Телевізійне інформаційне молодіжне об'єднання          

 
    Новини
    Історія
    Діяльність
    Обмін досвідом
    Наші проекти
    Акція
    Про нас у ЗМІ
    Партнери
    Радимо прочитати
    Інформаційний бюлетень
    ГО Кіровоградщини
 

НОВИНИ


У 2015 році Кіровоградська громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва долучилися до Всеукраїнської програми збору та утилізації кришок від пластикових пляшок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО, ініційованої Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС».

За цей час, завдяки небайдужим мешканцям Кіровограда, вдалося зібрати 100 кг. кришечок, які були здані товариству «Екологіка Кіровоград». Кошти від здачі відходів надійдуть Благодійній організації «Благодійний фонд «ОВЕС».

Дякуємо всім, хто не залишився байдужим і долучився до акції!

Продовжуємо збирати кришечки, адже разом ми робимо добру справу. Чекаємо за адресою: м. Кіровоград, вул. Декабристів 6/15, тел. (0522) 22-77-93 ТІМО "Відкриті двері" (в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва).


Кіровоград – місто творчих та небайдужих людей

У заключну неділю листопада відбувся останній майстер-клас «Солодка флористика – створення оригінальних подарунків» в рамках проекту «Спільні дії – єдина громада». (Проект «Спільні дії – єдина громада» реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні.)
Друга група учасників проекту - родини ВПО та мешканців міста охоче зібрались на повчальний майстер-клас, чому не зашкодив навіть великий дощ за вікном.
На початку навчання перед учасниками виступили представники Державної служби надзвичайних ситуацій України в Кіровоградській області. Вони поділилися корисною інформацією щодо поводження в стресових та небезпечних ситуаціях і навіть продемонстрували ряд корисних вправ, що можуть швидко допомогти у подібних випадках.
Після блоку корисної інформації учасники поринули у чарівний та солодкий світ мистецтва handmade. В даному виді творчості гарні результати гарантовані усім учасникам - як дорослих, так і маленьким відвідувачам. Усі без винятку із задоволенням долучилися до виготовлення «солодких» крокусів та троянд, адже букети з цукерок – це не лише смачно, але й красиво. Близько 40 осіб з допомогою майстрині Олени Завірюхи опанували мистецтво перетворення гофрованого паперу на милі букети. А оскільки окрім безпосередньо процесу майстрування гості мали можливість поспілкуватися, обговорити останні новини та просто відпочити, атмосфера була дуже теплою та доброзичливою.
Окрім створення «смачних» квітів учасники опанували й мистецтво декорування, адже остаточне враження справляв саме готовий букет. Усі учасники проявили творчий підхід і кожен вигадав свій варіант оздоблення готового букету.
По закінченні майстер-класу гості ділилися враженнями, хвалилися один одному власними виробами та розповідали для кого створювали цю красу. За місяць спілкування усі учасники зблизились та мали можливість потоваришувати, а це означає, що для усіх внутрішньо переміщених осіб наше місто обов’язково стане гостинною та привітною домівкою з новими друзями та великими перспективами.
«Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу».


Техніка декорування предметів

22 листопада члени ініціативної групи “Dumka” та представники ГО ТІМО «Відкриті двері» провели черговий майстер-клас «Декупаж – чари своїми руками» для другої групи учасників проекту «Спільні дії – єдина громада». (проект «Спільні дії – єдина громада» реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні).

У майстер-класі прийняли участь більше 25 осіб, які з радістю освоювали нові знання та навички. Найлегший спосіб досягти приголомшливого результату при створенні ексклюзивних і ефектних предметів «ручної роботи» без тривалої художньої підготовки - це познайомитися з декупажем. Декупаж - техніка декорування предметів інтер'єру, тканини, дерева, скла за допомогою паперової аплікації.

Суть техніки декупажу, як зазначала майстриня Юлія Абрамова, полягає в тому, що на поверхню предмета наклеюється вирізане з тонкого паперу зображення, яке потім покривається лаком, в результаті створюється ілюзія розпису.

Заняття декупажем творче і захоплююче! Учасники не просто приємно провели час, створюючи власний дизайн чашки, але й навчилися створювати неповторні подарунки та прикраси для будинку.

