Телевізійне інформаційне молодіжне об'єднання          

 
    Новини
    Історія
    Діяльність
    Обмін досвідом
    Наші проекти
    Акція
    Про нас у ЗМІ
    Партнери
    Радимо прочитати
    Інформаційний бюлетень
    ГО Кіровоградщини
 

НОВИНИ


Емоційна підтримка для дорослих

27 січня у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка відбулася друга зустріч з психологом, консультантом із розвитку сім’ї та молоді Людмилою Лобок, яка провела «Майстерню емоцій» з елементами арт-терапії. У заході взяли участь гості міста та відвідувачі Центру підтримки та допомоги «Я – Маріуполь».

Під час майстерні дорослі поділилися власними емоціями через свої життєві ситуації та дізналися як правильно виходити із стану стресу. З цікавістю виконували вправи на розслаблення та вчилися правильно дихати, дізналися чимало корисних порад як перемикати свою увагу під час стресових ситуацій. Дорослі отримали інформацію, як розпізнавати стрес у дитини та допомогти їй подолати страхи, впоратися із безсонням.

Наприкінці заходу учасники за допомогою пластилінової терапії знімали емоційну напругу.

Крім спілкування з психологом, на відвідувачів майстерні чекали продуктові набори та подарунки, які допоможуть учасникам знайти душевну рівновагу.


Майстерня емоцій

24 січня ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилася до організації та проведення у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка «Майстерні емоцій» з елементами арт-терапії. Гостею і спікером заходу була психолог, консультант із розвитку сім’ї та молоді Людмила Лобок.

Під час майстерні діти та дорослі дізналися як працювати з власними емоціями та як правильно виходити із стану стресу. Зокрема, навчилися правильно дихати, виконали вправи на розслаблення, дізналися чимало корисних порад як перемикати свою увагу під час стресових ситуацій, як розпізнати що дитина переживає стрес та як допомогти їй подолати страхи, тривожні переживання, впоратися із безсонням. А ще учасники заходу намагалися виразити на папері власні страхи й «побороти» їх за допомогою фантазії та власної креативності.

Крім психологічних вправ і порад, на відвідувачів заходу чекали корисні подарунки, які допоможуть учасникам знайти внутрішню гармонію та душевну рівновагу, якої так бракує усім нам зараз.


Толерантність – крок до гуманізму

16 листопада - Міжнародний день толерантності. Генеральна Конференція ЮНЕСКО оголосила 1995 рік роком толерантності й прийняла Декларацію принципів толерантності. Саме у цей день учні Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі переглянули та обговорили фільм «Рахують дні, рахують роки». Перегляд фільму відбувся в рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері». Режисером фільму є Монне Ліндстрьом. Він ґрунтується на документальних особистих історіях й думках трьох дітей. До кожного з них у родину прийшла біда. Це історія про те, як вони її відчувають, як намагаються допомогти собі й родині.

Перед переглядом учасники, виконуючи вправу «Історія про права дитини», прослухали історію однієї дівчинки та проаналізували події, які трапилися у житті дівчинки. Це стало передумовою перегляду фільму і спонукало задуматися та, після перегляду, знайти відповідь на запитання: які ж умови необхідні кожній дитині для повноцінного життя та розвитку?

Під час обговорення було використано прийом «Робота з героєм або персонажем фільму». Учні об’єдналися в три групи – Моа, Макси та Іси - підготували повідомлення «Як буде складатися доля героїв після повернення батьків з ув’язнення». Висловлювання були щирими, відкритими, відчувалося, що молодь співпереживала героям фільму.

Крім прав дітей, розглянули ще й питання: як це – бути толерантними; чи завжди ми буваємо доброзичливими, добрими, готовими прийти на допомогу однолітками, у яких так, як і у наших героїв, склалися негаразди, проблеми чи то в сім’ї, чи в спілкуванні, чи в середовищі серед однокласників.

Сюжет фільму дав можливість молоді зрозуміти, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру та розуміти цінність життя.


Мова формує людину

«Я розумію, коли я в Запоріжжі говорю українською, на Кремлі падає цегла» - це цитата з фільму «Мова» режисера Сергія Лисенка, яка захопила та надихнула збагачувати свої знання з української мови учнів Ліцею «Центральний». Перегляд фільму відбувся в рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері». Переглянувши фільм, учасники активно вступили до обговорення, вони відзначили, що проєкт вивчення української мови у східних та південних територіях України є надто важливим. Адже самі герої фільму говорили, що вони не хочуть розмовляти російською, щоб більше нікому не спало на думку їх визволяти.

