Телевізійне інформаційне молодіжне об'єднання          

 
    Новини
    Історія
    Діяльність
    Обмін досвідом
    Наші проекти
    Звіти про діяльність
    Про нас у ЗМІ
    Партнери
    Інформаційний бюлетень
    ГО Кіровоградщини
 

НОВИНИ


Ґендерна рівність: тенденції розвитку

В рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері» відбувся перегляд документального фільму режисерки Елісон Клеймен «Нічна відьма» про жінок на війні під час Другої світової війни. Спочатку учні КЗ «Ліцей «Центральний» разом із модератором створили психологічний портрет жінки і чоловіка, а потім проаналізували, наскільки стереотипізованим вийшли створені образи. Щоб зрозуміти основні поняття ґендерної рівності, рівноправності, визначили, чим же ґендер відрізняється від статі. Виконали вправу «Ґендерні стереотипи» та переконалися, що вони заважають особистісному розвитку та спричиняють до спотворення необхідних життєвих навичок. А вже, обговорюючи фільм, на прикладі героїні, зрозуміли, що не варто у своєму житті наслідувати ґендерні стереотипи. Учасники наголосили, що кожен може вибирати поведінку, яка в будь-який час повинна базуватися на повазі до прав людини, до рівності людей, до захисту від ґендерної дискримінації та насильства. Дружня атмосфера загальної взаємодовіри спонукала молодь відкрито, іноді емоційно висловлювати свою думку, ділитися враженнями від спілкування. Як виявилось, що питання ґендерної рівності та ґендерних стереотипів хвилює молодих людей і їм важливо було це обговорити.


Калейдоскоп театральних професій

30 березня відбулося чергове засідання клубу «Профі». Школярі ліцею «Центральний» відвідали Кіровоградський обласний академічний театр ляльок.

Своє знайомство з театром школярі розпочали з розповіді Наталії Петрівни Педько, керівника літературно-драматургійної частини театру, про театральні професії та перегляду фотолітопису, що розташований у фойє.

Школярі зрозуміли, що над виставами працюють десятки людей. І хоча головні дійові особи – це актори та їхні ляльки, але й робота сценаристів, освітлювачів, костюмерів, звукооператорів, програмістів, майстрів-декораторів є невід’ємною складовою будь-якої вистави.

Школярі скористалися нагодою і були присутні на репетиції прем’єрної вистави. Ознайомилися з процесом виготовлення ляльок та мали можливість спробувати себе в ролі акторів ростових ляльок.

Велика вдячність Наталії Петрівні за зустріч, яка пройшла цікаво, насичено та розкрила багато таємниць із життя театру та театральних професій.


Чому небезпечно зрікатися рідної мови?

Рідна мова є важливим елементом культурної мови, адже вміщує в собі досвід всіх попередніх поколінь. Вона є важливим складником національної ідентичності. У країні мовне питання є одним із найскладніших, а для нашого ворога стало предметом маніпуляцій та пропаганди. В рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері» відбувся перегляд фільму «Мова» режисера Сергія Лисенка. Переглянувши фільм, учні КЗ «Ліцей «Лідер» та ДЗ «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі» під час обговорення відзначили, що проєкт вивчення української мови у східних та південних територіях України є надто важливим. Самі герої фільму говорили, що вони не хочуть розмовляти російською, щоб більше нікому не спало на думку їх визволяти.

Учасники виконали вправу «Хто швидше», під час якої пригадали рядки з відомих віршів українських письменників, прописали асоціації з поняттям ідентичність та дали визначення йому. Для тих хто хоче удосконалити свої знання з української мови, модератор порадила посібник І. Ющука «Я вивчу українську мову», який містить відомості та практичні завдання з фонетики, лексики, правопису і стилістики української мови, а також загальні відомості з української літератури.


Твої права: сторінками Конвенції ООН про права дитини

16 лютого відбулося перше у 2023 році засідання клубу «Профі». На зустріч із школярами ліцею «Центральний» Кропивницької міської ради завітала юрист Ірина Мисник, яка розповіла про професію юриста та ознайомила з положеннями Конвенції ООН про права дитини.

Професія юриста одна з найдавніших в історії цивілізації. Євроінтеграційні процеси, які відбуваються в сучасному українському суспільстві вимагають новітніх підходів до розуміння права, формування правового громадянського суспільства.

Пані Ірина детально розповіла школярам про законодавчу базу країни, новітні досягнення в галузі права, реалії сьогодення та запропонувала з будь-яких юридичних питань звертатися до Кропивницького міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.


«Майстерня емоцій» з елементами арт-терапії

15 лютого члени ГО ТІМО «Відкриті двері», спільно з КОБЮ ім. Є. Маланюка організували «Майстерню емоцій» з елементами арт-терапії для кропивничан та гостей міста. Провела захід психолог БО «Людина в біді» Жанна Шиманська. Вона розповіла учасникам про індивідуальність кожної особистості, ознайомила з вправами для психоемоційного розвантаження.

Наприкінці зустрічі учасники виконали вправу «Валізка щастя» – кожен намалював на папері фарбами або олівцями те, що наповнює його або її щастям. Під час спілкування усі мали можливість поділитися власними методами подолання стресу.


Розмовний клуб англійської мови «SpeakUp» продовжує роботу

Після недовгих новорічних канікул клуб «SpeakUp» продовжує роботу. Для всіх охочих дізнатися більше про життя в Америці та покращити рівень володіння англійською мовою волонтер зі штату Арізона Джеф Шліпер щотижня готує цікаві теми для обговорення.

Так, 5 січня відбулося перше в 2023 році засідання розмовного клубу «SpeakUp». Говорили про системи соціальної підтримки.

Джеф розповів про історію створення програм підтримки. Говорили про 6 базових сфер допомоги. Загалом в Америці налічується 1,8 мільйона програм. Наприкінці зустрічі спілкувалися про програми підтримки, які діють для українців. Наразі їх налічується близько 1200.

І як завжди Джеф висловив слова підтримки українцям, які попри регулярні відключення світла та води мужньо тримаються та продовжують навчатися і працювати.

Безкоштовні зустрічі відбуваються щочетверга о 16:30. Посилання на засідання розмовного клубу «SpeakUp» незмінне:

ID: 812 5194 0042

Passcode: 887678


Емоційна підтримка для дорослих

27 січня у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка відбулася друга зустріч з психологом, консультантом із розвитку сім’ї та молоді Людмилою Лобок, яка провела «Майстерню емоцій» з елементами арт-терапії. У заході взяли участь гості міста та відвідувачі Центру підтримки та допомоги «Я – Маріуполь».

Під час майстерні дорослі поділилися власними емоціями через свої життєві ситуації та дізналися як правильно виходити із стану стресу. З цікавістю виконували вправи на розслаблення та вчилися правильно дихати, дізналися чимало корисних порад як перемикати свою увагу під час стресових ситуацій. Дорослі отримали інформацію, як розпізнавати стрес у дитини та допомогти їй подолати страхи, впоратися із безсонням.

Наприкінці заходу учасники за допомогою пластилінової терапії знімали емоційну напругу.

Крім спілкування з психологом, на відвідувачів майстерні чекали продуктові набори та подарунки, які допоможуть учасникам знайти душевну рівновагу.


Майстерня емоцій

24 січня ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилася до організації та проведення у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка «Майстерні емоцій» з елементами арт-терапії. Гостею і спікером заходу була психолог, консультант із розвитку сім’ї та молоді Людмила Лобок.

Під час майстерні діти та дорослі дізналися як працювати з власними емоціями та як правильно виходити із стану стресу. Зокрема, навчилися правильно дихати, виконали вправи на розслаблення, дізналися чимало корисних порад як перемикати свою увагу під час стресових ситуацій, як розпізнати що дитина переживає стрес та як допомогти їй подолати страхи, тривожні переживання, впоратися із безсонням. А ще учасники заходу намагалися виразити на папері власні страхи й «побороти» їх за допомогою фантазії та власної креативності.

Крім психологічних вправ і порад, на відвідувачів заходу чекали корисні подарунки, які допоможуть учасникам знайти внутрішню гармонію та душевну рівновагу, якої так бракує усім нам зараз.


Толерантність – крок до гуманізму

16 листопада - Міжнародний день толерантності. Генеральна Конференція ЮНЕСКО оголосила 1995 рік роком толерантності й прийняла Декларацію принципів толерантності. Саме у цей день учні Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі переглянули та обговорили фільм «Рахують дні, рахують роки». Перегляд фільму відбувся в рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері». Режисером фільму є Монне Ліндстрьом. Він ґрунтується на документальних особистих історіях й думках трьох дітей. До кожного з них у родину прийшла біда. Це історія про те, як вони її відчувають, як намагаються допомогти собі й родині.

Перед переглядом учасники, виконуючи вправу «Історія про права дитини», прослухали історію однієї дівчинки та проаналізували події, які трапилися у житті дівчинки. Це стало передумовою перегляду фільму і спонукало задуматися та, після перегляду, знайти відповідь на запитання: які ж умови необхідні кожній дитині для повноцінного життя та розвитку?

Під час обговорення було використано прийом «Робота з героєм або персонажем фільму». Учні об’єдналися в три групи – Моа, Макси та Іси - підготували повідомлення «Як буде складатися доля героїв після повернення батьків з ув’язнення». Висловлювання були щирими, відкритими, відчувалося, що молодь співпереживала героям фільму.

Крім прав дітей, розглянули ще й питання: як це – бути толерантними; чи завжди ми буваємо доброзичливими, добрими, готовими прийти на допомогу однолітками, у яких так, як і у наших героїв, склалися негаразди, проблеми чи то в сім’ї, чи в спілкуванні, чи в середовищі серед однокласників.

Сюжет фільму дав можливість молоді зрозуміти, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру та розуміти цінність життя.


Мова формує людину

«Я розумію, коли я в Запоріжжі говорю українською, на Кремлі падає цегла» - це цитата з фільму «Мова» режисера Сергія Лисенка, яка захопила та надихнула збагачувати свої знання з української мови учнів Ліцею «Центральний». Перегляд фільму відбувся в рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері». Переглянувши фільм, учасники активно вступили до обговорення, вони відзначили, що проєкт вивчення української мови у східних та південних територіях України є надто важливим. Адже самі герої фільму говорили, що вони не хочуть розмовляти російською, щоб більше нікому не спало на думку їх визволяти.

Модератор Анастасія Чередник провела для учнів вправу «Хто швидше», під час якої вони пригадали рядки з відомих віршів українських письменників, прописали асоціації з поняттям ідентичність та дали визначення йому.

Наприкінці обговорення учні дійшли висновку, що питання мови є важливим для сучасного українського суспільства. Учасники повідомили, що фільм розвінчав деякі стереотипи, адже вони не знали, що у східній частині нашої країни є такий активний попит на українську мову.


Вивчай графіку – крокуй в ІТ!

