Телевізійне інформаційне молодіжне об'єднання          

 
    Новини
    Історія
    Діяльність
    Обмін досвідом
    Наші проекти
    Акція
    Про нас у ЗМІ
    Партнери
    Радимо прочитати
    Інформаційний бюлетень
    ГО Кіровоградщини
 

НОВИНИ


Благодійна Новорічна акція «Привітаймо воїнів разом!»

З 5 по 25 грудня 2016 року ГО ТІМО «Відкриті двері» взяла участь в благодійній Новорічній акції «Привітаймо воїнів разом!», яку проводила Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва, спільно з Громадською ініціативою «Армія SOS», УДЮТ «СІЧ».

В рамках акції відбувався збір необхідних для воїнів речей та продуктів харчування, 21 грудня відбувся благодійний концерт «Музичний оберіг-захисникам!» (в рамках бібліопроекту «Креативна середа»), діяла благодійна виставка-розпродаж, кошти від якої, а саме 1000 грн. будуть використані на потреби бійців, що знаходяться в зоні АТО.

Зібрані кошти, подарунки, привітальні листівки, обереги, продукти харчування для військових були передані волонтерам Громадської ініціативи «Армія SOS».

Натільні хрестики та іконки були передані представнику Кіровоградської організації «Разом ми Сила» Тетяні Олександрівні Сила та направлені добровольцям «Правого сектору» і тяжко-пораненим бійцям у місто Дніпро.


22 грудня 2016 р. громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва, в рамках співпраці з Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС», втретє здали кришечки від пластикових пляшок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО.

Цього разу, протягом п’яти місяців, завдяки небайдужим мешканцям нашого міста, вдалося зібрати 53 кг кришечок на суму 530 грн., які були здані товариству «Екологіка Кіровоград». Кошти від здачі відходів перераховані Благодійній організації «Благодійний фонд «ОВЕС».

За весь період проведення акції (з серпня 2015 року) зібрано 202 кг. кришечок на загальну суму 2030 грн.

Дякуємо всім, хто не залишився байдужим!

Продовжуємо збирати кришечки, адже разом ми робимо добру справу. Чекаємо за адресою: м. Кропивницький, вул. Декабристів 6/15, тел. (0522) 22-77-93 ТІМО "Відкриті двері" (в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва).


Громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва долучилася до благодійної новорічної акції «Привітаймо воїнів разом»

21 грудня 2016 року ГО ТІМО «Відкриті двері» в черговий раз долучилась до бібліопроекту «Креативна середа» започаткованого постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва

В рамках благодійної новорічної акції «Привітаймо воїнів разом», під час бібліопроекту відбувся благодійний концерт талановитої молоді Кіровоградщини «Музичний оберіг-захисникам!». Задля підтримки бойового духу воїнів – учасників АТО творчі люди нашого міста подарували глядачам свою майстерність: музичні композиції, пісні, танцювальні номери, поробки та багато іншого.

Протягом усього заходу діяла благодійна виставка-розпродаж, вилучені кошти з якої будуть передані на потреби хлопців, що знаходяться в зоні АТО. Служителі церкви – священики Афанасій та Євгеній з Соборного храму Благовіщеня Пресвятої Богородиці та Спасо-Преображенського Собору підтримали благодійну ініціативу організаторів та передали бійцям натільні хрестики та іконки, які за їх словами стануть їхніми оберегами. Партнерами концерту виступили: Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА та Громадська ініціатива «Армія SOS», Кропивницький кіш українського дитячо-юнацького товариства «Січ».

До відома містян, благодійна новорічна акція «Привітаймо воїнів разом» триває до 25 грудня. Ті, хто не встиг долучитися і підтримати воїнів АТО може зробити це до кінця тижня в Кіровоградській обласні бібліотеці для юнацтва.


Тренінг «Попередження насильства та жорстокої поведінки»

15 грудня 2016 року члени Кіровоградської громадської організації ТІМО «Відкриті двері» долучилися до проведення тренінгу «Попередження насильства та жорстокої поведінки», організованого працівниками Кіровоградської обласній бібліотеки для юнацтва для студентів І курсу Машинобудівного коледжу Кіровоградського національного технічного університету. Головною метою тренінгу було привернення уваги молоді до актуальних проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, а також ознайомлення молоді з причинами насильства у дитячому середовищі та винайдення шляхів його подолання,

Під час виконання різноманітних вправ юнаки усвідомили, що насильство впливає на життя та свідомість людини, розширили знання щодо проявів насильства в молодіжному середовищі, ознайомились з проблемами та причинами насильства у підлітковому середовищі, а також разом шукали шляхи його подолання.


Спадщина Чорнобиля в XXI столітті

З метою сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, 12 грудня, напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» долучились до організації засідання клубу «Профі», що діє при Кіровоградської обласній бібліотеці для юнацтва.

Цього разу, учасники клубу були присутні на онлайн-зустрічі-діалозі «Спадщина Чорнобиля в XXI столітті», між молоддю м. Кропивницького та смт Новопскова Луганської області.

В обговоренні проблеми Чорнобиля, як найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття, взяли участь ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС 1986 року з обох сторін.

На онлайн-зустріч-діалог від м. Кропивницького, були запрошені інженер-ядерник, оператор ЧАЕС з 1979 по 1986 роки, Павло Трапезніков та поет, член Національної спілки письменників України, старший фельдшер медроти 442-го Донецького механізованого полку цивільної оборони Сергій Колесніков. Гості згадали свої перші дні перебування на ЧАЕС після аварії.

Зі сторони Новопскова до обговорення приєдналися Супруненко Степан Кирилович – голова Новопсковського районного товариства «Союз Чорнобиль» та члени організації – Нестеренко Анатолій Володимирович, Полякова Ніна Василівна.

Спогади ліквідаторів були вражаючим відкриттям для сучасної молоді. Молодь з обох міст виявила велику активність та звернулась до ліквідаторів з купою питань. Питання були різноманітні, як за тематикою, так і за змістом, але, переважно, стосувалися Чорнобильської трагедії та екологічної культури українців: Чому люди повертаються жити в Чорнобиль? Чи можливо вивести Україну з екологічної кризи? Як би у Вас був вибір, чи брали б Ви участь у ліквідації аварії такого масштабу та характеру?

