Засідання клубу «Профі» на тему «Математика у світі професій, і не тільки…» в приміщенні факультету математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
17 вересня 2021 року, в рамках клубу «Профі», старшокласники ЗОШ № 4 відвідали факультет математики,
природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.
На порозі Університету молодь зустрів старший викладач кафедри теорії та методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності Соменко Дмитро Вікторович.
Дмитро Вікторович та його колеги провели для школярів змістовну, пізнавальну та цікаву подорож факультетом. Школярі відвідали спеціалізовані кабінети та лабораторії, які обладнані сучасними приладами, що використовуються студентами під час практичного навчання.
Особливо школярів вразила різноманітність спеціальностей на факультеті математики, природничих наук та технологій.
Завдяки цій екскурсії учасники клубу «Профі» сформували уявлення про навчальний процес провідного педагогічного вузу регіону, про наочну базу, методику та теорію викладання природничих наук та технологій.
Велика подяка керівництву та викладачам ЦДПУ імені Володимира Винниченка за надану можливість поринути у світ майбутніх професій.
Проект “Language School” – школи іноземних мов із волонтерами міжнародної молодіжної організації AIESEC
Щодня, з понеділка до п’ятниці, тричі на тиждень, 4 групи учасників мовних занять «Language school» проходили
інтенсив-навчання разом із волонтерами міжнародної молодіжної організації AIESEC.
Мовні навчання відбувалися з 12 липня до 13 серпня 2021 року. За цей час учасники «Language school» мали змогу
прокачати навички розмовної англійської, дізнатися багато нового про культуру, традиції, привабливі туристичні та
знакові місця країн, звідки прибули волонтери міжнародного проєкту.
Під час реалізації проєкту молодь мала можливість обговорити чимало цікавих тем: про мрії та
цілі молоді, про освіту, національні кухні наших країн, звичаї та традиції, цікаві туристичні місця, а ще – грали
у цікаві ігри. І все це – англійською мовою.
13 серпня була організована прощальна зустріч усіх учасників із волонтерами. Цього дня заходи проходили
у форматі «free talks». Також кожен бажаючий міг долучитися до створення святкового плакату – написати
слова вдячності та побажання волонтерам.
На прощання учасники «Language school» обмінялися контактами, зробили фото на пам’ять та разом
виконали пісню «Чорнобривці». Чорнобривці найбільше вразили волонтерку із Туреччини Хелін, тому
учасниці «Language school» подарували їй букет саме цих квітів.
По завершенню мовних занять «Language school» її активні учасники отримають сертифікати, а ми вже незабаром проанонсуємо
новий цікавий проєкт для тих, хто бажає вивчати англійську.
Нарада для голів громад Кіровоградщини
20 липня, в приміщенні Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати відбулась нарада для голів громад Кіровоградщини. З привітальними словами виступили: голова обласної державної адміністрації Марія Чорна, голова обласної ради Сергій Шульга та президент Кіровоградської РТПП Ірина Саєнко.
Учасники заслухали інформацію про можливості грантових програм, як засобу залучення інвестицій.
Представник книгозбірні Активний член ГО ТІМО "Відкриті двері" Корінь Христина розповіла про можливості проєктної діяльності у сільських громадах, про інформаційний бюлетень, який члени ГО готують кожного місяця. Цей бюлетень містить в собі можливості фінансування, що можуть спрямовуватися на вирішення суспільно значимих питань в житті сільських та селищних громад. За посиланням кожен бажаючий зможе завантажити інформаційний бюлетень:
Голова обласної ради запропонував провести навчання з написання грантів. Інформація про діючі грантові програми оновлюється щомісячно на на сайті ГО ТІМО «Відкриті двері», - зазначив Сергій Шульга.
Гарний START проекту “Language School” школи іноземних мов від ГО «AIESEC»
12 липня 2021 року стартував новий проєкт від ГО «AIESEC», в якому Молодіжна громадська організація ТІМО «Відкриті двері»
разом з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім.Є.Маланюка виступили партнерами.
Проєкт Language School 2021 від AIESEC буде тривати чотири тижні на базі бібліотеки. В рамках проєкту близько 50–ти осіб
будуть вивчати англійську мову разом з волонтерами Хелін та Мертом з Турції.
Проєкт спрямований на розвиток розмовної англійської мови, міжкультурний обмін з представниками активної молоді, дискусії
про глобальні проблеми, цілі сталого розвитку та лідерство.
