Телевізійне інформаційне молодіжне об'єднання          

 
    Новини
    Історія
    Діяльність
    Обмін досвідом
    Наші проекти
    Акція
    Про нас у ЗМІ
    Партнери
    Радимо прочитати
    Інформаційний бюлетень
    ГО Кіровоградщини
 

Події 2012 року

Партнерські стосунки ГО з бібліотекою продовжується

Профорієнтація молоді, допомога у працевлаштуванні, навчання – лише декілька з багатьох напрямків, де інтереси громадської організації ТІМО «Відкриті двері» і обласної бібліотекою для юнацтва ім. О.М.Бойченка співпадають, а партнерство приносить певні успіхи.
        В обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М. Бойченка понад три роки діє клуб «Профі». Щомісяця на його засіданнях відбуваються зустрічі з цікавими людьми різних професій. Підлітки отримують можливість живого спілкування, дізнаються про переваги і недоліки професії, про навчальні заклади, умови вступу і навчання. Такі заходи дають можливість школярам від мрій перейти до більш конкретних дій: остаточно вирішити питання «ким бути?», почати шукати найближчий навчальний заклад, готуватись до іспитів. Члени ТІМО долучаються до організації та проведення заходів, надають консультації з питань оформлення необхідних при працевлаштуванні документів, пошуку роботи в Інтернеті, тощо.


        Кращому працевлаштуванню, виконанню посадових обов’язків сприяє додаткове навчання на різних курсах. Зокрема, за сприяння ГО ТІМО «Відкриті двері» в бібліотеці для усіх бажаючих організовано заняття курсів комп’ютерної грамотності «Основи роботи на комп’ютері», що проводяться за підтримки проекту "Відкритий світ інформаційних технологій". Це проект здійснюється міжнародною неприбутковою організацією PH International за підтримки корпорації Microsoft. Після закінчення навчання слухачі отримують іменні сертифікати програми Microsoft Unlimited Potential (або «Світ безмежних можливостей») корпорації Microsoft. Навчання надає молоді та дорослим можливість отримати навички роботи із сучасними інформаційними технологіями, що в свою чергу забезпечує конкурентоспроможність людини на ринку праці. В грудні місяці вже друга група випускників трьохмісячних курсів отримає іменні сертифікати, а кількість бажаючих розписана ще на дві групи, які почнуть занять з нового року.


Юристи поділилися зі школярами секретами власної професії

        ТІМО «Відкриті двері» продовжує співпрацю з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. О.М. Бойченка в рамках інформаційно-консультативного пункту з питань працевлаштування молоді. Члени організації надають активну підтримку у проведенні засідань клубу з профорієнтації «Профі», що діє при бібліотеці.
        Завдяки спільній діяльності неодноразово учасниками засідань клубу були представники професії юрист. Ця професія в усі часи користувалася великою популярністю, а в наш час є однією з найпоширених і затребуваних.
        16 березня на засідання «Профі» завітала Ольга Слуцька, а 28 вересня Марина Пільгуй, провідні спеціалісти Головного управління юстиції у Кіровоградській області. Юристи поділилися зі школярами секретами власної професії та надали корисні поради учням, що бажають в подальшому навчатися та здобути професію юрист. Також в рамках засідань присутні мали змогу більше дізнатися про власні права, познайомитись з правовими документами «Декларація ООН про права дитини» та «Конвенція ООН про права дитини».
        Члени ТІМО «Відкриті двері» приєдналися до спільного обговорення переваг та недоліків представленої професії. Ольга Прядко презентувала тематичну викладку літератури, присвячену вищезгаданим документам. Олена Полякова підготувала огляд наявних вакансій для молоді на ринку праці Кіровоградщини, спільно з юристами надала консультацію щодо потрібних при працевлаштуванні документів та їх правильного оформлення.

 

 


Як колишньому випускнику знайти вакантне місце?

