Телевізійне інформаційне молодіжне об'єднання          

 
    Новини
    Історія
    Діяльність
    Обмін досвідом
    Наші проекти
    Акція
    Про нас у ЗМІ
    Партнери
    Радимо прочитати
    Інформаційний бюлетень
    ГО Кіровоградщини
 

НОВИНИ


«Скажи насильству – ні!»

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» було оформлено книжкову виставку «Скажи насильству – ні!» за літературою бібліотечного фонду Кіровоградської громадської організації Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання «Відкриті двері», яка діяла у відділі абонементу Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Метою акції є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім'ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково: вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

До уваги молоді на книжковій виставці «Скажи насильству – ні!» пропонувалася література, що розкриває сутність домашнього насильства та дає поради, як захистити себе в такій ситуації; торкається проблеми торгівлі людьми і розкриває шляхи запобігання торгівлі людьми та експлуатації дітей.


Професія пожежного-рятувальника стала ближче

Співпрацюючи з постійним партнером – Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері», долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Професія пожежного-рятувальника стала ближче».

13 листопада учасники клубу відвідали пожежно-технічну виставку-музей Управління ДСНС України у Кіровоградській області.

Наталія Миколаївна, завідувач пожежно-технічної виставки-музею познайомила школярів з історією становлення пожежної справи на теренах рідного краю, звернула увагу на експозицію виставки-музею на якій широко представлені зразки пожежного обладнання та одягу бійців пожежно-рятувальної служби. Також була висвітлена інформація про сигнали оповіщення цивільного захисту, види укриттів, засоби індивідуального захисту та проведення евакуації.

Цікавим елементом екскурсії був зал профілактики та попередження пожеж: за допомогою дзеркальної діаграми є можливість побачити, які етапи проходить пожежа від іскри до повної ліквідації. Відвідування виставки-музею, отримана там інформація – гарний досвід для юнаків і дівчат, який спонукатиме їх до постійного усвідомлення необхідності дотримання правил безпеки життєдіяльності у повсякденному житті.


Музей професійних військових

З метою сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, 12 листопада, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» долучились до організації засідання клубу «Профі», що діє при Кіровоградської обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка. Цього разу, члени клубу «Профі» – школяріі ЗОШ № 4 здійснили екскурсію до оновленого музею 3-го окремого полку спеціального призначення ім. Князя Святослава Хороброго «Кімнати бойової слави» на території військової частини А0680 Збройних сил України, у м. Кропивницький.

Клубівці дізналися про історію створення Музею, який було створено ще в 2012 році, в експозиції якого збереглись портрети всіх командирів полку за 55 років існування військової частини, символіка та напис: «Двічі не вмирати».

Перша зала музею повідомляє про війська спеціального призначення, їхню історію, завдання та особливості. Значну увагу приділено історії 3-го окремого полку спеціального призначення. Тут клубівці дізналися про систему підготовки бійців, про військові спеціальності, склад групи та про те, що включають в себе різні етапи підготовки; дізнається як проходить відбір та підготовка снайперів, радистів, саперів, медиків та розвідників, що включає в себе їх підготовка, в тому числі психологічна. Особливий розділ експозиції присвячений парашутній підготовці, десантуванню та спеціальному екіпіруванню.

Друга зала – присвячена участі бійців 3-го окремого полку в Антитерористичній операції на сході України. Експозиція залу розповідає про те, як і де починалися бойові дії для бійців полку, які завдання вони виконували в Криму, ще до його окупації, під час бойових дій в Іловайську, Дебальцевому, під Савур Могилою, як обороняли стратегічно важливі склади з озброєнням в Бахмуті та інших гарячих точках на Донбасі. Всі ці історії доповнені спогадами військовослужбовців частини, які розповідають про власний досвід, власні історії і власні відчуття.

В наступній залі представлені експонати, привезені із зони бойових дій. Від початку бойових дій, бійці 3-го окремого полку Сил спеціальних операцій здійснювали охорону, а пізніше оборону Донецького аеропорту. Третя зала присвячено саме цій сторінці в історії полку.

Четверта зала – зала пам’яті про загиблих бійців… На стіни проектуються фотографії бійців полку, що віддали своє життя під час бойових дій на сході країни. В стіни вмонтовано символічні осколки снарядів, іржа яких символізує кров загиблих…

Побачене вражає і допомагає молоді створити власний образ військового – мужнього захисника рідної землі.