Усіх учасників поділено на чотири групи відповідно до рівня володіння англійською та віком. Заняття проходять тричі на тиждень
для кожної групи. Кожен учасник отримає сертифікат проходження курсів по закінченню проєкту.
Гендерна рівність – проблема сьогодення
На базі Державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор» було проведено показ та обговорення документального фільму «Нічна відьма» в рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері».
Режисерка Елісон Клеймен показує жінок на війні. Надєжда Попова («Надя») була 19-річною льотчицею-любителькою, коли в її двері постукала Друга світова війна.
Учасники, виконуючи вправи, визначали поняття гендер та стать, зрозуміли, чим вони відрізняються. Під час обговорення дійшли висновку, що поняття «гендер» є ключовим у поступі будь-якої країни до демократії та щасливого життя.
Розрізняти та аналізувати гендерні стереотипи допомогла вправа «Вовк та заєць». Адже часто стереотипи можуть змусити когось робити те, що не відповідає його природним нахилам і не дає задоволення.
Старший інспектор відділу соціально-виховної та психологічної роботи, майор внутрішньої служби Державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор» Завада Наталія наголосила, що рівність жінок і чоловіків повинна стати реальністю в Україні, яка планує ввійти до європейської спільноти. Необхідно визначати фактори, які перешкоджають жінкам досягти рівності в суспільстві, а також вживати заходи, спрямовані на протидію та унеможливлення гендерної дискримінації.
Навчання для модераторів кіноклубів Docudays UA
Протягом трьох днів, з 5 по 7 червня 2021 року, модератор кіноклубу Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері»
Чередник Анастасія брала участь у семінарі для модераторів кіноклубів медіапросвіти
з прав людини DOCUDAYS UA організований, у сел.Коблево, в межах проєкту DOCU/CLUB – за реформи.
Впродовж навчальних днів розглядали такі теми: організація показів та обговорення стрічок з нової
колекції, алгоритми адвокаційних заходів, які реалізуються у рамках проєкту.
Також корисною для просування діяльності кіноклубу була тема «Залучення учасників на подію. Реклама.
Робота зі ЗМІ», де комунікаційні менеджерки мережі DOCU/CLUB розповіли, як залучати учасників на події
та висвітлювати діяльність кіноклубу в ЗМІ, як правильно писати прес-релізи та анонси, які будуть привертати увагу.
Зважаючи на епідеміологічну ситуацію в країні, покази та обговорення фільмів можуть відбуватися онлайн, тому тема
«Онлайн-події та робота в zoom. Безпека під час проведення онлайн-подій» була досить актуальною.
Важливою частиною зустрічі стало знайомство з іншими модераторами — ми всі обмінялися досвідом, залишили один одному
контакти, обговорили спільні кінопокази.
Зупинимо булінг разом
В рамках адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!» реалізованого кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері», («Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти») за сприяння та підтримки ГО «Докудейз», було створено відео «Зупинимо булінг разом».
Прояви булінгу не варто замовчувати, кожен може звернутися за допомогою до дорослих, поліції або центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Зупинимо булінг разом. Всі – і я, і ти!!!
Кіноклубом медіа просвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері» було реалізовано адвокаційний проєкт «Скажемо булінгу «НІ!» у рамках «Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».
За підсумками реалізації проєкту було проведено круглий стіл. Керівник ГО ТІМО «Відкриті двері» Савенко Лариса охарактеризувала діяльність організації та наголосила на актуальності теми булінгу. За умовами проєкту були розроблені пропозиції протидії булінгу, які увійшли до проєкту обласної цільової соціальної програми «Молодь Кіровоградщини на 2021-2025 рр.». В засіданні робочої групи щодо обговорення проєкту цієї програми взяла участь Савенко Лариса.
Модератор проєкту Чередник Анастасія розповіла про показ і обговорення фільму «Булер» в різних організаціях, подякувала всім, хто долучився до реалізації проєкту.
Своїми враження від співпраці поділилася Вінницька Наталія, директор «Дитячого будинку «Наш дім»: «Фільм зацікавив та вразив моїх вихованців. Вони переймалися побаченим, тому так важливо говорити на такі теми і показувати, що ми поряд з ними і не байдужі до їхніх переживань».