Модератор Анастасія Чередник провела для учнів вправу «Хто швидше», під час якої вони пригадали рядки з відомих віршів українських письменників, прописали асоціації з поняттям ідентичність та дали визначення йому.

Наприкінці обговорення учні дійшли висновку, що питання мови є важливим для сучасного українського суспільства. Учасники повідомили, що фільм розвінчав деякі стереотипи, адже вони не знали, що у східній частині нашої країни є такий активний попит на українську мову.


Вивчай графіку – крокуй в ІТ!

Члени ГО ТІМО «Відкриті двері» в рамках проєкту «Вивчай графіку – крокуй в ІТ!» 19, 20 та 21 жовтня провели 3-денний навчальний інтенсив по роботі з графікою «Вивчай графіку – крокуй в ІТ!», який відбувся в межах ініціативи Meet and Code, яка реалізовується організаціями SAP, Haus des Stiftens gGmbH, TechSoup Europe спільно з мережевим партнером в Україні Ресурсним центром ГУРТ.

Наші учасники відкрили для себе світ графіки та ознайомилися з новим цікавим гаджетом для її створення – графічним планшетом. Дякуємо за підтримку нашим партнерам: Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка та Junior It STEP Academy, Кропивницький.

#meetandcode #sap4good #codeEU #GURT4Code


Фантазуй та друкуй!

24, 26 та 28 жовтня з 13.00 до 15.00 представники громадської організації ТІМО «Відкриті двері» спільно з викладачами Комп’ютерної Академії IT STEP та працівниками Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка, в рамках Європейського тижня кодування, проводили воркшоп з 3D-моделювання та 3D-друку.

Захід організований у межах ініціативи Meet and Code, яка реалізовується організаціями SAP, Haus des Stiftens gGmbH, TechSoup Europe спільно з мережевим партнером в Україні Ресурсним центром ГУРТ.

Сучасні ігри з неймовірною графікою та візуальні ефекти багатьох фільмів важко відрізнити від реальності. Все це стало можливим завдяки використанню технологій 3D-моделювання. Тривимірна графіка або 3D-моделювання – комп’ютерна графіка, що поєднує в собі прийоми і інструменти, необхідні для створення об’ємних об’єктів в тривимірному просторі.

Під час воркшопу підлітки дізналися, що таке 3D-моделювання, ознайомилися з принципами роботи 3D принтерів, практикувалися у створенні 3D моделей.

Усі, хто не встиг відвідати воркшоп «Фантазуй та друкуй!», але бажають більше дізнатися про 3D-моделювання та познайомитися з роботою 3D-принтера, можуть зробити це у відділі Інформаційних технологій та електронних ресурсів Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.


Командні роботоперегони

Сучасне життя важко уявити без роботів. Вони присутні в усіх сферах нашого життя.

25 та 27 жовтня в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка відбувся інтерактив «Роботоперегони». Його ініціаторами стали представники громадської організації ТІМО «Відкриті двері», яка виборола грант на придбання 4 роботів у межах ініціативи Meet and Code, яка реалізовується організаціями SAP, Haus des Stiftens gGmbH, TechSoup Europe спільно з мережевим партнером в Україні Ресурсним центром ГУРТ.

«Командні роботоперегони» – це смуга завдань, які повинні виконуватись командою роботів для досягнення спільного результату. Кожного робота в команді програмує окрема людина. У результаті учасники навчилися програмувати роботів, ділитися досвідом та командно взаємодіяти для виконання спільного завдання. Різні типи роботів програмуються блочним програмуванням за допомогою різних програм. Освоїти їх користувачам бібліотеки допомагали викладачі Комп’ютерної Академії IT STEP, м. Кропивницький.

Запрошуємо усіх, хто бажає більше дізнатися про роботів, навчитися їх програмувати та ними керувати для виконання різних завдань.

#meetandcode #sap4good #codeEU #GURT4Code


Фантазуй та друкуй!

24, 26, 28 жовтня з 13.00 до 15.00 громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка, в рамках Європейського тижня кодування, запрошують підлітків на безкоштовний воркшоп з 3D-моделювання та 3D-друку.

Захід організований у межах ініціативи Meet and Code, яка реалізовується організаціями SAP, Haus des Stiftens gGmbH, TechSoup Europe спільно з мережевим партнером в Україні Ресурсним центром ГУРТ.

