити рівень знань молоді щодо здорового способу життя та стимулювати їх соціальну і громадську активність.

Заходи проекту були висвітлені на радіо, телебаченні, в газетах, інтернет-ресурсах та соціальних мережах. Інформаційні сюжети про ключові етапи проекту прозвучали в новинах та програмах «Свіжа думка» обласного радіо «Скіфія-центр». Хід реалізації проекту було висвітлено в програмі «Акценти дня» та «В розрізі тижня» на каналі TTV.

   

Відбувся черговий випуск слухачів курсів комп’ютерної грамотності

Продовжили діяльність безкоштовні курси комп’ютерної грамотності, створені спільними зусиллями ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка за підтримки міжнародного фонду ІДЕА в рамках програми Microsoft Unlimited Potential – міжнародної програми безперервного навчання, яка надає малозабезпеченій молоді та дорослим можливість здобути навички роботи із сучасними інформаційними технологіями.

В лютому 2018 року відбувся черговий випуск групи слухачів Інтернет-курсів в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є.Маланюка. Протягом трьох місяців, 12 відвідувачів пройшли навчання за курсом “Основи роботи з комп'ютером” на основі навчальних програм, наданих проектом “Відкритий світ інформаційних технологій” (Information Dessimination and Equal Access/IDEA), реалізованого за підтримки корпорації Microsoft і Міжнародної неприбуткової організації PH International. Відвідувачі курсів комп’ютерної грамотності змогли навчитися вправно користуватися комп’ютером, оцінити переваги мережі інтернет, бо це не тільки пошук корисної інформації, а й реальна допомога у оплаті рахунків і послуг та спілкування з рідним та друзями.


На фінішній прямій (підведено підсумки реалізації проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді»)

28 лютого в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка громадською організацією «ТІМО «Відкриті двері» в рамках проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді» було презентовано соціальні ролики на тему здорового способу життя.

Три анімаційні ролики: «НІ наркотикам», «Зроби правильний вибір!» та «Безпечна весна» – це результат трьохмісячної праці трьох груп учасників проекту (вихованців «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей» Кіровоградської обласної ради, «Дитячого будинку «Наш дім» та учнів НВО «ЗОШ – інтернат І-ІІІ ст., ліцей «Сокіл», ЦПВ» Кіровоградської міської ради), кожна з яких самостійно обрала тему для свого фільму.

Завдяки спеціалістам Кіровоградського обласного наркологічного диспансеру: лікарю-наркологу Шкоді Ірині Михайлівні, психологу Залевській-Бойко Катерині Василівні та завідувачу відділу моніторингу і оцінки Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом – Бабій Ірині Валеріївні, учасники дізнались про вплив шкідливих звичок на організм та життя людини, про те, як вбезпечити себе від ВІЛ-захворювання та основних міфів стосовно його передачі.

Після чотирьох навчальних «brainstorming», учасники мали можливість використати отримані знання на тренінгу із «Соціальної анімації», де працювали над зйомками матеріалу.

Таким чином, організатори проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді» ставили за мету підвищити рівень знань молоді щодо здорового способу життя та стимулювати їх соціальну і громадську активність. За допомогою створених фільмів підлітки мали можливість донести до ровесників своє бачення проблеми.

Завдяки фінансовій підтримці Управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА було реалізовано проект та записано ролики на диски, які буде розповсюджено по закладам освіти та культури Кіровоградщини.

Організація відеопереглядів також планується на базі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Відеоролик «Моя безпечна весна» створений вихованцями КЗ «Дитячий будинок «Наш дім» Кіровоградської міської ради

Анімаційний ролик «Зроби правильний вибір!» створений учнями НВО «ЗОШ – інтернат І-ІІІ ст., ліцей «Сокіл», ЦПВ» Кіровоградської міської ради

Анімаційний ролик «НІ наркотикам!» створений вихованцями КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Кіровоградської обласної ради


To be continuing…

З 15 лютого 2018 року продовжив свою роботу розмовний клуб “Speak Up” організаторами якого виступили ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка. До діяльності клубу долучились волонтери Корпусу миру Тімоті Ніколазі, Вікі Нейлінг, Геіл Нілі та Джозеф Хелєр. Планується залучення інших волонтерів, які радо підтримали ідею створення унікального клубу при бібліотеці.

В цьому році кожної середи та п’ятниці, молодь має чудову нагоду поспілкуватися англійською у нетрадиційному формі – співаючи пісні англійською, переглядаючи відеоролики, граючи в різноманітні ігри, які допомагають у вивченні мови.