Організатори онлайн-зустрічі-діалогу сподіваються, що спілкування допомогло поновити зв’язки між ліквідаторами аварії на ЧАЕС та допомогло молодому поколінню зрозуміти важливість подвигу чорнобильців, більш зріло поглянути на проблему залежності людини від стану навколишнього середовища та необхідності його збереження.Тренінг «Попередження насильства та жорстокої поведінки»

Проблеми насильства є зараз одними з найактуальніших.

З метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

8 грудня в рамках акції для вихованців комунального закладу «Дитячий будинок «Наш дім» відбувся тренінг «Попередження насильства та жорстокої поведінки», який організували і провели члени ГО ТІМО «Відкриті двері». Під час заходу учасники ознайомились з проблемами та причинами насильства у підлітковому середовищі, а також разом шукали шляхи його подолання.

За допомогою комплексу вправ «Асоціації», «Дерево насильства», «Міф чи реальність», «Долоньки» підлітки дізнались, як насильство впливає на життя та свідомість людини, розширили знання щодо проявів насильства в учнівському середовищі.

Також учасники пригадували чудові людські риси, які запобігають проявам насильства, відзначали ці чудові прояви людської душі одне в одному.

На завершення заходу молоді люди створили візерунок групи і побажали одне одному миролюбності, терпіння, любові, добра.


Військовий – захисник України

З метою сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, 28 листопада 2016 року члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» долучились до організації засідання клубу «Профі», що діє при Кіровоградської обласній бібліотеці для юнацтва.

Цього разу, для учасників клубу гостинно відчинила двері «Кімната бойової слави» третього окремого полку спецпризначення 32-го армійського корпусу (військова частина А-0680).

Екскурсія, яку організували члени ГО ТІМО «Відкриті двері» та бібліотекарі відділу сприяння технічній творчості молоді, розпочалася з історії створення спеціального полку, головним завданням якого є розвідка. Експозиції «Кімнати бойової слави» в фотографіях розповідають про військовослужбовців різних років – командирів та рядових військовослужбовців полку.

Учасники клубу познайомились з речами військових, які були привезені з війни в Афганістані та із зони АТО. Музей продовжує поповнюватись новими експонатами, адже наші військовослужбовці і сьогодні беруть участь у миротворчих місіях в Конго і Ліберії, триває протистояння на сході нашої країни.

У залі, де представлено парашутне спорядження, розповіли, що кожен військовий має зробити певну кількість стрибків з парашуту, який важить до 20 кг, а з усією амуніцією – до 50 кг.

Під час екскурсії старшокласники згадали імена Героїв України – спецпризначенців третього полку, які і сьогодні обороняють східні кордони нашої держави. Які отримали звання «кіборги» після півторарічної оборони Донецького аеропорту.

Екскурсія викликала у молоді захоплення героїзмом військових, які боронять нашу державу.


14 листопада 2016 року член Кіровоградської громадської організації ТІМО «Відкриті двері» Юлія Терещенко взяла участь у тренінгу в рамках проекту «IDEA за підтримки Microsoft Youth Spark». Під час тренінгу були розглянуті можливості використання продуктів і кращі практики в рамках соціальних програм компанії Майкрософт, зокрема з кодування.

Корисним для організацій, які працюють з молоддю, буда доповідь про доступ людей з особливими потребами до продуктів і програм Майкрософт на прикладі одного з Центрів IDEA. А також презентація практик роботи з молоддю, яка з різних причин знаходиться у складних економічних і соціальних обставинах.

Надзвичайно цікавими були і приклади інноваційної роботи вчителів (Microsoft Innovative teacher) з використання Microsoft Office 365 для учнів і студентів. Набуті знання члени ТІМО планують використати під час співпраці громадської організації з освітянами області.

Подібні зустрічі збагачують знаннями, розширюють коло однодумців, надихають ще активніше працювати для громади.


Відбувся черговий випуск слухачів курсів комп’ютерної грамотності

Продовжили діяльність безкоштовні курси комп’ютерної грамотності, створені спільними зусиллями ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва за підтримки міжнародного фонду ІДЕА в рамках програми Microsoft Unlimited Potential – міжнародної програми безперервного навчання, яка надає малозабезпеченій молоді та дорослим можливість здобути навички роботи із сучасними інформаційними технологіями.

В листопаді відбувся черговий випуск групи слухачів Інтернет-курсів в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва. Протягом трьох місяців, 9 відвідувачів курсів одержали під час занять навички роботи на комп'ютері, необхідні для ефективної роботи з документами і виходу в Інтернет; вивчили операційну систему Windows, текстовий редактор Word, офісні програми Excel, Publisher, PowerPoint, опанували Online електронні сервіси офіційних сайтів влади та хмарні технологій, які дозволяють використовувати програми без установки на ПК та забезпечують доступ до особистих файлів з будь-якого комп'ютера, що приєднаний до Інтернет-мережі.

Відвідувачі курсів пройшли навчання за курсом “Основи роботи з комп'ютером” на основі навчальних програм, наданих проектом “Відкритий світ інформаційних технологій” (Information Dessimination and Equal Access/IDEA), реалізованого за підтримки корпорації Microsoft і Міжнародної неприбуткової організації PH International.


Адвокат – найпопулярніша професія сьогодення

Співпрацюючи з партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени ГО ТІМО «Відкриті двері», долучилась до організації чергового засідання клубу «Профі», що діє при Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва

Гостем засіданням став Микола Олексійович Пільгуй – голова Кіровоградського відділення Спілки адвокатів України та співвласник адвокатської фірми. В свій час Микола Олексійович закінчив юридичний факультет Московського державного університету, спеціальність «правознавство».

