Телевізійне інформаційне молодіжне об'єднання          

 
    Новини
    Історія
    Діяльність
    Обмін досвідом
    Наші проекти
    Акція
    Про нас у ЗМІ
    Партнери
    Радимо прочитати
    Інформаційний бюлетень
    ГО Кіровоградщини
 

НОВИНИ


Ґендерна рівність: тенденції розвитку

В рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері» відбувся перегляд документального фільму режисерки Елісон Клеймен «Нічна відьма» про жінок на війні під час Другої світової війни. Спочатку учні КЗ «Ліцей «Центральний» разом із модератором створили психологічний портрет жінки і чоловіка, а потім проаналізували, наскільки стереотипізованим вийшли створені образи. Щоб зрозуміти основні поняття ґендерної рівності, рівноправності, визначили, чим же ґендер відрізняється від статі. Виконали вправу «Ґендерні стереотипи» та переконалися, що вони заважають особистісному розвитку та спричиняють до спотворення необхідних життєвих навичок. А вже, обговорюючи фільм, на прикладі героїні, зрозуміли, що не варто у своєму житті наслідувати ґендерні стереотипи. Учасники наголосили, що кожен може вибирати поведінку, яка в будь-який час повинна базуватися на повазі до прав людини, до рівності людей, до захисту від ґендерної дискримінації та насильства. Дружня атмосфера загальної взаємодовіри спонукала молодь відкрито, іноді емоційно висловлювати свою думку, ділитися враженнями від спілкування. Як виявилось, що питання ґендерної рівності та ґендерних стереотипів хвилює молодих людей і їм важливо було це обговорити.


Калейдоскоп театральних професій

30 березня відбулося чергове засідання клубу «Профі». Школярі ліцею «Центральний» відвідали Кіровоградський обласний академічний театр ляльок.

Своє знайомство з театром школярі розпочали з розповіді Наталії Петрівни Педько, керівника літературно-драматургійної частини театру, про театральні професії та перегляду фотолітопису, що розташований у фойє.

Школярі зрозуміли, що над виставами працюють десятки людей. І хоча головні дійові особи – це актори та їхні ляльки, але й робота сценаристів, освітлювачів, костюмерів, звукооператорів, програмістів, майстрів-декораторів є невід’ємною складовою будь-якої вистави.

Школярі скористалися нагодою і були присутні на репетиції прем’єрної вистави. Ознайомилися з процесом виготовлення ляльок та мали можливість спробувати себе в ролі акторів ростових ляльок.

Велика вдячність Наталії Петрівні за зустріч, яка пройшла цікаво, насичено та розкрила багато таємниць із життя театру та театральних професій.


Чому небезпечно зрікатися рідної мови?

Рідна мова є важливим елементом культурної мови, адже вміщує в собі досвід всіх попередніх поколінь. Вона є важливим складником національної ідентичності. У країні мовне питання є одним із найскладніших, а для нашого ворога стало предметом маніпуляцій та пропаганди. В рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері» відбувся перегляд фільму «Мова» режисера Сергія Лисенка. Переглянувши фільм, учні КЗ «Ліцей «Лідер» та ДЗ «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі» під час обговорення відзначили, що проєкт вивчення української мови у східних та південних територіях України є надто важливим. Самі герої фільму говорили, що вони не хочуть розмовляти російською, щоб більше нікому не спало на думку їх визволяти.

Учасники виконали вправу «Хто швидше», під час якої пригадали рядки з відомих віршів українських письменників, прописали асоціації з поняттям ідентичність та дали визначення йому. Для тих хто хоче удосконалити свої знання з української мови, модератор порадила посібник І. Ющука «Я вивчу українську мову», який містить відомості та практичні завдання з фонетики, лексики, правопису і стилістики української мови, а також загальні відомості з української літератури.


Твої права: сторінками Конвенції ООН про права дитини

16 лютого відбулося перше у 2023 році засідання клубу «Профі». На зустріч із школярами ліцею «Центральний» Кропивницької міської ради завітала юрист Ірина Мисник, яка розповіла про професію юриста та ознайомила з положеннями Конвенції ООН про права дитини.

Професія юриста одна з найдавніших в історії цивілізації. Євроінтеграційні процеси, які відбуваються в сучасному українському суспільстві вимагають новітніх підходів до розуміння права, формування правового громадянського суспільства.

Пані Ірина детально розповіла школярам про законодавчу базу країни, новітні досягнення в галузі права, реалії сьогодення та запропонувала з будь-яких юридичних питань звертатися до Кропивницького міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.


«Майстерня емоцій» з елементами арт-терапії

15 лютого члени ГО ТІМО «Відкриті двері», спільно з КОБЮ ім. Є. Маланюка організували «Майстерню емоцій» з елементами арт-терапії для кропивничан та гостей міста. Провела захід психолог БО «Людина в біді» Жанна Шиманська. Вона розповіла учасникам про індивідуальність кожної особистості, ознайомила з вправами для психоемоційного розвантаження.

Наприкінці зустрічі учасники виконали вправу «Валізка щастя» – кожен намалював на папері фарбами або олівцями те, що наповнює його або її щастям. Під час спілкування усі мали можливість поділитися власними методами подолання стресу.


Розмовний клуб англійської мови «SpeakUp» продовжує роботу

Після недовгих новорічних канікул клуб «SpeakUp» продовжує роботу. Для всіх охочих дізнатися більше про життя в Америці та покращити рівень володіння англійською мовою волонтер зі штату Арізона Джеф Шліпер щотижня готує цікаві теми для обговорення.

Так, 5 січня відбулося перше в 2023 році засідання розмовного клубу «SpeakUp». Говорили про системи соціальної підтримки.

Джеф розповів про історію створення програм підтримки. Говорили про 6 базових сфер допомоги. Загалом в Америці налічується 1,8 мільйона програм. Наприкінці зустрічі спілкувалися про програми підтримки, які діють для українців. Наразі їх налічується близько 1200.

І як завжди Джеф висловив слова підтримки українцям, які попри регулярні відключення світла та води мужньо тримаються та продовжують навчатися і працювати.

Безкоштовні зустрічі відбуваються щочетверга о 16:30. Посилання на засідання розмовного клубу «SpeakUp» незмінне:

ID: 812 5194 0042

Passcode: 887678

Facebook