Телевізійне інформаційне молодіжне об'єднання          

 
    Новини
    Історія
    Діяльність
    Обмін досвідом
    Наші проекти
    Звіти про діяльність
    Про нас у ЗМІ
    Партнери
    Інформаційний бюлетень
    ГО Кіровоградщини
 

НОВИНИТоргівля людьми – проблема сьогодення

В рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері» студенти Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі переглянули документальний фільм «Заробітчанський шлях» ( 2015), режисерка Олена Федюк.

Фільм слідує за ходою чи не єдиної у світі заробітчанської прощі – 10-денного пішого паломництва із Самбора до Зарваниці, присвяченого й організованого українськими трудовими мігрантами та їхніми сім’ями. Під час ходи і спільних молитов паломники не лише отримують благодать, але й мають змогу поділитися своїм досвідом перебування за кордоном і возз’єднатися з відчуженими за роки міграції сім’ями.

Під час обговорення, виконуючи різноманітні вправи, визначили поняття та причини торгівлі людьми. Зрозуміли, що не знаючи мови країни, в яку вони б хотіли поїхати, не знаючи трудове законодавство даної країни, контакти українського посольства в ній, вони ризикують потрапити до трудової експлуатації.

Учасники, аналізуючи ситуації, пов’язані з порушенням прав людини та торгівлею людьми, зрозуміли, що це може статися з кожним, незалежно від віку, статті та соціального стану.

Пам’ятку «Рекомендації щодо запобігання торгівлі людьми» молодь може порекомендувати своїм друзям та знайомим, які планують вирушити за кордон.


VR виставка світлин в бібліотеці

В рамках Мандрівного фестивалю Docudays UA про права людини 11 та 12 жовтня в на базі кіноклубу Docudays UA при ТІМО "Відкриті двері відбувались покази фотовиставки Олександра Чекменьова «Ласкаво просимо, вхід заборонено» у VR форматі.

Спільно з ГО «Флора», традиційно кожного року наша книгозбірня стає місцем для перегляду фільмів фестивалю. Цього року на відвідувачів чекав інший формат перегляду, глибокого занурення у креативний простір IZONE використовуючи VR окулярах.

Проєкт представляє дві серії робіт, створених у закритій психіатричній лікарні міста Овруч наприкінці дев’яностих: кольорову (репортажну) та чорно-білу (постановочні портрети). Відвідувачі мали нагоду переглянути виставку у VR-окулярах. Це створює велике поле для роздумів та дискусії про медіум, або засіб мистецького висловлювання; про існування фотографії та експозиції в добу нових медіа та VR-технологій.

Виставка «Ласкаво просимо, вхід заборонено» зосереджується на вразливості пацієнтів психіатричних лікарень та робить видимими приховані сторони життя в закладі закритого типу. VR-технології надали можливість в інтерактивній формі поговорити про непрості соціальні питання та залучити молодь до діалогу.

12 жовтня о 15.00 відбулась презентація виставки. У межах віртуальних екскурсій виставкою глядачі та глядачки спільно з експертами занурились у питання дотримання прав людини в закладах закритого типу, стигматизації людей з ментальними порушеннями та дізналися, як сучасне візуальне мистецтво працює з цими темами.


Презентація документального фільму «Невидимі», словацької режисерки Майї Мартіняк

6 жовтня 2021 року в Кіровоградську область, смт Компаніївка завітала словацька режисерка та творча продюсерка документального кіно Майя Мартіняк! Представник ГО ТІМО «Відкриті двері» Христина Корінь прийняла участь у відкритті програми 18 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та мала за честь бути перекладачем режисерки під час перегляду фільму «Невидимі». На захід завітали поважні гості, представники ЗМІ та бібліотек смт Компаніївки та Кропивницького. Після перегляду стрічки усі охочі мали змогу поспілкуватися з Майєю у неформальній атмосфері у затишному кафе «Гавань».

Документальне кіно Майї Мартіняк насамперед присвячене повазі до прав людини та проблематиці довкілля. А дебютний повнометражний документальний фільм «Невидимі» розкриває тему пологової травми. Через історії пологів трьох жінок режисерка показує істинне обличчя травми та невидиму для суспільства реальність, де жінки змушені мовчати через тиск оточення або медичного персоналу. Фільм відкриває простір для діалогу в суспільстві й доводить необхідність змін не лише у Словаччині, а й по всьому світі.

Світова прем'єра стрічки «Невидимі» відбулася у 2020 році на найбільшому фестивалі документального кіно у Північній Європі CPH:DOX. Одразу дві відзнаки отримала стрічка на Міжнародному фестивалі документального кіно One World у Словаччині.

Українська прем'єра фільму «Невидимі» відбулася у 2021 році під час Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Стрічка не залишила байдужим українського глядача і журі правозахисної номінації RIGHTS NOW! Фільм «Невидимі» отримав дві статуетки від Docudays UA – приз глядацьких симпатій та нагороду в номінації RIGHTS NOW!


Участь у XIІI Фестивалі молодіжної книги на вулиці Дворцовій «Шабаш книголюбів: таємниці та могутність книг»

Як постійний партнер Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка, 28 вересня 2021 року молодіжна громадська організація Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання «Відкриті двері», взяла активну участь у XIІI Фестивалі молодіжної книги на вулиці Дворцовій «Шабаш книголюбів: таємниці та могутність книг».

Метою проведення якого є популяризація читання серед юнацтва, презентація літератури та письменників Кіровоградщини; всебічний розвиток сучасної молоді, її залучення до участі в культурному житті Кіровоградщини; організація змістовного дозвілля мешканців міста.

Протягом дня усі бажаючи мали можливість ознайомитися з інформаційним стендом «ГО ТІМО «Відкриті двері» громаді», що містив пропозиції міжнародних і українських фондів щодо соціальних, бізнесових, мистецьких, наукових, освітніх і стипендіальних грантових програм і конкурсів міні-грантів, культурних і освітніх проєктів із відкритою подачею заявок, які дозволяють отримати кошти на фінансування досліджень, взяти участь у стажуваннях та закордонних конференціях, навчальних семінарах, тренінгах, програмах обміну тощо.

Також присутні мали можливість ознайомитися зі стендом, який презентував адвокаційний проєкт «Скажемо булінгу «НІ!», реалізований у рамках «Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти».


Участь у циклі тренінгів в рамках проєкту «Волонтер-Life»

У вересні місяці представники ГО ТІМО «Відкриті двері» Пантелеєва Анна і Ліснича Тетяна стали учасниками циклу тренінгів в рамках проєкту «Волонтер-Life», що реалізує ГО "Молодіжний центр Кіровоградської області" спільно з Центральноукраїнським державним будинком художньої та технічної творчості за сприяння Департаменту освіти і науки, Управління молоді та спорту Кіровоградської ОДА.