Сучасні ігри з неймовірною графікою та візуальні ефекти багатьох фільмів важко відрізнити від реальності. Все це стало можливим завдяки використанню технологій 3D-моделювання. Тривимірна графіка або 3D-моделювання – комп'ютерна графіка, що поєднує в собі прийоми і інструменти, необхідні для створення об'ємних об'єктів в тривимірному просторі.

Про те що таке 3D-моделювання і з чим його їдять ви дізнаєтесь відвідавши наш воркшоп. В рамках навчання на вас чекають:

- знайомство з принципами роботи 3D принтерів, основними його компонентами та сферами їх застосування;
- огляд програм для проєктування 3D моделей;
- робота по створенню 3D моделі;
- конвертація в STL-файли та завантаження моделей для друку на принтері.


Вивчай графіку – крокуй в ІТ!

З 19 по 21 жовтня з 13.00 до 15.00 громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка, в рамках Європейського тижня кодування проводять безкоштовний 3-денний навчальний інтенсив по роботі з графікою.

Захід організований у межах ініціативи Meet and Code, яка реалізовується організаціями SAP, Haus des Stiftens gGmbH, TechSoup Europe спільно з мережевим партнером в Україні Ресурсним центром ГУРТ.

Графічний дизайн – це вид сучасного мистецтва, який полягає в створенні графічних об'єктів (листівок, логотипів, візиток, веб-сайтів) за допомогою різних видів графіки. Якщо Ви або ваша дитина мрієте про професію графічного дизайнера або ж просто бажаєте більше дізнатися про графіку – цей захід саме для Вас. В програмі навчання:

- знайомство з основами дизайну;
- ознайомлення з програмами по обробці графіки та робота на графічному планшеті;
- практикум з обробки зображень та створення векторної графіки;
- презентація робіт, обговорення здобутих вмінь та навичок, сфери їх застосування.


Вулична акція з протидії торгівлі людьми

ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилася до інформаційної вуличної акції з протидії торгівлі людьми, організованої волонтерками з проєкту «ВільноХаб», який реалізується в рамках програми «Мріємо та діємо», на базі КОБЮ ім. Є. Маланюка. Для учасників акції було проведено ряд активностей з інформування молоді щодо видів торгівлі людьми та способів її запобіганню.

Організатори розповіли, як розпізнати фейкові оголошення про роботу та убезпечити себе від шахраїв під час поїздки за кордон, надали телефони гарячих ліній та контакти громадських організацій, які допомагають жертвам торгівлі людьми. На основі книг та інформаційних матеріалів з бібліотеки ГО ТІМО «Відкриті двері» була підготовлена виставка «Торгівля людьми. Це може трапитися з кожним».

Учасники акції отримали корисні знання, які допоможуть їм вберегти себе та своїх рідних від торгівлі людьми.


Що таке успіх та як його досягти?!

Кожен з нас мріє про справу, виконуючи яку, ми будемо відчувати себе потрібними, щасливими, натхненними та успішними. Та на шляху до нашого успіху нерідко з’являються перешкоди. Людину часто пригнічують пересуди, відсутність підтримки, і це заважає їй досягти бажаного. Про успіх, про досягнення мети та перешкоди, що іноді стоять на заваді бібліотекарі відділу популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді говорили з учнями Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі під час показу та обговорення документального фільму «Джовані та балет на воді» в рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері».

Модераторка розповіла, що режисерка Астрід Буссінк показує історію десятирічного Джовані, який мріяв стати першим хлопчиком, що візьме участь у Чемпіонаті Нідерландів із синхронного плавання. На його шляху було багато перешкод, адже цей вид спорту вважається «дівчачим».

Після перегляду фільму молодь ділилася своїми враженнями, їх надихнув головний герой фільму, адже, будучи дитиною, він проявляв неабияку наполегливість та вперто йшов до своєї цілі. Для учасників важливо було з’ясувати сутність понять гендерні стереотипи, гендерна рівність та гендерна нерівність. Вправа «Гендерні ролі» допомогла усвідомити, що нерідко стереотипи обмежують можливість людей у сучасному світі. Головне, що після спілкування, всі зрозуміли, що успіх людини у великій мірі залежить від неї самої.


Наша #Molod_diie

Цьогоріч в Україні вперше відзначають День молоді 12 серпня. ГО ТІМО «Відкриті двері» не змогла стояти осторонь цього і долучилася до акції «Rave-party #Molod_diie», яку організувала Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Члени громадської організації підготували фотовиставку «#Molod_diie», на якій розмістили світлини талановитої і успішної молоді Кіровоградщини: спортсменів, волонтерів, науковців, художників тощо. Усі вони отримали міжнародні або всеукраїнські здобутки протягом весни – літа 2022 року. Важливо було показати, що наша молодь може досягати висот навіть в умовах війни.