Микола Олексійович на початку зустрічі коротко познайомив клубівців з видами юридичної практики, розповів про різні види законодавства в Україні. А ще навів приклад того, хто на сьогодні має право бути суддею. Адже в зв’язку з судовою реформою цю посаду має право обіймати юрист із стажем не менше тридцяти років.

Микола Олексійович зазначив, що професія юриста потребує постійного навчання, самоосвіти, спілкування з колегами, і не тільки в Україні, а й за рубежем і що знання міжнародної мови – англійської в юристів є обов’язковою.

На протязі засідання виникало багато запитань і про фінансову сторону юридичної діяльності, і про те, які предмети потрібно здавати на ЗНО, щоб отримати шанси на вступ до юридичного вузу, і про кар’єрний ріст в правоохоронних органах, де крім посади є ще й військові звання.

Цікаво учасникам клубу було дізнатися і про те скільки адвокатів налічують різні області України, і про запобіжні заходи до підсудних, скільки томів займає та чи інша кримінальна справа.

Зустріч відбулася в формі цікавого юридичного діалогу.


Молодь долучилась до «Години коду»

З 15 по 23 жовтня 2016 року в Україні втретє проходить Європейський Тиждень Коду. Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва та громадська організація ТІМО «Відкриті двері» вирішили також долучитися до цієї акції і провели «Годину коду» для студентів та вчителів Кіровоградського будівельного коледжу.

Ця ініціатива започаткована у 2013 році Нієле Кроес, єврокомісаром з питань цифрових технологій. Упродовж Тижня Коду сотні заходів організовано в різних країнах Європи і за її межами (в Австралії, Тайвані, Єгипті) Усі вони проходять під гаслом: «Технологія формує наше життя, але ми дозволяємо меншості вирішувати, як її використовувати».

Головна мета Тижня – сприяти поширенню інформації про кодування та створення різноманітних додатків, ігор за допомогою коду. Заходи у рамках Тижня спрямовані на те, щоб залучити якомога більше людей до програмування, показавши юним, дорослим і літнім людям практичне застосування коду, і розвіяти міфи щодо складності програмування.

Учасники Години Коду, що проходила в бібліотеці, відкрили для себе секрети програмування і відзначили, що, виявляється, це зовсім не складно, а навіть весело. А, створивши власний код, захотіли дізнатись більше, тому й зацікавились літературою з книжкової викладки «Програмувати ? це просто!», навіть взяли декілька книжок додому для поглибленого вивчення.


БІБЛІОТЕКИ ЄДНАЮТЬ КРАЇНУ

В практиці роботи сучасних бібліотек України активно та продуктивно використовуються он-лайн зустрічі бібліотечних фахівців, під час яких бібліотекарі мають можливість підвищити свій фаховий рівень, продемонструвати власні напрацювання з різних питань бібліотечної роботи, познайомитися з досвідом колег з інших міст, регіонів, країн тощо. 25 жовтня у подібному форматі відбулася чергова зустріч з циклу «Бібліотеки єднають країну» Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва та Центральної міської бібліотеки міста Добропілля Донецької області. Приводом для спілкування стала участь бібліотек у проектній діяльності, яка на сьогодні є необхідною умовою для повноцінного та якісного функціонування книгозбірень.

Тетяна Букач, член ГО ТІМО «Відкриті двері», завідувач сектору соціокультурної діяльності Кіровоградської бібліотеки для юнацтва, розповіла про мету, реалізацію та результативність проекту «Спільні дії – єдина громада», що реалізувався в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструвала громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського Союзу в Україні. Фахівці обласної книгозбірні дізнались багато цікавої та корисної інформації про конкурс для ініціативних груп з картування громад за проектом «Містки громадської активності», який успішно реалізується Центральною бібліотекою Добропільської міської ЦБС, ГО «Центр муніципального розвитку Добропілля» та ГО «Добропільський центр молоді ДОБРО».

Цікавою та корисною була також інформація про робочий візит до Німеччини від заступник директора Добропільської ЦМБ І. О. Козачук.

На завершення зустрічі бібліотеки-учасниці побажали друг другу плідної, успішної роботи та виявили бажання продовжити співробітництво між нашими містами з обміну інформацією щодо проектної діяльності та бібліотечної справи.


«Професія художника-кераміста»

Співпрацюючи з партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері», долучились до організації засідання клубу «Профі» за темою «Професія художника-кераміста».

20 вересня 2016 року на зустрічі з учасниками клубу «Профі» своїми творчими здобутками поділився відомий художник-кераміст Микола Іванович Фірсов.

Микола Іванович очолює відому на Кіровоградщині династію Фірсових, четверо представників якої є членами Національної спілки художників України.

На початку зустрічі Микола Іванович згадав свої дитячі роки, коли захопився малюванням та ліпленням із глини, почав відвідувати міську художню школу, яка діє і сьогодні, але вже як обласний заклад і носить ім’я відомого художника Олександра Осмьоркіна. Серед членів клубу «Профі» також виявилося кілька осіб, що навчаються саме в цій школі. Тому спілкування вийшло цікавим та емоційним. Питання юнаків та дівчат були пов’язані з творчістю митця, які роботи найбільше до душі, який матеріал краще використовувати, чи є замовлення та ін. Микола Іванович відповів на безліч запитань та побажав клубівцям успіхів у навчанні, завжди ставити перед собою певну мету і досягати її.

Бібліотекарі познайомили учасників заходу з книжковою виставкою-експозицією «Україна в кераміці Фірсових» та роботами сім’ї Фірсових, які експонується у відділі сприяння технічній творчості молоді до початку жовтня.

Отже, запрошуємо усіх бажаючих до перегляду виставки.


«Бібліомісто щасливих людей» - під таким гаслом відбувся VІІІ-ий Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій

Як і в попередні роки активну участь у Фестивалі взяла ГО ТІМО «Відкриті двері» – постійний партнер Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва, організатора заходу. Протягом дня усі бажаючи мали можливість ознайомитися з інформаційним стендом, на якому було представлено діяльність ГО ТІМО «Відкриті двері», книжкову виставку «Бути здоровим – престижно», де були представлені видання присвячені здоровому способу життя, що є у фонді бібліотеки громадської організації.