Ініціатива підтримується в рамках проєкту ПРООН "Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні" за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

На першому тренінгу «Волонтерський менеджмент», який відбувася 10 вересня 2021 року, учасниці отримали розуміння про те, які особливі характеристики включає в себе поняття «волонтер», які види мотивації є рушійними цілями діяльності волонтера, які він має потреби та з яких етапів складається залучення волонтера.

На другому тренінгу «Участь молоді у прийнятті рішень», який відбувся 16 вересня 2021 року, набували знання про те, як ефективно організовувати молодь, як залучати молодь до активної громадянської позиції шляхом взаємодії з владою, бізнесом та закладами освіти. Використовуючи Драбину участі американського психолога Роджера Харта, навчились оцінювати рівень залученості молоді та покращувати цей показник.

На третьому тренінгу «Основи адвокації», який відбувся 23 вересня 2021 року, розібрались що таке адвокація, розглянули чим вона відрізняється від «лобізму» та в чому її відмінність від «проєкту». За допомогою наочності детально ознайомилися з алгоритмом адвокації – від початку діяльності до досягнення цілі.

Завдяки професіоналізму тренерів всі тренінги були насичені цікавими практичними завданнями та активним живим спілкуванням.


Засідання клубу «Профі» на тему: «Скульптор - професія талановитих людей»

22 вересня 2021 року в рамках клубу «Профі» на базі скульптурної майстерні відбулася зустріч із знаним майстром Григорієм Савченком, роботи якого відомі по всій Україні.

Григорій Степанович познайомив членів клубу з історією скульптурної майстерні, яка розпочалася в далекому 1972 році. Засновником її був відомий скульптор Леонід Мацієвський. Його справу і нині продовжують три майстра, два з яких на даний момент виконують замовлення в Києві.

Майстерня вразила викладачів та школярів ЗОШ № 4 своєю монументальністю та кількістю творів мистецтва. На створення однієї роботи йде певний проміжок часу – від кількох тижнів до кількох місяців. Для того, щоб розпочати роботу над витвором мистецтва спочатку малюється ескіз, потім із скульптурного пластиліну виготовляється макет в масштабному співвідношенні, а вже потім скульптура створюється в натуральну величину, відливається форма.

І ви маєте змогу насолоджуватися скульптурними композиціями в містах нашої країни.

Розповідь Григорія Степановича, фотографії попередніх робіт та готові твори допомогли школярам сформувати своє уявлення про нелегку, але творчу професію скульптора.


Засідання клубу «Профі» на тему «Математика у світі професій, і не тільки…» в приміщенні факультету математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

17 вересня 2021 року, в рамках клубу «Профі», старшокласники ЗОШ № 4 відвідали факультет математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

На порозі Університету молодь зустрів старший викладач кафедри теорії та методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності Соменко Дмитро Вікторович.

Дмитро Вікторович та його колеги провели для школярів змістовну, пізнавальну та цікаву подорож факультетом. Школярі відвідали спеціалізовані кабінети та лабораторії, які обладнані сучасними приладами, що використовуються студентами під час практичного навчання. Особливо школярів вразила різноманітність спеціальностей на факультеті математики, природничих наук та технологій.

Завдяки цій екскурсії учасники клубу «Профі» сформували уявлення про навчальний процес провідного педагогічного вузу регіону, про наочну базу, методику та теорію викладання природничих наук та технологій.

Велика подяка керівництву та викладачам ЦДПУ імені Володимира Винниченка за надану можливість поринути у світ майбутніх професій.


Нарада для голів громад Кіровоградщини

20 липня, в приміщенні Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати відбулась нарада для голів громад Кіровоградщини. З привітальними словами виступили: голова обласної державної адміністрації Марія Чорна, голова обласної ради Сергій Шульга та президент Кіровоградської РТПП Ірина Саєнко.

Учасники заслухали інформацію про можливості грантових програм, як засобу залучення інвестицій.

Представник книгозбірні Активний член ГО ТІМО "Відкриті двері" Корінь Христина розповіла про можливості проєктної діяльності у сільських громадах, про інформаційний бюлетень, який члени ГО готують кожного місяця. Цей бюлетень містить в собі можливості фінансування, що можуть спрямовуватися на вирішення суспільно значимих питань в житті сільських та селищних громад. За посиланням кожен бажаючий зможе завантажити інформаційний бюлетень:

http://timo.kr.ua/inform.htm

Голова обласної ради запропонував провести навчання з написання грантів. Інформація про діючі грантові програми оновлюється щомісячно на на сайті ГО ТІМО «Відкриті двері», - зазначив Сергій Шульга.


Гендерна рівність – проблема сьогодення

На базі Державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор» було проведено показ та обговорення документального фільму «Нічна відьма» в рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері».

Режисерка Елісон Клеймен показує жінок на війні. Надєжда Попова («Надя») була 19-річною льотчицею-любителькою, коли в її двері постукала Друга світова війна.

Учасники, виконуючи вправи, визначали поняття гендер та стать, зрозуміли, чим вони відрізняються. Під час обговорення дійшли висновку, що поняття «гендер» є ключовим у поступі будь-якої країни до демократії та щасливого життя.

Розрізняти та аналізувати гендерні стереотипи допомогла вправа «Вовк та заєць». Адже часто стереотипи можуть змусити когось робити те, що не відповідає його природним нахилам і не дає задоволення.

Старший інспектор відділу соціально-виховної та психологічної роботи, майор внутрішньої служби Державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор» Завада Наталія наголосила, що рівність жінок і чоловіків повинна стати реальністю в Україні, яка планує ввійти до європейської спільноти. Необхідно визначати фактори, які перешкоджають жінкам досягти рівності в суспільстві, а також вживати заходи, спрямовані на протидію та унеможливлення гендерної дискримінації.


Навчання для модераторів кіноклубів Docudays UA

Протягом трьох днів, з 5 по 7 червня 2021 року, модератор кіноклубу Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері» Чередник Анастасія брала участь у семінарі для модераторів кіноклубів медіапросвіти з прав людини DOCUDAYS UA організований, у сел.Коблево, в межах проєкту DOCU/CLUB – за реформи.

Впродовж навчальних днів розглядали такі теми: організація показів та обговорення стрічок з нової колекції, алгоритми адвокаційних заходів, які реалізуються у рамках проєкту.

Також корисною для просування діяльності кіноклубу була тема «Залучення учасників на подію. Реклама. Робота зі ЗМІ», де комунікаційні менеджерки мережі DOCU/CLUB розповіли, як залучати учасників на події та висвітлювати діяльність кіноклубу в ЗМІ, як правильно писати прес-релізи та анонси, які будуть привертати увагу.

Зважаючи на епідеміологічну ситуацію в країні, покази та обговорення фільмів можуть відбуватися онлайн, тому тема «Онлайн-події та робота в zoom. Безпека під час проведення онлайн-подій» була досить актуальною.