Члени ГО ТІМО «Відкриті двері» в рамках проєкту «Вивчай графіку – крокуй в ІТ!» 19, 20 та 21 жовтня провели 3-денний навчальний інтенсив по роботі з графікою «Вивчай графіку – крокуй в ІТ!», який відбувся в межах ініціативи Meet and Code, яка реалізовується організаціями SAP, Haus des Stiftens gGmbH, TechSoup Europe спільно з мережевим партнером в Україні Ресурсним центром ГУРТ.

Наші учасники відкрили для себе світ графіки та ознайомилися з новим цікавим гаджетом для її створення – графічним планшетом. Дякуємо за підтримку нашим партнерам: Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка та Junior It STEP Academy, Кропивницький.

#meetandcode #sap4good #codeEU #GURT4Code


Фантазуй та друкуй!

24, 26 та 28 жовтня з 13.00 до 15.00 представники громадської організації ТІМО «Відкриті двері» спільно з викладачами Комп’ютерної Академії IT STEP та працівниками Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка, в рамках Європейського тижня кодування, проводили воркшоп з 3D-моделювання та 3D-друку.

Захід організований у межах ініціативи Meet and Code, яка реалізовується організаціями SAP, Haus des Stiftens gGmbH, TechSoup Europe спільно з мережевим партнером в Україні Ресурсним центром ГУРТ.

Сучасні ігри з неймовірною графікою та візуальні ефекти багатьох фільмів важко відрізнити від реальності. Все це стало можливим завдяки використанню технологій 3D-моделювання. Тривимірна графіка або 3D-моделювання – комп’ютерна графіка, що поєднує в собі прийоми і інструменти, необхідні для створення об’ємних об’єктів в тривимірному просторі.

Під час воркшопу підлітки дізналися, що таке 3D-моделювання, ознайомилися з принципами роботи 3D принтерів, практикувалися у створенні 3D моделей.

Усі, хто не встиг відвідати воркшоп «Фантазуй та друкуй!», але бажають більше дізнатися про 3D-моделювання та познайомитися з роботою 3D-принтера, можуть зробити це у відділі Інформаційних технологій та електронних ресурсів Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.


Командні роботоперегони

Сучасне життя важко уявити без роботів. Вони присутні в усіх сферах нашого життя.

25 та 27 жовтня в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка відбувся інтерактив «Роботоперегони». Його ініціаторами стали представники громадської організації ТІМО «Відкриті двері», яка виборола грант на придбання 4 роботів у межах ініціативи Meet and Code, яка реалізовується організаціями SAP, Haus des Stiftens gGmbH, TechSoup Europe спільно з мережевим партнером в Україні Ресурсним центром ГУРТ.

«Командні роботоперегони» – це смуга завдань, які повинні виконуватись командою роботів для досягнення спільного результату. Кожного робота в команді програмує окрема людина. У результаті учасники навчилися програмувати роботів, ділитися досвідом та командно взаємодіяти для виконання спільного завдання. Різні типи роботів програмуються блочним програмуванням за допомогою різних програм. Освоїти їх користувачам бібліотеки допомагали викладачі Комп’ютерної Академії IT STEP, м. Кропивницький.

Запрошуємо усіх, хто бажає більше дізнатися про роботів, навчитися їх програмувати та ними керувати для виконання різних завдань.

#meetandcode #sap4good #codeEU #GURT4Code


Фантазуй та друкуй!

24, 26, 28 жовтня з 13.00 до 15.00 громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка, в рамках Європейського тижня кодування, запрошують підлітків на безкоштовний воркшоп з 3D-моделювання та 3D-друку.

Захід організований у межах ініціативи Meet and Code, яка реалізовується організаціями SAP, Haus des Stiftens gGmbH, TechSoup Europe спільно з мережевим партнером в Україні Ресурсним центром ГУРТ.

Сучасні ігри з неймовірною графікою та візуальні ефекти багатьох фільмів важко відрізнити від реальності. Все це стало можливим завдяки використанню технологій 3D-моделювання. Тривимірна графіка або 3D-моделювання – комп'ютерна графіка, що поєднує в собі прийоми і інструменти, необхідні для створення об'ємних об'єктів в тривимірному просторі.

Про те що таке 3D-моделювання і з чим його їдять ви дізнаєтесь відвідавши наш воркшоп. В рамках навчання на вас чекають:

- знайомство з принципами роботи 3D принтерів, основними його компонентами та сферами їх застосування;
- огляд програм для проєктування 3D моделей;
- робота по створенню 3D моделі;
- конвертація в STL-файли та завантаження моделей для друку на принтері.


Вивчай графіку – крокуй в ІТ!

З 19 по 21 жовтня з 13.00 до 15.00 громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка, в рамках Європейського тижня кодування проводять безкоштовний 3-денний навчальний інтенсив по роботі з графікою.

Захід організований у межах ініціативи Meet and Code, яка реалізовується організаціями SAP, Haus des Stiftens gGmbH, TechSoup Europe спільно з мережевим партнером в Україні Ресурсним центром ГУРТ.

Графічний дизайн – це вид сучасного мистецтва, який полягає в створенні графічних об'єктів (листівок, логотипів, візиток, веб-сайтів) за допомогою різних видів графіки. Якщо Ви або ваша дитина мрієте про професію графічного дизайнера або ж просто бажаєте більше дізнатися про графіку – цей захід саме для Вас. В програмі навчання:

- знайомство з основами дизайну;
- ознайомлення з програмами по обробці графіки та робота на графічному планшеті;
- практикум з обробки зображень та створення векторної графіки;
- презентація робіт, обговорення здобутих вмінь та навичок, сфери їх застосування.


Вулична акція з протидії торгівлі людьми

ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилася до інформаційної вуличної акції з протидії торгівлі людьми, організованої волонтерками з проєкту «ВільноХаб», який реалізується в рамках програми «Мріємо та діємо», на базі КОБЮ ім. Є. Маланюка. Для учасників акції було проведено ряд активностей з інформування молоді щодо видів торгівлі людьми та способів її запобіганню.

Організатори розповіли, як розпізнати фейкові оголошення про роботу та убезпечити себе від шахраїв під час поїздки за кордон, надали телефони гарячих ліній та контакти громадських організацій, які допомагають жертвам торгівлі людьми. На основі книг та інформаційних матеріалів з бібліотеки ГО ТІМО «Відкриті двері» була підготовлена виставка «Торгівля людьми. Це може трапитися з кожним».

Учасники акції отримали корисні знання, які допоможуть їм вберегти себе та своїх рідних від торгівлі людьми.


Що таке успіх та як його досягти?!

Кожен з нас мріє про справу, виконуючи яку, ми будемо відчувати себе потрібними, щасливими, натхненними та успішними. Та на шляху до нашого успіху нерідко з’являються перешкоди. Людину часто пригнічують пересуди, відсутність підтримки, і це заважає їй досягти бажаного. Про успіх, про досягнення мети та перешкоди, що іноді стоять на заваді бібліотекарі відділу популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді говорили з учнями Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі під час показу та обговорення документального фільму «Джовані та балет на воді» в рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері».

Модераторка розповіла, що режисерка Астрід Буссінк показує історію десятирічного Джовані, який мріяв стати першим хлопчиком, що візьме участь у Чемпіонаті Нідерландів із синхронного плавання. На його шляху було багато перешкод, адже цей вид спорту вважається «дівчачим».

Після перегляду фільму молодь ділилася своїми враженнями, їх надихнув головний герой фільму, адже, будучи дитиною, він проявляв неабияку наполегливість та вперто йшов до своєї цілі. Для учасників важливо було з’ясувати сутність понять гендерні стереотипи, гендерна рівність та гендерна нерівність. Вправа «Гендерні ролі» допомогла усвідомити, що нерідко стереотипи обмежують можливість людей у сучасному світі. Головне, що після спілкування, всі зрозуміли, що успіх людини у великій мірі залежить від неї самої.


Наша #Molod_diie

Цьогоріч в Україні вперше відзначають День молоді 12 серпня. ГО ТІМО «Відкриті двері» не змогла стояти осторонь цього і долучилася до акції «Rave-party #Molod_diie», яку організувала Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Члени громадської організації підготували фотовиставку «#Molod_diie», на якій розмістили світлини талановитої і успішної молоді Кіровоградщини: спортсменів, волонтерів, науковців, художників тощо. Усі вони отримали міжнародні або всеукраїнські здобутки протягом весни – літа 2022 року. Важливо було показати, що наша молодь може досягати висот навіть в умовах війни.

Фотовиставку можна переглянути у відділі абонементу КОБЮ ім. Є. Маланюка.


Успіх гендерно нейтральний

На базі Державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор» було проведено показ та обговорення документального фільму «Джовані та балет на воді» в рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері.

Режисерка Астрід Буссінк показує історію десятирічного Джовані, який мріяв стати першим хлопчиком, що візьме участь у Чемпіонаті Нідерландів із синхронного плавання. На його шляху було багато перешкод, адже цей вид спорту вважається «дівчачим».

Перед переглядом фільму учасники з'ясували: що таке гендерна рівність, гендерні стереотипи та гендерна нерівність. Поговорили про успіх та як його досягти, дійшли висновку, що до своєї мети треба йти незважаючи ні на що. Виконуючи різноманітні вправи, жінки усвідомили, що часто гендерні стереотипи можуть змусити когось робити те, що не відповідає його природним нахилам і не дає задоволення.


Тримаємо «кулінарний фронт»

У наш складний час варто об’єднуватися та працювати спільно задля Перемоги. Тож члени ГО ТІМО «Відкриті двері» щодня долучаються до волонтерів «кулінарного фронту» та допомагають готувати пироги, пиріжки, вареники та інші страви для наших захисників.

Тож запрошуємо усіх приєднуватися до волонтерських спільнот та допомагати працею, коштами або продуктами. Зараз наша єдність важлива як ніколи. Разом переможемо!


На хвилях музики та добра

25 травня, спільно з постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка, була організована чергова благодійна акція «На хвилях музики та добра». Метою акції стало продовження збору коштів на доставку благодійної допомоги, яку зібрала для наших захисників та внутрішньо переміщених осіб українська спільнота міста Франкфурт-на-Майні.

В рамках акції бібліотекарі провели цікаві майстер-класи в різних техніках, презентували новинки української літератури. Перехожі мали можливість послухати українські пісні у виконанні талановитих студентів, викладачів та випускників Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка та Кропивницького музичного фахового коледжу.

Також в рамках акції був проведений благодійний розпродаж, на якому вдалося зібрати 3000 грн. Усього ж, під час 2-х акцій, зібрали та передали волонтерам 7500 грн, за що ми дякуємо усім благодійникам.


Вулична благодійна акція «Вишиванка – магічний код нації»

19 травня, святкуючи День вишиванки, ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилася до проведення благодійної вуличної акції «Вишиванка – магічний код нації». Захід організувала постійний партнер організації – Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Під час акції перехожі мали можливість взяти участь у майстер-класах, придбати вироби ручної роботи на благодійному розпродажі та оглянути книжкові виставки та виставку тематичної літератури з фонду ГО ТІМО «Відкриті двері» «СНІД – проблема сучасного суспільства». Поруч з виставкою КЗ «Кіровоградський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» проводив безкоштовне анонімне тестування на ВІЛ/СНІД, адже тема особистої безпеки актуальна в рамках будь-якого заходу.