Підчас Фестивалю молодіжної книги «Бібліомісто щасливих людей» – невеличке містечко, яке створили учасники фестивалю для кропивничан дійсно ожило. «Проспект виставковий» радував учасників заходу книжковими виставками, виставками творчих робіт та фотовиставки. У «Hand-made районі» кожен мав змогу вибрати улюблене заняття для себе: гончарство, бісероплетіння, арт-розпис, мистецтво енкаустики, нетрадиційні техніки малювання, ляльки-мотанки тощо. На «Вулиці безпеки та здоров’я» діяв пункт анонімного тестування на ВІЛ/СНІД від КЗ «Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом». Патрульна служба Національної поліції та представники Кіровоградського обласного військового комісаріату проводили консультації з молоддю щодо контрактної служби та правил безпеки. Представники Управління ДСНС України у Кіровоградській області організували виставку вибухонебезпечних предметів та програму для «майбутніх» рятувальників. Також великим попитом користувався спортивний майданчик від відділу фізичної культури та спорту Кіровоградської міської ради. Тут молодь влаштовувала справжні турніри з шахів, хокею та футболу.

У «Кварталі ідей» відвідувачі могли пройти тестування від Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості або чудово відпочити на майданчику тайм-клубу «Берлога». Надзвичайно цікаве дійство відбувалось і у «Фестивальному Центрі».


5 вересня 2016 року, члени Кіровоградської громадської організації ТІМО «Відкриті двері» Христина Корінь і Тетяна Букач стали учасниками Екологічного Форуму, спрямованого на розробку місцевого плану дій з охорони навколишнього середовища для м. Кропивницький, який зібрав десятки небайдужих містян, готових активно діяти, ініціатором проведення якого був Кіровоградський місцевий осередок Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86».

Учасники Екологічного Форуму самі озвучили найбільш актуальні, на їхню думку, проблеми і за допомогою голосування обрали чотири найбільш пріоритетні: утилізація відходів, знищення зелених насаджень, відсутність екологічного виховання, замулення і забруднення річок. Далі робота тривала у групах: учасники об’єдналися у групах навколо близьких їм проблем і обговорили можливі та ефективні шляхи їх вирішення.


Наші люди в Болгарії

З 17 серпня по 1 вересня член громадської організації «Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання «Відкриті двері» (ТІМО «Відкриті двері») Христина Корінь, за підтримки обласної болгарської організації «Нашите хора», з якою не перший рік поспіль співпрацює ТІМО «Відкриті двері», долучилась до програми стажування та підвищення кваліфікації у місті Варна, Болгарія. В рамках стажування було передбачено двотижневе проживання, харчування, ознайомлення з традиціями, історією, культурою Болгарії та вивчення болгарської мови.

Заняття проходили в Шуменському Університеті “Єпископ Костянтин Преславський”. Учасникам програми стажування вдалося поєднати навчання й екскурсії по історичним та культурним місцям Болгарії. Вaрнa – дрeвнє i чaрiвнe мicтo, яке i донинi є нaйпoпулярнiшим мicцeм вiдпoчинку. М’який клiмaт, крacивa прирoдa, тeплe мoрe, пляжi, пoкритi бiлим пicкoм, нaявнicть цiкaвиx пaм’ятoк, вiдмiннo рoзвинeнa iнфрacтруктурa ? це уce, звичaйнo ж, налаштовує на приємне прoвeдeння чacу. Болгари — доброзичливі, дружні, патріотичні, з гумором, люблять спілкуватись з представниками інших народів.

ГО ТІМО «Відкриті двері» висловлює щиру подяку керівництву Шуменського університету «Єпископ Костянтин Преславський» за надану можливість підвищити кваліфікацію, пройти мовну практику і відпочити в чарівному куточку Чорного моря.

По закінченню стажування кожен учасник отримав сертифікат про успішне закінчення курсу з вивчення історії Болгарії та болгарської мови.


Збір речей для внутрішньо-переміщених осіб ініційованого громадською організацією ТІМО «Відкриті двері»

Днями відбулась чергова передача речей для внутрішньо-переміщених осіб, яку ініціювала громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з ініціативною групою «Dumka» та кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва. В рамках акції усі небайдужі містяни дарували речі для внутрішньо-переміщених осіб, які нині мешкають на території Кіровоградської області.

В самому місті, як відомо, ситуація з речами для ВПО досить стабільна – діє багато організацій, які допомагають внутрішньо-переміщеним особам облаштуватися та отримати необхідні речі. Ситуація в області є дещо гіршою. Саме тому ми спрямували нашу акцію на збір речей для ВПО, що мешкають в області.

Наприкінці 2015 року ми передали теплі речі для мешканців Знам’янського району. Цього ж разу зібрані речі були передані Територіальному центру соціального обслуговування м. Мала Виска. Працівники Центру розказали, що є велика потреба в речах для ВПО, що мешкають в селах Маловисківського району та подякували кропивничанам за небайдужість та підтримку.

Ми також дякуємо усім, хто долучився до цієї гарної справи та закликаємо бути чуйними та робити добрі справи разом!


Громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва долучилися до Всеукраїнської програми збору та утилізації кришок від пластикових пляшок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО, ініційованої Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС»

21 липня громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з обласною бібліотекою для юнацтва, в рамках співпраці з Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС», вдруге здали кришечки від пластикових пляшок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО.

Цього разу, протягом трьох місяців, завдяки небайдужим мешканцям нашого міста, вдалося зібрати 49 кг кришечок на суму 500 грн., які були здані товариству «Екологіка Кіровоград». Кошти від здачі відходів надійдуть Благодійній організації «Благодійний фонд «ОВЕС».

Дякуємо всім, хто не залишився байдужим! Особливо хотілося б відзначити навчальні заклади нашого міста за активну участь в акції! А також подякувати Талашкевич Вікторії, яка допомагає у перевозці кришечок.