Вже наступної неділі 29 листопада о 12.00 запрошуємо усіх бажаючих долучитися до останнього майстер-класу проекту «Спільні дії – єдина громада» - «Солодка флористика – створення оригінальних подарунків». Усі матеріали та участь у майстер-класі є безкоштовною. Попередній запис за телефонами 0954712767 Тетяна; 0669457664 Христина.

«Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу».


Я – медіаграмотний!

12-13 листопада Тетяна Букач, член громадської організації ТІМО «Відкриті двері» брала участь у дводенному тренінзі по підготовці тренерів з медіаграмотності громадян. Організаторами навчання стали організації - Академія української преси, IREX та StopFake, які проводять дані тренінги в рамках проекту «Програма медіаграмотності для громадян».

Тренінги спрямований на підготовку тренерів з медіаграмотності та будуть проведені в 14 областях України.

Учасниками тренінгу з Кіровоградської області стали фахівці різних галузей – психологи, журналісти, бібліотекарі, представники громадських організацій.

Спільно з тренерами-професіоналами Оленою Шлєєнковою та Любов’ю Квасюк учасники опановували знання з медіаграмотності. За допомогою інформаційних блоків та тематичних вправ навчалися шукати факти, розпізнавати та навіть вигадувати фейки, відрізняти інформацію від пропаганди та використовувати для перевірки інформації різні інструменти та медіа-ресурси.

Результатом даного тренінгу стала підготовка перших 15 тренерів з медіаграмотності Кіровоградщини, кожен з яких вже незабаром проведе свій тренінг та поділитись набутими знаннями з мешканцями міста.


Звіт про результати реалізації Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» в І – ІV кварталах 2015 року

Кіровоградська ОЮБ разом із громадською організацією ТІМО «Відкриті двері» долучилася до Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» по збору книг для військових частин Збройних Сил України.

Участь в акції взяли: користувачі бібліотеки, письменники-земляки, громадські організації, місцеві видавництва, приватні особи. Загальна кількість зібраних книг склала 285 примірників. Це кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури, науково-популярні видання, довідкова література.

Книги було передано до військових частин м. Кіровограда:
- до новоствореної бібліотеки військової частини А 1469 /17.04.2015 р./ - 100 прим.;
- до бібліотеки військової частини А1840 /17.07.2015 р./ - 68 прим.;
- до бібліотеки військової частини А 1469 /12.10.2015 р./ - 117 прим.

Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» триває, бібліотека разом із громадською організацією ТІМО «Відкриті двері» продовжує збирати книги, запрошуємо всіх бажаючих брати активну участь в акції.


Шановні, колеги, партнери та мешканці міста Кіровограда!

Запрошуємо вас взяти участь у Всеукраїнській акції зі збору книжок до бібліотек військових частин Збройних сил України «Бібліотека українського воїна» , яку ініціювало Міністерство культури України.

Громадська організація ТІМО «Відкриті двері» разом з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва збирає книжки за адресою:
м. Кіровоград, вул. Декабристів 6/15
координатор акції в бібліотеці:
Яськів Тетяна Анатоліївна тел. (0522) 22-77-93, (0522) 22-74-45

Мета акції – сприяти бойовому духу та підтримати патріотизм українських військ, надати можливості для самоосвіти та змістовного дозвілля.

У ході проведення акції у бібліотеках по всій країні збиратимуть художню літературу та науково-популярні видання з історії Української держави, культури, Збройних сил України.

Координатор Всеукраїнської акції: Національна парламентська бібліотека України.

В акції беруть участь:
• бібліотеки сфери управління Міністерства культури України:
• Національна історична бібліотека України
• Національна бібліотека України для дітей • Одеська національна наукова бібліотека ім. М. Горького
• Державна бібліотека України для юнацтва
• Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка
• публічні бібліотеки усіх регіонів України;
• громадські організації, зокрема Українська бібліотечна асоціація;
• волонтерські організації;
• користувачі публічних бібліотек, інші фізичні особи.

Акція реалізовується на громадських засадах.

Усі бажаючі зможуть приносити книги до бібліотек координаторів.

Зібрані книжки бібліотеки передаватимуть до бібліотек військових частин ЗСУ.

Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» реалізується на постійній основі.

Наказ Міністерства культури України «Про реалізацію Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна»
Положення про Всеукраїнську акцію «Бібліотека українського воїна».
Концепція Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна»

Підтримка внутрішньо переміщених осіб триває

8 листопада відбувся тренінг «Соціальна адаптація та інтеграція в нових умовах життя» для другої групи учасників проекту «Спільні дії – єдина громада». (проект «Спільні дії – єдина громада» реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні.)

Спільно з тренером Вікторією Вагжановою та арт-терапевтом Ларисою Новосьоловою внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованих територій обговорювали власні проблеми, щодо адаптації на новому місці проживання. Серед найболючіших проблем учасники називали відсутність житла, проблеми з пошуком роботи та взаємовідносини з мешканцями міста.

В рамках тренінгових вправ та інформаційних сесій учасники разом з тренерами визначали власний емоційний стан, обговорювали питання толерантності і взаємоповаги та шукали вихід з проблемних ситуацій.

Наприкінці тренінгу перед учасниками виступила Лідія Огир, координатор роботи з тимчасово переміщеними особами робочої групи проекту «Побудуємо майбутнє разом» при Кіровоградській обласній раді. Гостя презентувала учасникам проект «Побудуємо майбутнє разом», в рамках якого в смт. Новгородка для ВПО будуть створені комфортні умови проживання, надаватиметься житло, меблі, вирішуватимуться питання з навчання дітей. Пані Лідія запросила бажаючих долучатися до проекту та вирішити таким чином, хоча б частину існуючих проблем.

Деякі учасники завітали на тренінг разом з дітьми. Для них організатори провели цікавий майстер-клас в техніці торцювання під час якого малеча охоче працювала над подарунками для своїх батьків – яскравими грибочками та веселими божими корівками.

Усі учасники, як дорослі так і малі, цікаво та з користю провели свій вільний час і висловили побажання продовжити спілкування в рамках наступних заходів проекту.

«Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу».


Безкоштовний тренінг для родин внутрішньо переміщених осіб

8 листопада об 11.00 в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва (вул. Декабристів 6/15), в рамках проекту «Спільні дії – єдина громада», відбудеться тренінг «Соціальна адаптація та інтеграція в нових умовах життя» для другої групи учасників проекту. (проект «Спільні дії – єдина громада» реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні.)

До участі запрошуємо родини внутрішньо переміщених осіб разом з дітьми. В програмі тренінгу заплановані цікаві вправи та тестування спрямовані на подолання стресових ситуацій, негативних емоцій та виховання толерантного ставлення до оточуючих. Для дітей учасників тренінгу буде організовано майстер-клас з торцювання та перегляд мультфільмів.

Вікторія Вагжанова, тренер та директор регіонального благодійного фонду «Відкрита Україна» проведе цикл інформаційних сесій та обговорень, щодо подолання стресових ситуацій, надасть корисну інформацію, щодо пристосування до нових умов життя. Арт-терапевт Лариса Новосьолова проведе з учасниками тренінгу тест Люшера та індивідуальні діагностики з колористики. Це дозволить визначити достовірний психологічний стан учасників, в якому вони перебувають нині, адже ці тести не містять жодного питання, а відповідь на запитання дається підсвідомо.

Участь у тренінзі є безкоштовною. Попередній запис на тренінг за телефонами 0954712767 Тетяна; 0669457664 Христина.

«Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу».Випускники проекту «Спільні дії – єдина громада»

1 листопада, в рамках проекту «Спільні дії – єдина громада», відбувся останній майстер-клас для першої групи учасників проекту «Солодка флористика – створення оригінальних подарунків». (проект «Спільні дії – єдина громада» реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні). Протягом місяця учасники першої групи активно освоювали нові види мистецтва handmade і даний майстер-клас не став виключенням.

Квіти та інші поробки з цукерок та гофрованого паперу на сьогодні є дуже популярними подарунками, тож дорослі разом з дітьми та новими друзями охоче працювали над створенням «солодких» букетів. Майстриня Олена Завірюха навчала створювати з паперу різні квіти – троянди, маки, нарциси та крокуси. Праця виявилася цікавою та кропіткою, адже виготовлення пелюсток, стебелів та листочків для квітів потребує уваги та зосередження. Наші учасники за місяць навчання стали справжніми майстрами і з цим завданням також справилися з легкістю – кожен створив гарний та смачний подарунок для своїх близьких.