Тема молодіжного працевлаштування – надзвичайно актуальна не лише для Кіровоградщині, а для всієї України в цілому. Розуміючи важливість та проблемність даної тематики, члени ТІМО «Відкриті двері», в рамках проекту «Інформаційно-консультативний центр з питань працевлаштування молоді» всілякими засобами допомагають молоді знайти роботу. Про проект нашої організації неодноразово повідомлялося в ЗМІ і, хоча фінансування проекту завершилося, ми продовжуємо працювати в даному напрямку. Свідченням цього стало запрошення Олени Полякової, члена організації та одного з координаторів проекту, на прямий ефір передачі «Радіо-майдан» на тему «Працевлаштування молодого спеціаліста» обласного радіо «Скіфія-Центр», яка відбулася 22 листопада 2012 року.
        Серед запрошених до студії: Сергій Мехида, в.о. ректора Кіровоградського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка; Альбіна Печена, фахівець центру психології «Альта» та Юлія Пиж, колишня випускниця Кіровоградського національного технічного університету.
        Протягом ефіру були обговорені наступні питання:
        - Як колишньому випускнику знайти вакантне місце?
        - Як стимулювати роботодавця приймати на роботу молодих спеціалістів?
        - Сучасний стан ринку праці Кіровоградщини.
        Під час обговорення Олена Полякова змогла окреслити основні проблеми молодіжного працевлаштування у нашому місті та поділитися досвідом допомоги молоді в рамках діяльності Інформаційно-консультативного центру з питань працевлаштування молоді. Олена розповіла про те, яким чином може стати в нагоді наш центр не лише випускникам, але й тим, хто нині навчається. Адже, звернувшись до Центру, молодь не лише має змогу безкоштовно скористатися можливістю пошуку роботи через мережу Інтернет, дізнатися про потрібні при працевлаштуванні документи та їх правильне оформлення, але й отримати нову інформацію щодо наявних вакансій для молоді на ринку праці Кіровоградщини. Протягом року, завдяки зусиллями членів організації, більше 80 молодих людей змогли знайти роботу, дехто знайшов тимчасовий заробіток, багато молоді звернулося за консультативною допомогою.
        Діяльність Інформаційно-консультативного центру з питань працевлаштування молоді викликала жвавий інтерес серед гостей студії, а після ефіру пані Олена отримала пропозицію щодо співпраці з центром психології «Альта». Альбіна Печена, фахівець центру, запропонувала провести ряд безкоштовних тренінгів з профорієнтації та підготовки до співбесіди з потенційним роботодавцем на базі Інформаційно-консультативного центру з питань працевлаштування молоді.


Творча співпраця – успіх громади!

        ГО ТІМО «Відкриті двері» разом з іншими громадськими організаціями Кіровоградщини взяла участь у V-му Фестивалі молодіжної книги на вулиці Дворцовій «Бібліотечний драйв», який відбувся 20 вересня, у самому центрі м. Кіровограда, на вулиці Дворцовій. Організаторами цієї масштабної вуличної акції були: управління культури і туризму облдержадміністрації та обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка.
        ГО ТІМО «Відкриті двері» представила на Фестиваль виставку видань на допомогу громадським лідерам: навчальні видання щодо створення та діяльності громадських організацій, корпоративного спонсорства, стратегії громадських організацій під час передвиборчої кампанії, менеджменту, з інших питань діяльності НДО. Також на стенді було представлено матеріали щодо успішного втілення суспільно значущих проектів багатьох громадських організацій як з Кіровоградщини, так і з інших регіонів України.
        Окремо був представлений інформаційний стенд за матеріалами інформаційно-консультативного Центру з питань працевлаштування молоді, створеного у 2011 році ГО ТІМО «Відкриті двері» у партнерстві з ОЮБ ім. О.М.Бойченка в рамках проекту «Інформаційно-консультативний центр з питань працевлаштування молоді» за підтримки МВФ.
        Відкриття центру дало можливість молоді отримувати нові знання, поради, консультації з питань успішного пошуку роботи, здійснювати пошук нових можливостей працевлаштування.
        Активну участь у Фестивалі брали й інші громадські організації. Зокрема, Кіровоградська обласна громадська організація Об’єднання болгар «Нашите хора», яке вже декілька років має дружні стосунки з ГО ТІМО «Відкриті двері» та обласною бібліотекою для юнацтва ім. О.М. Бойченка.
        Голова організації Сергій Юрійович Осадчий привітав учасників Фестивалю, розповів про значний внесок болгар у світову цивілізацію: створення слов’янської азбуки Кирилом та Мефодієм, комп’ютерів американцем болгарського походження Джоном Вінсентом Атанасовим.
        Учасники і гості Фестивалю дізналися про діяльність організації, познайомилися із виданнями з історії виникнення болгарських поселень в Україні, творами болгарських письменників, послухали пісні болгарською мовою у виконанні представників болгарської громади Кіровоградщини, одержали невеликі подарунки: дитячі книжки-розмальовки та календарі.
        Цього року дві групи активістів болгарської діаспори Кіровоградщини (50 осіб) здійснили навчально-культурну подорож до Болгарії. Вони ділилися особистими враженнями від поїздки з учасниками Фестивалю.
        Учениця 10-В класу гімназії ім. Т.Г.Шевченка Кемелева Олександра виконала пісню болгарською мовою і отримала заслужені оплески. Змістовним і доречним на книжковому Фестивалі був виступ члена болгарської організації Олександра Олександровича Ющенка, який розповів про коріння болгарських та українських братніх стосунків. Олександр Олександрович зачитав уривок з роману І. С. Тургенєва «Напередодні» стосовно знання та використання болгарської мови слов’янами, а потім, під бурхливі оплески, повторив цей текст болгарською.
        ГО Об’єднання болгар «Нашите хора» долучилось до акції «Подаруй бібліотеці книгу», передавши до фонду ОЮБ ім. О. М. Бойченка книжки для дітей та книгу про геніального художника-мариніста І. К. Айвазовського, яку видано за активної участі представників організації.
        В окремому наметі на Фестивалі було представлено діяльність Кіровоградської обласної благодійної організації «Нове покоління» та Центру реабілітації алконаркозалежних і соціальної реабілітації людей без постійного місця проживання, створеного за ініціативи організації «Нове покоління».
        У Фестивалі взяли участь директор організації Козацький Віталій Миколайович та спеціалісти Центру. Серед учасників заходу було розповсюджено різноманітну рекламну продукцію.
        Обласна благодійна організація «Нове покоління» відома тим, що опікується проблемами людей без постійного місця проживання, забезпечує благодійними обідами та всіляко сприяє ресоціалізації даних категорій людей. Представники організації – активні учасники різноманітних заходів, що проводяться в Кіровограді для лідерів громадського сектору, мають досвід успішного проведення соціально–значущих акцій.
        Різноманітні твори декоративно-ужиткового мистецтва та численні майстер-класи представили на Фестивалі майстрині ГО «Елисаветградський узвіз».
        ГО Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей ВІЧ/СНІД» представила рекламну продукцію щодо діяльності своєї організації.
        Про інші події, що відбулися під час Фестивалю, можна ознайомитися на сайті ОЮБ ім.О. М. Бойченка (lib.kr.ua).


