Телевізійне інформаційне молодіжне об'єднання          

 
    Новини
    Історія
    Діяльність
    Обмін досвідом
    Наші проекти
    Акція
    Про нас у ЗМІ
    Партнери
    Радимо прочитати
    Інформаційний бюлетень
    ГО Кіровоградщини
 

НОВИНИ


Діяльність Інтернет-курсів комп’ютерної грамотності

Протягом 2017 року продовжувалася діяльність безкоштовних курсів комп’ютерної грамотності, створених спільними зусиллями ГО ТІМО «Відкриті двері» та постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Євгена Маланюка за підтримки міжнародного фонду ІДЕА в рамках програми Microsoft Unlimited Potential – міжнародної програми безперервного навчання, яка надає малозабезпеченій молоді та дорослим можливість здобути навички роботи із сучасними інформаційними технологіями. Відвідала заняття 3-х місячних курсів і пройшли навчання 31 особа.

Підчас яких слухачі Інтернет-курсів одержали навички роботи на комп'ютері, необхідні для ефективної роботи з документами і виходу в Інтернет; вивчили операційну систему Windows, текстовий редактор Word, офісні програми Excel, Publisher, PowerPoint, опанували Online електронні сервіси офіційних сайтів влади та хмарні технологій, які дозволяють використовувати програми без установки на ПК та забезпечують доступ до особистих файлів з будь-якого комп'ютера, що приєднаний до Інтернет-мережі.


«Здоровий спосіб життя очима молоді»

У грудні 2017 року громадська організація "Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання "Відкриті двері" за сприяння Управління комунікацій з громадськістю облдержадміністрації отримала грант на реалізацію проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді». На реалізацію проекту було виділено 22080 грн. із загального фонду обласного бюджету.

Проект став переможцем конкурсу соціальних проектів «Громадська перспектива: ідея – дія – результат» у 2017 та 2018 роках, оголошеного Управлінням комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Проблема здорового способу життя молоді набула такої актуальності, що сьогодні ми говоримо про неї, як про глобальну загрозу для всієї нації. Проект «Здоровий спосіб життя очима молоді» сприяє формуванню у молоді мотивації до збереження і зміцнення власного здоров'я, профілактиці шкідливих звичок (паління, наркоманія, алкоголізм) та ВІЛ/СНІДу серед вразливої категорії молоді.

Основна цільова група проекту – 30 підлітків позбавлених батьківського піклування віком 14-17 років, що проживають у інтернатних закладах м. Кропивницький, а саме НВО «ЗОШ – інтернат І-ІІІ ст., ліцей «Сокіл», ЦПВ» Кіровоградської міської ради; КЗ «Дитячий будинок «Наш дім» Кіровоградської міської ради; КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Кіровоградської обласної ради.

В рамках проекту спеціалістами Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом та психологами Кіровоградського обласного наркологічного диспансеру будуть проведені заняття у форматі «brainstorming», які сприятимуть формуванню у молоді відповідального ставлення до свого здоров’я. Учасники проекту створюватимуть соціальні анімаційні ролики, використовуючи отримані знання. Таким чином вони донесуть своє бачення проблеми до ровесників. Анімаційні відеоролики будуть представлені на презентації проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді», на яку завітають учні навчальних закладів міста. Також планується організація відеопереглядів на базі загальноосвітніх шкіл міста та Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва. Диски із записаними відеороликами будуть розповсюджені по закладам освіти та культури Кіровоградщини.

Таким чином, організатори проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді» мають на меті підвищити рівень знань молоді позбавленої батьківського піклування щодо здорового способу життя та стимулювати їх соціальну і громадську активність.


Марафон з написання листів 2017

З 4 по 14 грудня Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва та ГО ТІМО «Відкриті двері» вдруге підтримали проведення всесвітньої акції із захисту прав людини «Марафон написання листів». Організатором проведення акції в Україні є Amnesty Іnternational в Україні.

Більше двохсот країн світу долучилися до правозахисної кампанії; більше 100 подій відбулися в різних куточках України, в тому числі у прифронтових містечках. Цьогорічний Марафон відбувся під гаслом “Пліч-о-пліч з відважними” і закликав не залишатися байдужим до чужої біди.

Героями та героїнями 11-го Марафону з написання листів стали Емір-Усеїн Куку (Україна), Джулгаз Маннан (Бангладеш), Шакілія Джексон (Ямайка), Магадін (Чад), Ні Юлань (Китай), Кловіс Разафімалала (Мадагаскар), Сакріс Купіла (Фінляндія), Іділь Есер та Стамбульська десятка (Туреччина).

Проводячи заходи для кропивничан, нам вдалося зібрати 40 листів підтримки та 330 підписів під зверненнями та петиціями до влади. Дякуємо за небайдужість та підтримку усім мешканцям міста, які долучилися до участі в цьогорічному Марафоні. Окремо хотілось би відзначити учнів гімназія ім. Т.Г.Шевченка, Кіровоградського облкомплексу (гімназія-інтернат - школа мистецтв), НВО «Кіровоградській колегіум», ЗОШ №4, студентів Комерційного технікуму, які активно писали листи підтримки цьогорічним героям.