Під час акції було зібрано 4,5 тисячі гривень, які будуть відправлені на доставку гуманітарної допомоги від української спільноти в місті Франкфурт-на-Майні (Німеччина).

Акція сподобалася містянам та гостям Кропивницького, бо ще раз нагадала про наше глибоке коріння та багаті традиції.


Розмовний клуб англійської мови "SpeakUp" відновлює роботу

На першому після тривалої перерви засіданні разом із американцем Джефом Шліпером учасники клубу говорили про сучасні події та про те, як американський народ підтримує Україну.

Зокрема, про мітинги на підтримку України, які проходять в різних містах США, фінансову та волонтерську підтримку, а також про те, як у вечірній час знакові будівлі у США підсвічують у кольори українського прапору. А допомагала порозумітися з американцем волонтерка Анастасія Волканова.

Щоб не пропустити наступного засідання та бути в курсі усіх новин щодо роботи клубу "SpeakUp", приєднуйтеся до спільноти у Телеграмі за посиланням

Telegram


Про безпеку під час воєнного стану: поради від поліцейських

13 квітня, в рамках онлайн-засідання клубу «Профі», відбулася зустріч школярів із офіцерами Управління патрульної поліції в Кіровоградській області.

Поліцейські розповіли школярам про права людини, безпеку на вулицях, вдома, в дорозі. Звернули увагу на те, що в умовах воєнного стану в країні кожен громадянин має носити при собі документи, які засвідчують його особу, записки з адресою та телефонами рідних. Також офіцери поліції наголосили на правилах поведінки в інтернеті, який у наш час фактично є другим фронтом.

На завершення зустрічі поліцейські відповіли на численні запитання учнів і побажали всім нам безпеки і миру.


На сторожі життя та безпеки людей

6 квітня в рамках клубу «Профі» відбулася онлайн-зустріч з фахівцями Головного управління ДСНС України в Кіровоградській області.

Професія рятувальника – це завжди почесно, відповідально і небезпечно, особливо в реаліях нашого сьогодення. Отож, основні питання, які піднімалися під час зустрічі це: укриття і бомбосховища, правила евакуації під час повітряної тривоги, тривожна валізка, правильна поведінка під час стресових ситуацій.

Про головні ознаки стресових ситуацій та психологічну допомогу в екстремальних ситуаціях розповіла психолог Головного управління ДСНС України в Кіровоградській області. Разом з нею учасники зустрічі засвоїли кілька нових вправ та правил, які допомагатимуть в екстрених ситуаціях.

Учасники зустрічі побажали мирного неба та безпеки, вміння жити в нових умовах, які диктує нам сьогодення.


Продовжуємо підтримувати переселенців

Члени ГО ТІМО «Відкриті двері» продовжують волонтерську діяльність і спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка збирають речі для переселенців. Небайдужі містяни приносять до бібліотеки одяг, взуття, іграшки, а волонтери їх сортують та передають тим, хто потребує.

Тож якщо комусь потрібні дитячі або підліткові речі – звертайтеся до бібліотеки. Ми готові передати допомогу до будь-якого гуманітарного штабу.


Підтримаймо армію разом!

У цей нелегкий для країни час члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» не могли лишитися осторонь біди, яка прийшла у наші домівки. Тому, спільно з постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка, вже в перший тиждень російсько-української війни організували збір необхідних речей для армії та територіальної оборони.

Приємно, що відгукнулося багато небайдужих кропивничан. Усі принесені речі були одразу передані нашим захисникам і захисницям.

Віримо, що разом ми переможемо!


Підтримаймо проєкт «Годуємо патріотів»!

Війна – це час, коли важливою є кожна робота. Тому члени ГО ТІМО «Відкриті двері» разом з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка допомагають спільноті «Годуємо патріотів» з пошиттям мішечків для фасування сухих овочів та фруктів нашим захисникам.

Вправні молоді майстрині вже пошили першу партію мішечків, яку передали у Гончаренко Центр Кропивницький. education and culture.

Але потреба в них ще є, тому долучайтеся до нашої роботи. Ви можете приносити тканину або вже готові вироби (розміром 30 на 40 см) у КОБЮ ім. Є. Маланюка (вул. Володимира Панченка 6/15).


Допомога для переселенців

Члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» продовжують волонтерську діяльність та допомагають переселенцям, які знаходять постійний чи тимчасовий прихисток у Кропивницькому. Так, спільно з КОБЮ ім. Є. Маланюка був організований збір необхідних речей для дітей переселенців. Небайдужі громадяни принесли до книгозбірні книги, іграшки, розмальовки.

Перша партія допомоги вже вирушила до Гуманітарного центру ГО «Територія успіху». Але збір триває, тож запрошуємо кожного долучитися до такої необхідної справи. Разом ми сила!


Заняття розмовного клубу англійської мови “SpeakUp”

27 січня 2021 року в рамках занять розмовного клубу англійської мови “SpeakUp” відбулася онлайн зустріч-спілкування з американцем Джефом Шліпером із Сан-Франциско з молоддю Кіровоградської області. Учасники клубу англійської мови “SpeakUp” відкривають для себе Америку, вивчають англійську та просто чудово проводять час!

Цього разу йшлося про унікальні місця, що вражають своєю красою, зокрема про міст Золоті Ворота, який ототожнюють зі справжнім символом міста Сан-Франциско, США.

Міст Золоті Ворота в Сан-Франциско побудований у вигляді висячого мосту, він проходить через однойменну протоку, а також з’єднує Сан-Франциско з півднем округу Марін. Відкриття цього знаменитого моста відбулося в 1937 році, при цьому до 1964 року Міст Золоті Ворота був найбільшим у світі висячим мостом. Велика кількість мандрівників спеціально приїжджають сюди, щоб побачити лише прекрасний вид, який відкривається на цю чудову пам’ятку.

Наступне заняття – 3 лютого 2022 року о 16.30. Для підключення на платформі ZOOM: ID: 812 5194 0042 Passcode: 887678


Військові професії: перспективи вибору

26 листопада, в рамках клубу «Профі» старшокласники ЗОШ № 4 відвідали військову частину та Музей бойової слави 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго.

«Є така професія – Батьківщину захищати» – цей вираз відомий багатьом. Сьогодні професію військового опановують не лише хлопці, але й багато дівчат.

У всі часи військова служба була справою честі, школою мужності і самовідданості, а до професії військового ставилися з особливою шаною і повагою. Обираючи професію сьогодні, ми з надією дивимося в завтра, розмірковуємо, чи буде вона потрібна й актуальна протягом певного часу. За професію військового можна з точністю сказати тверде «так». Сучасний світ постійно диктує нові стандарти існування, але ключовим серед них залишається безпека людей та захист власної держави.

Учасникам клубу «Профі» розповіли про переваги та ризики професії військового, будні військової частини та дії військових під час навчання. Адже вислів «Тяжко в навчанні – легко в бою» також характеризує професію військовослужбовця.

Відвідавши Музей бойової слави юнаки та дівчата познайомилися з історією військової частини, історичними подіями Холодноярської республіки, Другої світової війни та військовими діями, що відбуваються на Сході нашої країни.


Музей бойової слави: історія кіборгів

Члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері», співпрацюючи з постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, долучились до організації чергового засідання клубу «Профі», в рамках якого 24 листопада, школярі ЗОШ № 4 завітали до військової частини і мали змогу детально познайомитися з особливостями професії військового.

Школярів гостинно зустріли у Музеї бойової слави 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго, де зібрано матеріали про бойовий шлях легендарних бійців, перших «кіборгів», непереможних воїнів, які записали свої імена в історію України.

Музей має експозиції, присвячені історичним подіям Холодноярської республіки, Другої світової війни. Один із залів повністю присвячений бійцям Третього полку, які тримали оборону Донецького аеропорту.

В залах представлені реальні експонати, трофеї, привезені з зони бойових дій на Сході України: зразки озброєння та екіпірування супротивника, агітаційні листівки, що використовувались під час так званого «референдуму» на Донбасі, фотографії та малюнки, зроблені бійцями.

Школярі отримали незабутні враження під час відвідування Музею та спілкування з військовими.


Гендер і успіх

Молоді, щоб досягти успіху, дуже часто доводиться стояти перед вибором та викликами, які виникають перед ними. Найважче буває тоді, коли близьке оточення має гендерні стереотипи щодо поведінки людей різної статі, їхнього одягу, роду занять. Такі погляди змушують когось робити те, що не відповідає його природним нахилам і не дає задоволення.

Герой фільму «Джованні та балет на воді» режисерки Астрід Буссінк вирішив працювати над собою і стати першим хлопчиком, який візьме участь у Чемпіонаті Нідерландів із синхронного плавання. Учні ЗОШ№4, в рамках кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері», переглянули фільм та обмінялися враженнями.

Під час обговорення акцентували увагу також на тому, що багато уявлень про те, як мають поводитися люди різної статі, який одяг носити і чим займатися, застарілі. Щоб краще зрозуміти, як гендерні стереотипи обмежують можливості людей у сучасному світі, виконали вправи «Гендерні ролі», «Продовж речення «Що я відчуваю, коли…». Учасники на прикладі Джованні зрозуміли, що успіх людини залежить від неї самої.

Досягайте успіху! Успіх за тими, хто не боїться викликів!


Торгівля людьми – проблема сьогодення

В рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері» студенти Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі переглянули документальний фільм «Заробітчанський шлях» ( 2015), режисерка Олена Федюк.

Фільм слідує за ходою чи не єдиної у світі заробітчанської прощі – 10-денного пішого паломництва із Самбора до Зарваниці, присвяченого й організованого українськими трудовими мігрантами та їхніми сім’ями. Під час ходи і спільних молитов паломники не лише отримують благодать, але й мають змогу поділитися своїм досвідом перебування за кордоном і возз’єднатися з відчуженими за роки міграції сім’ями.

Під час обговорення, виконуючи різноманітні вправи, визначили поняття та причини торгівлі людьми. Зрозуміли, що не знаючи мови країни, в яку вони б хотіли поїхати, не знаючи трудове законодавство даної країни, контакти українського посольства в ній, вони ризикують потрапити до трудової експлуатації.

Учасники, аналізуючи ситуації, пов’язані з порушенням прав людини та торгівлею людьми, зрозуміли, що це може статися з кожним, незалежно від віку, статті та соціального стану.

Пам’ятку «Рекомендації щодо запобігання торгівлі людьми» молодь може порекомендувати своїм друзям та знайомим, які планують вирушити за кордон.


VR виставка світлин в бібліотеці

В рамках Мандрівного фестивалю Docudays UA про права людини 11 та 12 жовтня в на базі кіноклубу Docudays UA при ТІМО "Відкриті двері відбувались покази фотовиставки Олександра Чекменьова «Ласкаво просимо, вхід заборонено» у VR форматі.

Спільно з ГО «Флора», традиційно кожного року наша книгозбірня стає місцем для перегляду фільмів фестивалю. Цього року на відвідувачів чекав інший формат перегляду, глибокого занурення у креативний простір IZONE використовуючи VR окулярах.