21 лютого Віккі Нейлінг організувала справжній караоке вечір для усіх учасників клубу. Багаторазове прослуховування улюблених англійських пісень не викликає втоми, а часто повторювані слова надовго залишаються в пам’яті. За допомогою пісень молоді люди змогли поповнити словниковий запас, на практиці зрозуміти англійську граматику та покращити сприйняття англійської мови на слух.

Запрошуємо усіх, хто ще не відвідує заняття, стати учасниками розмовного клубу. З вами працюватимуть волонтери Корпусу Миру Тімоті Ніколазі (п’ятниця) та Віккі Нейлінг (середа).


Професія програміста

2 лютого 2018 року члени ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилися до організації та проведення зустрічі членів клубу «Профі», якій діє в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва Є. Маланюка, за участю Павла Андронатія, викладача кафедри інформатики Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка.

Засідання клубу відбулося в Музеї історії техніки, який діє на базі комп’ютерної лабораторії фізико-математичного факультету ЦДПУ імені В. Винниченка.

Павло Іванович познайомив учасників клубу «Профі» з професією програміста та її поетапним становленням, ознайомив з експонатами відділу Музею історії техніки «Обчислювальна та комп’ютерна техніка» – технічні засоби, якими користувалися для обчислення протягом останнього півстоліття.

Павло Іванович дуже цікаво та змістовно розповів школярам про перші засоби обчислення складних математичних задач: логарифмічні лінійки, перші комп’ютери, якими можна було користуватися, якщо мали вдома магнітофон та телевізор, а також про таблиці Брадіса та про перфокарти. Еволюція мікрокалькуляторів прослідковується в музеї великим рядом цих машин, починаючи десь із 1971 року.

Експозиція відділу налічує більше сотні експонатів, від абака до ноутбука фірми «Макінтош», які дійсно вражають, адже сьогодні це, хоч і не така далека, але вже історія обчислювальної техніки.


«Навчаємось сворювати соціальні ролики»

З 31 січня по 19 лютого на базі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка за сприяння Управління комунікацій з громадськістю облдержадміністрації в рамках проекту "Здоровий спосіб життя очима молоді" бібліотекарем відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів - Юлією Терещенко для трьох груп учасників проекту було проведено тренінг "Соціальна анімація". Основною метою тренінгу було навчити підлітків створювати анімаційні ролики.

Вихованці «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей» Кіровоградської обласної ради, «Дитячого будинку «Наш дім» та учні НВО «ЗОШ – інтернат І-ІІІ ст., ліцей «Сокіл», ЦПВ» Кіровоградської міської ради на основі отриманих знань обрали тему для майбутнього ролика, розробили його сценарій та почали працювали над зйомками матеріалу. З'ясувалось, що знімальний процес – це дуже веселе та захоплююче заняття! Перехід від теорії до практики кожній групі давався весело та креативно.

Завдяки власній активності та працелюбності, кожна група створила власний соціальний фільм, в якому розповідається про шкоду алкоголізму, наркотиків та СНІДу.

Презентація відеороликів відбудеться 28 лютого о 15.00 в приміщені Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка (2-й поверх).


Наркоманія: шлях в долину смерті

Інформаційний сюжет про навчальні «brainstorming»: «Наркоманія: шлях в долину смерті» та «СНІД: від хвилинного задоволення до трагедії» /в рамках проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді»/ Програма «Акценти дня», канал ТТVПаління: рабство за власним бажанням

Інформаційний сюжет про навчальні «brainstorming»: «Паління: рабство за власним бажанням» та «Алкоголізм: повільне самогубство» /в рамках проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді»/ Програма «Акценти дня», канал ТТVПрофесії сфери послуг

23 січня члени ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилися до організації та проведення зустрічі членів клубу «Профі», якій діє в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва, за участю викладачів Кіровоградського професійного ліцею сфери послуг: Ірини Блідар, Олени Коржавіної, Оксани Забабуріної та Марини Шамаріної. Вони розповіли школярам про те, яких спеціалістів готує відомий на Кіровоградщині навчальний заклад, а саме: перукар-модельєр, перукар-манікюрник, візажист-стиліст, продавець, кухар, пекар-кондитер. Нещодавно до цього переліку додалася ще одна спеціальність – агент по туризму. Ці професії є найбільш престижними та поширеними у сфері послуг; вони в усі часи користуються попитом у населення.

Викладачі КПЛСП – фахівці з багаторічним стажем, допоможуть учням не тільки зануритися у світ майбутньої професії, а й розкрити талант юної особистості, адже кредо найкреативнішого професійного навчального закладу ДНЗ «Кіровоградський професійний ліцей сфери послуг» – «Праця + талант = успіх!».

Майстерність викладачів та старання студентів приносять певні результати: під час навчання учні мають можливість проходять практику в європейських країнах – Болгарії, Польщі, Чехії.


Facebook