«Андріївські вечорниці 2017»

Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва спільно з ГО ТІМО «Відкриті двері» мають добру традицію – запрошувати мешканців міста на надзвичайне дійство – «Андріївські вечорниці». Цього року в книгозбірні зібралась величезна кількість відвідувачів, які цікавляться українськими традиціями та звичаями. Ми щиро вдячні Управлінню освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА за підтримку в проведенні заходу.

Споконвіку в Україні на Андрія проводять святкові вечорниці з різноманітними розвагами: піснями, танцями, «Кусанням Калити», святковою вечерею та дівочими ворожіннями. Не обійшлося без цих атрибутів і наше свято.

На початку заходу перед гостями виступив священик Соборного храму Благовіщення Пресвятої Богородиці Іван Верескун, який розповів глядачам про свято Андрія Первозванного. Продовжили розважати гостей чудові колективи Кіровоградщини. Актори молодіжного театру «Палата №6» розказали про традиції святкування вечорниць на Україні. Студенти факультету педагогіки та психології Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка розіграли старовинний обряд кусання Калити. Вихованці імідж-центру «Ольга» презентували зимову колекцію одягу, яка буде показана також в «Резиденції Діда Мороза» у м. Чернігові. Прийшлися до смаку відвідувачам пісенні та хореографічні композиції від вихованців КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості Кіровоградської міської ради». Та найбільше вразив глядачів виступ аматорського драматичного колективу «Відродження» Карлівської філії Соколівського сільського будинку культури об`єднаної територіальної громади Соколівської сільської ради. Вони показали уривок з вистави «Сватання на Гончарівці», а вокальний колектив «Мальви» подарував чудові пісні про вечорниці.

По закінченню програми на всіх чекали різноманітні розваги – ворожіння, українські забави, передноворічні майстер-класи та перегляди новорічних кінострічок. Наостанок ми залишили найсмачніше – частування українським народними стравами. До смаку прийшлися відвідувачам апетитні варенички, навариста каша та запашний чай.

Не обійшлося й без благодійності – вже традиційно діяла виставка-розпродаж на підтримку бійців, що знаходяться в зоні АТО (спільно з громадською ініціативою «Армія SOS»). Дякуємо майстрині Світлані Хавроненко за надані для продажу роботи та усім небайдужим кропивничанам, які підтримали дану ініціативу.

Традиції нашого народу потрібно не забувати, а підтримувати, тож частіше приходьте до бібліотеки та святкуйте українські свята разом з нами.


Дуель чоловіків та жінок

28 листопада в рамках проекту «З екрану в реальність» відбулося battle-show «Чоловіки проти жінок».

Організаторами заходу стали ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва. Захід відбувся за підтримки Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА, ковзанки «Слайз» та нічного клубу «Вельвет».

В надзвичайній, позитивній атмосфері за перемогу боролися чоловіча команда з Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету та жіноча команда із Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка. Боротьба виявилась запеклою та емоційною. Організатори для учасників підготували різнопланові конкурси: «Хто Я?», «Так чи ні», «Відгадай пісню», «Побудуй слово», «Вірю – не вірю» та ін. Дівчата були кращими в інтелектуальних конкурсах, а хлопці успішніше справлялися з конкурсами на швидкість. Дуже сподобався учасникам конкурс, коли дівчата та хлопці змушені були помінятися місцями. Команда сильної статі за 90 сек. мала нафарбувати нігті та дістати необхідний документ із файлу. Для дівчат фахівці Управління державної служби надзвичайних ситуацій підготували завдання: правильно одягти захисний костюм, при чому здійснити це вони повинні були всього за 32 сек.

Партнери заходу підготували призи і для вболівальників. Перед початком заходу кожен отримав номер. Протягом заходу за цими номерами проходив розіграш призів.

Прекрасний настрій глядачам подарувала учасниця школи східних танців «Шакті» Вікторія Пономаренко. За результатами усієї конкурсної програми перемогу здобула команда чоловіків, з чим ми їх і вітаємо. Призи від партнерів заходу – Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА, ковзанки «Слайз» та нічного клубу «Вельвет» – отримали усі учасники змагань.


Головне в професії лікаря – любов до людей

Члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» співпрацюючи з постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Головне в професії лікаря – любов до людей».

7 листопада на засідання клубу «Профі» завітав Сергій Григорович Міщенко, завідуючий ендокринологічним відділення Центральної міської лікарні.

Сергій Григорович почав свою розповідь зі спогадів про вступні екзамени до медичних вузів Києва та Харкова, де здавав екзамени по фізиці, українській мові, біології та хімії. Саме на ці предмети він і порадив звернути увагу в шкільні роки тим, хто мріє стати лікарем. Потім були роки інтернатури, навчання в Києві та Дніпрі. Загалом на навчання спеціаліста медичної галузі витрачається близько десяти років.