Фотовиставку можна переглянути у відділі абонементу КОБЮ ім. Є. Маланюка.


Успіх гендерно нейтральний

На базі Державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор» було проведено показ та обговорення документального фільму «Джовані та балет на воді» в рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері.

Режисерка Астрід Буссінк показує історію десятирічного Джовані, який мріяв стати першим хлопчиком, що візьме участь у Чемпіонаті Нідерландів із синхронного плавання. На його шляху було багато перешкод, адже цей вид спорту вважається «дівчачим».

Перед переглядом фільму учасники з'ясували: що таке гендерна рівність, гендерні стереотипи та гендерна нерівність. Поговорили про успіх та як його досягти, дійшли висновку, що до своєї мети треба йти незважаючи ні на що. Виконуючи різноманітні вправи, жінки усвідомили, що часто гендерні стереотипи можуть змусити когось робити те, що не відповідає його природним нахилам і не дає задоволення.


Тримаємо «кулінарний фронт»

У наш складний час варто об’єднуватися та працювати спільно задля Перемоги. Тож члени ГО ТІМО «Відкриті двері» щодня долучаються до волонтерів «кулінарного фронту» та допомагають готувати пироги, пиріжки, вареники та інші страви для наших захисників.

Тож запрошуємо усіх приєднуватися до волонтерських спільнот та допомагати працею, коштами або продуктами. Зараз наша єдність важлива як ніколи. Разом переможемо!


На хвилях музики та добра

25 травня, спільно з постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка, була організована чергова благодійна акція «На хвилях музики та добра». Метою акції стало продовження збору коштів на доставку благодійної допомоги, яку зібрала для наших захисників та внутрішньо переміщених осіб українська спільнота міста Франкфурт-на-Майні.

В рамках акції бібліотекарі провели цікаві майстер-класи в різних техніках, презентували новинки української літератури. Перехожі мали можливість послухати українські пісні у виконанні талановитих студентів, викладачів та випускників Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка та Кропивницького музичного фахового коледжу.

Також в рамках акції був проведений благодійний розпродаж, на якому вдалося зібрати 3000 грн. Усього ж, під час 2-х акцій, зібрали та передали волонтерам 7500 грн, за що ми дякуємо усім благодійникам.


Вулична благодійна акція «Вишиванка – магічний код нації»

19 травня, святкуючи День вишиванки, ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилася до проведення благодійної вуличної акції «Вишиванка – магічний код нації». Захід організувала постійний партнер організації – Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Під час акції перехожі мали можливість взяти участь у майстер-класах, придбати вироби ручної роботи на благодійному розпродажі та оглянути книжкові виставки та виставку тематичної літератури з фонду ГО ТІМО «Відкриті двері» «СНІД – проблема сучасного суспільства». Поруч з виставкою КЗ «Кіровоградський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» проводив безкоштовне анонімне тестування на ВІЛ/СНІД, адже тема особистої безпеки актуальна в рамках будь-якого заходу.

Під час акції було зібрано 4,5 тисячі гривень, які будуть відправлені на доставку гуманітарної допомоги від української спільноти в місті Франкфурт-на-Майні (Німеччина).

Акція сподобалася містянам та гостям Кропивницького, бо ще раз нагадала про наше глибоке коріння та багаті традиції.


Розмовний клуб англійської мови "SpeakUp" відновлює роботу

На першому після тривалої перерви засіданні разом із американцем Джефом Шліпером учасники клубу говорили про сучасні події та про те, як американський народ підтримує Україну.

Зокрема, про мітинги на підтримку України, які проходять в різних містах США, фінансову та волонтерську підтримку, а також про те, як у вечірній час знакові будівлі у США підсвічують у кольори українського прапору. А допомагала порозумітися з американцем волонтерка Анастасія Волканова.

Щоб не пропустити наступного засідання та бути в курсі усіх новин щодо роботи клубу "SpeakUp", приєднуйтеся до спільноти у Телеграмі за посиланням

Telegram


Про безпеку під час воєнного стану: поради від поліцейських

13 квітня, в рамках онлайн-засідання клубу «Профі», відбулася зустріч школярів із офіцерами Управління патрульної поліції в Кіровоградській області.

Поліцейські розповіли школярам про права людини, безпеку на вулицях, вдома, в дорозі. Звернули увагу на те, що в умовах воєнного стану в країні кожен громадянин має носити при собі документи, які засвідчують його особу, записки з адресою та телефонами рідних. Також офіцери поліції наголосили на правилах поведінки в інтернеті, який у наш час фактично є другим фронтом.