Продовжуємо збирати кришечки, адже разом ми робимо добру справу. Чекаємо за адресою: м. Кропивницький, вул. Декабристів 6/15, тел. (0522) 22-77-93 ТІМО "Відкриті двері" (в приміщенні обласної бібліотеки для юнацтва).


Вулична акція до Міжнародного дня захисту дітей «Родина-FEST»

Громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва організували та провели на вулиці Дворцовій, перед приміщенням бібліотеки, вуличну акцію «Родина-FEST», присвячену Міжнародному дню захисту дітей.

1 червня вулиця Двороцова була перетворена на територію дитинства, адже організатори заходу традиційно підготували насичену програму для своїх відвідувачів, спрямовану на формування у молоді традицій сімейного відпочинку разом з дітьми.

У зоні сімейного відпочинку «Мама, Тато, Я» і для батьків, і для дітей були представлені цікаві тематичні книжкові виставки. Також тут діяли пізнавальні майданчики мовного центру «Жираф-CLUB», центру раннього розвитку дітей «Ладушки», центру розвитку дитини та родини «Сонячний зайчик».

Протягом акції діяло багато різних локацій, де діти разом із батьками могли цікаво провести вільний час. Так, творчий майданчик «Аrt-малеча» запрошував гостей свята зайнятися сімейною творчістю, відвідати цікаві майстер-класи з арт-розпису, виготовлення іграшок-вертушок, створення дитячих магнітів та веселих баранців.

Малеча мала змогу взяти участь у пізнавальному квесті «Спритні, розумні, кмітливі» та танцювальному флеш-мобі.

Майданчик веселих розваг «Реальні пригоди» залучив непосидючих учасників до різноманітних забавлянок: рухливих ігор, змагань з дартсу, стрибків зі скакалкою, яскравих розмальовок.

Для найменших учасників працював окремий «Дитячий майданчик».

Дитячий майданчи Квест-змагання Квест-змагання Майданчик  мовного центру «Жираф-CLUB» Майданчик центру раннього розвитку дітей «Ладушки» Майстер-клас з арт-розпису Майстер-клас з виготовлення іграшки-вертушки Представники центру розвитку дитини та родини «Сонячний зайчик» Творчий майданчик «Аrt – малеча»


Участь у тренінгу «Сучасні підходи до розвитку місцевих громад»

17 – 20 травня член ТІМО «Відкриті двері» Юлія Абрамова взяла участь у тренінгу «Сучасні підходи до розвитку місцевих громад», який організувала ГО «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск», що відбувся в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Чотириденний тренінг проходив у місті Дніпропетровськ.

Перший день тренінгу розпочався з візиту до Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск», де директор центру, Тетяна Карельська, розповіла про основні напрямки діяльності організації, проекти та історію успіху.

В послідуючі дні роботи учасники ознайомились з існуючими сучасними підходами та практичними інструментами розвитку місцевих громад. Мова йде про соціальну анімацію, проектні підходи, інтегральний підхід та фасилітацію у громаді.

Особливу увагу було приділено темі конструктивного діалогу у громаді, його побудові та принципам.

Завдяки тренерам Наталії Стаднічук (експерт з питань проектного менеджменту, розвитку організацій громадянського суспільства та ефективних комунікацій), Віталію Моргуну (експерт з розвитку місцевих громад) та Олександру Мітькову (експерт з розвитку місцевих громад, фасилітатор діалогів) робота тренінгу була побудована на довірі у групі та активній роботі.

Окрім тренінгу, для учасників була запланована культурна програма, а саме: дружня вечеря в арт-кафе «Невідомий Петровський», екскурсійна прогулянка на катері акваторією Дніпра та участь у святкуванні Дня вишиванки.

Дякуємо організаторам за чотири дні досвіду, активної роботи, знайомств та спілкування.


ПРОФЕСІЯ ВІЙСЬКОВОГО: РЕАЛІЇ СЬОГОДЕННЯ

6 травня 2016 року відбулася зустріч школярів ЗОШ № 4, учасників клубу «Профі» з військовослужбовцем третього полку. Антон Олегович служить в українській армії з 2000 року. За цей час він отримав багато нагород, і одна з них – це Орден за мужність ІІІ ступеня, який йому вручив особисто Президент нашої держави.

Військовослужбовці, які приходять в українську армію по контракту, за кілька місяців опановують основи вогневої підготовки, а ще мають високий бойовий дух. Адже вони знають, що захист рубежів своєї країни - головна задача армії.

Школярі запитували гостя про «звичайний день» військовослужбовця в зоні АТО, про умови проживання, про бойовий та моральний дух бійців, про забезпечення армії.

Антон Олегович змістовно відповів на всі питання. Розповів де мешкав на передовій, це і окопи, і підвали, і посадки, під танками, але якщо це табір, то казарми.

Мешканці тих областей, де проходить зона АТО навчаються, працюють, а от обстріли починаються з вечора і до півночі.

Продовжили знайомство з професією військового школярі четвертої школи під час зустрічі-екскурсії безпосередньо у військовій частині 10 травня, яку провів заступник командира військової частини Андрій Миколайович.

З 1954 року розпочалася історія створення спецназу, в 1962 році організовано частини. Сьогодні на Україні їх три.

Одна з експозицій Музею бойової слави присвячена «денному перебуванню» в горах Афганістану. Про «життя в небі» десантників розповідають фотографії та експонати.

Експонати, що представлені в Музеї привезені бійцями полку з різних «гарячих точок» служби.

Травневі дні нагадують нам не тільки про подвиг українського народу в Другій світовій війні, а й вшановують пам'ять захисників державного кордону незалежної України сьогодні.


Музей бойової слави

29 квітня 2016 року, в рамках клубу «Профі», відбулася екскурсія до військової частини. Про бойові подвиги наших кіровоградських військових розповіли експозиції «Кімнати бойової слави», яка розташована в частині.

Екскурсія розпочалась оповіддю про історію створення третього окремого полку спеціального призначення та його бойовий шлях з 1962 по 2012 роки. Школярі дізнались історію бойових прапорів полку, познайомились з камуфляжною формою.