Для підлітків закладу Державна установа «Кропивницький слідчий ізолятор» тема булінгу виявилась не до кінця розкритою, і їх також вразило побачене – про це говорила старший інспектор відділу соціально-виховної та психологічної служби, майор внутрішньої служби Завада Наталія.
До розмови також долучилася начальник відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Кіровоградській області, старший лейтенант поліції Білоброва Оксана.
Адвокаційний проєкт «Скажемо булінгу «Ні» згуртував навколо себе коло небайдужих до цієї проблеми людей.
Член ГО ТІМО "Відкриті двері" ввійшла до складу Координаційної ради з питань молодіжної політики при Кіровоградській ОДА
22 червня в приміщенні Громадського офісу було проведено Установчі збори з формування Координаційної ради з питань молодіжної
політики при Кіровоградській облдержадміністрації. До її складу ввійшла член ГО ТІМО "Відкриті двері" - Юлія Абрамова. Також за
результатами голосування було обрано: Голова - Грищенко Владислав, Заступник - Колєва Катерина, Секретар - Фесюк Вікторія.
Бажаємо плідної роботи та успіхів у реалізації молодіжної політики держави в області.
Зупинимо булінг разом. Всі – і я, і ти!!!
На базі Комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Кіровоградської обласної ради показом фільму
«Булер» американського режисера Лі Гірш продовжено реалізацію адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!» кіноклубом медіа просвіти
з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері» у рамках «Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти»
за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».
Перед початком перегляду модератор проєкту Чередник Анастасія, звертаючись до підлітків, охарактеризувала проблему булінгу у світі
та Україні, наголосила, що кожен із нас може зупинити насильство, коли воно чиниться поруч із нами чи у нас вдома, на вулиці.
Обговорення документального фільму пройшло в атмосфері відкритості, доброзичливості, відчувалося, що підлітки переймалися
подіями, які відбувалися на екрані.
До розмови долучилися інспектори відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Кіровоградській області Департаменту
патрульної поліції Національної поліції України Левандовський Антон, старший лейтенант, та Сухотін Олексій, лейтенант. Спілкуючись з
підлітками, вони вияснили: чи сподобався фільм, які емоції вони відчували під час перегляду та який епізод вразив чи запам’ятався найбільше.
На основі фільму звернули увагу на ознаки фізичного, психологічного та економічного булінгу. Діти визначали такі види насилля
у фільмі. Акцентувалася увага на тому, що кожен може звернутися за допомогою до дорослих, поліції, а також важливо мати підтримку
серед однолітків.
Під час обговорення поліцейські наголосили на тому, що ми всі різні, але повинні бути толерантними.
Підлітки створили плакат «Рука підтримки», де на символічних долоньках написали риси толерантної людини.
Зупинимо булінг разом. Всі – і я, і ти!!!
На базі Державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор» показом фільму «Булер» американського режисера Лі Гірш продовжилася
реалізація адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!» кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері»
у рамках «Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».
Перед початком перегляду модератор проєкту Чередник Анастасія, звертаючись до підлітків, охарактеризувала проблему булінгу у світі
та Україні. Учасники виконали вправу «Аркуш паперу», що стимулювало задуматися над питаннями: Що відбувається з людиною, коли вона чує
образливі слова? Чи можна відновити емоційне ставлення людини до кривдника, сказавши «пробач»?
Обговорюючи документальний фільм, підлітки аналізували побачене, висловлювали своє відношення до головних героїв та їхніх дій в певних
ситуаціях.
Заступниця начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Кропивницького місцевого центру з надання
безоплатної вторинної правової допомоги Мироненко Анастасія, спілкуючись з підлітками, звернула увагу на ознаки фізичного та
психологічного насилля, на відносини головних героїв з ровесниками, батьками та представниками школи. Акцентувала увагу на тому, що кожен
може звернутися за допомогою до дорослих, поліції та центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Наталія Завада, старший інспектор відділу соцільно-виховної та психологічної роботи майор внутрішньої служби Державної установи
«Кропивницький слідчий ізолятор», спираючись на ситуацію дівчинки Келбі, пояснила, що такий прояв насильства, як булінг, заважає
займатися тим, що тобі подобається і не дає можливості самореалізації.
Учасники згадали риси толерантної людини, на символічних долоньках написали їх. Створили колаж «Зупинимо булінг разом!».