Важливою частиною зустрічі стало знайомство з іншими модераторами — ми всі обмінялися досвідом, залишили один одному контакти, обговорили спільні кінопокази.


Зупинимо булінг разом

В рамках адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!» реалізованого кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері», («Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти») за сприяння та підтримки ГО «Докудейз», було створено відео «Зупинимо булінг разом».

Прояви булінгу не варто замовчувати, кожен може звернутися за допомогою до дорослих, поліції або центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.


Зупинимо булінг разом. Всі – і я, і ти!!!

Кіноклубом медіа просвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері» було реалізовано адвокаційний проєкт «Скажемо булінгу «НІ!» у рамках «Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».

За підсумками реалізації проєкту було проведено круглий стіл. Керівник ГО ТІМО «Відкриті двері» Савенко Лариса охарактеризувала діяльність організації та наголосила на актуальності теми булінгу. За умовами проєкту були розроблені пропозиції протидії булінгу, які увійшли до проєкту обласної цільової соціальної програми «Молодь Кіровоградщини на 2021-2025 рр.». В засіданні робочої групи щодо обговорення проєкту цієї програми взяла участь Савенко Лариса.

Модератор проєкту Чередник Анастасія розповіла про показ і обговорення фільму «Булер» в різних організаціях, подякувала всім, хто долучився до реалізації проєкту.

Своїми враження від співпраці поділилася Вінницька Наталія, директор «Дитячого будинку «Наш дім»: «Фільм зацікавив та вразив моїх вихованців. Вони переймалися побаченим, тому так важливо говорити на такі теми і показувати, що ми поряд з ними і не байдужі до їхніх переживань».

Для підлітків закладу Державна установа «Кропивницький слідчий ізолятор» тема булінгу виявилась не до кінця розкритою, і їх також вразило побачене – про це говорила старший інспектор відділу соціально-виховної та психологічної служби, майор внутрішньої служби Завада Наталія.

До розмови також долучилася начальник відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Кіровоградській області, старший лейтенант поліції Білоброва Оксана.

Адвокаційний проєкт «Скажемо булінгу «Ні» згуртував навколо себе коло небайдужих до цієї проблеми людей.


Член ГО ТІМО "Відкриті двері" ввійшла до складу Координаційної ради з питань молодіжної політики при Кіровоградській ОДА

22 червня в приміщенні Громадського офісу було проведено Установчі збори з формування Координаційної ради з питань молодіжної політики при Кіровоградській облдержадміністрації. До її складу ввійшла член ГО ТІМО "Відкриті двері" - Юлія Абрамова. Також за результатами голосування було обрано: Голова - Грищенко Владислав, Заступник - Колєва Катерина, Секретар - Фесюк Вікторія.

Бажаємо плідної роботи та успіхів у реалізації молодіжної політики держави в області.


Зупинимо булінг разом. Всі – і я, і ти!!!

На базі Комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Кіровоградської обласної ради показом фільму «Булер» американського режисера Лі Гірш продовжено реалізацію адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!» кіноклубом медіа просвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері» у рамках «Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».

Перед початком перегляду модератор проєкту Чередник Анастасія, звертаючись до підлітків, охарактеризувала проблему булінгу у світі та Україні, наголосила, що кожен із нас може зупинити насильство, коли воно чиниться поруч із нами чи у нас вдома, на вулиці.

Обговорення документального фільму пройшло в атмосфері відкритості, доброзичливості, відчувалося, що підлітки переймалися подіями, які відбувалися на екрані.

До розмови долучилися інспектори відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Кіровоградській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Левандовський Антон, старший лейтенант, та Сухотін Олексій, лейтенант. Спілкуючись з підлітками, вони вияснили: чи сподобався фільм, які емоції вони відчували під час перегляду та який епізод вразив чи запам’ятався найбільше.

На основі фільму звернули увагу на ознаки фізичного, психологічного та економічного булінгу. Діти визначали такі види насилля у фільмі. Акцентувалася увага на тому, що кожен може звернутися за допомогою до дорослих, поліції, а також важливо мати підтримку серед однолітків.

Під час обговорення поліцейські наголосили на тому, що ми всі різні, але повинні бути толерантними.

Підлітки створили плакат «Рука підтримки», де на символічних долоньках написали риси толерантної людини.


Зупинимо булінг разом. Всі – і я, і ти!!!

На базі Державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор» показом фільму «Булер» американського режисера Лі Гірш продовжилася реалізація адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!» кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері» у рамках «Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».

Перед початком перегляду модератор проєкту Чередник Анастасія, звертаючись до підлітків, охарактеризувала проблему булінгу у світі та Україні. Учасники виконали вправу «Аркуш паперу», що стимулювало задуматися над питаннями: Що відбувається з людиною, коли вона чує образливі слова? Чи можна відновити емоційне ставлення людини до кривдника, сказавши «пробач»?

Обговорюючи документальний фільм, підлітки аналізували побачене, висловлювали своє відношення до головних героїв та їхніх дій в певних ситуаціях.

Заступниця начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Мироненко Анастасія, спілкуючись з підлітками, звернула увагу на ознаки фізичного та психологічного насилля, на відносини головних героїв з ровесниками, батьками та представниками школи. Акцентувала увагу на тому, що кожен може звернутися за допомогою до дорослих, поліції та центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Наталія Завада, старший інспектор відділу соцільно-виховної та психологічної роботи майор внутрішньої служби Державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор», спираючись на ситуацію дівчинки Келбі, пояснила, що такий прояв насильства, як булінг, заважає займатися тим, що тобі подобається і не дає можливості самореалізації.

Учасники згадали риси толерантної людини, на символічних долоньках написали їх. Створили колаж «Зупинимо булінг разом!».

В кінці заходу дійшли висновку, взявши за основу вислів із фільму: «Якщо ти прокинувся зранку, провів день, повернувся в ліжко, не образивши нікого, тоді ти можеш собою пишатися».


Зупинимо булінг разом. Всі – і я, і ти!!!

Показом фільму «Булер» американського режисера Лі Гірш розпочалася реалізація адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!» кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері» у рамках «Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».

Документальний фільм переглянули вихованці КЗ «Дитячий будинок "Наш дім" Кропивницької міської ради». У фільмі задокументовані реакції вчителів та адміністраторів на агресивну поведінку, які порушують кліше «діти просто поводяться, як діти», і відображений дедалі ширший рух серед батьків і молоді, спрямований на зміну ставлення до булінгу в школах, спільнотах та суспільстві загалом.

Новий документальний фільм «Булер», режисером якого є лауреат нагород фестивалю Санденс та «Еммі» Лі Гірш, показує приголомшливу статистику насильства в людському масштабі, пропонуючи інтимний, безстрашний погляд на те, як булінг вплинув на життя п'ятьох дітей та їхніх сімей.