Проєкт представляє дві серії робіт, створених у закритій психіатричній лікарні міста Овруч наприкінці дев’яностих: кольорову (репортажну) та чорно-білу (постановочні портрети). Відвідувачі мали нагоду переглянути виставку у VR-окулярах. Це створює велике поле для роздумів та дискусії про медіум, або засіб мистецького висловлювання; про існування фотографії та експозиції в добу нових медіа та VR-технологій.

Виставка «Ласкаво просимо, вхід заборонено» зосереджується на вразливості пацієнтів психіатричних лікарень та робить видимими приховані сторони життя в закладі закритого типу. VR-технології надали можливість в інтерактивній формі поговорити про непрості соціальні питання та залучити молодь до діалогу.

12 жовтня о 15.00 відбулась презентація виставки. У межах віртуальних екскурсій виставкою глядачі та глядачки спільно з експертами занурились у питання дотримання прав людини в закладах закритого типу, стигматизації людей з ментальними порушеннями та дізналися, як сучасне візуальне мистецтво працює з цими темами.


Презентація документального фільму «Невидимі», словацької режисерки Майї Мартіняк

6 жовтня 2021 року в Кіровоградську область, смт Компаніївка завітала словацька режисерка та творча продюсерка документального кіно Майя Мартіняк! Представник ГО ТІМО «Відкриті двері» Христина Корінь прийняла участь у відкритті програми 18 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та мала за честь бути перекладачем режисерки під час перегляду фільму «Невидимі». На захід завітали поважні гості, представники ЗМІ та бібліотек смт Компаніївки та Кропивницького. Після перегляду стрічки усі охочі мали змогу поспілкуватися з Майєю у неформальній атмосфері у затишному кафе «Гавань».

Документальне кіно Майї Мартіняк насамперед присвячене повазі до прав людини та проблематиці довкілля. А дебютний повнометражний документальний фільм «Невидимі» розкриває тему пологової травми. Через історії пологів трьох жінок режисерка показує істинне обличчя травми та невидиму для суспільства реальність, де жінки змушені мовчати через тиск оточення або медичного персоналу. Фільм відкриває простір для діалогу в суспільстві й доводить необхідність змін не лише у Словаччині, а й по всьому світі.

Світова прем'єра стрічки «Невидимі» відбулася у 2020 році на найбільшому фестивалі документального кіно у Північній Європі CPH:DOX. Одразу дві відзнаки отримала стрічка на Міжнародному фестивалі документального кіно One World у Словаччині.

Українська прем'єра фільму «Невидимі» відбулася у 2021 році під час Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Стрічка не залишила байдужим українського глядача і журі правозахисної номінації RIGHTS NOW! Фільм «Невидимі» отримав дві статуетки від Docudays UA – приз глядацьких симпатій та нагороду в номінації RIGHTS NOW!


Участь у XIІI Фестивалі молодіжної книги на вулиці Дворцовій «Шабаш книголюбів: таємниці та могутність книг»

Як постійний партнер Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка, 28 вересня 2021 року молодіжна громадська організація Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання «Відкриті двері», взяла активну участь у XIІI Фестивалі молодіжної книги на вулиці Дворцовій «Шабаш книголюбів: таємниці та могутність книг».

Метою проведення якого є популяризація читання серед юнацтва, презентація літератури та письменників Кіровоградщини; всебічний розвиток сучасної молоді, її залучення до участі в культурному житті Кіровоградщини; організація змістовного дозвілля мешканців міста.

Протягом дня усі бажаючи мали можливість ознайомитися з інформаційним стендом «ГО ТІМО «Відкриті двері» громаді», що містив пропозиції міжнародних і українських фондів щодо соціальних, бізнесових, мистецьких, наукових, освітніх і стипендіальних грантових програм і конкурсів міні-грантів, культурних і освітніх проєктів із відкритою подачею заявок, які дозволяють отримати кошти на фінансування досліджень, взяти участь у стажуваннях та закордонних конференціях, навчальних семінарах, тренінгах, програмах обміну тощо.

Також присутні мали можливість ознайомитися зі стендом, який презентував адвокаційний проєкт «Скажемо булінгу «НІ!», реалізований у рамках «Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти».


Участь у циклі тренінгів в рамках проєкту «Волонтер-Life»

У вересні місяці представники ГО ТІМО «Відкриті двері» Пантелеєва Анна і Ліснича Тетяна стали учасниками циклу тренінгів в рамках проєкту «Волонтер-Life», що реалізує ГО "Молодіжний центр Кіровоградської області" спільно з Центральноукраїнським державним будинком художньої та технічної творчості за сприяння Департаменту освіти і науки, Управління молоді та спорту Кіровоградської ОДА.

Ініціатива підтримується в рамках проєкту ПРООН "Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні" за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

На першому тренінгу «Волонтерський менеджмент», який відбувася 10 вересня 2021 року, учасниці отримали розуміння про те, які особливі характеристики включає в себе поняття «волонтер», які види мотивації є рушійними цілями діяльності волонтера, які він має потреби та з яких етапів складається залучення волонтера.

На другому тренінгу «Участь молоді у прийнятті рішень», який відбувся 16 вересня 2021 року, набували знання про те, як ефективно організовувати молодь, як залучати молодь до активної громадянської позиції шляхом взаємодії з владою, бізнесом та закладами освіти. Використовуючи Драбину участі американського психолога Роджера Харта, навчились оцінювати рівень залученості молоді та покращувати цей показник.

На третьому тренінгу «Основи адвокації», який відбувся 23 вересня 2021 року, розібрались що таке адвокація, розглянули чим вона відрізняється від «лобізму» та в чому її відмінність від «проєкту». За допомогою наочності детально ознайомилися з алгоритмом адвокації – від початку діяльності до досягнення цілі.

Завдяки професіоналізму тренерів всі тренінги були насичені цікавими практичними завданнями та активним живим спілкуванням.


Засідання клубу «Профі» на тему: «Скульптор - професія талановитих людей»

22 вересня 2021 року в рамках клубу «Профі» на базі скульптурної майстерні відбулася зустріч із знаним майстром Григорієм Савченком, роботи якого відомі по всій Україні.

Григорій Степанович познайомив членів клубу з історією скульптурної майстерні, яка розпочалася в далекому 1972 році. Засновником її був відомий скульптор Леонід Мацієвський. Його справу і нині продовжують три майстра, два з яких на даний момент виконують замовлення в Києві.

Майстерня вразила викладачів та школярів ЗОШ № 4 своєю монументальністю та кількістю творів мистецтва. На створення однієї роботи йде певний проміжок часу – від кількох тижнів до кількох місяців. Для того, щоб розпочати роботу над витвором мистецтва спочатку малюється ескіз, потім із скульптурного пластиліну виготовляється макет в масштабному співвідношенні, а вже потім скульптура створюється в натуральну величину, відливається форма.

І ви маєте змогу насолоджуватися скульптурними композиціями в містах нашої країни.

Розповідь Григорія Степановича, фотографії попередніх робіт та готові твори допомогли школярам сформувати своє уявлення про нелегку, але творчу професію скульптора.


Засідання клубу «Профі» на тему «Математика у світі професій, і не тільки…» в приміщенні факультету математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

17 вересня 2021 року, в рамках клубу «Профі», старшокласники ЗОШ № 4 відвідали факультет математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

На порозі Університету молодь зустрів старший викладач кафедри теорії та методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності Соменко Дмитро Вікторович.

Дмитро Вікторович та його колеги провели для школярів змістовну, пізнавальну та цікаву подорож факультетом. Школярі відвідали спеціалізовані кабінети та лабораторії, які обладнані сучасними приладами, що використовуються студентами під час практичного навчання. Особливо школярів вразила різноманітність спеціальностей на факультеті математики, природничих наук та технологій.

Завдяки цій екскурсії учасники клубу «Профі» сформували уявлення про навчальний процес провідного педагогічного вузу регіону, про наочну базу, методику та теорію викладання природничих наук та технологій.

Велика подяка керівництву та викладачам ЦДПУ імені Володимира Винниченка за надану можливість поринути у світ майбутніх професій.


Проект “Language School” – школи іноземних мов із волонтерами міжнародної молодіжної організації AIESEC

Щодня, з понеділка до п’ятниці, тричі на тиждень, 4 групи учасників мовних занять «Language school» проходили інтенсив-навчання разом із волонтерами міжнародної молодіжної організації AIESEC.

Мовні навчання відбувалися з 12 липня до 13 серпня 2021 року. За цей час учасники «Language school» мали змогу прокачати навички розмовної англійської, дізнатися багато нового про культуру, традиції, привабливі туристичні та знакові місця країн, звідки прибули волонтери міжнародного проєкту.

Під час реалізації проєкту молодь мала можливість обговорити чимало цікавих тем: про мрії та цілі молоді, про освіту, національні кухні наших країн, звичаї та традиції, цікаві туристичні місця, а ще – грали у цікаві ігри. І все це – англійською мовою.

13 серпня була організована прощальна зустріч усіх учасників із волонтерами. Цього дня заходи проходили у форматі «free talks». Також кожен бажаючий міг долучитися до створення святкового плакату – написати слова вдячності та побажання волонтерам.

На прощання учасники «Language school» обмінялися контактами, зробили фото на пам’ять та разом виконали пісню «Чорнобривці». Чорнобривці найбільше вразили волонтерку із Туреччини Хелін, тому учасниці «Language school» подарували їй букет саме цих квітів.

По завершенню мовних занять «Language school» її активні учасники отримають сертифікати, а ми вже незабаром проанонсуємо новий цікавий проєкт для тих, хто бажає вивчати англійську.


Нарада для голів громад Кіровоградщини

20 липня, в приміщенні Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати відбулась нарада для голів громад Кіровоградщини. З привітальними словами виступили: голова обласної державної адміністрації Марія Чорна, голова обласної ради Сергій Шульга та президент Кіровоградської РТПП Ірина Саєнко.

Учасники заслухали інформацію про можливості грантових програм, як засобу залучення інвестицій.

Представник книгозбірні Активний член ГО ТІМО "Відкриті двері" Корінь Христина розповіла про можливості проєктної діяльності у сільських громадах, про інформаційний бюлетень, який члени ГО готують кожного місяця. Цей бюлетень містить в собі можливості фінансування, що можуть спрямовуватися на вирішення суспільно значимих питань в житті сільських та селищних громад. За посиланням кожен бажаючий зможе завантажити інформаційний бюлетень:

http://timo.kr.ua/inform.htm

Голова обласної ради запропонував провести навчання з написання грантів. Інформація про діючі грантові програми оновлюється щомісячно на на сайті ГО ТІМО «Відкриті двері», - зазначив Сергій Шульга.


Гарний START проекту “Language School” школи іноземних мов від ГО «AIESEC»

12 липня 2021 року стартував новий проєкт від ГО «AIESEC», в якому Молодіжна громадська організація ТІМО «Відкриті двері» разом з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім.Є.Маланюка виступили партнерами.