Захоплення школярів викликала і діарама музею, яка присвячена війні в Афганістані та веденню бойових дій в зоні АТО. Демонстрація експонатів супроводжувалась змістовною розповіддю майора полку.


Чорнобиль: 30 років потому

Вкотре, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» долучились до організації засідання клубу «Профі», що діє при Кіровоградської обласній бібліотеці для юнацтва.

26 квітня виповнилося 30 років від дня самої великої техногенної катастрофи в галузі ядерної енергетики, як по кількості людських жертв, так і по економічному масштабу.

Аварія на Чорнобильській атомній станції сталася о 1-й годині 23 хвилини 47 секунд за київським часом 26 квітня 1986 року. Три дні керівництво країни не розкривало всю правду масштабної катастрофи, а за цей час хмари радіаційного пилу накрили Східну Європу.

Наслідки катастрофи жахливі. Чорнобильська зона, яка до сих пір не придатна для життя, має радіус в тридцять кілометрів. До 30 листопада 1986 року було завершено укриття реактору бетонним саркофагом, і ось після майже 30 років експлуатації, французькі та українські спеціалісти звели ще одне укриття, яке включає в себе більш високотехнологічні матеріали.

Все це під час зустрічі в рамках засідання клубу «Профі» розповіли двоє учасників ліквідації аварії на ЧАЕС: Павло Трапезніков та Сергій Колесников.

Павло Олександрович все своє трудове життя працював на атомних станціях, а на Чорнобильській АЕС – з 1979 до 25 квітня 1986 року. Він одним із перших брав участь в ліквідації аварії. Саме тому Павло Олександрович докладно та правдиво розповів школярам і про причини катастрофи, і про радіаційний стан на станції, і про евакуацію міста Прип’яті, де він проживав із сім’єю.

Сергій Колесников брав участь в ліквідації аварії з 14 червня до 14 серпня 1986 року. Він розповів, що його робочий час на самій станції тривав від 20 до 40 хвилин, в залежності від того, який був рівень радіації та яку дозу опромінення отримували ліквідатори.

Сергій Вікторович є організатором чорнобильського руху на Кіровоградщині, і докладає чимало зусиль по збереженню екології нашого краю.

Питання, які задавали школярі показали, як їхню обізнаність, так і не байдужість до екологічних проблем людства.


Участь у “Весняному книговирі”

22 квітня громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з взяла участь у Другому книжковому фестивалі-виставці “Весняний книговир”, яка відбулася на площі перед Міськвиконкомом. Організатором заходу виступило видавництво «Імекс-ЛТД» за підтримки голови облдержадміністрації.

Партнер, Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва представила книжкову виставку під назвою «Книгу читай – світ пізнавай», провела вікторину «Колесо історичної фортуни» та майстер-клас з патріотичного розпису.

Представники ГО ТІМО «Відкриті двері» запропонували до уваги учасників Фестивалю книжкову виставку з фонду бібліотеки ГО – «Молодь читає – Україна процвітає», провели вікторину, а також виступили волонтерами бібліотеки у проведенні опитування «Молодіжна бібліотека: популярність, репутація, бренд».

До участі в цьогорічному фестивалі долучилися: творча майстерня Artbook Kirovograd, магазин «Мир Креатива», ГО «Пробудження – Україна», Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка, Кіровоградський інститут розвитку людини та Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна».

Фестиваль був наповнений різноманітними цікавими заходами: майстер-класами з розпису пряників на книжкову тематику, патріотичного розпису, створення листівки «Двері у мрії. Створи власний казковий світ», акцією «Вільний мікрофон», флешмобом «Обійми військового», презентаціями нових книг Олександра Жовни «L», Наталії Фесенко «Малороска», Ольги Мігель «Сновида», Олександри Комісарової «Містерія», Ірини Ткаченко «Совина родина», Анатолія Загравенка «Україна зачекалася на вас», Юрія Митрофаненка «Отаманщина».


Навчальний тур до Херсону

18-21 квітня 2016 року Тетяна Букач, завідувач сектору соціокультурної діяльності Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва, член ГО ТІМО «Відкриті двері», брала участь у навчальному турі «Інституційний розвиток – запорука життєздатності організації. Міжрегіональний обмін». Захід проходив у місті Херсон, в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Організатором навчального візиту виступив Фонд громади Херсона «Захист».

Протягом 4 днів представники 8 областей України знайомились з активною громадою Херсонщини. Програма навчального туру була цікавою, насиченою та різноплановою, за що окрема вдячність його організаторам.

Голова правління Фонду Лариса Польська познайомила учасників туру з діяльністю організації. Вона наголосила, що основний принцип роботи Фонду –абсолютна прозорість перед громадою. Пані Лариса надала громадським лідерам багато практичних рекомендацій щодо менеджменту в ГО, роботи з документацією, ЗМІ, тощо.

Окрім Фонду громади Херсона «Захист» учасники мали змогу познайомитись й з іншими громадськими організаціями та ініціативними групами Херсона, які також поділилися власними історіями успіху та запропонували напрямки можливої співпраці.

В Інформаційно-Ресурсному Центрі «Правовий простір» розповіли про роботу безкоштовної громадської приймальні для ВПО; керівник обласної організації Комітету виборців України розповів про систему моніторингу діяльності місцевих депутатів та схему проведення люстраційної перевірки. Цікавою є діяльність НГО «Центр живої історії та реконструкції «Олешшя». В цій організації зібрались люди, небайдужі до історії рідного міста. Саме тому, проекти організації спрямовані на вивчення історії рідного краю, покращення дизайну міста та розвиток туризму на Херсонщині.

Особливі враження в учасників навчального туру залишились після спілкування з молодіжними ініціативними групами «Кип’яток» та «СОУС». Це креативні організації, що впроваджують цікаві ініціативи в життя громади. «Кип’яток» - група молоді, що захоплюється дебатами, екологічними акціями та активним відпочинком. Як стверджують самі учасники групи, їх об’єднала «піала чаю», тож і для нас була проведена чайна церемонія в центральному парку міста.