Співробітництво – що на користь усім!

        3 липня 2012 року відбулося урочисте вручення дипломів слухачам першого випуску безкоштовних курсів з комп'ютерної грамотності «Основи роботи на комп'ютері», що проводяться громадською організацією ТІМО «Відкриті двері» на базі партнера - Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Бойченка за підтримки міжнародного фонду ІДЕА в рамках програми Microsoft Unlimited Potential.
        Усі слухачі отримали іменні сертифікати програми «Світ безмежних можливостей» корпорації Microsoft.
        Сертифікати про закінчення курсів одержали шість осіб різного віку, як молодь, так і особи перед пенсійного віку. Вручали дипломи і побажали подальших успіхів у житті Зеленіна В.А., заступник директора обласної бібліотеки для юнацтва ім. Бойченка та Терещенко Ю.К. – керівник курсів ТІМО «Відкриті двері».
        Усі, хто пройшов навчання засвідчили, що одержали корисні знання, які сприятимуть їх подальшим життєвим успіхам і подякували викладачці курсів Юлії Терещенко за якісне викладання матеріалів курсу та неупереджене відношення під час складних для деяких присутніх занять. За короткий термін усі вони пройшли складний шлях від ознайомлення з азами комп'ютерної грамотності до вмінь працювати у досить складних програмах.
        Безкоштовні курси з комп'ютерної грамотності організовано за підтримки міжнародного фонду ІДЕА в рамках програми Microsoft Unlimited Potential – міжнародної програми безперервного навчання, яка надає малозабезпеченої молоді та дорослим можливість придбати навички роботи із сучасними інформаційними технологіями.
        Програма Community Learning Curriculum – це навчальний інструмент, розрахований, як на викладачів, так і на слухачів, які вивчають інформаційні технології.
        Програма розроблена спеціально для учбових центрів і націлена на розвиток практичних навичок у наступних напрямках:
        - основні навички роботи з комп'ютером – доступний матеріал про апаратне і програмне забезпечення комп'ютера, Інтернета та операційних систем;
        - навички роботи в Інтернеті та цифрові мультимедійні дані – використання Інтернету і всесвітньої сеті World Wide Web для пошуку потрібних даних; використання програм роботи із цифровими мультемідійними даними для поповнення одержаних даних;
        - використання програмного забезпечення – використання комп'ютерних програм для розвитку навичок, необхідних для роботи в сучасному світі (робота з тексом, таблицями і презентаціями).
        Під час курсів було використано програмні матеріали, а також корисні поради і рекомендації по реалізації програм навчання.
        Без сумніву, програма має усе необхідне, щоб стати ефективним засобом формування навичок роботи людей різного віку з інформаційними технологіями, що сприятиме підвищенню як соціальних, так і економічних можливостей слухачів курсів.
        Черговий випуск курсів почне працювати у вересні, а зараз триває запис!
        Прядко О., заступник голови ТІМО

Вступне слово заступника голови ГО ТІМО "Відкриті двері"

Вручення сертифікатів

Слухічі курсів і ті, хто тільки збирається записатися

 

 


7 червня семінар-тренінг з написання проектів на конкурс мікрогрантів з виборчої тематики, рамках проекту "Інформування виборців перед парламентськими виборами" за підтримки Національного Фонду підтримки демократії. Організатор: ресурсний центр АНГО, м.Черкаси. Брала участь Рєзнік Т.С.