Зустріч пройшла у форматі «запитання – відповідь». Питання присутніх на засіданні клубу були різноманітні: і знання латинської мови, яка широко застосовується в фармакології, анатомії людини, хоча останнім часом зустрічаються все частіше і англомовні терміни, і про престиж професії в українському суспільстві та роботу лікарів в Європі, і про лікування іноземних пацієнтів. Досить цікавою та потрібною була інформація щодо вакцинації. Сергій Григорович наголосив, що головним в професії лікаря є: любов до людей, бажання допомогти їм, постійна праця з медичними виданнями, ознайомлення з новими методиками, спілкування з колегами.


Для молоді, разом із молоддю і силами молоді

31 жовтня в Кропивницькому в рамках навчальної програми «Молодіжний працівник», за сприяння Управління освіти, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації, стартував триденний базовий тренінг.

Навчальна програма «Молодіжний працівник» започаткована у 2014 році Міністерством молоді і спорту, Державним інститутом сімейної і молодіжної політики та Програмою розвитку ООН і покликана підвищити кваліфікації молодіжних лідерів та фахівців молодіжної галузі в умовах децентралізації для підвищення ефективності розробки та реалізації обґрунтованої молодіжної політики на локальному та регіональному рівнях.

Під час проходження тренінгу учасники отримали теоретичні знання та практичні навички для реалізації регіональної молодіжної політики та можливість ідентифікувати себе, як молодіжного працівника.

Член ГО ТІМО «Відкриті двері» - Юлія Абрамова успішно пройшла всі модулі тренінгу та отримає сертифікат державного зразка.


Торгівля людьми – сучасний прояв рабства

18 жовтня 2007 року за ініціативи Європейського Парламенту започатковано день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми.

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу.

В усіх областях України в ці дні проводиться широкомасштабна інформаційна кампанія з питань протидії торгівлі людьми.

17 жовтня 2017 року, члени ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилися до проведення Дня інформації, який пройшов в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва, який включав ряд заходів, об’єднаних однією темою: «Люди не на продаж: не стань товаром», головною метою якого було показати молоді, що в сучасному світі досі існує торгівля людьми та що треба знати, щоб не потрапити в тенета работоргівців.

Спільно з ГО ТІМО «Відкриті двері» у відділах бібліотеки було організовано книжкові виставки: «Торгівля людьми: порушення прав людини» та «Не стань жертвою торгівлі людьми».

Користувачі бібліотеки мали нагоду познайомитися із законодавчими та нормативно-правовими актами щодо протидії торгівлі людьми, а також міжнародними документами в галузі захисту прав людини.

На виставках були представлені книги, які розкривають, пояснюють конституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянина. Доповнювали книжкові виставки фахові періодичні видання «Юридична Україна», «Право України», «Історія та правознавство» та ін.


Долаємо мовні бар`єри

Англійська мова є мовою бізнескомунікацій у всьому світі. Ми чуємо її всюди. Щоб залишатись висококваліфікованим спеціалістом, потрібно читати новини у своїй сфері діяльності та спілкуватись з іноземними колегами. Розмовний клуб дає саме таку можливість – випробувати свої розмовні навички у невимушеній атмосфері, щоб бути готовим для розмови на професійному рівні.

Вже втретє учасники розмовного клубу “Speak Up” максимально наближаються до стандартів "живої мови". Мовний бар’єр просто зникає і більше не виникає страху говорити іноземною мовою. В п’ятницю о 16.00 Тім Ніколазі присвятив засідання граматиці, під час якого усі вивчали Present Simple Tense (Теперішній час). Це був не лекційний захід, а обговорення, диспути та тематичні ігри, які доповнили приємне спілкування.

Дякуємо іншим волонтерам Корпусу миру Джосефу та Геіл, які долучилися до засідання з Тімом.


Співпраця з Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС»

9 жовтня 2017 р. громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва та Кіровоградським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України, в рамках співпраці з Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС», вп’яте здали кришечки від пластикових пляшок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО.

Цього разу, завдяки небайдужим мешканцям нашого міста, вдалося зібрати 36 кг кришечок на суму 360 грн., які були здані товариству «Екологіка Кіровоград». Кошти від здачі відходів перераховані Благодійній організації «Благодійний фонд «ОВЕС».

Дякуємо всім, хто не залишився байдужим!

Окремо дякуємо Талашкевич Вікторії за допомогу у перевозці кришечок.

Продовжуємо збирати кришечки, адже разом ми робимо добру справу.

Чекаємо за адресою: м. Кропивницький, вул. Декабристів 6/15, тел. (0522) 22-77-93 ТІМО "Відкриті двері" (в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва).


День коду в Кропивницькому

12 жовтня громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва, в рамках Тижня кодування ЄС, провела масштабну міську акцію, присвячену програмуванню та інформаційним технологіям ? «День коду в Кропивницькому». Акція відбулась в рамках ініціативи Meet and Code, яка впроваджується Ресурсним центром Гурт у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP.

Тиждень кодування ЄС щорічно проводиться з 7 по 22 жовтня з метою показати молоді, яким цікавим може бути програмування та як можна його використати для втілення ідеї в життя.

Протягом 6 годин учні та студенти навчальних закладів Кропивницького брали участь в різних заходах, присвячених програмуванню.