За місяць занять учасники знайшли спільну мову та потоваришували. Родини ВПО охоче спілкувалися з мешканцями міста, дізнавалися цікаві факти про Кіровоград, про місця відпочинку, роботи, навчання для дітей тощо.

По закінченню останнього майстер-класу учасники висловили слова вдячності організаторам за сімейний відпочинок, нових друзів та цікавий досвід. Також усі учасники висловлювали побажання, щодо продовження подібних заходів для переселенців та мешканців міста, адже саме такі зустрічі, на їх думку, найкраще допомагають долати стереотипи та знаходити спільну мову.

Сподіваємось наступна група учасників отримає не менше корисних знань, досвіду та позитивних емоцій від проекту. Тож з 8 листопада запрошуємо нові родини переселенців та мешканців міста до участі в проекті.

«Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу».У колі нових друзів

25 жовтня учасники ініціативної групи “Dumka” та представники ГО ТІМО «Відкриті двері» провели черговий майстер-клас «Декупаж – чари своїми руками», в рамках проекту «Спільні дії – єдина громада». (проект «Спільні дії – єдина громада» реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні).

Учасниками заходу стали більше 30 осіб переселенців та мешканців нашого міста, які протягом 3 –х годин з радістю освоювали мистецтво декупаж.

Декупаж, як вид мистецтва перший раз згадується наприкінці XV століття в Німеччині, де вирізані малюнки почали використовувати для прикрашання меблі. Зараз ця старовинна техніка знову стала модною і актуальною.

На заході майстриня Юлія Абрамова детально та дуже доступно розповідала та демонструвала, яку красу можна створити за допомогою цієї техніки. Кожен учасник працював над створенням власної поробки - чашки або тарілки. Учасники проявляли неабиякий інтерес, запитували майстриню про особливості роботи та давню історію виникнення цього виду мистецтва.

Наприкінці майстер-класу усі були в захваті, адже отримали в результаті чудові вироби, які були абсолютно різними, не дивлячись на однакові предмети та набори для декорування. Дітки теж проявляли інтерес і вирізали деталі допомагавши таким чином своїм батькам. Протягом майстер-класу панувала позитивна атмосфера, де кожен отримав заряд чудових емоцій та доброзичливе спілкування в колі нових друзів.

«Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу».


Квілінг – мистецтво, що об’єднує переселенців та мешканців міста

18 жовтня, в рамках проекту «Спільні дії – єдина громада», (реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні) відбувся перший майстер-клас «Квілінг – мистецтво краси». Учасниками цікавого навчання стали родини внутрішньо переміщених осіб та мешканців міста Кіровограда.

«Спільна праця об’єднує людей» – саме так можна зазначити основну мету проведення майстер-класу. Переселенці, що мешкають в нашому місті, існують у певному вакуумі. Опинившись далеко від дому, без друзів та знайомих, вони замикаються у собі, не знають де і з ким можуть провести свій вільний час.

У рамках першого майстер-класу «Квілінг – мистецтво краси», члени ініціативної групи «Dumka» та представники громадської організації ТІМО «Відкриті двері», намагалися не лише навчити родини ВПО корисній справі (яка, до того ж, може принести певний прибуток), але й хотіли допомогти їм знайти друзів на новому місці проживання та відчути підтримку мешканців міста.

Техніка «квілінг» була обрана для першого заходу не випадково. Робота з «паперовими баранцями» заспокоює та розслабляє. Учасники майстер-класу в невимушеній атмосфері працювали над створенням чудової вітальної листівки, допомогаючи один одному у створенню різних деталей поробки. Діти і дорослі, переселенці та мешканці міста охоче перетворювали прості різнокольорові паперові смужки у справжні витвори мистецтва. В спільній роботі забувалися усі турботи, учасники жартували та обмінювалися враженнями від заходу.