Під час обговорення учасники висловили свої думки стосовно дій головних героїв, звернули увагу на те, як поводили себе дорослі в тій чи іншій ситуації. Експерти Ніколаєва Галина, інспектор взводу № 2 роти № 3 батальйону Управління патрульної поліції у Кіровоградській області Департаменту патрульної поліції, та Грінченко Вікторія, інспектор ВЗГ Управління патрульної поліції у Кіровоградській області Департаменту патрульної поліції, розповіли про шляхи попередження булінгу у шкільному середовищі, а також про алгоритми реагування на такі ситуації.

Також під час спілкування поділилися життєвими ситуаціями, які сталися з присутніми, та зробили висновок, що, коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас вдома, на вулиці, ми можемо зупинити його.

Створили «Дерево толерантності»: на листочках написали риси толерантної людини і розмістили на дереві.

Підлітки отримали емблему-смайлик «Зупинимо булінг разом. Всі – і я, і ти!!!».

Керівник проєкту Ларису Савенко, голова ГО ТІМО “Відкриті двері”, ввійшла до робочої групи з розробки проєкту обласної цільової соціальної програми “Молодь Кіровоградщини на 2021-2025 рр.” Пропозиції протидії булінгу, розроблені членами ГО ТІМО “Відкриті двері”, будуть включені до цієї програми.


Презентація адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!»

31 березня відбулася презентація проєкту «Скажемо булінгу «НІ!».

ГО ТІМО «Відкриті двері» взяла участь у другому етапі конкурсу DOCU/ДІЄ Мережі DOCU/CLUB на кращі адвокаційні заходи у рамках «Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння та підтримки ГО «Докудейз». Адвокаційні заходи будуть реалізовані кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері» у співпраці з представниками громад та партнерськими організаціями. Було розроблено проєкт «Скажемо булінгу «НІ!».

Керівник проєкту, голова ГО ТІМО «Відкриті двері», Савенко Лариса під час презентації повідомила, що адвокаційний проєкт передбачає внесення пропозицій щодо протидії булінгу до проєкту обласної цільової соціальної програми “Молодь Кіровоградщини на 2021-2025 рр.” та проведення акції протидії булінгу серед підлітків соціально обмежених та умовно соціально обмежених закладів. Також відбудеться показ і обговорення документальних фільмів із протидії булінгу із залученням юристів та психологів.

Партнерами з реалізації проекту є: Управління молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації, Управління патрульної поліції у Кіровоградській області, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області, Кропивницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Головний спеціаліст відділу молодіжної політики Управління молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації Літвінов Олексій зазначив, що керівник проєкту увійде до робочої групи з розробки проєкту обласної цільової соціальної програми “Молодь Кіровоградщини на 2021-2025 рр.” Пропозиції протидії булінгу, розроблені членами ГО ТІМО “Відкриті двері”, будуть включені до цієї програми.

На актуальність профілактики протидії булінгу звернула увагу начальник відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Кіровоградській області, старший лейтенант поліції Білоброва Оксана.

Модераторка проєкту Чередник Анастасія наголосила, що документальне кіно не дає простих відповідей, а змушує задуматися, і це допомагає молоді розвиватися. Показ та обговорення фільмів буде спрямовано, насамперед, на діалог і розвиток критичного мислення, що допоможе у створенні безпечного та шанобливого середовища у закладах.

Під час обговорення будуть використовуватися елементи дискусії, тренінгу, рольові ігри тощо. По завершенні спілкування учасники заходу запропонують своє власне ставлення щодо протидії булінгу. З даних висловів буде створено буклет “Зупинемо булінг разом!”


Презентації адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!»

Місце проведення: Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка. Відділ мистецтв (2-й поверх).

Дата та час проведення: 31 березня о 14:00

Організатори: ГО ТІМО «Відкриті двері», Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

На початку 2021 року ГО ТІМО «Відкриті двері» на базі партнера - Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка створила кіноклуб медіапросвіти з прав людини «Docudays UA». Спільно з партнерськими організаціями та місцевою владою члени ГО ТІМО «Відкриті двері» розробили проєкт «Скажемо булінгу «НІ!».

Даний проєкт передбачає внесення пропозицій щодо протидії булінгу до проєкту обласної цільової соціальної програми «Молодь Кіровоградщини на 2021-2025 рр.» та проведення акції протидії булінгу серед підлітків у соціально обмежених та умовно соціально обмежених закладах.

У рамках проєкту для підлітків, які проживають у соціально обмежених та умовно соціально обмежених закладах, відбудеться показ і обговорення документальних фільмів із протидії булінгу із залученням юристів та психологів.

Показ та обговорення фільмів буде спрямовано, насамперед, на діалог і розвиток критичного мислення, що допоможе у створенні безпечного та шанобливого середовища у закладах. За результатами проєкту буде створено буклет «Зупинимо булінг разом!»

У презентації адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!» візьмуть участь представники патрульної поліції в Кіровоградській області, відділу молодіжної політики Управління молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області, соціально обмежених та умовно соціально обмежених закладів, члени ГО ТІМО «Відкриті двері», представники громадських організацій м. Кропивницького, журналісти.

За докладною інформацією звертайтеся до

ГО ТІМО «Відкриті двері»

Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Адреса: м. Кропивницький, вул. Володимира Панченка 6/15; Тел.: (0522) 32-10-12.

Сайт: http://timo.kr.ua/


Чергове засідання клубу «Профі» на тему: «Секрети професії фотожурналіста»

26 березня 2021 року учасники клубу «Профі» зустрілися з відомим в Україні журналістом Ігорем Демчуком. Своє становлення в журналістиці він розпочав і продовжує саме на теренах нашого степового краю.

Ігор Миколайович – член Національної спілки журналістів України (1993) та Національної спілки фотохудожників України (2005), лауреат премії ім. В. К. Винниченка газети «Народне слово» (1999) та обласної журналістської премії у номінації «фотожурналістика» (2005), нагороджений Золотою медаллю української журналістики (2010).

Свою зустріч із старшокласниками ЗОШ № 4 Ігор Миколайович розпочав з фотопортрету класу. Зацікавивши молодь, розкрив секрети професії фотожурналіста.

Журналіст – професія творча, потребує постійного навчання, освоєння нових технологій, спілкування з героями своїх репортажів. Хорошого журналіста відрізняє вміння побачити в буденному щось незвичне, неординарне, що викличе інтерес у оточуючих. Інформація керує світом, а журналісти створюють цей світ, висвітлюючи його об’єктивно.


Ґендер. Рівність. Рівноправність.

У сучасному суспільстві все частіше та гостріше постає питання про рівність між чоловіком та жінкою. Питання ґендерної рівності та поваги до прав і свобод кожної статі розглядали та аналізувати учні Кропивницького ліцею сфери послуг і торгівлі під час заходу «Ґендерна рівність: тенденції розвитку» в рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері». У заході взяла участь Окунєва Алла, практичний психолог Кропивницького вищого професійного училища.