ГО ТІМО «Відкриті двері» отримали відзнаку за участь в «Europe Code Week» та проведення «Тижня кодування у Кропивницькому».


Увага!!!
Збір кришечок завершено!

У 2015 році Кіровоградська громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка долучилися до Всеукраїнської програми збору та утилізації кришок від пластикових пляшок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО, ініційованої Благодійною організацією «Благодійний фонд «ОВЕС».

8 листопада 2018 року востаннє 18 кг. кришечок були здані товариству «Екологіка Кіровоград». Кошти від здачі відходів надійдуть Благодійній організації «Благодійний фонд «ОВЕС».

За період 20015-2018 рр., завдяки небайдужим мешканцям Кропивницького, вдалося зібрати 311 кг. кришечок на загальну суму близько 3,0 тис. грн.

Дякуємо всім, хто не залишився байдужим і долучився до акції і повідомляємо, що Кіровоградська громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка припиняють брати участь в акції! Збір кришечок у бібліотеці завершено!


ГО ТІМО «Відкриті двері» отримали відзнаку за участь в «Europe Code Week» та проведення «Тижня кодування у Кропивницькому».


Створи свій сайт

12 жовтня, в рамках Тижня кодування в Кропивницькому, відбулося змагання між учнями шкіл міста «Створи свій сайт» - practical games (практичні завдання на WordPress)

Команди (по двоє учнів від школи) мали змінити тему оформлення сайту, додати новий запис, нову сторінку, додати віджет «меню», встановити плагін для захисту сайту тощо. Найшвидше із завданням справилась команда гімназії ім. Т. Шевченка у складі учня 10-а класу Влада Міхальова та учениці 9-в класу Вікторії Гречухи (вчитель інформатики – Третяк Віктор Олександрович). За перемогу учні отримали чудові призи – флеш-носії на 16 Гб.

Друге місце виборола команда ЗОШ №24 – учні 11-а класу Богдан Мазуренко та Генадій Головченко (вчитель інформатики – Бардіж Сергій Юрійович). Хлопці отримали в нагороду палки для селфі.

Третє місце посіли наймолодші учасники – учні 8-б класу ЗОШ № 16 Андрій Пазенко та Ярослав Буров. Вони теж задоволені своїми призами – симпатичними навушниками.

Дякуємо за співпрацю та надані чудові призи партнеру бібліотеки громадській організації ТІМО «Відкриті двері»


Продовжується Тиждень кодування в Кропивницькому

11 жовтня старшокласники ЗОШ №4, НВО ЗШ №24, гімназії ім. Т. Г. Шевченка та студенти Кіровоградського інженерного коледжу ім. М. П. Сая зустрілися з викладачами Центральноукраїнського національного технічного університету: кандидатом технічних наук, доцентом Олександром Миколайовичем Дрєєвим, заступником декана з інформаційно-профорієнтаційної роботи механіко-технологічного факультету Віктором Анатолійовичем Бісюком, асистентом кафедри Ольгою Володимирівною Шелепко,  а також з викладачами Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка: доцентом, кандидатом технічних наук Олександром Филимоновичем Баранюком та старшим викладачем кафедри інформатики та інформаційних технологій Котяком Віталієм Володимировичем.

Місце для зустрічі – велику читальну залу – гостинно надала громадській організації ТІМО «Відкриті двері» її партнер – Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Під час зустрічі старшокласники дізналися, що спеціалістів з інформаційних технологій в Україні не вистачає. А готують цих чарівників не в казковій школі Хогвартс, а тут, в нашому рідному місті.

Викладачі розповіли про дефіцит ІТ-спеціалістів на ринку праці, про можливості, які відкриваються перед студентами по закінченню навчання, ознайомили присутніх з успіхами своїх кафедр. Особливо цікаво було спілкуватися учням зі студентами магістратури ЦДПУ ім. В. Винниченка, які поділилися власним досвідом вибору професії та навчання в університеті.

На закінчення ведуча заходу побажала учням наснаги у навчанні, успішної здачі ЗНО, вибору гідної професії і успішної життєвої дороги.