В кінці заходу дійшли висновку, взявши за основу вислів із фільму: «Якщо ти прокинувся зранку, провів день, повернувся в ліжко, не образивши нікого, тоді ти можеш собою пишатися».
Зупинимо булінг разом. Всі – і я, і ти!!!
Показом фільму «Булер» американського режисера Лі Гірш розпочалася реалізація адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!»
кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері» у рамках «Кампанія з протидії булінгу
та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».
Документальний фільм переглянули вихованці КЗ «Дитячий будинок "Наш дім" Кропивницької міської ради». У фільмі задокументовані
реакції вчителів та адміністраторів на агресивну поведінку, які порушують кліше «діти просто поводяться, як діти», і відображений дедалі
ширший рух серед батьків і молоді, спрямований на зміну ставлення до булінгу в школах, спільнотах та суспільстві загалом.
Новий документальний фільм «Булер», режисером якого є лауреат нагород фестивалю Санденс та «Еммі» Лі Гірш, показує приголомшливу
статистику насильства в людському масштабі, пропонуючи інтимний, безстрашний погляд на те, як булінг вплинув на життя п'ятьох дітей
та їхніх сімей.
Під час обговорення учасники висловили свої думки стосовно дій головних героїв, звернули увагу на те, як поводили себе дорослі в
тій чи іншій ситуації. Експерти Ніколаєва Галина, інспектор взводу № 2 роти № 3 батальйону Управління патрульної поліції у Кіровоградській
області Департаменту патрульної поліції, та Грінченко Вікторія, інспектор ВЗГ Управління патрульної поліції у Кіровоградській області
Департаменту патрульної поліції, розповіли про шляхи попередження булінгу у шкільному середовищі, а також про алгоритми реагування
на такі ситуації.
Також під час спілкування поділилися життєвими ситуаціями, які сталися з присутніми, та зробили висновок, що, коли насильство чиниться
поруч з нами, чи у нас вдома, на вулиці, ми можемо зупинити його.
Створили «Дерево толерантності»: на листочках написали риси толерантної людини і розмістили на дереві.
Підлітки отримали емблему-смайлик «Зупинимо булінг разом. Всі – і я, і ти!!!».
Керівник проєкту Ларису Савенко, голова ГО ТІМО “Відкриті двері”, ввійшла до робочої групи з розробки проєкту обласної цільової соціальної
програми “Молодь Кіровоградщини на 2021-2025 рр.” Пропозиції протидії булінгу, розроблені членами ГО ТІМО “Відкриті двері”, будуть включені до цієї програми.
31 березня відбулася презентація проєкту «Скажемо булінгу «НІ!».
ГО ТІМО «Відкриті двері» взяла участь у другому етапі конкурсу DOCU/ДІЄ Мережі DOCU/CLUB на кращі адвокаційні заходи у рамках
«Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння та підтримки ГО «Докудейз». Адвокаційні заходи
будуть реалізовані кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері» у співпраці з представниками громад
та партнерськими організаціями. Було розроблено проєкт «Скажемо булінгу «НІ!».
Керівник проєкту, голова ГО ТІМО «Відкриті двері», Савенко Лариса під час презентації повідомила, що адвокаційний проєкт передбачає
внесення пропозицій щодо протидії булінгу до проєкту обласної цільової соціальної програми “Молодь Кіровоградщини на 2021-2025 рр.” та
проведення акції протидії булінгу серед підлітків соціально обмежених та умовно соціально обмежених закладів. Також відбудеться показ і
обговорення документальних фільмів із протидії булінгу із залученням юристів та психологів.
Партнерами з реалізації проекту є: Управління молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації, Управління патрульної поліції
у Кіровоградській області, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області, Кропивницький
місцевий центр з надання безоплатної
вторинної правової допомоги, Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка.
Головний спеціаліст відділу молодіжної політики Управління молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації Літвінов Олексій
зазначив, що керівник проєкту увійде до робочої групи з розробки проєкту обласної цільової соціальної програми “Молодь Кіровоградщини
на 2021-2025 рр.” Пропозиції протидії булінгу, розроблені членами ГО ТІМО “Відкриті двері”, будуть включені до цієї програми.
На актуальність профілактики протидії булінгу звернула увагу начальник відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної
поліції у Кіровоградській області, старший лейтенант поліції Білоброва Оксана.