Ініціативна група «СОУС» - це активісти, які працюють в напрямку урбаністики. Юлія та Сергій розповіли про урбаністичний ворк-шоп, проведений в березні 2016 року, результатом якого стали цікаві проекти з благоустрою місцевого парку.

Фінальним заходом туру став круглий стіл «Будуємо мости заради співпраці та єдності», що відбувся в Херсонській обласній державній адміністрації. Під час заходу учасники розповідали про власні ініціативи та проекти, обмінювалися контактами та шукали можливості співпраці.

Наприкінці заходу усі учасники високо оцінили програму навчання та висловили слова вдячності Фонду громади Херсона «Захист».


Театр – храм душі

Співпрацюючи з партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері», долучились до організації напередодні Міжнародного дня театру 25 березня засідання клубу «Профі».

Головною метою якого є ознайомлення із змістом професії, оволодіння активними способами підготовки до майбутньої праці, самовиховання професійних якостей у молоді.

Учасники виїзного засідання клубу змістовно провели час в чарівному приміщенні Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. Л. Кропивницького, під час якого, заслужена артистка України Валентина Литвиненко провела свою неперевершену екскурсію, і розпочала вона її зі створення приміщення першого українського професійного стаціонарного театру в місті Єлисаветграді: місцевий військовий інженер та архітектор Трембицький довго подорожував Європою, і у Відні побачив те, що йому було потрібно – приміщення Віденської опери. Меценатом будівництва театру виступив відомий український драматург Михайло Старицький. І ось, вже більше чим півтора століття, радує око ця велична будівля, в якій і зараз високопрофесійний колектив дарує своєму глядачеві неповторні вистави.

Валентина Іванівна звернула увагу на панно, яке прикрашає хол театру, на якому в повний зріст зображені його засновники, перші актори та автори п’єс. У 1882 році саме на сцені першого професійного театру відбулася прем’єра «Наталки Полтавки» українського драматурга Івана Котляревського.

Валентина Іванівна провела майстер-клас з акторської майстерності та показала учням атрибути і реквізити, які зазвичай використовуються під час постановки вистав.

Керівник клубу, Бондар Галина Павлівна, запросила всіх до бібліотеки, наголосивши, що з метою більш детального ознайомлення з інформацією про професію актора, з історією створення першого українського професійного театру та його сьогоденням можна звернутись до книг та періодичних видань книгозбірні.


У 2015 році Кіровоградська громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва долучилися до Всеукраїнської програми збору та утилізації кришок від пластикових пляшок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО, ініційованої Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС».

За цей час, завдяки небайдужим мешканцям Кіровограда, вдалося зібрати 100 кг. кришечок, які були здані товариству «Екологіка Кіровоград». Кошти від здачі відходів надійдуть Благодійній організації «Благодійний фонд «ОВЕС».

Дякуємо всім, хто не залишився байдужим і долучився до акції!

Продовжуємо збирати кришечки, адже разом ми робимо добру справу. Чекаємо за адресою: м. Кіровоград, вул. Декабристів 6/15, тел. (0522) 22-77-93 ТІМО "Відкриті двері" (в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва).


Відбувся черговий випуск слухачів курсів комп’ютерної грамотності

29 лютого відбувся випуск групи слухачів Інтернет-курсів в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва. Протягом трьох місяців, двічі на тиждень, відвідувачам курсів потрібно було знаходити час для занять, виконувати домашні завдання.

Відвідувачі курсів одержали сертифікати про те, що пройшли навчання за курсом “Основи роботи з комп'ютером” на основі навчальних програм, наданих проектом “Відкритий світ інформаційних технологій” (Information Dessimination and Equal Access/IDEA), реалізованого за підтримки корпорації Microsoft і Міжнародної неприбуткової організації PH International. Сертифікат для проведення курсів видано навчальним центром IDEA громадській організації ТІМО “Відкриті двері”, партнеру Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва.

Курси корисні, перш за все, початківцям, які мають мінімальний досвід користування комп'ютером. Відвідувачі одержують під час занять навички роботи на комп'ютері, необхідні для ефективної роботи з документами і виходу в Інтернет. Вони вивчають операційну систему Windows, текстовий редактор Word, офісні програми Excel, Publisher, PowerPoint, опановують Online електронні сервіси офіційних сайтів влади та хмарні технологій, які дозволяють користувачам використовувати програми без установки на ПК та забезпечують доступ до особистих файлів з будь-якого комп'ютера, що приєднаний до Інтернет-мережі. Багато уваги приділяють питанням пошуку інформації в Internet, опануванню слухачами курсів програм для спілкування через Інтернет (Skype, E-mail, соціальні мережі).

Курси цікаві також тим, хто має базові навички роботи з комп'ютером і програмою MS Word і бажають ширше використати можливості цієї та інших програм пакету Microsoft Office для вирішення своїх професійних або особистих питань.


Гендерна рівність – ознака цивілізованої держави

З метою привернення уваги спільноти до проблем гендерної рівності 2 березня, напередодні Міжнародного дня прав жінок і миру, в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся День інформації на тему: «Гендерна рівність – ознака цивілізованої держави» в рамках якого, студенти Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки мали змогу взяти участь у зустрічі-діалозі «Рівні права – рівні можливості», поспілкуватися з жінками різних професій.

Не залишилася осторонь цієї події і громадська організація ТІМО «Відкриті двері», яка представила для широкого кола користувачів книжкову виставку «Ми – різні, але ми – рівні». Представлені на виставці видання та добірки матеріалів, розповідають про проблеми жіноцтва та їх вирішення, що допоможуть у формування гендерної культури серед молоді.


Реалізація Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна»

Громадська організація ТІМО «Відкриті двері» разом із Кіровоградською ОЮБ долучилася до Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» по збору книг для військових частин Збройних Сил України, яку ініціювало Міністерство культури України.

Участь в акції взяли: користувачі бібліотеки, письменники-земляки, громадські організації, місцеві видавництва, приватні особи. Загальна кількість зібраних книг склала 168 примірників. Це кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури, науково-популярні видання, довідкова література.