Під час інтерактивної лекції "Біоміметика: запозичення досвіду у природи" учасники дізналися про пристрої, прилади, механізми та технології, ідеї і основні елементи яких запозичені з живої природи.

Учасники воркшопу з паперового програмування не лише дізналися про те, як це ? програмувати на папері, але й стали учасниками цікавих конкурсних змагань. Вони відчули себе «попелюшками», розбираючи клавіші комп’ютерних клавіатур за їх призначенням – системні, функціональні, алфавітно-цифрові та клавіші керування курсором. Працювали дешифраторами та намагалися запрограмувати робота на проходження певної дистанції.

В змаганнях з алгоритмічного програмування брали участь команди з 4-х шкіл міста – Гімназії ім. Т. Шевченка, Кіровоградського колегіуму, ЗОШ №8 та НВО «Вікторія-П». Учні швидко та вправно виконали завдання з програмування, за що отримали цінні призи від організаторів. А головним переможцем стала команда Гімназії ім. Т. Шевченка.

Про нові технології, сучасне програмування, робототехніку та особливості навчання дізналися учасники заходу під час зустрічі з програмістами та викладачами Центральноукраїнського національного технічного університету та Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка.

Можливості сучасних технологій ілюструвала прекрасна виставка робототехніки та програмного забезпечення, створеного студентами та викладачами ЦНТУ. Тут можна було побачити роботу 3D-принтеру, який за 7 хвилин друкував герб України; роботи виконували різні дії (навіть танцювали), а також можна було погратися в комп’ютерні ігри, створені студентами.

«День коду в Кропивницькому» пройшов цікаво та корисно, тож сподіваємось на те, що наступного року ще більше молоді зможе відвідати заходи, присвячені програмуванню.


“Speak Up” представляє…

10 жовтня о 16.00 відбулась презентація розмовного клубу англійської мови “Speak Up”. Організаторами клубу виступили ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва. До діяльності клубу долучились волонтери Корпусу миру Тімоті Ніколазі, Вікі Нейлінг, Геіл Нілі та Джозеф Хелєр. Планується залучення інших волонтерів, які радо підтримали ідею створення унікального клубу при бібліотеці.

На початку заходу учасники привітались з безпосередніми носіями мови та прослухали цікаву презентацію про життя та діяльність присутніх волонтерів. Задля гарного настрою та знайомства спікери запропонували пограти в цікаві інтерактивні ігри, під час яких, звичайно, усі практикували свої знання англійської.

Незалежно від рівня володіння англійською мовою, професіоналізм спікерів дозволив почувати себе невимушено і отримати максимум позитивних емоцій від участі в заході.

Вже перше засідання клубу відбудеться 17 жовтня о 16.00 в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва. Спікер – Вікі Нейлінг.

Саме автентичне англомовне середовище у клубі створює легке невимушене спілкування, де кожен з учасників долає мовний бар’єр та страх спілкування англійською.

Дякуємо усім волонтерам, які долучились до діяльності.


ІХ-й Фестиваль молодіжної книги Дворцовій «Readerland – читай креативно!»

Як і в попередні роки ГО ТІМО «Відкриті двері» як постійний партнер Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва, взяла активну участь у ІХ Фестивалі молодіжної книги на вулиці Дворцовій «Readerland – читай креативно!». Протягом дня усі бажаючи мали можливість ознайомитися з інформаційним стендом, на якому було представлено діяльність ГО ТІМО «Відкриті двері», книжкову виставку «Бути здоровим – модно, красиво, стильно», де були представлені видання присвячені здоровому способу життя, що є у фонді бібліотеки громадської організації.

Фестиваль традиційно працював у форматі наметового містечка, кожен з районів якого відповідав певній темі. Найцікавіші події відбувалися в «Кварталі літературних ідей» де відвідувачі Фестивалю могли поспілкуватися з молодими талановитими письменниками, отримати гарні призи за участь у воркшопах, взяти участь в написанні спільної фестивальної історії, обирати улюблену книги кропивницької молоді, взяти участь у фест-квесті «У пошуках книги». У «Hand-made районі» кожен мав змогу вибрати улюблене заняття для себе: створити поробки з різних матеріалів: глини, бісеру, дерева, тканини, паперу тощо. На «Проспекті виставковому», окрім виставок книг, поробок, малюнків та фото, найбільш людно було біля намету ІТ-простору «КОWО», де можна було не лише побачити, але й спробувати покерувати справжніми роботами.

На «Вулиці безпеки, спорту та здоров`я» працювали виставки та справжні школи безпеки від патрульної поліції міста, управління ДСНСУ в Кіровоградській області та центру оперативної тактичної підготовки «Цитадель». Наймасштабніша творча програма була представлена у «Фестивальному центрі». Тут співали, танцювали, читали поезію.


48 років у професійній журналістиці

20 вересня члени ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилися до організації та проведення зустрічі членів клубу «Профі», якій діє в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва, із заслуженим журналістом України, мистецтвознавцем, письменником Броніславом Куманським.

