|
|
НОВИНИ
ПРЕС-РЕЛІЗ
до проведення Андріївських вечорниць

Дата, час та місце проведення: 13 грудня о 17.00, вул. Декабристів 6/15 (відділ популяризації книги)
Організатор– ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є.Маланюка
Партнери– Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА, Соборний храм Благовіщення Пресвятої Богородиці, імідж центр «Ольга», ТОВ «Агропродукт», ЦЕВ «Натхнення», ЦДПУ імені Володимира Винниченка, сімейна акторська майстерня «Ольвія», КЗ ЦДЮТ Кіровоградської міської ради
Зазвичай, День святого Андрія Первозванного українці відзначають 13 грудня, першого з апостолів, хто пішов слідом за Ісусом Христом. Незважаючи на те, що це християнський святий, обряди й традиції цього дня сягають язичницьких часів. З усіх свят день Андрія Первозванного є одним із найтаємничіших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й передбачення майбутнього, ритуали з калитою та інші ворожіння. А щодо ворожінь, то є вірування, що Андрієва ніч допомагає незаміжнім дівчатам пізнати свою долю: чи доведеться ще рік дівувати, чи на щасливицю чекає вдале заміжжя. Веселі гуляння із жартами і різноманітними витівками – ось головні заняття цього вечора.
В програмі вечора:
книжкові виставки: «Звичаї нашого народу», «Народні обереги»;
театралізовані виступи творчих колективів;
конкурси; кіно-хата; майстер-класи; фотозона;
веселунки; частування варениками та солодощами з запашним чаєм!
Усім Андріям гарантовані подарунки!
За докладною інформацією звертайтеся до Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.
тел. 0505699007 – Корінь Христина – головний бібліотекар сектору соціокультурної діяльності.
Адреса: вул. Декабристів 6\15. Сайт: http://www.lib.kr.ua.
Працюємо з 9:00 до 19:00, у п’ятницю та неділю – до 18.00, вихідний – субота
|
Торгівля людьми: проблема, правила безпеки

Проблема торгівлі людьми є однією з найбільш тривожних у сучасному світі, це одне з наймасовіших порушень прав та свобод людини. Щороку за кордон виїжджають сотні тисяч людей в пошуках роботи, в пошуках кращого життя, та багато з них потрапляють у руки шахраїв.
23 жовтня для учнів Центральноукраїнського вищого професійного училища імені Миколи Федоровського відбулося тренінгове заняття «Торгівля людьми – небезпека життя», яке провели спеціалісти юстиції Кіровоградської області Лілія Полтавець та Наталія Кобилат.
Обговорюючи дану тему, учасники більше дізналися про торгівлю людьми, усвідомили гостроту проблеми, обговорили причини, форми та ознаки цього явища. На конкретних прикладах були проаналізовані небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.
Кожний із присутніх отримав буклет «Як протидіяти торгівлі людьми й не стати жертвою злочинців», познайомився з книжковою викладкою «Торгівля людьми – про що варто знати», на якій була представлена література з фонду бібліотеки Кіровоградської громадської організації «Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання «Відкриті двері», яка діяла у відділі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.
Молоді люди підвищили рівень поінформованості з даної теми та ще раз усвідомили, що торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.
Висновки, які зроблять учні особисто для себе, — це їхнє майбутнє: успішне, довге, блискуче, чи коротке та непримітне...
Ми не повинні бути байдужими до власного життя та життя інших людей.
|
Пазл-квест «Довгий шлях маленького робота Кіні»

17 жовтня з 13.00 до 16.00, в рамках Європийського тижня кодування, члени ГО ТІМО «Відкриті двері» спільно з працівниками Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є.Маланюка провели пазл-квест «Довгий шлях маленького робота Кіні» (Квест з програмування для підлітків).
Захід організований за ініціативи Meet and Code, за фінансуванням корпорації SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні Meet and Code реалізується Ресурсним центром ГУРТ, що є партнером Глобальної мережі TechSoup.
У заході взяли участь учні НВО № 6, Кіровоградського облкомплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв), гімназії-інтернату ІІ ступеня, ліцею «Сокіл» та ін.; всього 71 особа.
Учасники, розділившись на команди, подорожували станціями і здобували частинки пазлів. Так вони відвідали станції: «Кодування», «Документальна», «Відновлювальна», «Графічна» та «Ремонтна майстерня». Зібравши усі частинки пазлу, виконували завдання з tankbot-ами та mbot-ми, програмуючі їх дії.
Також для учасників була проведена інформаційна сесія «Видатні особистості в світі IT», де підлітки отримали змістовну інформацію про Стіва Джобса, Ілона Маска та інших видатних винахідників.
Для реалізації проекту було придбано 2-х роботів конструкторів tankbotів, які стануть в пригоді учасникам майбутніх заходів з програмування.
|
Пазл-квест «Довгий шлях маленького робота Кіні» (Квест з програмування для підлітків)