Проєкт Language School 2021 від AIESEC буде тривати чотири тижні на базі бібліотеки. В рамках проєкту близько 50–ти осіб будуть вивчати англійську мову разом з волонтерами Хелін та Мертом з Турції.

Проєкт спрямований на розвиток розмовної англійської мови, міжкультурний обмін з представниками активної молоді, дискусії про глобальні проблеми, цілі сталого розвитку та лідерство.

Усіх учасників поділено на чотири групи відповідно до рівня володіння англійською та віком. Заняття проходять тричі на тиждень для кожної групи. Кожен учасник отримає сертифікат проходження курсів по закінченню проєкту.


Гендерна рівність – проблема сьогодення

На базі Державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор» було проведено показ та обговорення документального фільму «Нічна відьма» в рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері».

Режисерка Елісон Клеймен показує жінок на війні. Надєжда Попова («Надя») була 19-річною льотчицею-любителькою, коли в її двері постукала Друга світова війна.

Учасники, виконуючи вправи, визначали поняття гендер та стать, зрозуміли, чим вони відрізняються. Під час обговорення дійшли висновку, що поняття «гендер» є ключовим у поступі будь-якої країни до демократії та щасливого життя.

Розрізняти та аналізувати гендерні стереотипи допомогла вправа «Вовк та заєць». Адже часто стереотипи можуть змусити когось робити те, що не відповідає його природним нахилам і не дає задоволення.

Старший інспектор відділу соціально-виховної та психологічної роботи, майор внутрішньої служби Державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор» Завада Наталія наголосила, що рівність жінок і чоловіків повинна стати реальністю в Україні, яка планує ввійти до європейської спільноти. Необхідно визначати фактори, які перешкоджають жінкам досягти рівності в суспільстві, а також вживати заходи, спрямовані на протидію та унеможливлення гендерної дискримінації.


Навчання для модераторів кіноклубів Docudays UA

Протягом трьох днів, з 5 по 7 червня 2021 року, модератор кіноклубу Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері» Чередник Анастасія брала участь у семінарі для модераторів кіноклубів медіапросвіти з прав людини DOCUDAYS UA організований, у сел.Коблево, в межах проєкту DOCU/CLUB – за реформи.

Впродовж навчальних днів розглядали такі теми: організація показів та обговорення стрічок з нової колекції, алгоритми адвокаційних заходів, які реалізуються у рамках проєкту.

Також корисною для просування діяльності кіноклубу була тема «Залучення учасників на подію. Реклама. Робота зі ЗМІ», де комунікаційні менеджерки мережі DOCU/CLUB розповіли, як залучати учасників на події та висвітлювати діяльність кіноклубу в ЗМІ, як правильно писати прес-релізи та анонси, які будуть привертати увагу.

Зважаючи на епідеміологічну ситуацію в країні, покази та обговорення фільмів можуть відбуватися онлайн, тому тема «Онлайн-події та робота в zoom. Безпека під час проведення онлайн-подій» була досить актуальною.

Важливою частиною зустрічі стало знайомство з іншими модераторами — ми всі обмінялися досвідом, залишили один одному контакти, обговорили спільні кінопокази.


Зупинимо булінг разом

В рамках адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!» реалізованого кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері», («Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти») за сприяння та підтримки ГО «Докудейз», було створено відео «Зупинимо булінг разом».

Прояви булінгу не варто замовчувати, кожен може звернутися за допомогою до дорослих, поліції або центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.


Зупинимо булінг разом. Всі – і я, і ти!!!

Кіноклубом медіа просвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері» було реалізовано адвокаційний проєкт «Скажемо булінгу «НІ!» у рамках «Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».

За підсумками реалізації проєкту було проведено круглий стіл. Керівник ГО ТІМО «Відкриті двері» Савенко Лариса охарактеризувала діяльність організації та наголосила на актуальності теми булінгу. За умовами проєкту були розроблені пропозиції протидії булінгу, які увійшли до проєкту обласної цільової соціальної програми «Молодь Кіровоградщини на 2021-2025 рр.». В засіданні робочої групи щодо обговорення проєкту цієї програми взяла участь Савенко Лариса.

Модератор проєкту Чередник Анастасія розповіла про показ і обговорення фільму «Булер» в різних організаціях, подякувала всім, хто долучився до реалізації проєкту.

Своїми враження від співпраці поділилася Вінницька Наталія, директор «Дитячого будинку «Наш дім»: «Фільм зацікавив та вразив моїх вихованців. Вони переймалися побаченим, тому так важливо говорити на такі теми і показувати, що ми поряд з ними і не байдужі до їхніх переживань».

Для підлітків закладу Державна установа «Кропивницький слідчий ізолятор» тема булінгу виявилась не до кінця розкритою, і їх також вразило побачене – про це говорила старший інспектор відділу соціально-виховної та психологічної служби, майор внутрішньої служби Завада Наталія.

До розмови також долучилася начальник відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Кіровоградській області, старший лейтенант поліції Білоброва Оксана.

Адвокаційний проєкт «Скажемо булінгу «Ні» згуртував навколо себе коло небайдужих до цієї проблеми людей.


Член ГО ТІМО "Відкриті двері" ввійшла до складу Координаційної ради з питань молодіжної політики при Кіровоградській ОДА

22 червня в приміщенні Громадського офісу було проведено Установчі збори з формування Координаційної ради з питань молодіжної політики при Кіровоградській облдержадміністрації. До її складу ввійшла член ГО ТІМО "Відкриті двері" - Юлія Абрамова. Також за результатами голосування було обрано: Голова - Грищенко Владислав, Заступник - Колєва Катерина, Секретар - Фесюк Вікторія.

Бажаємо плідної роботи та успіхів у реалізації молодіжної політики держави в області.


Зупинимо булінг разом. Всі – і я, і ти!!!

На базі Комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Кіровоградської обласної ради показом фільму «Булер» американського режисера Лі Гірш продовжено реалізацію адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!» кіноклубом медіа просвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері» у рамках «Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».

Перед початком перегляду модератор проєкту Чередник Анастасія, звертаючись до підлітків, охарактеризувала проблему булінгу у світі та Україні, наголосила, що кожен із нас може зупинити насильство, коли воно чиниться поруч із нами чи у нас вдома, на вулиці.

Обговорення документального фільму пройшло в атмосфері відкритості, доброзичливості, відчувалося, що підлітки переймалися подіями, які відбувалися на екрані.

До розмови долучилися інспектори відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Кіровоградській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Левандовський Антон, старший лейтенант, та Сухотін Олексій, лейтенант. Спілкуючись з підлітками, вони вияснили: чи сподобався фільм, які емоції вони відчували під час перегляду та який епізод вразив чи запам’ятався найбільше.

На основі фільму звернули увагу на ознаки фізичного, психологічного та економічного булінгу. Діти визначали такі види насилля у фільмі. Акцентувалася увага на тому, що кожен може звернутися за допомогою до дорослих, поліції, а також важливо мати підтримку серед однолітків.

Під час обговорення поліцейські наголосили на тому, що ми всі різні, але повинні бути толерантними.

Підлітки створили плакат «Рука підтримки», де на символічних долоньках написали риси толерантної людини.


Зупинимо булінг разом. Всі – і я, і ти!!!

На базі Державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор» показом фільму «Булер» американського режисера Лі Гірш продовжилася реалізація адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!» кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері» у рамках «Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».

Перед початком перегляду модератор проєкту Чередник Анастасія, звертаючись до підлітків, охарактеризувала проблему булінгу у світі та Україні. Учасники виконали вправу «Аркуш паперу», що стимулювало задуматися над питаннями: Що відбувається з людиною, коли вона чує образливі слова? Чи можна відновити емоційне ставлення людини до кривдника, сказавши «пробач»?

Обговорюючи документальний фільм, підлітки аналізували побачене, висловлювали своє відношення до головних героїв та їхніх дій в певних ситуаціях.

Заступниця начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Мироненко Анастасія, спілкуючись з підлітками, звернула увагу на ознаки фізичного та психологічного насилля, на відносини головних героїв з ровесниками, батьками та представниками школи. Акцентувала увагу на тому, що кожен може звернутися за допомогою до дорослих, поліції та центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Наталія Завада, старший інспектор відділу соцільно-виховної та психологічної роботи майор внутрішньої служби Державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор», спираючись на ситуацію дівчинки Келбі, пояснила, що такий прояв насильства, як булінг, заважає займатися тим, що тобі подобається і не дає можливості самореалізації.

Учасники згадали риси толерантної людини, на символічних долоньках написали їх. Створили колаж «Зупинимо булінг разом!».

В кінці заходу дійшли висновку, взявши за основу вислів із фільму: «Якщо ти прокинувся зранку, провів день, повернувся в ліжко, не образивши нікого, тоді ти можеш собою пишатися».


Зупинимо булінг разом. Всі – і я, і ти!!!

Показом фільму «Булер» американського режисера Лі Гірш розпочалася реалізація адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!» кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері» у рамках «Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння та підтримки ГО «Докудейз».

Документальний фільм переглянули вихованці КЗ «Дитячий будинок "Наш дім" Кропивницької міської ради». У фільмі задокументовані реакції вчителів та адміністраторів на агресивну поведінку, які порушують кліше «діти просто поводяться, як діти», і відображений дедалі ширший рух серед батьків і молоді, спрямований на зміну ставлення до булінгу в школах, спільнотах та суспільстві загалом.

Новий документальний фільм «Булер», режисером якого є лауреат нагород фестивалю Санденс та «Еммі» Лі Гірш, показує приголомшливу статистику насильства в людському масштабі, пропонуючи інтимний, безстрашний погляд на те, як булінг вплинув на життя п'ятьох дітей та їхніх сімей.

Під час обговорення учасники висловили свої думки стосовно дій головних героїв, звернули увагу на те, як поводили себе дорослі в тій чи іншій ситуації. Експерти Ніколаєва Галина, інспектор взводу № 2 роти № 3 батальйону Управління патрульної поліції у Кіровоградській області Департаменту патрульної поліції, та Грінченко Вікторія, інспектор ВЗГ Управління патрульної поліції у Кіровоградській області Департаменту патрульної поліції, розповіли про шляхи попередження булінгу у шкільному середовищі, а також про алгоритми реагування на такі ситуації.

Також під час спілкування поділилися життєвими ситуаціями, які сталися з присутніми, та зробили висновок, що, коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас вдома, на вулиці, ми можемо зупинити його.

Створили «Дерево толерантності»: на листочках написали риси толерантної людини і розмістили на дереві.

Підлітки отримали емблему-смайлик «Зупинимо булінг разом. Всі – і я, і ти!!!».

Керівник проєкту Ларису Савенко, голова ГО ТІМО “Відкриті двері”, ввійшла до робочої групи з розробки проєкту обласної цільової соціальної програми “Молодь Кіровоградщини на 2021-2025 рр.” Пропозиції протидії булінгу, розроблені членами ГО ТІМО “Відкриті двері”, будуть включені до цієї програми.


Презентація адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!»

31 березня відбулася презентація проєкту «Скажемо булінгу «НІ!».