Blockchain – технологія майбутнього

10 жовтня відбувся захід, присвячений трендовому напрямку розвитку криптовалюти. Студенти Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ детальніше познайомилися з таким поняттям, як блокчейн, різновидами незвичайних криптовалют, а також смартконтрактами.

Відвідувачів заходу зацікавило, як можна здійснювати в Україні оплату криптовалютою товарів і послуг. Деякі студенти навіть почали розмірковувати, яким чином вони можуть використати біткоїни для реалізації своїх професійних проектів.


Продовжується Тиждень кодування в Кропивницькому (в рамках Європейського тижня коду)

9 жовтня учні ЗОШ № 4 відчули себе розкутими і отримати задоволення від інтерактивних завдань під час інформаційного калейдоскопу «Берем ідеї у природи» (біоміметика) – (технології, механізми та ідеї запозичені у природи). Вони із задоволенням грали в ігри, плескали в долоні, розшифровували таємні написи, побували у ролі Попелюшок, розбираючи завали клавіатурних клавіш.

Тиждень продовжується. Тож чекаємо вас на інших заходах!


Стартував Тиждень кодування в Кропивницькому (в рамках Європейського тижня коду)

З 8 жовтня стартував Тиждень кодування в Кропивницькому (в рамках Європейського тижня коду).

З літературою, що присвячена нано-технологіям та розкриває сутність програмування, знайомить відвідувачів бібліотеки книжкова виставка «ІТ-технології: вчора, сьогодні, завтра».

Пізнавально-розважальна гра «Програмувати? Це просто!» була проведена для учнів НВО ЗОШ І-ІІІ ст. № 24 - ЦДЮТ «Оберіг» та ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 ім. О.С. Пушкіна. Хочеться відмітити активність та зацікавленість темою програмування учасників заходу.


ТИЖДЕНЬ КОДУВАННЯ В КРОПИВНИЦЬКОМУ

З розвитком інформаційних систем і технологій світ все більше потребує програмістів. Сьогодні технології розвиваються та поширюються по всьому світу швидкими темпами. Варто врахувати, що швидкість цього поширення буде тільки збільшуватися. Кожній сучасній дитині та молодій людині важливо розуміти, як і яким чином працюють програми та програмне забезпечення.

Тож весь запланований тиждень буде насинений заходами з програмування. Один чи двічі на день буде залучена аудиторія в кількості 35 осіб (загалом близько 200 осіб за тиждень, учні шкіл, студенти, вихованці дитячих будинків та притулків міста Кропивницького). В рамках тижня заплановано:

- «ІТ-технології: вчора, сьогодні, завтра» - книжкова виставка;

- «Берем ідеї у природи» (біоміметика) – інформаційний калейдоскоп (технології, механізми та ідеї запозичені у природи);

- «Blockchain – технологія майбутнього» - мультимедійний журнал;

- «Хочу бути програмістом!» - зустріч з викладачами вищих навчальних закладів, фахівцями у сфері програмування;

- «Програмувати? Це просто!» - пізнавально-розважальна гра (інтерактивна конкурсна програма);

- «Створи свій сайт» - practical games (практичні завдання для учасників за комп'ютерами.)


Тренінг «Медична реформа в Україні – просто про важливе для кожного»

11-12 вересня бібліотекар, член ГО ТІМО «Відкриті двері» - Юлія Абрамова взяла участь у тренінгу «Медична реформа в Україні – просто про важливе для кожного», який було організовано КМО ВЕГО «МАМА-86» в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Під час тренінгу учасники дізнались про головні зміни у медичної галузі, суть та схему медичної реформи, про програму “Доступні ліки”, як обрати сімейного лікаря та укласти з ним декларацію.

Сьогодні подібні заходи є особливо актуальними, оскільки кожен має можливість отримати кваліфіковані відповіді стосовно міфів, стереотипів та страхів, пов’язаних із медичною реформою.


"Школа можливостей: гранти і конкурси, фінансовані Європою"

28-29 травня Тетяна Букач, член ГО ТІМО «Відкриті двері», брала участь у дводенному тренінгу "Школа можливостей: гранти і конкурси, фінансовані Європою". Організували захід активісти команди "Team Europe Кропивницький".