ТІМО «Відкриті двері» - партнер та організатор фестивалю «Місто бібліотечних цікавинок»

        У цьому році, відповідно до указу Президента України, Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва вперше відзначався 20 травня (третя неділя травня, до 2012 року його відзначали 23 березня). Своє професійне свято працівники культури Кіровограда вперше відзначили проведенням «Тижня культури» (14-18.05), складовою якого стала масштабна вулична акція обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М.Бойченка – фестиваль «Місто бібліотечних цікавинок», який мав на меті привернути увагу молоді, мешканців та гостей міста до читання, книги, бібліотеки.
        Партнерами свята стали: управління культури і туризму, управління у справах сім’ї та молоді Кіровоградської обласної державної адміністрації, Кіровоградський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості, Кіровоградська музична школа №1 ім. Г.Г.Нейгауза та громадські організації - ТІМО «Відкриті двері», «Єлисаветградський узвіз», Асоціація молоді Кіровоградщини «Златопілля».
        16 травня, протягом дня, на вулиці Дворцовій відбулось багато цікавих подій: виставки книг, майстер-класи, працював «Бібліокінозал», лунали пісні про книгу та читання. Спеціально для всіх любителів книги був створений літній читальний зал «Інтелектуальне кафе», в якому молодь охоче гортала сторінки улюблених книг та журналів, не пропускаючи при цьому жодної з подій, що відбувалися на імпровізованій сцені. Творчістю, в усіх її проявах, була пронизана вся програма Фестивалю: презентували свої палкі східні танці дівчата з театральної студії сучасної хореографії «Маріца», молоді учасники танцювальної студії «Арт» подарували запальний «Джайв»; усіх присутніх полонили виступи учнів та викладачів Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза, відбувалися показові виступи бойових мистецтв «ушу» і «рукопашу гопак», а також незвичного виду спорту «гирьове жонглювання» та багато-багато іншого.
        ТІМО «Відкриті двері» також позиціонувала свою діяльність через книгу, оформивши стенд «Діяльність на благо громади», на якому представили видання з фонду бібліотеки ТІМО. Усі бажаючи мали змогу познайомитися з унікальними матеріалами: збірками, проспектами, звітами про діяльність міжнародних фондів, НДО, навчальною літературою, періодичними виданнями, листівками, буклетами щодо проблемних питань суспільного життя та ін. Цікавою новинкою (з останніх надходжень до фонду бібліотеки ТІМО) стали зразки яскравих і змістовних навчальних матеріалів для малечі, що були подаровані сімейним центром «Ладушки». Три посібники «Читай з радістю за методикою Марії Монтессорі», «Опанування письма за методикою Марії Монтессорі» та «Опанування математики за методикою Марії Монтессорі» допоможуть молодим батькам у вихованні і навчанні своїх дітей.
        Крім того, було також оформлено виставку робіт учасників фотоконкурсу «Екологічні проблеми міста в полі зору молоді», яка була проведена у партнерстві з обласною бібліотекою для юнацтва ім. О.М.Бойченка, в рамках проекту ГО ТІМО «Відкриті двері». Світлини не залишили байдужими жодного глядача.
        Завдяки активній роботі волонтерів ГО ТІМО «Відкриті двері» на вулицях міста Кіровограда здійснювалось розповсюдження рекламної друкованої продукції, афіш та запрошень на Фестиваль.
        Не менш цікаво представили свою діяльність й інші громадські організації.
        Зокрема, під час Фестивалю можна було познайомитися з творчим доробком майстрів ГО «Елисаветградський узвіз»: відвідати майстер-класи, придбати вироби, які найбільше сподобалися. Вишиті картини, картини з мушлі, риб’ячих кісток, вироби з бісеру, різьблення по дереву, килимарство, розпис по шовку та багато інших технік декоративно-ужиткового мистецтва опанували представники цієї організації, знаної не тільки в Україні, але і за її межами.
        Асоціація молоді Кіровоградщини «Златопілля» активно рекламувала започаткований п’ять років тому фольклорний фестиваль «Степограй»; Кіровоградська організація Пласт НСОУ познайомила зі своєю діяльністю, оформивши стенд «Століття ПЛАСТу у фотокартках (1912-2012) Кіровоград».
        Щасливими, усміхненими, емоційно задоволеними залишали «Місто бібліотечних цікавинок» відвідувачі та гості Фестивалю.
        Фестиваль пройшов, але попереду чекають нові зустрічі та нові проекти.