ГО ТІМО «Відкриті двері» взяла участь у другому етапі конкурсу DOCU/ДІЄ Мережі DOCU/CLUB на кращі адвокаційні заходи у рамках «Кампанія з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння та підтримки ГО «Докудейз». Адвокаційні заходи будуть реалізовані кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA при ГО ТІМО «Відкриті двері» у співпраці з представниками громад та партнерськими організаціями. Було розроблено проєкт «Скажемо булінгу «НІ!».

Керівник проєкту, голова ГО ТІМО «Відкриті двері», Савенко Лариса під час презентації повідомила, що адвокаційний проєкт передбачає внесення пропозицій щодо протидії булінгу до проєкту обласної цільової соціальної програми “Молодь Кіровоградщини на 2021-2025 рр.” та проведення акції протидії булінгу серед підлітків соціально обмежених та умовно соціально обмежених закладів. Також відбудеться показ і обговорення документальних фільмів із протидії булінгу із залученням юристів та психологів.

Партнерами з реалізації проекту є: Управління молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації, Управління патрульної поліції у Кіровоградській області, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області, Кропивницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Головний спеціаліст відділу молодіжної політики Управління молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації Літвінов Олексій зазначив, що керівник проєкту увійде до робочої групи з розробки проєкту обласної цільової соціальної програми “Молодь Кіровоградщини на 2021-2025 рр.” Пропозиції протидії булінгу, розроблені членами ГО ТІМО “Відкриті двері”, будуть включені до цієї програми.

На актуальність профілактики протидії булінгу звернула увагу начальник відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Кіровоградській області, старший лейтенант поліції Білоброва Оксана.

Модераторка проєкту Чередник Анастасія наголосила, що документальне кіно не дає простих відповідей, а змушує задуматися, і це допомагає молоді розвиватися. Показ та обговорення фільмів буде спрямовано, насамперед, на діалог і розвиток критичного мислення, що допоможе у створенні безпечного та шанобливого середовища у закладах.

Під час обговорення будуть використовуватися елементи дискусії, тренінгу, рольові ігри тощо. По завершенні спілкування учасники заходу запропонують своє власне ставлення щодо протидії булінгу. З даних висловів буде створено буклет “Зупинемо булінг разом!”


Презентації адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!»

Місце проведення: Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка. Відділ мистецтв (2-й поверх).

Дата та час проведення: 31 березня о 14:00

Організатори: ГО ТІМО «Відкриті двері», Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

На початку 2021 року ГО ТІМО «Відкриті двері» на базі партнера - Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка створила кіноклуб медіапросвіти з прав людини «Docudays UA». Спільно з партнерськими організаціями та місцевою владою члени ГО ТІМО «Відкриті двері» розробили проєкт «Скажемо булінгу «НІ!».

Даний проєкт передбачає внесення пропозицій щодо протидії булінгу до проєкту обласної цільової соціальної програми «Молодь Кіровоградщини на 2021-2025 рр.» та проведення акції протидії булінгу серед підлітків у соціально обмежених та умовно соціально обмежених закладах.

У рамках проєкту для підлітків, які проживають у соціально обмежених та умовно соціально обмежених закладах, відбудеться показ і обговорення документальних фільмів із протидії булінгу із залученням юристів та психологів.

Показ та обговорення фільмів буде спрямовано, насамперед, на діалог і розвиток критичного мислення, що допоможе у створенні безпечного та шанобливого середовища у закладах. За результатами проєкту буде створено буклет «Зупинимо булінг разом!»

У презентації адвокаційного проєкту «Скажемо булінгу «НІ!» візьмуть участь представники патрульної поліції в Кіровоградській області, відділу молодіжної політики Управління молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області, соціально обмежених та умовно соціально обмежених закладів, члени ГО ТІМО «Відкриті двері», представники громадських організацій м. Кропивницького, журналісти.

За докладною інформацією звертайтеся до

ГО ТІМО «Відкриті двері»

Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Адреса: м. Кропивницький, вул. Володимира Панченка 6/15; Тел.: (0522) 32-10-12.

Сайт: http://timo.kr.ua/


Чергове засідання клубу «Профі» на тему: «Секрети професії фотожурналіста»

26 березня 2021 року учасники клубу «Профі» зустрілися з відомим в Україні журналістом Ігорем Демчуком. Своє становлення в журналістиці він розпочав і продовжує саме на теренах нашого степового краю.

Ігор Миколайович – член Національної спілки журналістів України (1993) та Національної спілки фотохудожників України (2005), лауреат премії ім. В. К. Винниченка газети «Народне слово» (1999) та обласної журналістської премії у номінації «фотожурналістика» (2005), нагороджений Золотою медаллю української журналістики (2010).

Свою зустріч із старшокласниками ЗОШ № 4 Ігор Миколайович розпочав з фотопортрету класу. Зацікавивши молодь, розкрив секрети професії фотожурналіста.

Журналіст – професія творча, потребує постійного навчання, освоєння нових технологій, спілкування з героями своїх репортажів. Хорошого журналіста відрізняє вміння побачити в буденному щось незвичне, неординарне, що викличе інтерес у оточуючих. Інформація керує світом, а журналісти створюють цей світ, висвітлюючи його об’єктивно.


Ґендер. Рівність. Рівноправність.

У сучасному суспільстві все частіше та гостріше постає питання про рівність між чоловіком та жінкою. Питання ґендерної рівності та поваги до прав і свобод кожної статі розглядали та аналізувати учні Кропивницького ліцею сфери послуг і торгівлі під час заходу «Ґендерна рівність: тенденції розвитку» в рамках кіноклубу «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері». У заході взяла участь Окунєва Алла, практичний психолог Кропивницького вищого професійного училища.

Спочатку визначили, чим же ґендер відрізняється від статі? Чому вважається, що поняття «ґендер» є ключовим у поступі будь-якої країни до демократії та щасливого, заможного життя? Для учасників важливо було зрозуміти принципи ґендерної рівності, рівноправності та ґендерних стереотипів.

Учні переглянули документальний фільм режисерки Елісон Клеймен «Нічна відьма» про жінок на війні. Надєжда Попова («Надя») була 19-річною льотчицею-любителькою, коли в її двері постукала Друга світова війна. Коли нацисти у 1941 році вдерлися до Радянського Союзу, Надя вступила до 558-го жіночого нічного бомбардувального полку Радянської армії, ставши однією з перших у світі жінок-бойових пілотів.

Під час обговорення юнаки та дівчата висловлювали своє відношення до героїні фільму, виясняли, як співвідноситься фільм з темою ґендерної рівності. До розмови долучилася Окунєва Алла, яка наголосила, що ґендерні стереотипи породжують дискримінацію, заважають особистісному розвитку молоді та спричиняють до спотворення необхідних життєвих навичок. Не реалізується право людини на вільний вибір: ким бути, як будувати своє життя, що в ньому вважати найголовнішим. Проаналізували життєві ситуації, що призводять до ґендерної дискримінації як жінок, так і чоловіків.

Разом дійшли до висновку, що кожен може вибрати свою поведінку, яка в будь-який час має базуватися на повазі до прав людини, до рівності людей, до захисту від ґендерної дискримінації та насильства.

Спілкування відбулося в дружній атмосфері загальної взаємодовіри та залишило позитивне враження.


Як вижити тварині без догляду людини

Кіноклуб «DOCUDAYS UA» при ГО ТІМО «Відкриті двері» розпочав свою діяльність 11 лютого показом фільму «Укриття» режисерки Анастасії Максимчук.

Фільм розповідає про зоозахисника і доґхантера, які стикаються в невидимій війні за визначення поняття людяності в країні, де занадто часто громадяни змушені діяти замість уряду.

Члени ГО ТІМО «Відкриті двері» та запрошені бібліотекарі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка (партнера ГО ТІМО «Відкриті двері») долучилася до обговорення проблеми безпритульних тварин.

Дуже часто безпритульні тварини, особливо коти та собаки, опиняються на вулиці через безвідповідальність людей та їх жорстокість. Тваринам притаманний інстинкт мисливця та охоронця, тому іноді вони проявляють агресію і нападають на людей через страх, біль, голод або хворобу.

Мінімальна кількість тварин на вулицях недостатньо контролюється державними структурами, хоча маємо Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Зоозахисники намагаються влаштувати тварин із вулиць «в добрі руки», збирають кошти для приватних притулків, проводять акції на захист тварин.

В той же час, догхантери з власноi ініціативи займаються винищенням бродячих псів у містах. Свої дії вони пояснюють бажанням убезпечити себе та близьких від нападів та очистити міста від переносників хвороб і паразитів.

Переглянувши фільм, учасники висловили своє відношення до діяльності зоозахисників та догхантерів, поділилися досвідом допомоги безпритульним тваринам.


Як Speak Up «відкрив» День Колумба»

9 жовтня відбулося засідання розмовного клубу "Speak Up". Цього дня учасники клубу знайомилися з цікавими фактами про День Колумба, який відзначається в США 12 жовтня.

Захід проходив у вигляді вікторини, під час якої присутнім пропонувалися варіанти відповідей - факти про відкриття Америки, а учасники мали вгадати який із них є правдивим.

Олександр Леонідов - керівник розмовного клубу "Speak Up", а також засновник і викладач мовної студії "Step Up" - розповів учасникам клубу про неоднозначність свята, адже частина американців його не святкують з різних причин.

А на завершення зустрічі усі бажаючі мали змогу подивитися уривок із фільму "1492: Conquest of Paradise" ("1492: Завоювання раю") про цей день в історії Америки.


Участь у XII Фестивалі молодіжної книги на вулиці Дворцовій «BOOKUNITY. Територія успіху»

Як і в попередні роки молодіжна громадська організація Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання «Відкриті двері» як постійний партнер Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка, 29 вересня 2020 року взяла активну участь у XII Фестивалі молодіжної книги на вулиці Дворцовій «BOOK UNITY. Територія успіху».

Метою проведення Фестивалю є популяризація читання серед юнацтва, презентація літератури та письменників Кіровоградщини; всебічний розвиток сучасної молоді, її залучення до участі в культурному житті Кіровоградщини; організація змістовного дозвілля мешканців міста.

Протягом дня усі бажаючи мали можливість ознайомитися з інформаційним стендом «Я люблю життя» який містив інформацію про коронавірус COVID-19.


Чергове засідання клубу «Профі» на базі природничо-географічного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

Співпрацюючи з постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени Кіровоградської громадської організації ТІМО «Відкриті двері» долучились до організації чергового засідання клубу «Профі», в рамках якого, 26 лютого 2020 року клубівці завітали на гостини до природничо-географічного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, де Сергій Мовчан, заступник декана з навчально-виховної роботи провів цікаву та пізнавальну екскурсію факультетом.

Учасники клубу познайомилися з історією природничо-географічного факультету, переліком спеціальностей та правилами здобуття ступенів бакалавра та магістра, дізналися про участь в польовій практиці та про можливості працевлаштування після закінчення вузу. З великим задоволенням завітали клубівці і до живого куточку та познайомилися з його мешканцями.