Спочатку визначили, чим же ґендер відрізняється від статі? Чому вважається, що поняття «ґендер» є ключовим у поступі будь-якої країни до демократії та щасливого, заможного життя? Для учасників важливо було зрозуміти принципи ґендерної рівності, рівноправності та ґендерних стереотипів.

Учні переглянули документальний фільм режисерки Елісон Клеймен «Нічна відьма» про жінок на війні. Надєжда Попова («Надя») була 19-річною льотчицею-любителькою, коли в її двері постукала Друга світова війна. Коли нацисти у 1941 році вдерлися до Радянського Союзу, Надя вступила до 558-го жіночого нічного бомбардувального полку Радянської армії, ставши однією з перших у світі жінок-бойових пілотів.

Під час обговорення юнаки та дівчата висловлювали своє відношення до героїні фільму, виясняли, як співвідноситься фільм з темою ґендерної рівності. До розмови долучилася Окунєва Алла, яка наголосила, що ґендерні стереотипи породжують дискримінацію, заважають особистісному розвитку молоді та спричиняють до спотворення необхідних життєвих навичок. Не реалізується право людини на вільний вибір: ким бути, як будувати своє життя, що в ньому вважати найголовнішим. Проаналізували життєві ситуації, що призводять до ґендерної дискримінації як жінок, так і чоловіків.

Разом дійшли до висновку, що кожен може вибрати свою поведінку, яка в будь-який час має базуватися на повазі до прав людини, до рівності людей, до захисту від ґендерної дискримінації та насильства.

Спілкування відбулося в дружній атмосфері загальної взаємодовіри та залишило позитивне враження.


Як вижити тварині без догляду людини

Кіноклуб «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері» розпочав свою діяльність 11 лютого показом фільму «Укриття» режисерки Анастасії Максимчук.

Фільм розповідає про зоозахисника і доґхантера, які стикаються в невидимій війні за визначення поняття людяності в країні, де занадто часто громадяни змушені діяти замість уряду.

Члени ГО ТІМО «Відкриті двері» та запрошені бібліотекарі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка (партнера ГО ТІМО «Відкриті двері») долучилася до обговорення проблеми безпритульних тварин.

Дуже часто безпритульні тварини, особливо коти та собаки, опиняються на вулиці через безвідповідальність людей та їх жорстокість. Тваринам притаманний інстинкт мисливця та охоронця, тому іноді вони проявляють агресію і нападають на людей через страх, біль, голод або хворобу.

Мінімальна кількість тварин на вулицях недостатньо контролюється державними структурами, хоча маємо Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Зоозахисники намагаються влаштувати тварин із вулиць «в добрі руки», збирають кошти для приватних притулків, проводять акції на захист тварин.

В той же час, догхантери з власноi ініціативи займаються винищенням бродячих псів у містах. Свої дії вони пояснюють бажанням убезпечити себе та близьких від нападів та очистити міста від переносників хвороб і паразитів.

Переглянувши фільм, учасники висловили своє відношення до діяльності зоозахисників та догхантерів, поділилися досвідом допомоги безпритульним тваринам.


Як Speak Up «відкрив» День Колумба»

9 жовтня відбулося засідання розмовного клубу "Speak Up". Цього дня учасники клубу знайомилися з цікавими фактами про День Колумба, який відзначається в США 12 жовтня.

Захід проходив у вигляді вікторини, під час якої присутнім пропонувалися варіанти відповідей - факти про відкриття Америки, а учасники мали вгадати який із них є правдивим.

Олександр Леонідов - керівник розмовного клубу "Speak Up", а також засновник і викладач мовної студії "Step Up" - розповів учасникам клубу про неоднозначність свята, адже частина американців його не святкують з різних причин.

А на завершення зустрічі усі бажаючі мали змогу подивитися уривок із фільму "1492: Conquest of Paradise" ("1492: Завоювання раю") про цей день в історії Америки.


Участь у XII Фестивалі молодіжної книги на вулиці Дворцовій «BOOKUNITY. Територія успіху»

Як і в попередні роки молодіжна громадська організація Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання «Відкриті двері» як постійний партнер Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка, 29 вересня 2020 року взяла активну участь у XII Фестивалі молодіжної книги на вулиці Дворцовій «BOOK UNITY. Територія успіху».

Метою проведення Фестивалю є популяризація читання серед юнацтва, презентація літератури та письменників Кіровоградщини; всебічний розвиток сучасної молоді, її залучення до участі в культурному житті Кіровоградщини; організація змістовного дозвілля мешканців міста.

Протягом дня усі бажаючи мали можливість ознайомитися з інформаційним стендом «Я люблю життя» який містив інформацію про коронавірус COVID-19.


Чергове засідання клубу «Профі» на базі природничо-географічного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

Співпрацюючи з постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени Кіровоградської громадської організації ТІМО «Відкриті двері» долучились до організації чергового засідання клубу «Профі», в рамках якого, 26 лютого 2020 року клубівці завітали на гостини до природничо-географічного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, де Сергій Мовчан, заступник декана з навчально-виховної роботи провів цікаву та пізнавальну екскурсію факультетом.

Учасники клубу познайомилися з історією природничо-географічного факультету, переліком спеціальностей та правилами здобуття ступенів бакалавра та магістра, дізналися про участь в польовій практиці та про можливості працевлаштування після закінчення вузу. З великим задоволенням завітали клубівці і до живого куточку та познайомилися з його мешканцями.


ПРЕС-РЕЛІЗ

до проведення Андріївських вечорниць

Дата, час та місце проведення: 13 грудня о 17.00, вул. Декабристів 6/15 (відділ популяризації книги)

Організатор– ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є.Маланюка

Партнери– Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА, Соборний храм Благовіщення Пресвятої Богородиці, імідж центр «Ольга», ТОВ «Агропродукт», ЦЕВ «Натхнення», ЦДПУ імені Володимира Винниченка, сімейна акторська майстерня «Ольвія», КЗ ЦДЮТ Кіровоградської міської ради

Зазвичай, День святого Андрія Первозванного українці відзначають 13 грудня, першого з апостолів, хто пішов слідом за Ісусом Христом. Незважаючи на те, що це християнський святий, обряди й традиції цього дня сягають язичницьких часів. З усіх свят день Андрія Первозванного є одним із найтаємничіших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й передбачення майбутнього, ритуали з калитою та інші ворожіння. А щодо ворожінь, то є вірування, що Андрієва ніч допомагає незаміжнім дівчатам пізнати свою долю: чи доведеться ще рік дівувати, чи на щасливицю чекає вдале заміжжя. Веселі гуляння із жартами і різноманітними витівками – ось головні заняття цього вечора.

В програмі вечора:

книжкові виставки: «Звичаї нашого народу», «Народні обереги»;

театралізовані виступи творчих колективів;

конкурси; кіно-хата; майстер-класи; фотозона;

веселунки; частування варениками та солодощами з запашним чаєм!