17 жовтня з 13.00 до 16.00 запрошуємо стати учасниками пазл-квесту «Довгий шлях маленького робота Кіні» (Квест з програмування для підлітків).
Організовують захід представники ГО ТІМО «Відкриті двері», спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім.Є.Маланюка. Ініціатива Meet and Code проводиться за фінансування корпорації SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні Meet and Code реалізується Ресурсним центром ГУРТ, що є партнером Глобальної мережі TechSoup.
В світі інформаційних технологій кожній сучасній дитині та молодій людині важливо розуміти, як і яким чином працює комп'ютер та програмне забезпечення; дізнатися про видатних особистостей в світі IT.
Зацікавити підлітків програмуванням неможливо через бесіду, краще це зробити у формі гри. Пазл-квест «Довгий шлях маленького робота Кіні» - це поєднання теоритичних знаннь у сфері ІТ з практичними завданнями.
Квест складатиметься з п'яти етапів, на кожному з яких команди учасників отримуватимуть корисні навики з ремонту комп'ютерів, роботи з перефірійними пристроями, написання коду та комп'ютерної графіки. Виконуючи завдання квесту, учасники отримуватимуть фрагменти пазлу, які будуть підказками для фінального завдання. У фіналі команди повинні створити програму для виходу робота Кіні з лабіринту.
Для тих, хто віддає перевагу пасивному сприйняттю інформації буде організовано інфо-локацію, де розповідатиметься про видатних особистостей в свті, а також про те, чому важливо вивчати програмування.
За докладною інформацією звертайтеся до Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.
тел. 0505699007 – Корінь Христина – член ГО ТІМО «Відкриті двері», головний бібліотекар сектору соціокультурної діяльності.
Адреса: вул. Декабристів 6\15. Сайт: http://www.lib.kr.ua.
Працюємо з 9:00 до 19:00, у п’ятницю та неділю – до 18.00, вихідний – субота.
|
«SpeakUp» в дії!

Клуб “SpeakUp”, що був організований працівниками Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка та членами ГО ТІМО «Відкриті двері» для удосконалення розмовної англійської мови користувачів бібліотеки, продовжує свою роботу щосереди та щоп’ятниці о 16.00. Спікером клубу є волонтер Корпусу Миру США Карл Афрікіан.
Ну де ще можна повправлятися у розмовній англійській? У нас у клубі! Де знайти друзів і нових знайомих «за інтересами»? У нас у клубі! Де обмінятися думками іноземною мовою? У нас у клубі! Ви зможете не тільки попрактикувати спілкування англійською, обговорити цікаві та актуальні для Вас теми, але й знайти нових друзів та цікавих співрозмовників.
З 2017 року було проведено близько 150 засідань клубу!
До участі у засіданнях клубу запрошуються усі бажаючі!
Розклад занять: середа – 16.00 (молоді люди до 15 років)
п’ятниця – 16.00 (молоді люди від 15 років)
Для більш детальної інформації звертайтесь за телефоном – 0505699007.
|
XI Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій «Етно-фешн у книжковому містечку»

Як і в попередні роки ГО ТІМО «Відкриті двері» як постійний партнер Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка, 30 вересня 2019 року взяла активну участь у XI Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій «Етно-фешн у книжковому містечку».
Фестиваль традиційно працював у форматі наметового містечка і мав декілька локацій.
Протягом дня усі бажаючи мали можливість ознайомитися з інформаційним стендом, на якому було представлено діяльність ГО ТІМО «Відкриті двері», книжкову виставку «ГО ТІМО «Відкриті двері» – громаді», де були представлені видання на допомогу НДО, громадським організаціям.
|
День молоді «Креатив! Позитив! Натхнення!»