Тренінг був присвячений вступу України до ЄС та новим можливостям її співпраці з Євросоюзом. Протягом двох днів учасники дізнавалися про політичні рамки та програми ЄС, що діють в Україні, проектні можливості та інформаційні ресурси. Не менш цікавим був блок практичних завдань та вправ. Тут учасники мали змогу попрактикуватися в написанні проектних заявок за вимогами ЄС та у створенні логічної матриці проекту (LFM).

Заняття школи пройшли цікаво та змістовно, дали багато практичних знань і навичок, які допоможуть громадським організаціям Кропивницького налагодити партнерські стосунки з організаціями Європи.


Участь в прес-заході на тему: «Презентація грантових та навчальних можливостей для громадських активістів та лідерів місцевого самоврядування»

7 травня 2018 року – Наталія Борзенко, член ГО ТІМО «Відкриті двері», брала участь в прес-заході на тему: «Презентація грантових та навчальних можливостей для громадських активістів та лідерів місцевого самоврядування». Олена Губар, радник із програмних та адміністративних питань Ініціативного центру сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» (ІСАР «Єднання») і Тетяна Сіра, проектний менеджер Офісу демократії та врядування USAID (м. Київ), презентували учасникам заходу інноваційний інcтрумент для розвитку організаційних спроможностей, започаткований в Україні Pact/Uniter (USAID) – механізм розвитку громадянського суспільства «Маркетплейс», що складається з он-лайн і оф-лайн компонентів, спрямованих на розвиток культури організаційного розвитку. Організатор: Кіровоградський Центр розвитку місцевого самоврядування, Кіровоградський відокремлений підрозділ, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», м. Кропивницький.


Участь в обласного форумі “Формування культури та поваги до прав інтелектуальної власності у сучасної молоді”

23 квітня, напередодні міжнародного дня захисту інтелектуальної власності Кісельова О. М., член ГО «ТІМО «Відкриті двері» стала учасником обласного форуму “Формування культури та поваги до прав інтелектуальної власності у сучасної молоді”, організованого ГО «Флора» в рамках реалізації проекту «Developing Respect for Intellectual Property Rights Protection in Ukraine» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Для учасників форуму організатори підготували чимало цікавої і надзвичайно корисної інформації щодо захисту авторського права та інтелектуальної власності. Головний акцент було наголошено на підвищенні обізнаності населення щодо авторських прав громадян та запобіганню піратства, на роботу щодо формування культури та поваги до прав інтелектуальної власності у сучасної молоді.

Запрошені брали участь у дискусійній панелі «Руйнація стереотипів щодо використання безкоштовного медіа контенту: досвід, набутий під час проекту», «Підвищення рівня правової обізнаності та культури відношення молоді до захисту і поваги інтелектуальної власності, авторського права» та «Переваги у використання ліцензійного продукту в Україні. Міфи чи реальність?».

У ході інтерактивної панелі «Можливості захисту власно створеного контенту» учасники форуму створювали та презентували тематичні відеоролики соціальної реклами

https://www.youtube.com/channel/UCF1AEF_anS053Yu3dsfCluQ

Дякуємо організаторам форуму за надзвичайно широкий спектр корисної і змістовної інформації.


Тренінг з написання проектної пропозиції

12 квітня 2018 року – Олена Кісельова, Інна Шевченко, Світлана Ткаченко, Наталія Таратута, Абрамова Юлія, члени ГО ТІМО «Відкриті двері», за наслідками участі в обласному семінарі-тренінгу для молодіжних громадських організацій та активної молоді по написанню проектів, організатором якого виступив відділ молодіжної політики та виховної роботи Управління освіти, науки, молоді і спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації, для членів ГО ТІМО «Відкриті двері» - працівників Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва

В рамках тренінгу було проведено декілька інформаційних блоків – «Розробка детальної архітектури заявки до написання проектної пропозиції» учасники практикувалися в «Складання матриці проекту», SMART-моделі, в «Написання проекту: заяви, опису проекту та кошторису» тощо.

Кожен з блоків, окрім інформаційного матеріалу, містив тематичні вправи, та командні завдання, тож проходив цікаво та насичено. Усі блоки тренінгу учасники проходили впевнено та зацікавлено. Загалом тренінг залишив позитивні враження у всіх його учасників.