Підсилення захисту виборчих прав людей з інвалідністю під час виборів до Верховної Ради України 2012

        12 травня 2012 року громадська організація ТІМО «Відкриті двері» виступила регіональним партнером громадської організації «Фундація прав людини» у проведенні тренінгу – семінару «Підсилення захисту виборчих прав людей з інвалідністю під час виборів до Верховної Ради України 2012». Дана програма успішно реалізується в Житомирській, Кіровоградській, Львівській, Чернігівській та Чернівецькій областях за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
        Метою програми є:
        - посилення спроможності громадських організацій, що опікуються проблемами людей з інвалідністю, у царині допомоги молодим інвалідам, що голосуватимуть вперше, з метою їх залучення до суспільного життя шляхом участі у виборах та формування активної громадянської позиції;
        - підвищення загальної участі людей з інвалідністю у виборах до Верховної Ради України у жовтні 2012 року в п’яти регіонах України.
        До участі у заході долучилися представники з м. Світловодськ – люди з обмеженими фізичними можливостями, члени громадських організацій. Учасники мали нагоду отримати нову, сучасну інформацію стосовно виборчого законодавства України. В рамках тренінгу учасники обговорювали основні проблеми та порушення на виборчих дільницях, що стосуються людей з інвалідністю. Організатори семінару підготували цікаві тренінгові вправи та рольові ігри під час яких кожен мав нагоду відчути себе в різних ролях на імпровізованій виборчий дільниці. В ролі виборця, наглядача виборчої комісії, виборчого кандидата та інше.
        Учасники заходу одностайно погодились, що завдяки участі у тренінгу, вони змогли по новому поглянути на вибори в Україні та зробили загальний висновок: «Голосувати обов’язково потрібно. Адже якщо ти не висловиш свою думку, за тебе це можуть зробити інші».
        Член громадської організації Рєзнік Тетяна.


Діяльність НДО щодо подолання епідемії ВІЧ/СНІД на Кіровоградщині

        22 березня 2012 року о 15.00 год. вiдбудеться iнформацiйна сесія для громадських органiзацiй м. Кiровограда
        Мiсце проведення: м. Кiровоград, вул. Декабристiв 6/15 ( в примiщеннi обласної бiблiотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка)         До участi в сесiї запрошуються лiдери громадських органiзацiй Кіровоградської області та усі бажаючи, хто має досвід роботи в третьому секторi або спiвпрацює з громадськими органiзацiями.
Програма :

 1. Зустріч з Олександром Олександровим, регіональним представником Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
 2. Співпраця та координація роботи громадських організацій в розбудові громадянського суспільства (обмін досвідом).
 3. Інформування про додаткові ресурси діяльності ОГС (за матеріалами Інтернет).
        Учасники сесiї матимуть змогу розмiстити свої повідомлення на стендi „Громадськi органiзацiї інформують”
        За довiдками звертайтеся: Ольга Вiкторiвна Прядко


Конференція «Реформування закладів культури»