ПРЕС-РЕЛІЗ

до проведення Андріївських вечорниць

Дата, час та місце проведення: 13 грудня о 17.00, вул. Декабристів 6/15 (відділ популяризації книги)

Організатор– ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є.Маланюка

Партнери– Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА, Соборний храм Благовіщення Пресвятої Богородиці, імідж центр «Ольга», ТОВ «Агропродукт», ЦЕВ «Натхнення», ЦДПУ імені Володимира Винниченка, сімейна акторська майстерня «Ольвія», КЗ ЦДЮТ Кіровоградської міської ради

Зазвичай, День святого Андрія Первозванного українці відзначають 13 грудня, першого з апостолів, хто пішов слідом за Ісусом Христом. Незважаючи на те, що це християнський святий, обряди й традиції цього дня сягають язичницьких часів. З усіх свят день Андрія Первозванного є одним із найтаємничіших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й передбачення майбутнього, ритуали з калитою та інші ворожіння. А щодо ворожінь, то є вірування, що Андрієва ніч допомагає незаміжнім дівчатам пізнати свою долю: чи доведеться ще рік дівувати, чи на щасливицю чекає вдале заміжжя. Веселі гуляння із жартами і різноманітними витівками – ось головні заняття цього вечора.

В програмі вечора:

книжкові виставки: «Звичаї нашого народу», «Народні обереги»;

театралізовані виступи творчих колективів;

конкурси; кіно-хата; майстер-класи; фотозона;

веселунки; частування варениками та солодощами з запашним чаєм!


Усім Андріям гарантовані подарунки!

За докладною інформацією звертайтеся до Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.

тел. 0505699007 – Корінь Христина – головний бібліотекар сектору соціокультурної діяльності.

Адреса: вул. Декабристів 6\15. Сайт: http://www.lib.kr.ua.

Працюємо з 9:00 до 19:00, у п’ятницю та неділю – до 18.00, вихідний – субота


Торгівля людьми: проблема, правила безпеки

Проблема торгівлі людьми є однією з найбільш тривожних у сучасному світі, це одне з наймасовіших порушень прав та свобод людини. Щороку за кордон виїжджають сотні тисяч людей в пошуках роботи, в пошуках кращого життя, та багато з них потрапляють у руки шахраїв.

23 жовтня для учнів Центральноукраїнського вищого професійного училища імені Миколи Федоровського відбулося тренінгове заняття «Торгівля людьми – небезпека життя», яке провели спеціалісти юстиції Кіровоградської області Лілія Полтавець та Наталія Кобилат.

Обговорюючи дану тему, учасники більше дізналися про торгівлю людьми, усвідомили гостроту проблеми, обговорили причини, форми та ознаки цього явища. На конкретних прикладах були проаналізовані небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Кожний із присутніх отримав буклет «Як протидіяти торгівлі людьми й не стати жертвою злочинців», познайомився з книжковою викладкою «Торгівля людьми – про що варто знати», на якій була представлена література з фонду бібліотеки Кіровоградської громадської організації «Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання «Відкриті двері», яка діяла у відділі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Молоді люди підвищили рівень поінформованості з даної теми та ще раз усвідомили, що торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.

Висновки, які зроблять учні особисто для себе, — це їхнє майбутнє: успішне, довге, блискуче, чи коротке та непримітне...

Ми не повинні бути байдужими до власного життя та життя інших людей.


Пазл-квест «Довгий шлях маленького робота Кіні»

17 жовтня з 13.00 до 16.00, в рамках Європийського тижня кодування, члени ГО ТІМО «Відкриті двері» спільно з працівниками Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є.Маланюка провели пазл-квест «Довгий шлях маленького робота Кіні» (Квест з програмування для підлітків).

Захід організований за ініціативи Meet and Code, за фінансуванням корпорації SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні Meet and Code реалізується Ресурсним центром ГУРТ, що є партнером Глобальної мережі TechSoup.

У заході взяли участь учні НВО № 6, Кіровоградського облкомплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв), гімназії-інтернату ІІ ступеня, ліцею «Сокіл» та ін.; всього 71 особа.

Учасники, розділившись на команди, подорожували станціями і здобували частинки пазлів. Так вони відвідали станції: «Кодування», «Документальна», «Відновлювальна», «Графічна» та «Ремонтна майстерня». Зібравши усі частинки пазлу, виконували завдання з tankbot-ами та mbot-ми, програмуючі їх дії.

Також для учасників була проведена інформаційна сесія «Видатні особистості в світі IT», де підлітки отримали змістовну інформацію про Стіва Джобса, Ілона Маска та інших видатних винахідників.

Для реалізації проекту було придбано 2-х роботів конструкторів tankbotів, які стануть в пригоді учасникам майбутніх заходів з програмування.


Пазл-квест «Довгий шлях маленького робота Кіні» (Квест з програмування для підлітків)

17 жовтня з 13.00 до 16.00 запрошуємо стати учасниками пазл-квесту «Довгий шлях маленького робота Кіні» (Квест з програмування для підлітків).

Організовують захід представники ГО ТІМО «Відкриті двері», спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім.Є.Маланюка. Ініціатива Meet and Code проводиться за фінансування корпорації SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні Meet and Code реалізується Ресурсним центром ГУРТ, що є партнером Глобальної мережі TechSoup.

В світі інформаційних технологій кожній сучасній дитині та молодій людині важливо розуміти, як і яким чином працює комп'ютер та програмне забезпечення; дізнатися про видатних особистостей в світі IT.

Зацікавити підлітків програмуванням неможливо через бесіду, краще це зробити у формі гри. Пазл-квест «Довгий шлях маленького робота Кіні» - це поєднання теоритичних знаннь у сфері ІТ з практичними завданнями.

Квест складатиметься з п'яти етапів, на кожному з яких команди учасників отримуватимуть корисні навики з ремонту комп'ютерів, роботи з перефірійними пристроями, написання коду та комп'ютерної графіки. Виконуючи завдання квесту, учасники отримуватимуть фрагменти пазлу, які будуть підказками для фінального завдання. У фіналі команди повинні створити програму для виходу робота Кіні з лабіринту.

Для тих, хто віддає перевагу пасивному сприйняттю інформації буде організовано інфо-локацію, де розповідатиметься про видатних особистостей в свті, а також про те, чому важливо вивчати програмування.

За докладною інформацією звертайтеся до Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.

тел. 0505699007 – Корінь Христина – член ГО ТІМО «Відкриті двері», головний бібліотекар сектору соціокультурної діяльності.

Адреса: вул. Декабристів 6\15. Сайт: http://www.lib.kr.ua.

Працюємо з 9:00 до 19:00, у п’ятницю та неділю – до 18.00, вихідний – субота.


«SpeakUp» в дії!

Клуб “SpeakUp”, що був організований працівниками Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка та членами ГО ТІМО «Відкриті двері» для удосконалення розмовної англійської мови користувачів бібліотеки, продовжує свою роботу щосереди та щоп’ятниці о 16.00. Спікером клубу є волонтер Корпусу Миру США Карл Афрікіан.

Ну де ще можна повправлятися у розмовній англійській? У нас у клубі! Де знайти друзів і нових знайомих «за інтересами»? У нас у клубі! Де обмінятися думками іноземною мовою? У нас у клубі! Ви зможете не тільки попрактикувати спілкування англійською, обговорити цікаві та актуальні для Вас теми, але й знайти нових друзів та цікавих співрозмовників.

З 2017 року було проведено близько 150 засідань клубу!

До участі у засіданнях клубу запрошуються усі бажаючі!

Розклад занять: середа – 16.00 (молоді люди до 15 років)

п’ятниця – 16.00 (молоді люди від 15 років)

Для більш детальної інформації звертайтесь за телефоном – 0505699007.


XI Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій «Етно-фешн у книжковому містечку»

Як і в попередні роки ГО ТІМО «Відкриті двері» як постійний партнер Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка, 30 вересня 2019 року взяла активну участь у XI Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій «Етно-фешн у книжковому містечку».

Фестиваль традиційно працював у форматі наметового містечка і мав декілька локацій.

Протягом дня усі бажаючи мали можливість ознайомитися з інформаційним стендом, на якому було представлено діяльність ГО ТІМО «Відкриті двері», книжкову виставку «ГО ТІМО «Відкриті двері» – громаді», де були представлені видання на допомогу НДО, громадським організаціям.


День молоді «Креатив! Позитив! Натхнення!»

26 червня 2019 року представники ГО ТІМО «Відкриті двері» долучилися до проведення вуличної акції до Дня молоді «Креатив! Позитив! Натхнення!» (в рамках бібліопроекту «Креативна середа»). Організатором заходу став постійний партнер – Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є.Маланюка.

У вечірній час, на головній вулиці міста Кропивницького, були представлені різноманітні локації: безпеки, спорту, творчості та таланту. Так на головному гостьовому майданчику виступили хореографічні, вокальні та театральні колективи міста і області, які стали окрасою цьогорічного свята.

Представники ГО ТІМО «Відкриті двері» запропонували до уваги учасників вуличної акції книжкову виставку «Я люблю життя!», де були представлені видання присвячені здоровому способу життя, що є у фонді бібліотеки громадської організації.


Тренінг з волонтерами Корпусу Миру

З 18 по 22 червня 2019 року – тренінг «Громадянська освіта та посилення участі молоді», м. Ірпінь Київської області. Організатори: Корпус Миру США в Україні та USAID. Брала участь: Корінь Х.В.

У ході тренінгу, американські волонтери та українські колеги ознайомились з новітніми тенденціями, ресурсами та підходами у галузі громадянської освіти, дізналися про практики проведення лідерських таборів, отримали досвід спілкування з іншими громадськими організаціями та установами, освітніми закладами та волонтерами Корпусу Миру.

Протягом тренінгу відбулись різноманітні сесії, воркшопи та дискусії на теми протидії корупції, інклюзії, академічної доброчесності тощо.

Наприкінці тренінгу усі учасники отримали сертифікат із вказаною кількістю годин та всі матеріали на електронному носії.

Дякуємо організаторам за знання та новий досвід у сфері громадянської освіти.

На фото: під час тренінгу «Громадянська освіта та посилення участі молоді», 2019 р.


Майстер-клас для акторів-початківців

13 червня 2019 року в рамках клубу «Профі» відбулася зустріч школярів з Олексієм Дорошевим – артистом драми Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького.

Олексій Іванович відомий за численними виставами: «Поки сонце вийде, роса очі виїсть», «Кайдашева сім'я», «Квартет для двох», «Русалонька», «Позичений чоловік», а всього ролей в його репертуарі налічується більше ста. Пан Олексій також знявся в телесеріалі «Синдром дракона», спробував себе в якості режисера кількох спектаклів.

Олексій Дорошев познайомив учасників клубу з історією світового театрального мистецтва, і, зокрема, проникливо, в ролях, переповів створення першого професійного українського театру в місті Єлисаветграді, згадав як гастролювали актори…

Учнівській молоді було запропоновано майстер-клас, під час якого розігрувалися певні сценки. Школярі були у захваті, і грали як справжні актори-початківці.