Три години пролетіли як п’ять хвилин, а результатом стали майже 30 чудових листівок, які обов’язково знайдуть своїх адресатів. Сподіваємось, що чудовий настрій після першого майстер-класу учасники обов’язково візьмуть із собою і на наступні навчання, адже попереду у цієї групи, ще 2 не менш цікаві майстер-класи. Тож чекаємо на нові успіхи та історії справжньої дружби.

Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу.


«Соціальна адаптація та інтеграція в нових умовах життя»

11 жовтня члени ініціативної групи «Dumka», представники ГО ТІМО «Відкриті двері», тренер та арт-терапевт провели тренінг для першої групи ВПО. 15 родин з Донецької та Луганської областей радо долучилися до проектної діяльності та прийняли участь у першому тренінгу «Соціальна адаптація та інтеграція в нових умовах життя», що відбувся в межах проекту «Спільні дії – єдина громада». (Проект реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні)

За бажанням учасників, розпочали роботу з майстер-класу, який провела Наталія Таратута, член ГО ТІМО «Відкриті двері». Техніка якої навчала Наталія мала назву – торцювання. Діти разом з батьками з захопленням виготовляли квіти та грибочки у цій техніці, що допомогло більш зблизитись родинам та обговорити нагальні питання.

До тренінгу долучились лише батьки, адже мова йшла про серйозні речі і потребувала зібраності та зосередженості. Тренер Вагжанова Вікторія Володимирівна підіймала питання толерантності, конфіденційності, взаємоповаги та щирості. Основною метою тренінгу було подивитися, чи не розвиваються тривожно-депресивні розлади у дітей та дорослих, визначити індивідуальні адаптаційні особливості, попрацювати зі страхами і тривогами переселенців. Головними психологічними проблемами з якими стикнулися переселенці є стан депривації, як зазначала тренер, це стан, коли людині бракує соціалізації, тобто спілкування та друзів. У дружній та приємній атмосфері спілкування проходило активно й учасники були вмотивовані жити заново, з новим усвідомленням того, що вони бачать, чують, радіють новим звершенням та врешті – решт живуть…

Підвищувала рівень упевненості внутрішньо переміщених осіб арт-терапевт Новосьолова Лариса Володимирівна. Арт-терапія - чи не єдиний на сьогодні метод, який "працює" і допомагає людям, які опинилися в кризовій ситуації. Арт-терапія допомагає знайти сенс життя, налагодити стосунки між дітьми і батьками, зняти напругу в колективі або сім'ї. Учасники за допомогою малюнків намагалися зрозуміти свої мотивації і сформулювати життєві орієнтири, а спеціаліст більш докладно розповідав все, те, що передавали малюнками дорослі й діти. «Творчість завжди лікує та дає підтримку, стишує негативні емоції, дає можливість виплеснути їх. У період стресу важливо виплескувати негативні емоції та зосереджувати увагу на хорошому» - говорила арт-терапевт.

Учасники зробили висновок, що невдачі та труднощі дають набагато більше сили та формують бачення позитивного майбутнього, якого б не було, якби не перешкоди.

А вже цієї неділі, 18 жовтня о 12.00, на учасників чекає знайомство з новими друзями та цікавий майстер-клас «Квілінг – мистецтво краси». Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу.


Спільні дії кіровоградців на підтримку внутрішньо переміщених осіб

8 жовтня члени ініціативної групи «Dumka» та представники громадської організації ТІМО «Відкриті двері» провели презентацію проекту «Спільні дії – єдина громада», що реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського Союзу в Україні.

На презентацію завітали люди небайдужі до проблем внутрішньо переміщених осіб, адже проект спрямований саме на підтримку ВПО на Кіровоградщині.

Члени ініціативної групи «Dumka» Тетяна Букач та Крістіна Корінь докладно розповіли про мету проекту, його заходи та значення для переселенців. В рамках проекту заплановано проведення заходів для 2-х груп ВПО, а саме тренінг «Соціальна адаптація та інтеграція в нових умовах життя» та майстер-класи з різних технік мистецтва «handmade», які переселенці можуть відвідувати разом з дітьми. Також вони презентували громаді буклет «Кіровоград ГІД», який містить корисну інформацію про місто, його інфраструктуру з адресами та маршрутами громадського транспорту.