26 червня 2019 року представники ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилися до проведення вуличної акції до Дня молоді «Креатив! Позитив! Натхнення!» (в рамках бібліопроекту «Креативна середа»). Організатором заходу став постійний партнер – Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є.Маланюка.
У вечірній час, на головній вулиці міста Кропивницького, були представлені різноманітні локації: безпеки, спорту, творчості та таланту. Так на головному гостьовому майданчику виступили хореографічні, вокальні та театральні колективи міста і області, які стали окрасою цьогорічного свята.
Представники ГО ТІМО «Відкриті двері» запропонували до уваги учасників вуличної акції книжкову виставку «Я люблю життя!», де були представлені видання присвячені здоровому способу життя, що є у фонді бібліотеки громадської організації.
|
Тренінг з волонтерами Корпусу Миру

З 18 по 22 червня 2019 року – тренінг «Громадянська освіта та посилення участі молоді», м. Ірпінь Київської області. Організатори: Корпус Миру США в Україні та USAID. Брала участь: Корінь Х.В.
У ході тренінгу, американські волонтери та українські колеги ознайомились з новітніми тенденціями, ресурсами та підходами у галузі громадянської освіти, дізналися про практики проведення лідерських таборів, отримали досвід спілкування з іншими громадськими організаціями та установами, освітніми закладами та волонтерами Корпусу Миру.
Протягом тренінгу відбулись різноманітні сесії, воркшопи та дискусії на теми протидії корупції, інклюзії, академічної доброчесності тощо.
Наприкінці тренінгу усі учасники отримали сертифікат із вказаною кількістю годин та всі матеріали на електронному носії.
Дякуємо організаторам за знання та новий досвід у сфері громадянської освіти.
На фото: під час тренінгу «Громадянська освіта та посилення участі молоді», 2019 р.
|
Майстер-клас для акторів-початківців

13 червня 2019 року в рамках клубу «Профі» відбулася зустріч школярів з Олексієм Дорошевим – артистом драми Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького.
Олексій Іванович відомий за численними виставами: «Поки сонце вийде, роса очі виїсть», «Кайдашева сім'я», «Квартет для двох», «Русалонька», «Позичений чоловік», а всього ролей в його репертуарі налічується більше ста. Пан Олексій також знявся в телесеріалі «Синдром дракона», спробував себе в якості режисера кількох спектаклів.
Олексій Дорошев познайомив учасників клубу з історією світового театрального мистецтва, і, зокрема, проникливо, в ролях, переповів створення першого професійного українського театру в місті Єлисаветграді, згадав як гастролювали актори…
Учнівській молоді було запропоновано майстер-клас, під час якого розігрувалися певні сценки. Школярі були у захваті, і грали як справжні актори-початківці.
Як зазначив Олексій Дорошев, досвід підказує, що людина може зробити на сцені, що сказати, чим поділитися з глядачем. Процес пошуків в мистецтві театру нескінченний. Професія актора не має часових рамок, і насправді це дуже виснажлива внутрішня праця.
«Театр Кропивницького — перший професійний національний театр. Якщо запитати у мешканців Лондона, вони вам точно скажуть, де знаходиться театр Глобус, театр Шекспіра. А наш театр має точно таке ж значення для світу. І недарма його було занесено в реєстр ЮНЕСКО, як культурну спадщину всього людства. І про це не треба забувати», — додав на завершення Олексій Дорошев.
|
Пам'ять краю бережуть творіння скульпторів

Співпрацюючи з постійним партнером – Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері», долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Пам'ять краю бережуть творіння скульпторів».
7 червня, в рамках засідання клубу «Профі», школярі завітали в скульптурну майстерню, яка була заснована в далекому 1972 році скульптором Аркадієм Мацієвським. Майстерня приємно вразила викладачів та школярів ЗОШ № 4 своєю монументальністю та кількістю творчих робіт.
У нашого степового краю є своя особлива історія, і вона відображена не тільки в книгах та архівних справах, а й у монументах та пам’ятних знаках.
Скульптори Віктор Френчко, Григорій Савченко та Василь Ткаченко познайомили клубівців із своєю багатогранною творчою професією. Скульптор – це художник, що створює свої роботи в 3D просторі. Створення скульптурного ансамблю – це досить тривалий процес.
В майстерні підлітки оглянули кілька незавершених скульптур та пам’ятних знаків, які найближчим часом мають бути встановлені в місті Кропивницькому та населених пунктах області.
Фотографії попередніх робіт та готові твори допомогли школярам створити своє уявлення про нелегку, але надзвичайно цікаву професію скульптора.
Побажаннями творчих злетів та довгих літ життя закінчилася зустріч скульпторів та молоді.
|
Школярі відвідали ТРК «UA: Кропивницький»

Члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» співпрацюючи з постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, долучились до організації чергового засідання клубу «Профі», в рамках якого, 3 червня школярі відвідали головний медійний центр області – ТРК «UA: Кропивницький».
Костянтин Карпов, менеджер філії ТРК «UA: Кропивницький», провів цікаву та пізнавальну екскурсію студіями та музеєм, познайомив школярів ЗОШ № 4 з професіями сфери медіа, адже сам має більш ніж тридцятирічний стаж.
Почалася захоплююча екскурсія з апаратно-студійного блоку, звідкіля виходять новини та програми, які мають змогу дивитися та слухати мешканці всієї області та прилеглих до неї регіонів. Костянтин Борисович розповів, як щоденно готуються двохвилинні сюжети для двадцятихвилинної програми «Новин»: спочатку журналіст та оператор знімають сюжети на теренах міста і області, які потім в монтажній студії монтуються та випускаються в ефір.
Завітали клубівці і до музею ТРК «UA: Кропивницький», який створений на честь 59-ої річниці від дня її заснування, де познайомилися з першими технічними засобами, що використовувалися для трансляції в перші роки роботи телерадіокомпанії.
|
Можливості для молоді

Продовжуємо спілкування в рамках розмовного клубу “SpeakUp” з волонтерами Корпусу миру США щовівторка, щосереди та щоп’ятниці о 16.00.
Мета наших занять – засвідчити необхідність вивчення англійської мови в сучасному суспільстві та продемонструвати, наскільки різноманітними і захопливими можуть бути ці уроки.
Кожного засідання наші добровольці з США намагаються урізноманітнити свої заняття, даючи можливість учасникам клубу говорити англійською якомога більше. Під час заходів обговорюються свята та їх традиції, вивчаються нові слова завдяки інтерактивним іграм «Допоможи туристу», «Швидкі побачення», «20 запитань», «Візьму з собою на острів…», ведуться діалоги, створюються спільні цікаві історії, театрально розігруються різноманітні сценки та ін.
Заняття проходять у невимушеній формі, з використанням ефективних сучасних комунікативних методик, різноманітних видів діяльності, з яких 20% - теорія та 80% - розмовна практика.
Не втрачайте можливості безкоштовно вивчати англійську разом з волонтерами Корпусу миру Алексіс Претіман та Карлом Афрікіаном.
|
Професії сфери послуг завжди в тренді

Члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» співпрацюючи з постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Професії сфери послуг завжди в тренді».
26 березня члени клубу «Профі» здійснили пізнавальну екскурсію до Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі, відвідали виробничі майстерні з візажу і перукарської майстерності.
Майстер виробничого навчання Забабуріна Оксана Вікторівна, яка проводила заняття з візажу в майстерні, розповіла про участь учнів Ліцею в різноманітних конкурсах, як всеукраїнського так і міжнародного рівня, зокрема, в конкурсі «Кришталевий янгол». А також наголосила на участі учнів та викладачів КПЛСПіТ у різних благодійних та просвітницьких акціях.
Олена Миколаївна Смоквіна, майстер виробничого навчання з професії перукар (перукар-модельєр), розповіла про те, як відбувається навчальний процес, які профільні предмети вивчають та де проходять практику учні.
У магазині навчального закладу школярі мали можливість здійснити «покупки за дуже привабливими цінами» та дізнатися про тонкощі роботи продавця-касира.
Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі має угоди про співпрацю з європейськими країнами, де учні мають можливість здійснити виробничу практику та набути навичок самостійної роботи.
Протягом виїзного засідання члени клубу «Профі» дізналися більше про престижні і найбільш поширені професії сфери послуг та відчули себе ліцеїстами креативного професійного навчального закладу.
|
Заняття «Speak-Up» продовжуються!

Знання англійської мови на сьогоднішній день є своєрідним вікном у світ, адже, в більшості, політичне, економічне, культурне, наукове та спортивне життя всього світу «плине» саме цією мовою. Більше двох мільярдів людей розмовляють англійською!
15 лютого відбулось чергове заняття розмовного клубу «Speak-Up» з волонтерами Корпусу Миру – Тімом Ніколазі та Алексіс Претімен, організаторами якого виступили ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка.
Протягом засідання, молодь різного віку і рівнів англійською мовою активно обговорювала різноманітні теми, грала в ігри та проектувала життєві ситуації, без скутості практикуючи використання розмовної англійської мови. Адже вивчення англійської мови в теперішньому світі – це одна з найголовніших складових успішної людини.
Наступне заняття відбудеться в п’ятницю, 22 лютого. Будемо раді вас бачити о 16:00.
|
Здоров’я – усьому голова