Обласний семінар-тренінг для молодіжних громадських організацій та активної молоді по написанню проектів

10 квітня 2018 року Олена Кісельова, Інна Шевченко, Світлана Ткаченко, Наталія Таратута, Юлія Абрамова, члени ГО ТІМО «Відкриті двері», брали участь в обласному семінарі-тренінгу для молодіжних громадських організацій та активної молоді по написанню проектів у м. Кропивницький. Організував захід відділ молодіжної політики та виховної роботи Управління освіти, науки, молоді і спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Під час семінару-тренінгу учасники дізнались про «Взаємодію інститутів громадянського суспільства з органами виконавчої влади», суть проектної діяльності. Під час практикуму «Розробка детальної архітектури заявки до написання проектної пропозиції» учасники практикувалися в складанні матриці проекту, SMART-моделі, в написанні самого проекту: заяви, опису проекту та кошторису.


Еколог – захисник природи і суспільства

В рамках клубу «Профі» 23 березня відбулася зустріч-презентація з викладачами КЗ «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», які розповіли про професії екологічної сфери та як долучитися до благородної справи – охорони навколишнього середовища.

Заклад має славну історію, яка починається з вересня 1952 року. З 2001 року ОЦЕНТУМ очолює Поркуян Олег Вікторович. На даний час позашкільна освіта в закладі здійснюється за напрямами: еколого-природоохоронний, еколого-експериментальний, профорієнтаційний та реабілітаційно-оздоровчий.

В гості до клубівців завітали Людмила Танасійчук, заступник директора з навчально-виховної роботи, методисти Ніна Закутаєва і Тетяна Лоцман та почесний гість на зустрічі – Ольга Миколаївна Тимко, головний спеціаліст Управління освіти, науки, молоді та спорту.

Про сам заклад, напрямки роботи розповіла методист Тетяна Лоцман. А ще Тетяна Василівна провела з школярами цікаву вікторину та отримала від них ідеї по збереженню довкілля, які учасники засідання написали на паперових листочках, і прикріпили до макету дерева.

Під час засідання клубу школярі задавали безліч питань, адже не тільки екологи повинні захищати природу, а й кожен житель нашого міста, нашої планети. Були питання про те, як брати участь в екологічних конкурсах та вікторинах, що проводить заклад, як і де здобути професії екологічного напрямку.

Викладачі презентували виставку фотографій, які допомагають більш повно уявити роботу екоцентру. Адже добрі справи варті того, щоб залишитися у світлинах.


Дизайнер одягу. Де освоїти професію?

Спеціалістів швейної справи легко впізнати за оригінальним одягом, який вони змінюють досить часто, і особливою стильністю, яку випромінюють. І хоч не всі випускники спеціальних навчальних закладів присвячують обраній справі все життя, але набуті навички – естетичне чуття, художній смак, творча уява – успішно застосовуються ними в інших сферах життя.

В Україні і, зокрема, в нашому місті є багато навчальних закладів, які випускають майстрів своєї справи. В рамках клубу «Профі» 23 березня відбулася презентація професії кравець-закрійник, яку можна здобути в ДНЗ «Кропивницький професійний ліцей побутового обслуговування».

Свої дипломні роботи продемонстрували студентки ДНЗ «КПЛПО». Це були розкішні сукні, власноруч пошиті моделі верхнього одягу, оформлено також виставку творчих робіт кравців та літератури з теми крою та шиття, що є у фонді відділу сприяння технічній творчості молоді, який тісно співпрацює з викладачами та студентами цього навчального закладу вже декілька десятиліть.

Про Ліцей побутового обслуговування розповіли Анна Григорівна Боса, заступник директора з навчально-виховної роботи та Наталя Вікторівна Швидка, майстер виробничого навчання. Дехто з учасників зустрічі заявив, що із задоволення піде навчатися на кравця.

Швейна справа в нашій країні стає все більш престижною і перспективною. Робота в цьому напрямку надає масу можливостей для творчої реалізації, кар’єрного росту і перспективи працювати «на себе». Все залежить від ентузіазму і закоханості у свою справу.


Відбувся черговий випуск слухачів курсів комп’ютерної грамотності

Продовжили діяльність безкоштовні курси комп’ютерної грамотності, створені спільними зусиллями ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка за підтримки міжнародного фонду ІДЕА в рамках програми Microsoft Unlimited Potential – міжнародної програми безперервного навчання, яка надає малозабезпеченій молоді та дорослим можливість здобути навички роботи із сучасними інформаційними технологіями.