Лариса Савенко, голова ГО ТІМО «Відриті двері» та адміністратор проекту, висловила підтримку ініціативній групі «Dumka» та зазначила, що члени громадської організації ТІМО «Відриті двері», розуміючи важливість та необхідність подібних ініціатив, охоче долучаються до участі в проекті.

Підтримали ідею проекту й бібліотекарі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва, про що розповіла Валентина Зеленіна, заступник директора з наукової роботи.

Висловили слова підтримки і Валентина Кулачко – координатор з питань внутрішньо переміщених осіб Луганської та Донецької областей; голова громадської організації «Крок на зустріч людям» та Світлана Томашевька – радник Міністра соціальної політики з питань переміщених осіб у Кіровоградській області. В своїх виступах вони також наголосили на важливості подібних проектів, які дають можливість внутрішньо переміщеним особам відчути небайдужість людей, знайти друзів, здобути нові знання та вміння, швидше пристосуватися до нових умов життя.

Наприкінці заходу виступили майстрині Юлія Абрамова, Наталія Борзенко та Олена Завірюха, які навчатимуть переселенців різним технікам «handmade» - квілінгу, декупажу та солодкій флористиці.

Перший захід проекту – тренінг «Соціальна адаптація та інтеграція в нових умовах життя» відбудеться вже цієї неділі – 11 жовтня об 11.00. Майстер-класи розпочнуться з 18 жовтня і триватимуть до кінця листопада.

Участь у заходах є абсолютно безкоштовною, тож запрошуємо долучатися до участі в проекті «Спільні дії – єдина громада».

Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу.


ПРЕС-АНОНС до проведення презентації проекту «Спільні дії – єдина громада»

Дата проведення: 8 жовтня 2015 року о 14.00
Місце проведення:  Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка  (2-й поверх, відділ мистецтв)
Організатори:  Ініціативна група «Dumka», ГО ТІМО «Відкриті двері»
В програмі презентації:

  • Обговорення проблем внутрішньо переміщених осіб у Кіровоградській області;
  • знайомство учасників та гостей заходу з діяльністю за проектом «Спільні дії – єдина громада»;
  • презентація буклету «Кіровоград ГІД»;
  • спілкування з майстрами – керівниками студії арт-терапії.

Учасники презентації:
Світлана Томашевська – радник з питань переміщених осіб у Кіровоградській області;
Валентина Кулачко - волонтерка обласного штабу з питань розміщення та розв’язання соціально-побутових проблем громадян, які прибувають;
Тетяна Букач – керівник проекту «Спільні дії – єдина громада»;
Лариса Савенко – голова ГО ТІМО «Відкриті двері»;
представники  ГО «Територія успіху», майстрині – керівники студії арт-терапії, внутрішньо переміщені особи, представники ЗМІ, мешканці міста.

Кількість  вимушено  переміщених  осіб з Донецької  та  Луганської  областей,  а також АР  Крим на  поточний  момент уже перевищила 1  млн осіб. В Кіровоградській області на сьогодні проживає більше 10 тисяч вимушених переселенців з АР Крим,  Донецької та Луганської областей.
            Опинившись в Кіровограді переселенцям важко орієнтуватися в місті. Вони не знайомі з інфраструктурою, розташуванням необхідних об’єктів тощо.
            Діяльність проекту націлена на практичну допомогу родинам внутрішньо переміщених осіб у вирішенні життєвих стресових ситуації, орієнтація в місті Кіровограді, налагодженні дружніх стосунків з мешканцями міста.
В рамках проекту заплановано проведення циклу тренінгів та занять в студії арт-терапії.

Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу.

За докладною інформацією звертайтеся :
тел. 0954712767 Букач Тетяна – керівник проекту;
0669457664 Корінь Христина – учасник ініціативної групи «Dumka».
ГО ТІМО «Відкриті двері»:  вул. Декабристів 6/15 (приміщення Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім О.М.Бойченка) сайт timo.kr.ua;  e-mail timo_od@mail.ru    


Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій

29 вересня вже всьоме Фестиваль молодіжної книги гостинно зустрічав кіровоградців на вулиці Дворцовій. Цьогорічний захід мав патріотичне спрямування та відбувся під гаслом «Я – України син і щиро гордий цим!». Програма Фестивалю була як завжди насиченою та різноманітною завдяки підтримці друзів та партнерів обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка. Не залишилася осторонь цієї події і громадська організація ТІМО «Відкриті двері», яка представила для широкого кола користувачів книжкову виставку «ТІМО «Відкриті двері» – громаді». Виставка розповідала гостям про можливості громадської діяльності задля розвитку країни та міста. Тут можна було познайомитися з щомісячним інформаційним бюлетенем, різними друкованими виданнями для представників громадського сектору, переглянути фото.