Модераторка проєкту Чередник Анастасія наголосила, що документальне кіно не дає простих відповідей, а змушує задуматися, і це
допомагає молоді розвиватися. Показ та обговорення фільмів буде спрямовано, насамперед, на діалог і розвиток критичного мислення, що
допоможе у створенні безпечного та шанобливого середовища у закладах.
Під час обговорення будуть використовуватися елементи дискусії, тренінгу, рольові ігри тощо. По завершенні спілкування учасники
заходу запропонують своє власне ставлення щодо протидії булінгу. З даних висловів буде створено буклет “Зупинемо булінг разом!”
Місце проведення: Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка. Відділ мистецтв (2-й поверх).
Дата та час проведення: 31 березня о 14:00
Організатори: ГО ТІМО «Відкриті двері», Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка
На початку 2021 року ГО ТІМО «Відкриті двері» на базі партнера - Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка
створила кіноклуб медіапросвіти з прав людини «Docudays UA». Спільно з партнерськими організаціями та місцевою владою члени ГО ТІМО
«Відкриті двері» розробили проєкт «Скажемо булінгу «НІ!».
Даний проєкт передбачає внесення пропозицій щодо протидії булінгу до проєкту обласної цільової соціальної програми «Молодь
Кіровоградщини на 2021-2025 рр.» та проведення акції протидії булінгу серед підлітків у соціально обмежених та умовно соціально
обмежених закладах.
У рамках проєкту для підлітків, які проживають у соціально обмежених та умовно соціально обмежених закладах, відбудеться показ
і обговорення документальних фільмів із протидії булінгу із залученням юристів та психологів.
Показ та обговорення фільмів буде спрямовано, насамперед, на діалог і розвиток критичного мислення, що допоможе у створенні
безпечного та шанобливого середовища у закладах. За результатами проєкту буде створено буклет «Зупинимо булінг разом!»
У презентації адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!» візьмуть участь представники патрульної поліції в Кіровоградській
області, відділу молодіжної політики Управління молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації, Регіонального центру з надання
безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області, соціально обмежених та умовно соціально обмежених закладів, члени
ГО ТІМО «Відкриті двері», представники громадських організацій м. Кропивницького, журналісти.
За докладною інформацією звертайтеся до
ГО ТІМО «Відкриті двері»
Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.
Адреса: м. Кропивницький, вул. Володимира Панченка 6/15; Тел.: (0522) 32-10-12.
Чергове засідання клубу «Профі» на тему: «Секрети професії фотожурналіста»
26 березня 2021 року учасники клубу «Профі» зустрілися з відомим в Україні журналістом Ігорем Демчуком. Своє становлення
в журналістиці він розпочав і продовжує саме на теренах нашого степового краю.
Ігор Миколайович – член Національної спілки журналістів України (1993) та Національної спілки
фотохудожників України (2005), лауреат премії ім. В. К. Винниченка газети «Народне слово» (1999) та обласної журналістської премії
у номінації «фотожурналістика» (2005), нагороджений Золотою медаллю української журналістики (2010).
Свою зустріч із старшокласниками ЗОШ № 4 Ігор Миколайович розпочав з фотопортрету класу. Зацікавивши молодь, розкрив секрети
професії фотожурналіста.
Журналіст – професія творча, потребує постійного навчання, освоєння нових технологій, спілкування з героями своїх репортажів.
Хорошого журналіста відрізняє вміння побачити в буденному щось незвичне, неординарне, що викличе інтерес у оточуючих.
Інформація керує світом, а журналісти створюють цей світ, висвітлюючи його об’єктивно.
Ґендер. Рівність. Рівноправність.
У сучасному суспільстві все частіше та гостріше постає питання про рівність між чоловіком та жінкою. Питання ґендерної рівності та поваги до прав і свобод кожної статі розглядали та аналізувати учні Кропивницького ліцею сфери послуг і торгівлі під час заходу «Ґендерна рівність: тенденції розвитку» в рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері». У заході взяла участь Окунєва Алла, практичний психолог Кропивницького вищого професійного училища.
Спочатку визначили, чим же ґендер відрізняється від статі? Чому вважається, що поняття «ґендер» є ключовим у поступі будь-якої країни до демократії та щасливого, заможного життя? Для учасників важливо було зрозуміти принципи ґендерної рівності, рівноправності та ґендерних стереотипів.