В лютому 2018 року відбувся черговий випуск групи слухачів Інтернет-курсів в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є.Маланюка. Протягом трьох місяців, 12 відвідувачів пройшли навчання за курсом “Основи роботи з комп'ютером” на основі навчальних програм, наданих проектом “Відкритий світ інформаційних технологій” (Information Dessimination and Equal Access/IDEA), реалізованого за підтримки корпорації Microsoft і Міжнародної неприбуткової організації PH International. Відвідувачі курсів комп’ютерної грамотності змогли навчитися вправно користуватися комп’ютером, оцінити переваги мережі інтернет, бо це не тільки пошук корисної інформації, а й реальна допомога у оплаті рахунків і послуг та спілкування з рідним та друзями.


На фінішній прямій (підведено підсумки реалізації проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді»)

28 лютого в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка громадською організацією «ТІМО «Відкриті двері» в рамках проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді» було презентовано соціальні ролики на тему здорового способу життя.

Три анімаційні ролики: «НІ наркотикам», «Зроби правильний вибір!» та «Безпечна весна» – це результат трьохмісячної праці трьох груп учасників проекту (вихованців «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей» Кіровоградської обласної ради, «Дитячого будинку «Наш дім» та учнів НВО «ЗОШ – інтернат І-ІІІ ст., ліцей «Сокіл», ЦПВ» Кіровоградської міської ради), кожна з яких самостійно обрала тему для свого фільму.

Завдяки спеціалістам Кіровоградського обласного наркологічного диспансеру: лікарю-наркологу Шкоді Ірині Михайлівні, психологу Залевській-Бойко Катерині Василівні та завідувачу відділу моніторингу і оцінки Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом – Бабій Ірині Валеріївні, учасники дізнались про вплив шкідливих звичок на організм та життя людини, про те, як вбезпечити себе від ВІЛ-захворювання та основних міфів стосовно його передачі.

Після чотирьох навчальних «brainstorming», учасники мали можливість використати отримані знання на тренінгу із «Соціальної анімації», де працювали над зйомками матеріалу.

Таким чином, організатори проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді» ставили за мету підвищити рівень знань молоді щодо здорового способу життя та стимулювати їх соціальну і громадську активність. За допомогою створених фільмів підлітки мали можливість донести до ровесників своє бачення проблеми.

Завдяки фінансовій підтримці Управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА було реалізовано проект та записано ролики на диски, які буде розповсюджено по закладам освіти та культури Кіровоградщини.

Організація відеопереглядів також планується на базі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Відеоролик «Моя безпечна весна» створений вихованцями КЗ «Дитячий будинок «Наш дім» Кіровоградської міської ради

Анімаційний ролик «Зроби правильний вибір!» створений учнями НВО «ЗОШ – інтернат І-ІІІ ст., ліцей «Сокіл», ЦПВ» Кіровоградської міської ради

Анімаційний ролик «НІ наркотикам!» створений вихованцями КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Кіровоградської обласної ради


To be continuing…

З 15 лютого 2018 року продовжив свою роботу розмовний клуб “Speak Up” організаторами якого виступили ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка. До діяльності клубу долучились волонтери Корпусу миру Тімоті Ніколазі, Вікі Нейлінг, Геіл Нілі та Джозеф Хелєр. Планується залучення інших волонтерів, які радо підтримали ідею створення унікального клубу при бібліотеці.

В цьому році кожної середи та п’ятниці, молодь має чудову нагоду поспілкуватися англійською у нетрадиційному формі – співаючи пісні англійською, переглядаючи відеоролики, граючи в різноманітні ігри, які допомагають у вивченні мови.

21 лютого Віккі Нейлінг організувала справжній караоке вечір для усіх учасників клубу. Багаторазове прослуховування улюблених англійських пісень не викликає втоми, а часто повторювані слова надовго залишаються в пам’яті. За допомогою пісень молоді люди змогли поповнити словниковий запас, на практиці зрозуміти англійську граматику та покращити сприйняття англійської мови на слух.

Запрошуємо усіх, хто ще не відвідує заняття, стати учасниками розмовного клубу. З вами працюватимуть волонтери Корпусу Миру Тімоті Ніколазі (п’ятниця) та Віккі Нейлінг (середа).