Броніслав Петрович розпочав спілкування з молоддю із батьківської настанови. Він наголосив, що в кожної людини свій життєвий шлях та головне – знайти вірний напрямок. Отже, можна спробувати себе не в одній професії, суть полягає в тому, щоб досягти певного успіху потрібно вкласти в обрану професію свою душу.

А потім відбувся діалог між знаним журналістом та школярами. Питання були найрізноманітніші: скільки часу йде на написання статті, які зустрічі запам’яталися на роки, що змінили написані матеріали, які вузи готують журналістів та як обрати найкращий, як створювалися книги, відношення до «папарацці» у суспільстві, погляди на сучасну журналістику, важливість досконалого володіння українською мовою для публіциста та багато інших.

Зустріч із журналістом Б. Куманським допомогла молодим людям зрозуміти різноманітні грані професії журналіста.


Тренінг «Молодіжний працівник»

З 15 по 17 вересня активний член ГО ТІМО «Відкриті двері» Корінь Христина взяла участь у базовому тренінгу «Навчальна програма «Молодіжний працівник». Метою тренінгу було сформувати в учасників основні теоретичні знання та практичні навички для реалізації регіональної молодіжної політики та підвищити кваліфікацію молодіжного лідера.

Програма тренінгу виявилась дуже насиченою та цікавою. Перший день був присвячений молодіжній політиці та молодіжній роботі. Протягом дня учасники закріплювали теоретичний матеріал на практиці. У командній роботі ми визначали основні складові молодіжної роботи, дізнавалися, хто працює з молоддю на локальному, регіональному та національному рівнях.

Новим для всіх учасників стала модель «Сходинок участі молоді», запропонована Роджером Хартом, яка ілюструє різні рівні участі молодих людей у проектах, організаціях та спільнотах.

Надалі програма складалась з актуальних тематичних блоків, зокрема – молодіжна політика Ради Європи, молодіжні департаменти та їх елементи, громада і молодіжна робота в громаді, методи опитування потреб молоді, портфоліо молодіжної роботи Ради Європи, компетенції молодіжного лідера та компетентний підхід, тощо.

Усі три дні були дуже продуктивними, з цікавими перервами на каву, руханками та іграми. Дякуємо організаторам та тренерам, які забезпечили учасників базовим рівнем знань для реалізації успішної молодіжної політики.Скульптор – професія творча

Члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» співпрацюючи з постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Скульптор – професія творча».

12 вересня члени клубу «Профі» завітали в гості до скульптурної творчої майстерні. З професією скульптора школярів познайомив Григорій Савченко.

Григорій Степанович розповів, що майстерня заснована Аркадієм Мацієвським, а також дізналися, що не кожен обласний центр має такий заклад. На сьогоднішній день тут працюють митці, роботи яких прикрашають не тільки наше місто, а й столицю нашої держави – Київ. Про свої перші кроки в скульптурі, навчання в київському вузі, найбільш відомі роботи, співпрацю з іншими митцями розповів Григорій Савченко.

Зустріч була цікавою і пізнавальною для молоді. Члени клубу «Профі» в свою чергу цікавилися творчими планами митця, яким чином буде обладнано Театральну площу, де розташована пам’ятник-фонтан «Наталка Полтавка» - перша робота із творчого задуму про відображення театральної історії нашого міста в скульптурі. Цікавило молодь і те, скільки часу витрачається на виготовлення скульптур, які матеріали використовують при їх створенні, і те, як їх доставляють до місця «постійного проживання».


Військово-патріотичне свято на Фортечних волах

З 10 по 16 липня Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва спільно з представниками ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кропивницьким кошем УДЮТ «СІЧ» організували в місті унікальний патріотичний арт-табір. Особливістю даного проекту стало вивчення історії України крізь призму творчості та скаутський метод виховання. Кожен день табору було присвячено певному періоду історії нашої Батьківщини, який таборівці вивчали через різні майстер-класи, патріотичні читання та тематичні зустрічі.


Патріотичний арт-табір «Сторінками історії»

З 10 по 16 липня Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва спільно з представниками ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кропивницьким кошем УДЮТ «СІЧ» організували в місті унікальний патріотичний арт-табір. Особливістю даного проекту стало вивчення історії України крізь призму творчості та скаутський метод виховання. Кожен день табору було присвячено певному періоду історії нашої Батьківщини, який таборівці вивчали через різні майстер-класи, патріотичні читання та тематичні зустрічі.

Учасниками табору стало 35 школярів, віком від 10 років, з різних навчальних закладів міста, які відгукнулися на оголошення та виявили справжній патріотичний настрій.

Кожен день розпочинався та закінчувався шикуванням, який проводила таборова старшина. В нашому таборі були свої отаман, осавул, обозний та писар – молоді активісти УДЮТ «СІЧ» - друг Видра, подруга Сова, друг Галицький та друг Красунчик. Саме вони виховували, гралися, проводили руханки та влаштовували покарання для наших таборівців.

Члени ГО ТІМО «Відкриті двері» теж виявили бажання провести цікаві заходи в його рамках. Вони активно долучились до життя табору і з радістю проводили цікаві заходи: квести, тренінги, ігри, тощо.