На завершення зустрічі поліцейські відповіли на численні запитання учнів і побажали всім нам безпеки і миру.


На сторожі життя та безпеки людей

6 квітня в рамках клубу «Профі» відбулася онлайн-зустріч з фахівцями Головного управління ДСНС України в Кіровоградській області.

Професія рятувальника – це завжди почесно, відповідально і небезпечно, особливо в реаліях нашого сьогодення. Отож, основні питання, які піднімалися під час зустрічі це: укриття і бомбосховища, правила евакуації під час повітряної тривоги, тривожна валізка, правильна поведінка під час стресових ситуацій.

Про головні ознаки стресових ситуацій та психологічну допомогу в екстремальних ситуаціях розповіла психолог Головного управління ДСНС України в Кіровоградській області. Разом з нею учасники зустрічі засвоїли кілька нових вправ та правил, які допомагатимуть в екстрених ситуаціях.

Учасники зустрічі побажали мирного неба та безпеки, вміння жити в нових умовах, які диктує нам сьогодення.


Продовжуємо підтримувати переселенців

Члени ГО ТІМО «Відкриті двері» продовжують волонтерську діяльність і спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка збирають речі для переселенців. Небайдужі містяни приносять до бібліотеки одяг, взуття, іграшки, а волонтери їх сортують та передають тим, хто потребує.

Тож якщо комусь потрібні дитячі або підліткові речі – звертайтеся до бібліотеки. Ми готові передати допомогу до будь-якого гуманітарного штабу.


Підтримаймо армію разом!

У цей нелегкий для країни час члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» не могли лишитися осторонь біди, яка прийшла у наші домівки. Тому, спільно з постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка, вже в перший тиждень російсько-української війни організували збір необхідних речей для армії та територіальної оборони.

Приємно, що відгукнулося багато небайдужих кропивничан. Усі принесені речі були одразу передані нашим захисникам і захисницям.

Віримо, що разом ми переможемо!


Підтримаймо проєкт «Годуємо патріотів»!

Війна – це час, коли важливою є кожна робота. Тому члени ГО ТІМО «Відкриті двері» разом з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка допомагають спільноті «Годуємо патріотів» з пошиттям мішечків для фасування сухих овочів та фруктів нашим захисникам.

Вправні молоді майстрині вже пошили першу партію мішечків, яку передали у Гончаренко Центр Кропивницький. education and culture.

Але потреба в них ще є, тому долучайтеся до нашої роботи. Ви можете приносити тканину або вже готові вироби (розміром 30 на 40 см) у КОБЮ ім. Є. Маланюка (вул. Володимира Панченка 6/15).


Допомога для переселенців

Члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» продовжують волонтерську діяльність та допомагають переселенцям, які знаходять постійний чи тимчасовий прихисток у Кропивницькому. Так, спільно з КОБЮ ім. Є. Маланюка був організований збір необхідних речей для дітей переселенців. Небайдужі громадяни принесли до книгозбірні книги, іграшки, розмальовки.

Перша партія допомоги вже вирушила до Гуманітарного центру ГО «Територія успіху». Але збір триває, тож запрошуємо кожного долучитися до такої необхідної справи. Разом ми сила!


Заняття розмовного клубу англійської мови “SpeakUp”

27 січня 2021 року в рамках занять розмовного клубу англійської мови “SpeakUp” відбулася онлайн зустріч-спілкування з американцем Джефом Шліпером із Сан-Франциско з молоддю Кіровоградської області. Учасники клубу англійської мови “SpeakUp” відкривають для себе Америку, вивчають англійську та просто чудово проводять час!

Цього разу йшлося про унікальні місця, що вражають своєю красою, зокрема про міст Золоті Ворота, який ототожнюють зі справжнім символом міста Сан-Франциско, США.

Міст Золоті Ворота в Сан-Франциско побудований у вигляді висячого мосту, він проходить через однойменну протоку, а також з’єднує Сан-Франциско з півднем округу Марін. Відкриття цього знаменитого моста відбулося в 1937 році, при цьому до 1964 року Міст Золоті Ворота був найбільшим у світі висячим мостом. Велика кількість мандрівників спеціально приїжджають сюди, щоб побачити лише прекрасний вид, який відкривається на цю чудову пам’ятку.

Наступне заняття – 3 лютого 2022 року о 16.30. Для підключення на платформі ZOOM: ID: 812 5194 0042 Passcode: 887678

Facebook