Усім Андріям гарантовані подарунки!

За докладною інформацією звертайтеся до Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.

тел. 0505699007 – Корінь Христина – головний бібліотекар сектору соціокультурної діяльності.

Адреса: вул. Декабристів 6\15. Сайт: http://www.lib.kr.ua.

Працюємо з 9:00 до 19:00, у п’ятницю та неділю – до 18.00, вихідний – субота


Торгівля людьми: проблема, правила безпеки

Проблема торгівлі людьми є однією з найбільш тривожних у сучасному світі, це одне з наймасовіших порушень прав та свобод людини. Щороку за кордон виїжджають сотні тисяч людей в пошуках роботи, в пошуках кращого життя, та багато з них потрапляють у руки шахраїв.

23 жовтня для учнів Центральноукраїнського вищого професійного училища імені Миколи Федоровського відбулося тренінгове заняття «Торгівля людьми – небезпека життя», яке провели спеціалісти юстиції Кіровоградської області Лілія Полтавець та Наталія Кобилат.

Обговорюючи дану тему, учасники більше дізналися про торгівлю людьми, усвідомили гостроту проблеми, обговорили причини, форми та ознаки цього явища. На конкретних прикладах були проаналізовані небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Кожний із присутніх отримав буклет «Як протидіяти торгівлі людьми й не стати жертвою злочинців», познайомився з книжковою викладкою «Торгівля людьми – про що варто знати», на якій була представлена література з фонду бібліотеки Кіровоградської громадської організації «Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання «Відкриті двері», яка діяла у відділі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Молоді люди підвищили рівень поінформованості з даної теми та ще раз усвідомили, що торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.

Висновки, які зроблять учні особисто для себе, — це їхнє майбутнє: успішне, довге, блискуче, чи коротке та непримітне...

Ми не повинні бути байдужими до власного життя та життя інших людей.


Пазл-квест «Довгий шлях маленького робота Кіні»

17 жовтня з 13.00 до 16.00, в рамках Європийського тижня кодування, члени ГО ТІМО «Відкриті двері» спільно з працівниками Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є.Маланюка провели пазл-квест «Довгий шлях маленького робота Кіні» (Квест з програмування для підлітків).

Захід організований за ініціативи Meet and Code, за фінансуванням корпорації SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні Meet and Code реалізується Ресурсним центром ГУРТ, що є партнером Глобальної мережі TechSoup.

У заході взяли участь учні НВО № 6, Кіровоградського облкомплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв), гімназії-інтернату ІІ ступеня, ліцею «Сокіл» та ін.; всього 71 особа.

Учасники, розділившись на команди, подорожували станціями і здобували частинки пазлів. Так вони відвідали станції: «Кодування», «Документальна», «Відновлювальна», «Графічна» та «Ремонтна майстерня». Зібравши усі частинки пазлу, виконували завдання з tankbot-ами та mbot-ми, програмуючі їх дії.

Також для учасників була проведена інформаційна сесія «Видатні особистості в світі IT», де підлітки отримали змістовну інформацію про Стіва Джобса, Ілона Маска та інших видатних винахідників.

Для реалізації проекту було придбано 2-х роботів конструкторів tankbotів, які стануть в пригоді учасникам майбутніх заходів з програмування.


Пазл-квест «Довгий шлях маленького робота Кіні» (Квест з програмування для підлітків)

17 жовтня з 13.00 до 16.00 запрошуємо стати учасниками пазл-квесту «Довгий шлях маленького робота Кіні» (Квест з програмування для підлітків).

Організовують захід представники ГО ТІМО «Відкриті двері», спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім.Є.Маланюка. Ініціатива Meet and Code проводиться за фінансування корпорації SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні Meet and Code реалізується Ресурсним центром ГУРТ, що є партнером Глобальної мережі TechSoup.

В світі інформаційних технологій кожній сучасній дитині та молодій людині важливо розуміти, як і яким чином працює комп'ютер та програмне забезпечення; дізнатися про видатних особистостей в світі IT.

Зацікавити підлітків програмуванням неможливо через бесіду, краще це зробити у формі гри. Пазл-квест «Довгий шлях маленького робота Кіні» - це поєднання теоритичних знаннь у сфері ІТ з практичними завданнями.

Квест складатиметься з п'яти етапів, на кожному з яких команди учасників отримуватимуть корисні навики з ремонту комп'ютерів, роботи з перефірійними пристроями, написання коду та комп'ютерної графіки. Виконуючи завдання квесту, учасники отримуватимуть фрагменти пазлу, які будуть підказками для фінального завдання. У фіналі команди повинні створити програму для виходу робота Кіні з лабіринту.

Для тих, хто віддає перевагу пасивному сприйняттю інформації буде організовано інфо-локацію, де розповідатиметься про видатних особистостей в свті, а також про те, чому важливо вивчати програмування.

За докладною інформацією звертайтеся до Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.

тел. 0505699007 – Корінь Христина – член ГО ТІМО «Відкриті двері», головний бібліотекар сектору соціокультурної діяльності.

Адреса: вул. Декабристів 6\15. Сайт: http://www.lib.kr.ua.

Працюємо з 9:00 до 19:00, у п’ятницю та неділю – до 18.00, вихідний – субота.


«SpeakUp» в дії!

Клуб “SpeakUp”, що був організований працівниками Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка та членами ГО ТІМО «Відкриті двері» для удосконалення розмовної англійської мови користувачів бібліотеки, продовжує свою роботу щосереди та щоп’ятниці о 16.00. Спікером клубу є волонтер Корпусу Миру США Карл Афрікіан.

Ну де ще можна повправлятися у розмовній англійській? У нас у клубі! Де знайти друзів і нових знайомих «за інтересами»? У нас у клубі! Де обмінятися думками іноземною мовою? У нас у клубі! Ви зможете не тільки попрактикувати спілкування англійською, обговорити цікаві та актуальні для Вас теми, але й знайти нових друзів та цікавих співрозмовників.

З 2017 року було проведено близько 150 засідань клубу!

До участі у засіданнях клубу запрошуються усі бажаючі!

Розклад занять: середа – 16.00 (молоді люди до 15 років)

п’ятниця – 16.00 (молоді люди від 15 років)

Для більш детальної інформації звертайтесь за телефоном – 0505699007.


XI Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій «Етно-фешн у книжковому містечку»

Як і в попередні роки ГО ТІМО «Відкриті двері» як постійний партнер Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка, 30 вересня 2019 року взяла активну участь у XI Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій «Етно-фешн у книжковому містечку».

Фестиваль традиційно працював у форматі наметового містечка і мав декілька локацій.

Протягом дня усі бажаючи мали можливість ознайомитися з інформаційним стендом, на якому було представлено діяльність ГО ТІМО «Відкриті двері», книжкову виставку «ГО ТІМО «Відкриті двері» – громаді», де були представлені видання на допомогу НДО, громадським організаціям.