Ольга Ярова, керівник сімейної акторської майстерні «Ольвія» організувала цікаві вправи на зближення; Патрульна поліція та Управління ДСНС України в Кіровоградській області провели розважально-тренінгові програми з літньої безпеки; молодіжний театр «Палата № 6» позаймалися з таборівцями акторською майстерністю, а фахівці центру оперативно-тактичної підготовки «Цитадель» провели заняття з військово-патріотичної підготовки. Майстриня Світлана Хавроненко навчила працювати з глиною; художниця Ольга Краснопольська провела майстер-клас по створенню літопису та запросила таборівців та екскурсію до галереї «Єлисаветград».

Окрім цього в рамках табору відбувалися й інші цікаві «гутірки» та забави – майстер-класи зі створення патріотичних браслетів, ляльок-мотанок, державних символів в техніці торцювання, патріотичних коміксів, а на завершення ще й відеороликів про табір.

Усі учасники потоваришували – доросліші допомагали молодшим, були активними та веселими.

Містянам також прийшлися до душі таборові шикування на вулиці Дворцовій. Вони охоче спостерігали за тим, як молодь виносила прапор, звітувала про кожен таборовий день та виконувала гімн України та «СІЧі». Дехто навіть став постійними відвідувачами шикувань – вболіваючи за таборівців та слідкуючи за їх вихованням. Так один з відвідувачів зазначив: «Це чудово, що є подібні табори. Я думаю, що таким чином Ви дійсно зможете виховати у цієї молоді любов до України та справжній патріотизм».

Протягом усього табору та в його останній день усі учасники та батьки схвально оцінили проведену роботу і зазначили лише один суттєвий недолік – табір тривав лише сім днів! Таборівці висловили сподівання на його продовження та зазначили, що обов’язково спілкуватимуться між собою та стануть постійними відвідувачами бібліотеки. (І учасники, і батьки схвально оцінили креативні «патріотичні читання» проведені бібліотекарями).

Ось, лише кілька висловлювань батьків про табір залишених на сторінці бібліотеки та УДЮТ «СІЧ» в мережі Фейсбук:

«Емоції шкалять)))! Організатори велике Вам дякую, за Людяність, щирість і доброту! Моя донька тиждень проходила в піднесеному настрої завдяки Вам! Прикро, що лиш тиждень! Дякую за Вашу ідею ще раз.»

«… Повторюся ще раз - ви молодці! Уявляю лише, як це не просто: 35 абсолютно різних людей...! Але ж не побоялися і, головне, впоралися! А взагалі цю ідею треба якось розвивати і просувати...»

«Просто супееееррр!»

«Радіє душа, теплішає від думки про те, що є небайдужі люди, які мають бажання знайти час і можливості подбати про душі і розум дітей, причому на добровільних засадах, зовсім безкоштовно не жалкуючи свого вільного часу і хвилин відпочинку…»

Ми радіємо, що наша спільна робота прийшлася до душі містянам і маємо надію на те, що не лише наші таборівці стануть справжніми патріотами своєї держави. Давайте всі разом їм у цьому допоможемо!


Співпраця з Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС»

5 липня 2017 р. громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва та Кіровоградським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України, в рамках співпраці з Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС», вчетверте здали кришечки від пластикових пляшок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО.

Цього разу завдяки небайдужим мешканцям нашого міста, вдалося зібрати 55 кг кришечок на суму 550 грн., які були здані товариству «Екологіка Кіровоград». Кошти від здачі відходів перераховані Благодійній організації «Благодійний фонд «ОВЕС».

Дякуємо всім, хто не залишився байдужим!

Окремо дякуємо Талашкевич Вікторії та Гонзур Юлії, які допомагають у перевозці кришечок.

Продовжуємо збирати кришечки, адже разом ми робимо добру справу. Чекаємо за адресою: м. Кропивницький, вул. Декабристів 6/15, тел. (0522) 22-77-93 ТІМО "Відкриті двері" (в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва).


Доступність соціальних прав для молодих людей

Із 12 до 17 червня я мала унікальну нагоду бути учасником тренінгового курсу 50-50 для представників національних, регіональних та місцевих органів влади, установ та інститутів громадянського суспільства, що працюють з молоддю, «Доступність соціальних прав для молодих людей», який був організований Молодіжним департаментом Ради Європи і Міністерством молоді та спорту України у партнерстві з Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині», місто Кам’янець-Подільський.

На семінарі-тренінгу були присутні представники із Києва, Дніпра, Харкова, Луцька, Черкас, Кропивницького та інших міст України.

Під час тижневого тренінгу перед учасниками виступали: Мортен Енберг, Голова Офісу Ради Європи в Україні, який ознайомив із пріоритетними напрями співпраці Ради Європи та України; Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту України, розповів про роботу Міністерства щодо молодіжної політики в Україні; Володимир Гончаров, старший науковий співробітник Львівської лабораторії прав людини і громадянина НАПрН України, кандидат юридичних наук, прочитав лекцію «Вступ до соціальних прав»; Юлія Носач, тренер, експерт з молодіжної роботи МБО «Партнерство «Кожній дитині», розповіла про міжсекторальну співпрацю, функції молодіжної роботи та компетенції молодіжного працівника, а також ознайомила з успішно реалізованими проектами.