Запрошуємо родини внутрішньо переміщених осіб до участі у цікавих, безкоштовних заходах!

Ініціативна група «Dumka», спільно з ГО ТІМО «Відкриті двері» запрошує родини внутрішньо переміщених осіб до участі в заходах проекту «Спільні дії – єдина громада». (проект реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського Союзу в Україні)

Мета проекту - практично допомогти родинам внутрішньо переміщених осіб вирішити життєві стресові ситуації, освоїтись в місті та налагодити дружні стосунки з мешканцями міста.

В рамках проекту ми запрошуємо:

1. Долучитися до участі в тренінзі «Соціальна адаптація та інтеграція в нових умовах життя». В рамках безкоштовного тренінгу учасники зможуть отримати корисні знання та досвід про адаптацію в місті Кіровограді, поспілкуватися з цікавими людьми міста та переселенцями, які вже пройшли шлях адаптації в місті.

2. Разом з членами родини взяти участь у цікавих майстер-класах з квілінгу, декупажу та солодкої флористики. В рамках майстер-класів ви не лише отримаєте новий, цікавий досвід з мистецтва handmade, але й з користю проведете свій вільний час разом з родиною, адже заходи відбуватимуться у неділю. Усі матеріали для майстер-класів надаються учасникам безкоштовно.

Ми чекаємо на усіх бажаючих. Попередній запис – обов’язковий!

Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу.

Для запису та за довідками звертайтеся: ГО ТІМО «Відкриті двері», вул. Декабристів 6/15 (приміщення Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.М.Бойченка) Телефони: Букач Тетяна – 0954212767, Крістіна Корінь – 0669457664, 0978082374;


Спільні дії – єдина громада

Влітку громадська організація «Територія успіху» за підтримки Європейської комісії в Україні, оголосила конкурс малих грантів «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні». Цей конкурс відбувся в межах проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» для підтримки впровадження демократичних змін на місцевому рівні у Кіровоградській та Черкаській областях. Загальноукраїнське адміністрування цього проекту здійснює ГО «Центр «Жіночі перспективи». Мета конкурсу – підтримати ініціативи місцевих громадських об’єднань та новостворених ініціативних груп, зокрема тих, що знаходяться у сільських та віддалених місцевостях, з метою забезпечення їхньої активної участі у демократичних змінах в Україні.

Кіровоградські активісти з ініціативної групи «Dumka» спільно з членами громадської організації ТІМО «Відкриті двері» долучилися до участі в конкурсі та разом з іншими 9-ма організаціями з Кіровоградщини та Черкащини здобули перемогу та фінансову підтримку на реалізацію проекту «Спільні дії – єдина громада».

Мета проекту - практично допомогти родинам внутрішньо переміщених осіб вирішити життєві стресові ситуації, освоїтись в місті та налагодити дружні стосунки з мешканцями міста.

В рамках проекту заплановано проведення циклу тренінгів та занять в студії арт-терапії, видання буклету «Кіровоград ГІД», який знайомить з інфраструктурою міста.

Запрошуємо родини внутрішньо переміщених осіб долучатися до участі в проекті.

Дана публікація виходить в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ініціативної групи «Dumka» та громадської організації ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.

Тетяна Букач,
керівник ініціативної групи «Dumka»


Оголошено тендер на придбання обладнання (проектора) в рамках проекту «Спільні дії – єдина громада»

Ініціативна група «Dumka», під адмініструванням Громадської організації Телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання «Відкриті двері» оголошує тендер на придбання обладнання (проектора) в рамках проекту «Спільні дії – єдина громада». Пропозиції слід подати до 18:00 18 вересня 2015 року на електронну адресу tetreznik@gmail.com. У рядку “Тема” електронного повідомлення слід зазначити “Пропозиція на тендер – обладнання”.