День молоді «Креатив! Позитив! Натхнення!»

26 червня 2019 року представники ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилися до проведення вуличної акції до Дня молоді «Креатив! Позитив! Натхнення!» (в рамках бібліопроекту «Креативна середа»). Організатором заходу став постійний партнер – Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є.Маланюка.

У вечірній час, на головній вулиці міста Кропивницького, були представлені різноманітні локації: безпеки, спорту, творчості та таланту. Так на головному гостьовому майданчику виступили хореографічні, вокальні та театральні колективи міста і області, які стали окрасою цьогорічного свята.

Представники ГО ТІМО «Відкриті двері» запропонували до уваги учасників вуличної акції книжкову виставку «Я люблю життя!», де були представлені видання присвячені здоровому способу життя, що є у фонді бібліотеки громадської організації.


Тренінг з волонтерами Корпусу Миру

З 18 по 22 червня 2019 року – тренінг «Громадянська освіта та посилення участі молоді», м. Ірпінь Київської області. Організатори: Корпус Миру США в Україні та USAID. Брала участь: Корінь Х.В.

У ході тренінгу, американські волонтери та українські колеги ознайомились з новітніми тенденціями, ресурсами та підходами у галузі громадянської освіти, дізналися про практики проведення лідерських таборів, отримали досвід спілкування з іншими громадськими організаціями та установами, освітніми закладами та волонтерами Корпусу Миру.

Протягом тренінгу відбулись різноманітні сесії, воркшопи та дискусії на теми протидії корупції, інклюзії, академічної доброчесності тощо.

Наприкінці тренінгу усі учасники отримали сертифікат із вказаною кількістю годин та всі матеріали на електронному носії.

Дякуємо організаторам за знання та новий досвід у сфері громадянської освіти.

На фото: під час тренінгу «Громадянська освіта та посилення участі молоді», 2019 р.


Майстер-клас для акторів-початківців

13 червня 2019 року в рамках клубу «Профі» відбулася зустріч школярів з Олексієм Дорошевим – артистом драми Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького.

Олексій Іванович відомий за численними виставами: «Поки сонце вийде, роса очі виїсть», «Кайдашева сім'я», «Квартет для двох», «Русалонька», «Позичений чоловік», а всього ролей в його репертуарі налічується більше ста. Пан Олексій також знявся в телесеріалі «Синдром дракона», спробував себе в якості режисера кількох спектаклів.

Олексій Дорошев познайомив учасників клубу з історією світового театрального мистецтва, і, зокрема, проникливо, в ролях, переповів створення першого професійного українського театру в місті Єлисаветграді, згадав як гастролювали актори…

Учнівській молоді було запропоновано майстер-клас, під час якого розігрувалися певні сценки. Школярі були у захваті, і грали як справжні актори-початківці.

Як зазначив Олексій Дорошев, досвід підказує, що людина може зробити на сцені, що сказати, чим поділитися з глядачем. Процес пошуків в мистецтві театру нескінченний. Професія актора не має часових рамок, і насправді це дуже виснажлива внутрішня праця.

«Театр Кропивницького — перший професійний національний театр. Якщо запитати у мешканців Лондона, вони вам точно скажуть, де знаходиться театр Глобус, театр Шекспіра. А наш театр має точно таке ж значення для світу. І недарма його було занесено в реєстр ЮНЕСКО, як культурну спадщину всього людства. І про це не треба забувати», — додав на завершення Олексій Дорошев.


Пам'ять краю бережуть творіння скульпторів

Співпрацюючи з постійним партнером – Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері», долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Пам'ять краю бережуть творіння скульпторів».

7 червня, в рамках засідання клубу «Профі», школярі завітали в скульптурну майстерню, яка була заснована в далекому 1972 році скульптором Аркадієм Мацієвським. Майстерня приємно вразила викладачів та школярів ЗОШ № 4 своєю монументальністю та кількістю творчих робіт.

У нашого степового краю є своя особлива історія, і вона відображена не тільки в книгах та архівних справах, а й у монументах та пам’ятних знаках.

Скульптори Віктор Френчко, Григорій Савченко та Василь Ткаченко познайомили клубівців із своєю багатогранною творчою професією. Скульптор – це художник, що створює свої роботи в 3D просторі. Створення скульптурного ансамблю – це досить тривалий процес.

В майстерні підлітки оглянули кілька незавершених скульптур та пам’ятних знаків, які найближчим часом мають бути встановлені в місті Кропивницькому та населених пунктах області.

Фотографії попередніх робіт та готові твори допомогли школярам створити своє уявлення про нелегку, але надзвичайно цікаву професію скульптора.

Побажаннями творчих злетів та довгих літ життя закінчилася зустріч скульпторів та молоді.


Школярі відвідали ТРК «UA: Кропивницький»

Члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» співпрацюючи з постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, долучились до організації чергового засідання клубу «Профі», в рамках якого, 3 червня школярі відвідали головний медійний центр області – ТРК «UA: Кропивницький».

Костянтин Карпов, менеджер філії ТРК «UA: Кропивницький», провів цікаву та пізнавальну екскурсію студіями та музеєм, познайомив школярів ЗОШ № 4 з професіями сфери медіа, адже сам має більш ніж тридцятирічний стаж.

Почалася захоплююча екскурсія з апаратно-студійного блоку, звідкіля виходять новини та програми, які мають змогу дивитися та слухати мешканці всієї області та прилеглих до неї регіонів. Костянтин Борисович розповів, як щоденно готуються двохвилинні сюжети для двадцятихвилинної програми «Новин»: спочатку журналіст та оператор знімають сюжети на теренах міста і області, які потім в монтажній студії монтуються та випускаються в ефір.

Завітали клубівці і до музею ТРК «UA: Кропивницький», який створений на честь 59-ої річниці від дня її заснування, де познайомилися з першими технічними засобами, що використовувалися для трансляції в перші роки роботи телерадіокомпанії.


Продовжуємо спілкування з волонтерами Корпусу миру

Протягом останніх двох тижнів учасники розмовного клубу «Speak-Up» підвищували власний рівень знань з англійської мови шляхом спілкування з волонтерами Корпусу миру Карлом Афрікіаном і Алексіс Претімен, проведення дискусій та диспутів за темами: тварини, екологія, свята і традиції американської та української культури у порівнянні.

Черговим сюрпризом від волонтерів став візит до книгозбірні мами Алексіс Претімен, яка розповіла про себе та познайомила присутніх із найвизначнішими місцями в Європі, котрі варто відвідати кожному мандрівнику.

Не втрачайте можливості підвищити свої знання англійської за допомогою живого спілкування!


Можливості для молоді

Продовжуємо спілкування в рамках розмовного клубу “SpeakUp” з волонтерами Корпусу миру США щовівторка, щосереди та щоп’ятниці о 16.00.

Мета наших занять – засвідчити необхідність вивчення англійської мови в сучасному суспільстві та продемонструвати, наскільки різноманітними і захопливими можуть бути ці уроки.