Учасники тренінгу, поділившись на три групи (за бажанням), відвідали Асоціацію юристів м. Кам'янець-Подільського; Кам'янець-Подільський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді; Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж та ознайомились із специфікою роботи закладів.

Дякую організаторам та тренерам – Ігореві Носачу, Марії Ясеновській, Світлані Коренковій, Олені Черних, Олексію Мурашкевичу за ґрунтовно підготовлений тренінговий курс, надзвичайно цікаві завдання для роботи в групах та різноманітні пізнавальні вправи.

Дякую учасникам, що поділилися досвідом роботи.

Дякую за мотивацію та позитивні враження!

Таратута Наталія, член молодіжної ГО ТІМО «Відкриті двері», м. Кропивницький


«Професійний бейсбол по-кіровоградськи»

Співпрацюючи з партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері», долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Професійний бейсбол по-кіровоградськи».

25 травня гостем клубу «ПРОФІ» став Олег Бойко, головний тренер національної збірної України по бейсболу.

Бейсбол на Україну, як професійний вид спорту, прийшов у 1986 році, а в Кіровоград – у 1988-му. В місті є спеціальний стадіон для бейсболу «Діамант», де й на ці вихідні будуть проходити змагання.

Олег Миколайович дуже цікаво та змістовно презентував бейсбол та софтбол як види спорту, що набирають популярність в Україні. І хоча багато було нового, але всім учасникам зустрічі професійна та емоційна розповідь надзвичайно сподобалася, адже результати говорять самі за себе: кіровоградські бейсболісти кращі в Україні, вони двадцять разів вигравали чемпіонат України по бейсболу. Кіровоградська команда «Bio-TexCom-КНТУ» виграла у квітні Континентальний кубок-2017, пройшовши весь турнір без поразки.


Молодіжні субкультури

23 травня працівники Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва спільно з ГО ТІМО «Відкриті двері» провели слайд-бесіду «Молодіжні субкультури: плюси і мінуси» для вихованців Кропивницького міського соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Бібліотекарі розповіли про те, що таке субкультура, які вирізняють типи субкультур та що спонукає молодь сьогодні захоплюватися тією чи іншою субкультурою.

Неформальний спосіб життя притаманний людям підліткового віку. А належність до тієї чи іншої субкультури – це своєрідний спосіб продемонструвати дорослим свої власні погляди на життя. Тому підлітки об’єднуються з іншими однодумцями і демонструють те, що у них є власні життєві позиції.


Тренінг для тренерів з медіаграмотності

27-30 березня Т.Букач, завідувач сектору соціокультурної діяльності, члени ГО ТІМО «Відкриті двері», взяла участь у тренінгу для тренерів з медіаграмотності, який організувала у м. Київ «Академія Української Преси». Цей захід – підвищення кваліфікації та оновлення тренерської бази тренерів з медіаграмотності, що залучені до програми медіаосвіти громадян України. Усього відбудеться 4 тренінги для кожного з регіонів України.

Учасниками першого тренінгу стали 21 представник із Київської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської та Вінницької областей. Приємно, що Кіровоградщину на даному навчанні представляла саме наша книгозбірня.

Над поглибленням знань з медіаграмотності працювали найкращі тренери України: Тетяна Іванова, Артем Бабак, Олена Тараненко та Сергій Штурхецький. Кожен навчальний день був присвячений новій темі – формуванню якостей медіаграмотної людини; роботі з фейком; журналістиці та пропаганді; інформаційній безпеці та медіагігієні. Тренери ділилися з учасниками не лише знаннями, але й тренерськими секретами, цікавими вправами та професійними порадами.

Тож вже незабаром запрошуємо усіх бажаючих на оновлений тренінг з медіаграмотності!


Нехай в душі розквітнуть квіти

23 березня 2017 року члени ГО «ТІМО «Відкриті двері» разом з бібліотекарями Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва, представниками імідж центру «Ольга», благодійного фонду «Відкрита Україна» відвідали КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей з притулковими групами» Кіровоградської обласної ради.

Метою поїздки було: поспілкуватись з дітьми та поділитися своїм теплом.

Бібліотекарі члени ГО Юлія Абрамова та Олена Завірюха провели майстер-клас із виготовлення весняних квітів – гіацинтів. Адже зараз пора, коли вони починають розквітати, так само як і посмішки на обличчях дітей після того, як вони своїми руками змайстрували квіти з гофрованого паперу.

Не обійшлося і без подарунків, адже гості привезли вихованцям речі, солодощі та іграшки.


Археолог: професія чи покликаннях

Співпрацюючи з партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері», долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Археолог: професія чи покликаннях».

21 березня учасники клубу «Профі» познайомилися з найбільш романтичною професією сьогодення – археолог. Знайомство відбулося безпосередньо в «мецці археології» - археологічному музеї імені Нінель Бокій, який діє на базі Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

В музеї зібрано експонати, що відтворюють історію нашого степового краю. Більша частина експонатів була знайдена студентами історичного факультету університету під час розкопок, що проводилися на Кіровоградщині під керівництвом Нінель Михайлівни Бокій.