Як зазначив Олексій Дорошев, досвід підказує, що людина може зробити на сцені, що сказати, чим поділитися з глядачем. Процес пошуків в мистецтві театру нескінченний. Професія актора не має часових рамок, і насправді це дуже виснажлива внутрішня праця.

«Театр Кропивницького — перший професійний національний театр. Якщо запитати у мешканців Лондона, вони вам точно скажуть, де знаходиться театр Глобус, театр Шекспіра. А наш театр має точно таке ж значення для світу. І недарма його було занесено в реєстр ЮНЕСКО, як культурну спадщину всього людства. І про це не треба забувати», — додав на завершення Олексій Дорошев.


Пам'ять краю бережуть творіння скульпторів

Співпрацюючи з постійним партнером – Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері», долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Пам'ять краю бережуть творіння скульпторів».

7 червня, в рамках засідання клубу «Профі», школярі завітали в скульптурну майстерню, яка була заснована в далекому 1972 році скульптором Аркадієм Мацієвським. Майстерня приємно вразила викладачів та школярів ЗОШ № 4 своєю монументальністю та кількістю творчих робіт.

У нашого степового краю є своя особлива історія, і вона відображена не тільки в книгах та архівних справах, а й у монументах та пам’ятних знаках.

Скульптори Віктор Френчко, Григорій Савченко та Василь Ткаченко познайомили клубівців із своєю багатогранною творчою професією. Скульптор – це художник, що створює свої роботи в 3D просторі. Створення скульптурного ансамблю – це досить тривалий процес.

В майстерні підлітки оглянули кілька незавершених скульптур та пам’ятних знаків, які найближчим часом мають бути встановлені в місті Кропивницькому та населених пунктах області.

Фотографії попередніх робіт та готові твори допомогли школярам створити своє уявлення про нелегку, але надзвичайно цікаву професію скульптора.

Побажаннями творчих злетів та довгих літ життя закінчилася зустріч скульпторів та молоді.


Школярі відвідали ТРК «UA: Кропивницький»

Члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» співпрацюючи з постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, долучились до організації чергового засідання клубу «Профі», в рамках якого, 3 червня школярі відвідали головний медійний центр області – ТРК «UA: Кропивницький».

Костянтин Карпов, менеджер філії ТРК «UA: Кропивницький», провів цікаву та пізнавальну екскурсію студіями та музеєм, познайомив школярів ЗОШ № 4 з професіями сфери медіа, адже сам має більш ніж тридцятирічний стаж.

Почалася захоплююча екскурсія з апаратно-студійного блоку, звідкіля виходять новини та програми, які мають змогу дивитися та слухати мешканці всієї області та прилеглих до неї регіонів. Костянтин Борисович розповів, як щоденно готуються двохвилинні сюжети для двадцятихвилинної програми «Новин»: спочатку журналіст та оператор знімають сюжети на теренах міста і області, які потім в монтажній студії монтуються та випускаються в ефір.

Завітали клубівці і до музею ТРК «UA: Кропивницький», який створений на честь 59-ої річниці від дня її заснування, де познайомилися з першими технічними засобами, що використовувалися для трансляції в перші роки роботи телерадіокомпанії.


Продовжуємо спілкування з волонтерами Корпусу миру

Протягом останніх двох тижнів учасники розмовного клубу «Speak-Up» підвищували власний рівень знань з англійської мови шляхом спілкування з волонтерами Корпусу миру Карлом Афрікіаном і Алексіс Претімен, проведення дискусій та диспутів за темами: тварини, екологія, свята і традиції американської та української культури у порівнянні.

Черговим сюрпризом від волонтерів став візит до книгозбірні мами Алексіс Претімен, яка розповіла про себе та познайомила присутніх із найвизначнішими місцями в Європі, котрі варто відвідати кожному мандрівнику.

Не втрачайте можливості підвищити свої знання англійської за допомогою живого спілкування!


Можливості для молоді

Продовжуємо спілкування в рамках розмовного клубу “SpeakUp” з волонтерами Корпусу миру США щовівторка, щосереди та щоп’ятниці о 16.00.

Мета наших занять – засвідчити необхідність вивчення англійської мови в сучасному суспільстві та продемонструвати, наскільки різноманітними і захопливими можуть бути ці уроки.

Кожного засідання наші добровольці з США намагаються урізноманітнити свої заняття, даючи можливість учасникам клубу говорити англійською якомога більше. Під час заходів обговорюються свята та їх традиції, вивчаються нові слова завдяки інтерактивним іграм «Допоможи туристу», «Швидкі побачення», «20 запитань», «Візьму з собою на острів…», ведуться діалоги, створюються спільні цікаві історії, театрально розігруються різноманітні сценки та ін.

Заняття проходять у невимушеній формі, з використанням ефективних сучасних комунікативних методик, різноманітних видів діяльності, з яких 20% - теорія та 80% - розмовна практика.

Не втрачайте можливості безкоштовно вивчати англійську разом з волонтерами Корпусу миру Алексіс Претіман та Карлом Афрікіаном.


Професії сфери послуг завжди в тренді

Члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері» співпрацюючи з постійним партнером Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Професії сфери послуг завжди в тренді».

26 березня члени клубу «Профі» здійснили пізнавальну екскурсію до Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі, відвідали виробничі майстерні з візажу і перукарської майстерності.

Майстер виробничого навчання Забабуріна Оксана Вікторівна, яка проводила заняття з візажу в майстерні, розповіла про участь учнів Ліцею в різноманітних конкурсах, як всеукраїнського так і міжнародного рівня, зокрема, в конкурсі «Кришталевий янгол». А також наголосила на участі учнів та викладачів КПЛСПіТ у різних благодійних та просвітницьких акціях.

Олена Миколаївна Смоквіна, майстер виробничого навчання з професії перукар (перукар-модельєр), розповіла про те, як відбувається навчальний процес, які профільні предмети вивчають та де проходять практику учні.

У магазині навчального закладу школярі мали можливість здійснити «покупки за дуже привабливими цінами» та дізнатися про тонкощі роботи продавця-касира.

Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі має угоди про співпрацю з європейськими країнами, де учні мають можливість здійснити виробничу практику та набути навичок самостійної роботи.

Протягом виїзного засідання члени клубу «Профі» дізналися більше про престижні і найбільш поширені професії сфери послуг та відчули себе ліцеїстами креативного професійного навчального закладу.


Заняття «Speak-Up» продовжуються!

Знання англійської мови на сьогоднішній день є своєрідним вікном у світ, адже, в більшості, політичне, економічне, культурне, наукове та спортивне життя всього світу «плине» саме цією мовою. Більше двох мільярдів людей розмовляють англійською!

15 лютого відбулось чергове заняття розмовного клубу «Speak-Up» з волонтерами Корпусу Миру – Тімом Ніколазі та Алексіс Претімен, організаторами якого виступили ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Протягом засідання, молодь різного віку і рівнів англійською мовою активно обговорювала різноманітні теми, грала в ігри та проектувала життєві ситуації, без скутості практикуючи використання розмовної англійської мови. Адже вивчення англійської мови в теперішньому світі – це одна з найголовніших складових успішної людини.

Наступне заняття відбудеться в п’ятницю, 22 лютого. Будемо раді вас бачити о 16:00.


Здоров’я – усьому голова

Співпрацюючи з постійним партнером – Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Є. Маланюка щодо сприяння профорієнтації молоді Кіровоградщини, члени громадської організації ТІМО «Відкриті двері», долучились до організації чергового засідання клубу «Профі» за темою «Здоров’я – усьому голова».

29 січня відбулася зустріч із відомим в Україні психотерапевтом Рустамом Тараненком. Рустам Костянтинович очолює секцію арт-психотерапії Кропивницької філії Української спілки психотерапевтів.

Головною темою зустрічі була валеологія – наука про здоров’я. Рустам Костянтинович розповів про основні поняття в цій галузі медицини, про видатних вчених – основоположників української школи валеології, про Український інститут корекційної та реабілітаційної валеології, який діє з 2010 року.

Рустам Костянтинович провів кілька вправ із циклу тренінгів, які дозволили учасникам зустрічі відчути силу думки, тобто в черговий раз довели, що емоції мають вплив на фізичне самопочуття людини. Ці вправи допомогли школярам відчути себе більш емоційно і психологічно врівноваженими, отримати нові знання із психосоматики. Рустам Костянтинович також наголосив, що дуже корисною у лікування нервових захворювань є арт-терапія.

Сьогодні професії валеолога навчають у багатьох вузах країни, зокрема – в університетах Києва та Харкова, де свого часу формувалися наукові школи в цій галузі. Після закінчення вузу валеологи працюють у навчально-виховних закладах (дитячих садочках, школах), а також як волонтери у військових частинах.

Рустам Тараненко порадив бути завжди професіоналом у своїй справі, ставитися бережно, як до оточуючих, так і до навколишнього середовища, вести здоровий спосіб життя.


Фотографія – це світло душі

22 січня, в рамках клубу «Профі», відбулася зустріч із заслуженим журналістом України Ігорем Демчуком. Дискусія навколо формування життєвих орієнтирів виявилася жвавою та навіть гарячою завдяки професійному втручанню гостя.

Ігор Миколайович розповів про початок своєї кар’єри в журналістиці, про перші публікації, з яких починалася його робота як фотожурналіста, зокрема, про знаного земляка-хлібороба Олександра Гіталова, про роботу журналістом газети «Народне слово» та багатьох електронних видань. Зокрема, роботи знаного майстра фотографії кожного дня можна побачити на сайті “FotoІnform”.

Ігор Демчук поділився секретами своєї майстерності з учасниками клубу, звернувши особливу увагу на те, що в професії журналіста дуже важливо допомогти особистості під час інтерв’ю розкритися, викликати у неї позитивні емоції та зрозуміти її життєве кредо. Професія журналіста також передбачає максимальну об’єктивність у поданні матеріалу.

А ще Ігор Миколайович розповів цікавинки з історії цифрової фотографії, порадив школярам перечитувати улюблені книги, і, звичайно ж, завжди вчитися та відкривати для себе нові горизонти.


Продовження занять клубу розмовної англійської мови «Speak Up» на базі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка

Розмовна англійська мова сьогодні є необхідною для всіх. Вона знадобиться для подорожей, відряджень, навчання і роботи в іноземних компаніях. Спілкування з друзями та колегами з інших країн теж є неможливим без розмовної англійської на досить високому рівні. Єдиний спосіб ефективно розвинути цю навичку — спілкуватися англійською.

З 18 січня 2019 року, продовжив свою роботу розмовний клуб “Speak Up” організаторами якого виступили ГО ТІМО «Відкриті двері» та Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка. До діяльності клубу в цьому році долучились волонтери Корпусу миру Алексіс Претімен та Тімоті Ніколазі, а також і інші волонтери зі Сполучених штатів Америки, які з радістю спілкуються з учасниками та готують цікаві засідання.

Засідання розмовного клубу англійської мови «Speak Up» відбуваються кожного вівторка та п’ятниці о 16.00, заняття проходять за участі Алексіс Претімен та Тімоті Ніколазі.

Не втрачайте можливості живого спілкування з носіями мови.


Facebook