Кожного засідання наші добровольці з США намагаються урізноманітнити свої заняття, даючи можливість учасникам клубу говорити англійською якомога більше. Під час заходів обговорюються свята та їх традиції, вивчаються нові слова завдяки інтерактивним іграм «Допоможи туристу», «Швидкі побачення», «20 запитань», «Візьму з собою на острів…», ведуться діалоги, створюються спільні цікаві історії, театрально розігруються різноманітні сценки та ін.

Заняття проходять у невимушеній формі, з використанням ефективних сучасних комунікативних методик, різноманітних видів діяльності, з яких 20% - теорія та 80% - розмовна практика.

Не втрачайте можливості безкоштовно вивчати англійську разом з волонтерами Корпусу миру Алексіс Претіман та Карлом Афрікіаном.


Професії сфери послуг завжди в тренді

Члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» співпрацюючи з постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Професії сфери послуг завжди в тренді».

26 березня члени клубу «Профі» здійснили пізнавальну екскурсію до Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі, відвідали виробничі майстерні з візажу і перукарської майстерності.

Майстер виробничого навчання Забабуріна Оксана Вікторівна, яка проводила заняття з візажу в майстерні, розповіла про участь учнів Ліцею в різноманітних конкурсах, як всеукраїнського так і міжнародного рівня, зокрема, в конкурсі «Кришталевий янгол». А також наголосила на участі учнів та викладачів КПЛСПіТ у різних благодійних та просвітницьких акціях.

Олена Миколаївна Смоквіна, майстер виробничого навчання з професії перукар (перукар-модельєр), розповіла про те, як відбувається навчальний процес, які профільні предмети вивчають та де проходять практику учні.

У магазині навчального закладу школярі мали можливість здійснити «покупки за дуже привабливими цінами» та дізнатися про тонкощі роботи продавця-касира.

Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі має угоди про співпрацю з європейськими країнами, де учні мають можливість здійснити виробничу практику та набути навичок самостійної роботи.

Протягом виїзного засідання члени клубу «Профі» дізналися більше про престижні і найбільш поширені професії сфери послуг та відчули себе ліцеїстами креативного професійного навчального закладу.


Заняття «Speak-Up» продовжуються!

Знання англійської мови на сьогоднішній день є своєрідним вікном у світ, адже, в більшості, політичне, економічне, культурне, наукове та спортивне життя всього світу «плине» саме цією мовою. Більше двох мільярдів людей розмовляють англійською!

15 лютого відбулось чергове заняття розмовного клубу «Speak-Up» з волонтерами Корпусу Миру – Тімом Ніколазі та Алексіс Претімен, організаторами якого виступили ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Протягом засідання, молодь різного віку і рівнів англійською мовою активно обговорювала різноманітні теми, грала в ігри та проектувала життєві ситуації, без скутості практикуючи використання розмовної англійської мови. Адже вивчення англійської мови в теперішньому світі – це одна з найголовніших складових успішної людини.

Наступне заняття відбудеться в п’ятницю, 22 лютого. Будемо раді вас бачити о 16:00.


Здоров’я – усьому голова

Співпрацюючи з постійним партнером – Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері», долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Здоров’я – усьому голова».

29 січня відбулася зустріч із відомим в Україні психотерапевтом Рустамом Тараненком. Рустам Костянтинович очолює секцію арт-психотерапії Кропивницької філії Української спілки психотерапевтів.

Головною темою зустрічі була валеологія – наука про здоров’я. Рустам Костянтинович розповів про основні поняття в цій галузі медицини, про видатних вчених – основоположників української школи валеології, про Український інститут корекційної та реабілітаційної валеології, який діє з 2010 року.

Рустам Костянтинович провів кілька вправ із циклу тренінгів, які дозволили учасникам зустрічі відчути силу думки, тобто в черговий раз довели, що емоції мають вплив на фізичне самопочуття людини. Ці вправи допомогли школярам відчути себе більш емоційно і психологічно врівноваженими, отримати нові знання із психосоматики. Рустам Костянтинович також наголосив, що дуже корисною у лікування нервових захворювань є арт-терапія.

Сьогодні професії валеолога навчають у багатьох вузах країни, зокрема – в університетах Києва та Харкова, де свого часу формувалися наукові школи в цій галузі. Після закінчення вузу валеологи працюють у навчально-виховних закладах (дитячих садочках, школах), а також як волонтери у військових частинах.

Рустам Тараненко порадив бути завжди професіоналом у своїй справі, ставитися бережно, як до оточуючих, так і до навколишнього середовища, вести здоровий спосіб життя.


Фотографія – це світло душі

22 січня, в рамках клубу «Профі», відбулася зустріч із заслуженим журналістом України Ігорем Демчуком. Дискусія навколо формування життєвих орієнтирів виявилася жвавою та навіть гарячою завдяки професійному втручанню гостя.

Ігор Миколайович розповів про початок своєї кар’єри в журналістиці, про перші публікації, з яких починалася його робота як фотожурналіста, зокрема, про знаного земляка-хлібороба Олександра Гіталова, про роботу журналістом газети «Народне слово» та багатьох електронних видань. Зокрема, роботи знаного майстра фотографії кожного дня можна побачити на сайті “FotoІnform”.

Ігор Демчук поділився секретами своєї майстерності з учасниками клубу, звернувши особливу увагу на те, що в професії журналіста дуже важливо допомогти особистості під час інтерв’ю розкритися, викликати у неї позитивні емоції та зрозуміти її життєве кредо. Професія журналіста також передбачає максимальну об’єктивність у поданні матеріалу.

А ще Ігор Миколайович розповів цікавинки з історії цифрової фотографії, порадив школярам перечитувати улюблені книги, і, звичайно ж, завжди вчитися та відкривати для себе нові горизонти.


Продовження занять клубу розмовної англійської мови «Speak Up» на базі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка

Розмовна англійська мова сьогодні є необхідною для всіх. Вона знадобиться для подорожей, відряджень, навчання і роботи в іноземних компаніях. Спілкування з друзями та колегами з інших країн теж є неможливим без розмовної англійської на досить високому рівні. Єдиний спосіб ефективно розвинути цю навичку — спілкуватися англійською.

З 18 січня 2019 року, продовжив свою роботу розмовний клуб “Speak Up” організаторами якого виступили ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка. До діяльності клубу в цьому році долучились волонтери Корпусу миру Алексіс Претімен та Тімоті Ніколазі, а також і інші волонтери зі Сполучених штатів Америки, які з радістю спілкуються з учасниками та готують цікаві засідання.

Засідання розмовного клубу англійської мови «Speak Up» відбуваються кожного вівторка та п’ятниці о 16.00, заняття проходять за участі Алексіс Претімен та Тімоті Ніколазі.

Не втрачайте можливості живого спілкування з носіями мови.


Facebook