        7-9 лютого 2012 року представник громадської організації Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання «Відкриті двері» - Полякова О.О. брала участь в другій Національній конференції «Реформування закладів культури» у рамках проекту Інституту соціокультурного менеджменту «Підтримка процесу розвитку осередків громадської активності на базі закладів культури» за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду “Відродження”.
        Конференція проходила в Конференц Холлі Ірпінь - місто Ірпінь, Київська обл.
        Учасниками конференції були 43 представники громадських організацій, 5 представників закладів культури, 9 представників влади, 5 представників міжнародних організацій та 1 представник наукової установи. В цілому 63 учасника представляли 47 різних організацій із 16 областей України.
        На заході оприлюднено та обговорено найбільш актуальні питання реформування закладів культури в умовах кризи. Учасники конференції обмінялися думками та практичним досвідом щодо діяльності закладів культури та громадських активістів в напрямку вирішення актуальних проблем місцевих громад, зокрема, діяльність Центрів місцевої активності. Також відбулася презентація проекту «Підтримка процесу розвитку осередків громадської активності на базі закладів культури» та досвіду діяльності Центрів місцевої активності на базі закладів культури на території України та за кордоном.
        Також на конференції було презентовано нове видання Інституту соціокультурного менеджменту «Історії діяльності НДО в соціокультурній сфері». Це видання увібрало в себе результат діяльності організації по збору історій успіху зі всієї України. Тож всі учасники могли на прикладах побачити як різні НДО пройшли шлях до створення Центрів місцевої активності на базі закладів культури.
        Розпочав конференцію зі вступним словом директор Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) Лев Абрамов, далі учасників конференції привітали представники Міжнародного фонду «Відродження» Катерина Смаглій та Станіслав Лячинський.
        Василь Полуйко, який представляє Західноукраїнський ресурсний центр, м. Львів, розповів про принципи, яких слід дотримуватись на сучасному моменті з розвитку громад. Тамара Щелкунова (Інститут розвитку глобального суспільства, м. Київ) представила досвід реалізації проекту "Впроваджуємо зміни громадою". Руслан Краплич (Фундація імені князів-благодійників Острозьких, м. Рівне) розповів про благодійництво в закладах культури та наголосив: «Такий закон природи – кожен, хто вкладає те, чого потребує, отримає цього вдвічі більше».
        На другому пленарному засіданні виступали Наталія Стаднійчук (Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск», м. Дніпропетровськ), яка розповіла про «Школу позитивних змін Дніпропетровщини: можливості для НДО та закладів культури» та Владислав Кучереносов, який представив діяльність програми «Бібліоміст».
        Тамара Дорошенко (ГО «Іванівська веселка») презентувала досвід своєї організації та зазначила, що «найбільшою радістю є наявність результату, вірних друзів, нових ідей…коли ми крок за кроком створюємо на своїй території своє майбутнє».
        Черенько Ірина з міста Чернігів представила досвід роботи молодіжної громадської організації «Центр прогресивної молоді «Апельсин» і розповіла, як з покинутого будинку культури на окраїні міста вони зробили осередок громадської активності, куди приїжджають люди з усього міста і де вже утворилось 2 нові молодіжні об’єднання.
        Завершила перший день конференції Ковтун Людмила з виступом «Надання підтримки активності громади Дворічанського району Харківської області у вирішенні проблем місцевого розвитку шляхом створення Ресурсного центру для сільських осередків громадського життя на базі Будинку культури».
        На другий день всі учасники були поділені на 4 групи і працювали з модераторами по наступних напрямах: «Розвиток громад і збільшення соціального капіталу», «Європейські тенденції у законодавстві у сфері культури», «Заклади культури та розвиток благодійності», «Технологія адвокації інтересів громадян в процесі трансформації закладів культури в осередки громадської активності».
        На третій день були представлені наробки малих груп та виступили з доповідями Волох Леся, Орос Володимир, Конотопцева Юлія, Полякова Олена, Книш Ірина та Жуков Сергій, які представляли досвід діяльності своїх організацій.
        Основною тематикою обговорення було існування закладів культури в умовах кризи. Антикризова гуманітарна програма Міжнародного фонду «Відродження» дійсно вплинула на подолання тяжкого становища в закладах культури як фінансово, так і духовно, бо дала натхнення людям змінювати життя невеликих громад.
        Новаторством конференції можна вважати те, що учасниками здебільшого були представники сільських та селищних громад, де заклади культури є майже останнім джерелом культурного життя. Це ті люди які намагаються зберегти культурні надбання шукаючи нові форми і методи роботи.
        Конференція відбулась на високому рівні; а головне - всі учасники ознайомились з досвідом діяльності кожної окремої громадської організації, дізналися про нові форми роботи, здобутки, проблеми громад різних регіонів України.
        Висвітлення конференції здійснювалось організаторами у соціальній мережі http://www.facebook.com/groups/adm.iscm/.
                Полякова Олена, член ГО ТІМО «Відкриті двері»

Група «Технологія адвокації інтересів громадян в процесі трансформації закладів культури»

Початок конференції

Робота в групах

 

 


Діяльність задля створення здорового довкілля та поліпшення якості життя людей - місія ДЕГО «Флора».