Усі питання та/або роз’яснення щодо подання пропозиції на тендер слід надсилати в письмовій формі на електронну адресу tetreznik@gmail.com

Для подання пропозиції потрібні такі документи: - тендерна пропозиція відповідно до технічних специфікацій; - інформація про учасника тендеру.

Усі ціни мають бути встановлені в українських гривнях з урахуванням податків.

Покупець залишає за собою право провести переговори чи попросити дати роз’яснення перед визначенням переможця. Переможцем стане претендент, пропозиція якого буде найвигіднішою для покупця з погляду вартості, гарантії та доставки.

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами: 0954712767, (0522) 22-66-01 Букач Тетяна Станіславівна - керівник проекту.

Дана публікація виходить в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ініціативної групи «Dumka» та громадської організації ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.


Обласна акція «Діти за мир в Україні»

Про мир і щастя мріють люди з давніх-давен, скільки існує людство, стільки й живе у серцях чарівна мрія про мир. Бо ж лише коли є мир, то можуть здійснитись усі найзаповітніші прекрасні мрії людини, її надії і помисли, тоді кожен може реалізувати себе повністю, розкрити свої здібності і таланти.

21 серпня, з нагоди святкування Дня Незалежності України, на площі Героїв Майдану – головній площі міста Кіровограда – відбулась обласна акція «Діти за мир в Україні», організатором якої виступило управління молоді та спорту Кіровоградської ОДА. Підтримали патріотичні заходи представники владних структур, громадських організацій, закладів культури та освіти, мешканці та гості обласного центру. Не залишилася осторонь і громадська організація ТІМО «Відкриті двері» яка спільно з обласною бібліотекою для юнацтва ім. О.М. Бойченка влаштували пізнавально-розважальну програму.

Свято вдалося на славу. Усі бажаючі мали можливість продемонструвати свої знання з історії рідної держави, української літератури, життя та діяльності видатних митців, краєзнавства, географії під час вікторини «Україна – моя батьківщина». Справжні патріоти своєї країни долучились до створення українського рушника єднання «Україна – єдина країна» в техніці торцювання та стали учасниками майстер-класу з патріотичного арт-розпису. Книжкова виставка «ТІМО «Відкриті двері – громаді» розповідала кіровоградцям про можливості громадської діяльності задля розвитку країни та міста.

Багатьох гостей свята зацікавила можливість взяти участь у фотосесії в українському стилі.

І звичайно ж, яке свято без подарунків? На згадку про зустріч кожен учасник одержав патріотичний магніт та безліч позитивних емоцій і теплих вражень.


Скажи насильству «Ні!»

«Скажи насильству «Ні!» ? таку назву мав міні-тренінг для старшокласників м. Кіровограда, який організували і провели члени ТІМО «Відкриті двері» в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Почався тренінг з виявлення індивідуальних знань учнівської молоді стосовно розуміння насильства. Завдяки активній роботі юнаки і дівчати швидко і точно дали визначення негативному поняттю, а також ознайомились з інформацією про види і прояви цього явища.

Вправа «Дерево насильства» дозволила зрозуміти, як молоді люди можуть визначити причини та наслідки насильства щодо дитини. Учасники тренінгу, об’єднавшись у 2 групи, малювали на аркушах паперу насильство у вигляді дерева, в якому корені символізують його причини, стовбур – саму проблему насильства, гілки –конкретні форми, в яких здійснюється насильство, а листя та плоди – це наслідки насильства, які проявляються в поведінці дитини.

Вправа «Міф чи реальність» дозволила розширити систему знань щодо проявів насильства в учнівському середовищі. Юнаки та дівчата слухали факти про насильство та за допомогою карток виявляли, що є правдою, а що ні.

Вправа «Долоньки» дозволила підліткам пригадати чудові людські риси, які запобігають проявам насильства. Молодь із задоволенням розшукувала гарні прояви людської душі один в одному.

Завершився захід вправою «Твій порадник», під час якої учасники ознайомились з роботою і функціями служб, які можуть допомогти їм у захисті прав.

Facebook