Співпрацюючи з постійним партнером – Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері», долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Здоров’я – усьому голова».
29 січня відбулася зустріч із відомим в Україні психотерапевтом Рустамом Тараненком. Рустам Костянтинович очолює секцію арт-психотерапії Кропивницької філії Української спілки психотерапевтів.
Головною темою зустрічі була валеологія – наука про здоров’я. Рустам Костянтинович розповів про основні поняття в цій галузі медицини, про видатних вчених – основоположників української школи валеології, про Український інститут корекційної та реабілітаційної валеології, який діє з 2010 року.
Рустам Костянтинович провів кілька вправ із циклу тренінгів, які дозволили учасникам зустрічі відчути силу думки, тобто в черговий раз довели, що емоції мають вплив на фізичне самопочуття людини. Ці вправи допомогли школярам відчути себе більш емоційно і психологічно врівноваженими, отримати нові знання із психосоматики. Рустам Костянтинович також наголосив, що дуже корисною у лікування нервових захворювань є арт-терапія.
Сьогодні професії валеолога навчають у багатьох вузах країни, зокрема – в університетах Києва та Харкова, де свого часу формувалися наукові школи в цій галузі. Після закінчення вузу валеологи працюють у навчально-виховних закладах (дитячих садочках, школах), а також як волонтери у військових частинах.
Рустам Тараненко порадив бути завжди професіоналом у своїй справі, ставитися бережно, як до оточуючих, так і до навколишнього середовища, вести здоровий спосіб життя.
|
Фотографія – це світло душі

22 січня, в рамках клубу «Профі», відбулася зустріч із заслуженим журналістом України Ігорем Демчуком. Дискусія навколо формування життєвих орієнтирів виявилася жвавою та навіть гарячою завдяки професійному втручанню гостя.
Ігор Миколайович розповів про початок своєї кар’єри в журналістиці, про перші публікації, з яких починалася його робота як фотожурналіста, зокрема, про знаного земляка-хлібороба Олександра Гіталова, про роботу журналістом газети «Народне слово» та багатьох електронних видань. Зокрема, роботи знаного майстра фотографії кожного дня можна побачити на сайті “FotoІnform”.
Ігор Демчук поділився секретами своєї майстерності з учасниками клубу, звернувши особливу увагу на те, що в професії журналіста дуже важливо допомогти особистості під час інтерв’ю розкритися, викликати у неї позитивні емоції та зрозуміти її життєве кредо. Професія журналіста також передбачає максимальну об’єктивність у поданні матеріалу.
А ще Ігор Миколайович розповів цікавинки з історії цифрової фотографії, порадив школярам перечитувати улюблені книги, і, звичайно ж, завжди вчитися та відкривати для себе нові горизонти.
|
Фотографія – це світло душі

22 січня, в рамках клубу «Профі», відбулася зустріч із заслуженим журналістом України Ігорем Демчуком. Дискусія навколо формування життєвих орієнтирів виявилася жвавою та навіть гарячою завдяки професійному втручанню гостя.
Ігор Миколайович розповів про початок своєї кар’єри в журналістиці, про перші публікації, з яких починалася його робота як фотожурналіста, зокрема, про знаного земляка-хлібороба Олександра Гіталова, про роботу журналістом газети «Народне слово» та багатьох електронних видань. Зокрема, роботи знаного майстра фотографії кожного дня можна побачити на сайті “FotoІnform”.
Ігор Демчук поділився секретами своєї майстерності з учасниками клубу, звернувши особливу увагу на те, що в професії журналіста дуже важливо допомогти особистості під час інтерв’ю розкритися, викликати у неї позитивні емоції та зрозуміти її життєве кредо. Професія журналіста також передбачає максимальну об’єктивність у поданні матеріалу.
А ще Ігор Миколайович розповів цікавинки з історії цифрової фотографії, порадив школярам перечитувати улюблені книги, і, звичайно ж, завжди вчитися та відкривати для себе нові горизонти.
|
Продовження занять клубу розмовної англійської мови «Speak Up» на базі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка

Розмовна англійська мова сьогодні є необхідною для всіх. Вона знадобиться для подорожей, відряджень, навчання і роботи в іноземних компаніях. Спілкування з друзями та колегами з інших країн теж є неможливим без розмовної англійської на досить високому рівні. Єдиний спосіб ефективно розвинути цю навичку — спілкуватися англійською.
З 18 січня 2019 року, продовжив свою роботу розмовний клуб “Speak Up” організаторами якого виступили ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка. До діяльності клубу в цьому році долучились волонтери Корпусу миру Алексіс Претімен та Тімоті Ніколазі, а також і інші волонтери зі Сполучених штатів Америки, які з радістю спілкуються з учасниками та готують цікаві засідання.
Засідання розмовного клубу англійської мови «Speak Up» відбуваються кожного вівторка та п’ятниці о 16.00, заняття проходять за участі Алексіс Претімен та Тімоті Ніколазі.
Не втрачайте можливості живого спілкування з носіями мови.
|
|