         Саме під такою назвою 16 лютого 2012 року відбулася iнформацiйна сесія для громадських органiзацiй м. Кіровограда.
        Під час сесії Шестакова Людмила Володимирівна, президент ДЕГО «Флора», розповіла присутнім про діяльність своєї організації, про проекти, що були реалізовані протягом останніх 10 років. До речі, таких проектів більше 20. Головними завданнями організації є виховання у дітей та молоді активної громадянської позиції, сприяння розвитку екологічної освіти. Партнерами в реалізації проектів ДЕГО «Флора» є такі відомі організації як ІСАР «Єднання», Міжнародний фонд «Відродження», інші організації. Відомими в Україні стали такі проекти як «Прозора влада – демократичне суспільство» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», «Правосуддя з розумінням» за фінансової підтримки ІСАР «Єднання» в межах проекту ОБСЄ «Розвиток громадянського суспільства в Україні» за напрямком «Дотримання прав людини у сфері діяльності правоохоронних органів».
        До речі, в рамках реалізації даного проекту здійснювалась практична робота по підвищенню освітнього рівня серед неповнолітніх, що утримуються в СІЗО, проводилась широка інформаційна кампанія серед учнівської молоді та їх батьків щодо підвищення рівня правової освіти та дієвих механізмів захисту власних прав. Займаючись проблемою зниження агресивності та девіантності в підлітковому середовищі, представники організації працюють з батьками, вчителями, соціальними педагогами, психологами.
        При організації працює громадська приймальня для дітей та молоді, де можна одержати консультацію психолога, соціального педагога, юриста.
        Представники організації активно реагують на події сучасного життя. На даний час, разом з іншими організаціями, вони надають допомогу людям без постійного місця проживання, організовують благодійні обіди, збирають і роздають одяг.
        Організація підтримує ідею перетворення Кіровограда в місто екологічного комфорту, тому вважає за потрібне провести навесні заходи по очищенню міста, приміської зони від сміття.
        Представники громадськості, що були присутні на сесії, підтримали Людмилу Володимирівну і погодились з тим, що в м. Кіровограді на весні слід провести загальноміські заходи по прибиранню міста.
        Савенко Л.М., голова ГО ТІМО «Відкриті двері» запропонувала скористатися досвідом м. Талса (штат Оклахома, США) і провести «День праці», коли мешканці міста, в заздалегідь визначений день, святково виїжджають для прибирання засмічених приміських зон.
        Голова Кіровоградської обласної громадської організації «Об’єднання болгар «Нашитє Хора» Осадчий С.Ю. звернув увагу присутніх на те, що засмічуються річки, потрібні державні заходи щодо очищення русла річок; зокрема, у Вільшанському районі заростає очеретом русло річки Сінюха.
        В сесії взяли участь лідери громадських органiзацiй Кіровоградської області: Жабчик Л.Г. (КМО «Жіноча громада»), Лукін Є.О. (ГО «Простір освіти»), Калашнік М.Т. (ІСКМ), Віннік М.В. (КОМГО «Інститут соціальної адаптації») та ін. До участі в сесії долучилися також представники державних закладів та установ Кіровоградської області.
        Під час сесії представник ІСКМ Марія Калашнік розповіла присутнім про другу Національну Конференцію «Реформування закладів культури», що відбулася у рамках проекту ІСКМ «Підтримка процесу розвитку осередків громадської активності на базі закладів культури». Перша конференція за цією тематикою була проведена ІСКМ у листопаді 2010 року. За період від першої конференції, зазначила Марія, можна побачити значні зміни в діяльності учасників. Кожен приїхав поділитись новими здобутками і, судячи з їх виступів і презентацій, ці здобутки є значними.
        У конференції брали участь 63 особи, які представляли 47 різних організацій із 16 областей України. Серед учасників були представники влади, наукової установи, закладів культури, міжнародних та українських громадських організацій.
        Обговорюючи питання трансформації закладів культури в осередки громадської активності, учасники конференції, як розповіла представник ІСКМ, висловили побажання, щоб ІСКМ представляв їх інтереси серед донорів, комерційних організацій.
        Наприкінці сесії Прядко О.В. поінформувала присутніх про додаткові ресурси діяльності громадських організацій за матеріалами Інтернет.


Діяльність задля створення здорового довкілля та поліпшення якості життя людей

      16 лютого 2012 року о 15.00 год. вiдбудеться iнформацiйна сесія для громадських органiзацiй м. Кiровограда
      Мiсце проведення: м. Кiровоград, вул. Декабристiв 6/15 ( в примiщеннi обласної бiблiотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка)
      До участi в сесiї запрошуються лiдери громадських органiзацiй Кіровоградської області та усі бажаючи, хто має досвід роботи в третьому секторi або спiвпрацює з громадськими органiзацiями.

  Програма :
 1. Зустріч з Шестаковою Людмилою Володимирівною, президентом ДЕГО «ФЛОРА».
 2. Співпраця та координація роботи громадських організацій в розбудові громадянського суспільства (обмін досвідом).
 3. Інформування про додаткові ресурси діяльності ОГС (за матеріалами Інтернет).
      Учасники сесiї матимуть змогу розмiстити свої повідомлення на стендi „Громадськi органiзацiї інформують”
      За довiдками звертайтеся за адресою: Ольга Вiкторiвна Прядко