В експозиції музею представлені речі з таких відомих пам’яток, як Мельгуновський курган, Самур-Могила, ґрунтові могильники скіфського часу біля с. Заломи та м. Світловодськ. Виявляється, саме на Кіровоградщині знаходиться найбільша колекція скіфських кам’яних баб («баба» у перекладі зі скіфського – «предок»).

Провів екскурсію по музею та захоплююче розповів про професію археолога викладач Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Кирил Ігоревич Панченко.

Професія археолога передбачає не тільки навчання у вузі, на історичному факультеті, а й відповідне проходження польової практики, наукові дослідження. Результати своєї роботи археологи оприлюднюють у ЗМІ, пишуть наукові праці, проводять заняття зі студентами.

Право займатися археологічними розкопками на теренах України надає тільки один заклад – Інститут археології НАН України.


Фахівець душ людських

28 лютого до учасників клубу «Профі» завітала Інна Стрєльцова, головний спеціаліст управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації.

В Україні професія психолога з кожним роком набуває все більшої популярності. Традиційно найбільше спеціалістів саме в галузі освіти. Адже робота з підростаючим поколінням, в плані формування особистості, адаптування до змін у суспільстві дуже відповідальна.

Почалася зустріч із запитання до школярів: «Як Ви уявляєте собі роботу психолога?». Відповіді були різноманітними: психолог допомагає людям впоратися із складними життєвими ситуаціями, проводить тренінги, працює з проблемними дітьми тощо.

Інна Федорівна розповіла, що психологи працюють в трьох напрямках: діагностика, корекція та консультування; познайомила із «Пірамідою Маслоу» - діаграмою, що ієрархічно представляє людські потреби.

Психологу мають бути притаманні інтелект, хороша пам'ять, терпіння, сильна воля, культура, ерудиція, доброзичливість, спостережливість, вміння знайти підхід до будь-якої людини.

Інна Федорівна порадила учасникам засідання звернути увагу на такі шкільні предмети, як біологія, фізика, історія, українська мова, знання яких допоможуть при вступу до вузу та здобуття професії психолога.


Учні познайомились із професією розвідника

7 лютого, на засіданні клубу «Профі», офіцери 3-го окремого полку спеціального призначення розповіли про будні армійського життя, про участь у міжнародних навчаннях та миротворчих операціях. Бійці мають графік, згідно якого вони відправляються в різні бойові точки і, звичайно ж, рідні хвилюються і чекають на них. На сьогодні вони гідно виконують покладені на них завдання і в зоні АТО.

Питання, які задавали учні, були різними: чому військові обрали саме цю професію, адже розвідник – це дуже небезпечна і напружена робота, постійно пов’язана з ризиком; як проходять фізичні та психологічні тренування; яку зброю використовують на тренуваннях та під час бойових дій тощо.

Відповідаючи на запитання, військові наголосили на дисципліні, адже підпорядковані їм солдати мають точно виконувати наказ командира.

Офіцери побажали школярам гарних оцінок, дисципліни та прислухатися до своїх наставників: вчителів і батьків.


Зустріч з Міністром молоді та спорту України Ігорем Жданов

26 січня члени ГО ТІМО «Відкриті двері» Тетяна Букач та Христина Корінь на запрошення Управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації взяли участь у зустрічі з Міністром молоді та спорту України Ігорем Ждановим. Зустріч відбулась у рамках робочої поїздки Міністра до міста Кропивницький. Під час заходу Ігор Жданов мав можливість поспілкуватися з представниками спортивних і молодіжних громадських організацій Кіровоградщини та керівниками спортивних закладів, обговорити основні питання щодо реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту та молодіжної політики.

У своєму виступі Ігор Жданов відзначив основні напрацювання Міністерства та напрямки діяльності на 2017 рік: «В першу чергу, ми працюємо над заходами національно-патріотичного виховання, молодіжними обмінами, створенням нових можливостей для стажування і першої роботи нашої молоді. У пріоритетах на 2017 рік: розвиток фізкультури, посилення антидопінгової кампанії, боротьба з корупцією у спорті та розвиток спортивної інфраструктури». Ігор Жданов також поінформував громадськість про те, що ведеться робота над створенням законодавчих можливостей для появи молодіжних центрів європейського зразка в Україні. Після прийняття відповідного законопроекту, за словами Міністра, такі центри будуть створені в кожній області, у тому числі й на Кіровоградщині.

Про молодіжну та спортивну Кіровоградщину розповіли активісти міста та області – Дмитро Бабак, голова молодіжного парламенту; Катерина Колєва, заступник голови Молодіжної ради; Олег Вєтров, керівник проекту "Захисник Кіровоградщини", а також представники спортивних структур міста.

Ігор Жданов високо оцінив діяльність активістів міста і пообіцяв підтримку Міністерства молоді та спорту України в розвитку молодіжної і спортивної активності на території області.

Facebook