Професія програміста

2 лютого 2018 року члени ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилися до організації та проведення зустрічі членів клубу «Профі», якій діє в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва Є. Маланюка, за участю Павла Андронатія, викладача кафедри інформатики Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка.

Засідання клубу відбулося в Музеї історії техніки, який діє на базі комп’ютерної лабораторії фізико-математичного факультету ЦДПУ імені В. Винниченка.

Павло Іванович познайомив учасників клубу «Профі» з професією програміста та її поетапним становленням, ознайомив з експонатами відділу Музею історії техніки «Обчислювальна та комп’ютерна техніка» – технічні засоби, якими користувалися для обчислення протягом останнього півстоліття.

Павло Іванович дуже цікаво та змістовно розповів школярам про перші засоби обчислення складних математичних задач: логарифмічні лінійки, перші комп’ютери, якими можна було користуватися, якщо мали вдома магнітофон та телевізор, а також про таблиці Брадіса та про перфокарти. Еволюція мікрокалькуляторів прослідковується в музеї великим рядом цих машин, починаючи десь із 1971 року.

Експозиція відділу налічує більше сотні експонатів, від абака до ноутбука фірми «Макінтош», які дійсно вражають, адже сьогодні це, хоч і не така далека, але вже історія обчислювальної техніки.


«Навчаємось сворювати соціальні ролики»

З 31 січня по 19 лютого на базі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка за сприяння Управління комунікацій з громадськістю облдержадміністрації в рамках проекту "Здоровий спосіб життя очима молоді" бібліотекарем відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів - Юлією Терещенко для трьох груп учасників проекту було проведено тренінг "Соціальна анімація". Основною метою тренінгу було навчити підлітків створювати анімаційні ролики.

Вихованці «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей» Кіровоградської обласної ради, «Дитячого будинку «Наш дім» та учні НВО «ЗОШ – інтернат І-ІІІ ст., ліцей «Сокіл», ЦПВ» Кіровоградської міської ради на основі отриманих знань обрали тему для майбутнього ролика, розробили його сценарій та почали працювали над зйомками матеріалу. З'ясувалось, що знімальний процес – це дуже веселе та захоплююче заняття! Перехід від теорії до практики кожній групі давався весело та креативно.

Завдяки власній активності та працелюбності, кожна група створила власний соціальний фільм, в якому розповідається про шкоду алкоголізму, наркотиків та СНІДу.

Презентація відеороликів відбудеться 28 лютого о 15.00 в приміщені Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка (2-й поверх).


Наркоманія: шлях в долину смерті

Інформаційний сюжет про навчальні «brainstorming»: «Наркоманія: шлях в долину смерті» та «СНІД: від хвилинного задоволення до трагедії» /в рамках проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді»/ Програма «Акценти дня», канал ТТVПаління: рабство за власним бажанням

Інформаційний сюжет про навчальні «brainstorming»: «Паління: рабство за власним бажанням» та «Алкоголізм: повільне самогубство» /в рамках проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді»/ Програма «Акценти дня», канал ТТVПрофесії сфери послуг

23 січня члени ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилися до організації та проведення зустрічі членів клубу «Профі», якій діє в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва, за участю викладачів Кіровоградського професійного ліцею сфери послуг: Ірини Блідар, Олени Коржавіної, Оксани Забабуріної та Марини Шамаріної. Вони розповіли школярам про те, яких спеціалістів готує відомий на Кіровоградщині навчальний заклад, а саме: перукар-модельєр, перукар-манікюрник, візажист-стиліст, продавець, кухар, пекар-кондитер. Нещодавно до цього переліку додалася ще одна спеціальність – агент по туризму. Ці професії є найбільш престижними та поширеними у сфері послуг; вони в усі часи користуються попитом у населення.

Викладачі КПЛСП – фахівці з багаторічним стажем, допоможуть учням не тільки зануритися у світ майбутньої професії, а й розкрити талант юної особистості, адже кредо найкреативнішого професійного навчального закладу ДНЗ «Кіровоградський професійний ліцей сфери послуг» – «Праця + талант = успіх!».

Майстерність викладачів та старання студентів приносять певні результати: під час навчання учні мають можливість проходять практику в європейських країнах – Болгарії, Польщі, Чехії.

Facebook