Громадське життя Кіровоградщини: реалії і перспективи
      Під такою назвою 20 січня 2012 року в обласній бібліотеці для юнацтва ім.О.М.Бойченка відбулась інформаційна сесiя для громадських органiзацiй м. Кіровограда.
      Запрошений на сесію Подорожний Сергій Михайлович, голова Громадської ради при Кіровоградській облдержадміністрації, керівник обласної організації інвалідів, у своєму виступі зазначив, що завдяки діяльності Громадської ради у 2011 році було вирішено багато важливих соціальних питань різних верств населення Кіровоградщини, підвищився авторитет громадського сектору.
      Присутні на заході представники громадських організацій розповіли про свою діяльність у 2011 році, поділилися планами на 2012 рік, обговорили питання можливості проведення спільних акцій.
      Усіх учасників сесії вразили досягнення Кіровоградської обласної благодійної організації «Нове покоління». Ще три роки тому, маючи велике бажання допомагати людям, члени організації розпочинали свою діяльність, знайомилися з діяльністю третього сектору, вчилися писати проекти. А сьогодні вони реалізують три значні проекти, а головне – будують приміщення для безхатченків, роздають безкоштовні обіди, відвідують місця позбавлення волі та поширюють інформацію, куди звертатись за допомогою після звільнення з місць позбавлення волі, як відновити документи та ін., збирають кошти на лікування та проводять спортивні заняття з дітьми. Про це розповіли присутні на сесії директор організації Кодацький Віталій Миколайович та юрист Маринич Сергій Петрович.
      Про свої досягнення та співпрацю з обласною бібліотекою для юнацтва ім. О.М.Бойченка розповіли представники Кіровоградської міської громадської організації «Єлисаветградський узвіз», яка об’єднала народних умільців, що створюють красу власними руками, незалежно від віку та професії. Більшість з них, вийшовши на пенсію, почали вишивати, займатися різьбленням по дереву, робити картини зі звичайних морських мушель та клаптиків тканини, створювати справжні шедеври з бісеру. Присутні на сесії - керівник організації Поляруш Ірина Ігорівна та майстриня Дефорж Наталія Володимирівна, роботи якої, зроблені в техніці «печворк» одержали Гран–прі на виставці–конкурсі в м. Київ, розповіли також про те, що в місті Кіровограді, на весні, буде свій «Андріївській узвіз», тобто місце, де майстри зможуть виставляти свої роботи. Цим місцем визначено частину центральної вулиці м. Кіровограда - Дворцової (біля приміщення обласного краєзнавчого музею).
      На інформаційну сесію завітали також учасники експериментальної студії театралізованих масових обрядових видовищ «Світлоколо», які привітали присутніх з недавніми святами та показали обрядове дійство «Водіння кози».
      Студія «Світлоколо» - досить молода організація - створена у 2010 році при Кіровоградському міському Будинку вчителя. Серед основних напрямків діяльності студії - популяризація позитивного та творчого стилю життя, навчання талановитої молоді мистецтву, організації театралізованих масових заходів (фестивалів, концертів, святкових культурних програм та ін.), відродження та поширення українських обрядових дійств.


Громадське життя Кіровоградщини: реалії і перспективи

        20 січня 2012 року о 15.00 год. вiдбудеться iнформацiйна сесiя для громадських органiзацiй м. Кiровограда
        Мiсце проведення: м. Кiровоград, вул. Декабристiв 6/15 ( в примiщеннi обласної бiблiотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка)
        До участi в сесiї запрошуються лiдери громадських органiзацiй Кiровоградської областi та усi бажаючи, хто має досвiд роботи в третьому секторi або спiвпрацює з громадськими органiзацiями.

  Програма :
 1. Зустріч з Подорожнім Сергієм Михайловичем, головою Громадської Ради при Кіровоградській ОДА.
 2. Співпраця та координація роботи громадських організацій в розбудові громадянського суспільства (обмін досвідом).
 3. Інформування про додаткові ресурси діяльності ОГС (за матеріалами Інтернет).
 4. Виступ експериментальної студії театралізованих масових обрядових видовищ «Світлоколо».
        Учасники сесiї матимуть змогу розмiстити свої повiдомлення на стендi „Громадськi органiзацii інформують”
        За довiдками звертайтеся: Ольга Вiкторiвна Прядко


У Новий, 2012 рік, з піснями!

        Завершення 2011 року і початок Нового, 2012 року, Кіровоградська обласна громадська організація «Об’єднання болгар «Нашите хора» відзначила презентацією диску болгарських народних пісень «Българска іскра» в обласній бібліотеці для юнацтва ім.О.М.Бойченка. Захід розпочався зі святкових вітань з Новорічними святами і побажаннями успіхів болгарам Кіровоградщини та усім присутнім від Надзвичайного і Повноважного Посла Болгарії в Україні Димітара Владимирова та виконавчого директора організації Сергія Осадчого.
        Почесним гостем заходу був Петер Пєтков, який зібрав і упорядкував болгарські народні пісні на диску. Під час зустрічі він виконував болгарські народні пісні, пісні болгарських композиторів, популярні пісні з репертуару російських зірок, розповідав про власне життя та творчість.
        Присутні, зокрема голова Кіровоградської обласної Асамблеї інвалідів Боршуляк О.В., керівник ансамблю болгарської пісні Купченко В., журналістка з м. Первомайська, що на Миколаївщині, болгарка за коріннями, член ради громадської організації «Об’єднання болгар «Нашите хора» організації Кліменко Н. висловили свою вдячність за чудовий концерт, відзначили високу майстерність гостя у виконанні народних пісень, побажали йому успіхів та наснаги, відзначили, що його приїзд на Кіровоградщину став чудовим подарунком до Новорічних свят.
        Присутні мали змогу переглянути виставку декоративно–ужиткового мистецтва гуртка народного мистецтва «Болгарська роза», керівником якого є майстриня Кравченко В.Н.
        Наприкінці заходу присутні мали змогу переглянути фільм про Вільшанку - центр поселення болгар, «малу Батьківщину» болгарського народу на Кіровоградщині, де компактно проживає понад 1600 людей болгарської національності.
        Захід проведено за сприяння ГО ТІМО «Відкриті двері» та обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М.Бойченка

 

 

 

 

 

 

Facebook