Учні переглянули документальний фільм режисерки Елісон Клеймен «Нічна відьма» про жінок на війні. Надєжда Попова («Надя») була 19-річною льотчицею-любителькою, коли в її двері постукала Друга світова війна. Коли нацисти у 1941 році вдерлися до Радянського Союзу, Надя вступила до 558-го жіночого нічного бомбардувального полку Радянської армії, ставши однією з перших у світі жінок-бойових пілотів.
Під час обговорення юнаки та дівчата висловлювали своє відношення до героїні фільму, виясняли, як співвідноситься фільм з темою ґендерної рівності. До розмови долучилася Окунєва Алла, яка наголосила, що ґендерні стереотипи породжують дискримінацію, заважають особистісному розвитку молоді та спричиняють до спотворення необхідних життєвих навичок. Не реалізується право людини на вільний вибір: ким бути, як будувати своє життя, що в ньому вважати найголовнішим. Проаналізували життєві ситуації, що призводять до ґендерної дискримінації як жінок, так і чоловіків.
Разом дійшли до висновку, що кожен може вибрати свою поведінку, яка в будь-який час має базуватися на повазі до прав людини, до рівності людей, до захисту від ґендерної дискримінації та насильства.
Спілкування відбулося в дружній атмосфері загальної взаємодовіри та залишило позитивне враження.
Як вижити тварині без догляду людини
Кіноклуб «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері» розпочав свою діяльність 11 лютого показом фільму «Укриття» режисерки Анастасії Максимчук.
Фільм розповідає про зоозахисника і доґхантера, які стикаються в невидимій війні за визначення поняття людяності в країні, де занадто часто громадяни змушені діяти замість уряду.
Члени ГО ТІМО «Відкриті двері» та запрошені бібліотекарі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка (партнера ГО ТІМО «Відкриті двері») долучилася до обговорення проблеми безпритульних тварин.
Дуже часто безпритульні тварини, особливо коти та собаки, опиняються на вулиці через безвідповідальність людей та їх жорстокість. Тваринам притаманний інстинкт мисливця та охоронця, тому іноді вони проявляють агресію і нападають на людей через страх, біль, голод або хворобу.
Мінімальна кількість тварин на вулицях недостатньо контролюється державними структурами, хоча маємо Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження».
Зоозахисники намагаються влаштувати тварин із вулиць «в добрі руки», збирають кошти для приватних притулків, проводять акції на захист тварин.
В той же час, догхантери з власноi ініціативи займаються винищенням бродячих псів у містах. Свої дії вони пояснюють бажанням убезпечити себе та близьких від нападів та очистити міста від переносників хвороб і паразитів.
Переглянувши фільм, учасники висловили своє відношення до діяльності зоозахисників та догхантерів, поділилися досвідом допомоги безпритульним тваринам.
Як Speak Up «відкрив» День Колумба»
9 жовтня відбулося засідання розмовного клубу "Speak Up". Цього дня учасники клубу знайомилися з цікавими фактами про День Колумба, який відзначається в США 12 жовтня.
Захід проходив у вигляді вікторини, під час якої присутнім пропонувалися варіанти відповідей - факти про відкриття Америки, а учасники мали вгадати який із них є правдивим.
Олександр Леонідов - керівник розмовного клубу "Speak Up", а також засновник і викладач мовної студії "Step Up" - розповів учасникам клубу про неоднозначність свята, адже частина американців його не святкують з різних причин.
А на завершення зустрічі усі бажаючі мали змогу подивитися уривок із фільму "1492: Conquest of Paradise" ("1492: Завоювання раю") про цей день в історії Америки.
Участь у XII Фестивалі молодіжної книги на вулиці Дворцовій «BOOKUNITY. Територія успіху»
Як і в попередні роки молодіжна громадська організація Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання «Відкриті двері» як постійний партнер Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка, 29 вересня 2020 року взяла активну участь у XII Фестивалі молодіжної книги на вулиці Дворцовій «BOOK UNITY. Територія успіху».
Метою проведення Фестивалю є популяризація читання серед юнацтва, презентація літератури та письменників Кіровоградщини; всебічний розвиток сучасної молоді, її залучення до участі в культурному житті Кіровоградщини; організація змістовного дозвілля мешканців міста.
Протягом дня усі бажаючи мали можливість ознайомитися з інформаційним стендом «Я люблю життя» який містив інформацію про коронавірус COVID-19.