Книги було передано до бібліотеки військової частини А1840 м. Кропивницького.

Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна» триває, бібліотека разом із громадською організацією ТІМО «Відкриті двері» продовжує збирати книги, запрошуємо всіх бажаючих брати активну участь в акції.

Громадська організація ТІМО «Відкриті двері» разом з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва збирає книжки за адресою:

м. Кропивницький, вул. Декабристів 6/15 координатор акції в бібліотеці: Яськів Тетяна Анатоліївна контактний тел.: (0522) 22-77-93, (0522) 22-74-45


Продовжується плідна співпраця громадської організації ТІМО «Відкриті двері» з партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва щодо сприяння працевлаштуванню молоді Кіровоградщини. Розуміючи також важливість профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю задля успішного обрання майбутньої професії, члени ГО ТІМО «Відкриті двері», беруть участь у діяльності профорієнтаційного клубу «Профі».

26 лютого члени клубу «Профі» побували в гостях у відомого кіровоградського скульптора Григорія Савченка, який познайомив присутніх з історією майстерні, створеної в 1982 році скульптором Аркадієм Мацієвським та поділився секретами улюбленої професії.

Скульптор поділився зі школярами своїм задумами створити цілий комплекс на Театральній площі, який би презентував наше місто як колиску першого професійного українського театру. Початок цьому поклала скульптура «Наталка-Полтавка» встановлена на Театральній площі.


З любов’ю до військового

У той час, коли світ готується святкувати День закоханих, пропонуємо вам згадати про тих, хто сьогодні знаходиться далеко від своїх родин, коханих і близьких – українських воїнів.
Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва спільно з громадською ініціативою «Армія SOS» та громадською організацією ТІМО «Відкриті двері» розпочинають акцію «З любов’ю до військового», що триватиме з 27 січня по 11 лютого 2016 року. В рамках акції відбуватиметься збір продуктів харчування, миючих засобів та засобів особистої гігієни.
31 січня та 7 лютого з 12.00 до 15.00 в рамках студії творчого настрою «фАРТ» відбудуться майстер-класи по створенню валентинок - оберегів для кіровоградців, що знаходяться в зоні АТО.
Нині дійсно важкий з економічної точки зору час, усі ми маємо проблеми та потреби, на які завжди потрібні кошти. Але нашим захисникам як ніколи важливо розуміти, що їх вчинки ми цінуємо та пам’ятаємо, а їх самих підтримуємо та завжди чекаємо!
Якщо Ви вболіваєте за наших хлопців та маєте бажання допомогти, то на сьогодні актуальними є потреби у наступному:

  • пральний порошок для ручного прання;
  • миючі засоби для посуду;
  • серветки вологі і сухі;
  • туалетний папір;
  • кава розчинна;
  • чай;
  • солодощі (печиво, цукерки, вафлі тощо);
  • їстівні валентинки (з сала, із солодощів тощо).   

             
Пункт збору знаходиться в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва (вул.Декабристів 6/15) сектор соціокультурної діяльності.
За довідками звертатися за телефонами:
0954712767 –Тетяна, 097 667 6555 – Олександра, 0669475475 – Наталя.
Пам’ятайте, що тільки разом ми – сила!


Акція «З любов’ю до військового»

З 27 січня до 11 лютого громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва та громадською ініціативою «Армія SOS» долучилась до акції «З любов’ю до військового», в рамках акції відбувся збір допомоги, продуктів харчування, миючих засобів, засобів особистої гігієни та валентинок для військових, що знаходяться в зоні АТО з нагоди святкування Дня закоханих.

Величезна вдячність всім, хто долучився до акції: небайдужим мешканцям нашого міста за продукти харчування, миючі засоби та вітальні листівки і валентинки з теплими словами для військових; місцевим ЗМІ за активну інформаційну підтримку акції. До речі, майже всі учасники цьогорічної акції побажали залишитися невідомими.

Окрему подяку хочеться висловити викладачам та студентам ДНЗ «Кіровоградське вище професійне училище № 4», які завжди долучаються до участі в благодійних акціях бібліотеки. Не стала винятком і акція «З любов’ю до військового». Студенти, разом з викладачами, виготовили привітальні плакати та зібрали матеріальну допомогу (продукти харчування, миючі засоби).

Під час акції, в рамках студії творчого настрою «фАРТ», члени ГО та працівники бібліотеки провели майстер-класи «Валентинка для військового», на яких користувачі бібліотеки виготовляли валентинки для військових.

Усі подарунки були передані військовим через волонтерів громадської ініціативи «Армія SOS».


18 та 19 січня 2016 року Тетяна Букач, член громадської організації ТІМО «Відкриті двері» проводила тренінги з медіа грамотності для працівників Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва в рамках проекту «Програма медіаграмотності громадян», що в Україні реалізують Академія української преси, StopFake та IREX.

В рамках тренінгу було проведено 3 інформаційні блоки – «Інформація та мас-медіа»; «Маніпуляції та боротьба» і «Мова ненависті», які й надали учасникам основні знання з медіаспоживання.

Кожен з блоків, окрім інформаційного матеріалу, містив тематичні вправи, відеоперегляди та командні завдання, тож проходив цікаво та насичено.

Усі блоки тренінгу учасники проходили впевнено та зацікавлено. Жваво пригадували матеріали впливу за участі відомих особистостей; шукали відмінності між пропагандою, піаром, соціальною рекламою, рекламою та інформацією; ві Дуже зацікавила учасників тема про різні види маніпуляцій, зокрема, фейків, та інструменти їх виявлення і подолання. В одному із завдань бібліотекарі реалістично вжилися в ролі редакторів інформаційних каналів, тому ретельно відбирали новини для ранкових та вечірніх випусків, жваво дискутуючи і доводячи один одному, які саме новини, на їх думку, краще відібрати. Під час обговорення теми стереотипів учасники пригадали багато прикладів стереотипів, пов’язаних з різними національностями.

Загалом тренінг залишив позитивні враження у всіх його учасників.

Facebook