Телевізійне інформаційне молодіжне об'єднання          

 
    Новини
    Історія
    Діяльність
    Обмін досвідом
    Наші проекти
    Звіти про діяльність
    Про нас у ЗМІ
    Партнери
    Радимо прочитати
    Інформаційний бюлетень
    ГО Кіровоградщини
 

Проект «Ви маєте про нас знати»
реалізований у рамках конкурсу малих грантів Кіровоградського обласного
об’єднання громадян «Інститут соціокультурного менеджменту» (КООГ«ІСКМ») за фінансовій підтримки фонду ім. Стефана Баторія,
(№ угоди 02-09. Термін реалізації 25 серпня – 25 грудня 2009 р.

        Мета проекту: подолання байдужості суспільства до дітей з обмеженими функціональними можливостями шляхом поширення інформації про права та потреби дітей-інвалідів серед жителів м. Кіровограда та навчання дітей перемагати труднощі у спілкуванні з однолітками та суспільством в цілому. В рамках проекту проведено ряд заходів: бліц-опитування населення міста Кіровограда «Що ви знаєте про проблеми дітей-інвалідів?», круглий стіл «Ви маєте про нас знати», тренінг для дітей з обмеженими функціональними можливостями «Що робити, щоб мене почули?». Бліц-опитування здійснювалось на площі імені Кірова. За допомогою спеціально розроблених анкет волонтери проекту дізнавалися, що ж все-таки населення міста Кіровограда знає про проблеми дітей з обмеженими функціональними можливостями. Виявилось, що майже нічого. Навіть, самі люди, в сім'ях яких є діти з вадами здоров'я, мало що знають про організації, які займаються такими питаннями, досить важко ідуть на будь-який контакт. Люди замикаються у своєму горі, а потім скаржаться, що їм ніхто не допомагає. Мабуть все-таки варто говорити, щоб тебе почули, діяти, щоб тебе побачили.

На фото: Антоніна Лободюк (ГО ТІМО «Відкриті двері») проводить опитування мешканців м. Кіровограда щодо проблеми дітей з вадами здоров’я.

На фото: Мешканців м. Кіровограда опитує представник ГО ТІМО «Відкриті двері» Тодорашко Ірина.

У тренінгу, проведеному психологом, провідним спеціалістом Кіровоградського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Мирною Р.В. взяли участь підлітки різного віку з вадами здоров'я. Саме для них проведено комплекс вправ: малювання пастелями, пальчиковими фарбами, ліплення з пластиліну. Комплекс вправ був спрямований на те, щоб діти стали більш розкутими, позбулись комплексів меншовартості (адже і вони можуть самостійно, власними руками творити), навчились вільно спілкуватися з однолітками.

На фото: Учасники тренінгу «Що робити, щоб мене почули?»: спроба виразити себе через малюнок.
На фото: Учасники круглого столу

        В роботі круглого столу на тему «Ви маєте про нас знати» взяли участь Шатна Лідія Францівна, начальник відділу управління освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації, Подорожний Сергій Михайлович, голова Кіровоградської обласної організації інвалідів, Савенко Лариса Миколаївна, голова ГО Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об’єднання «Відкриті двері», директор обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка, Полякова Ганна, представник Кіровоградського відділення Товариства Червоного Хреста України, Небесна Ельміра Вікторівна (КМОІ "Рівні можливості"), ін.
        Учасники круглого столу обговорювали актуальні проблеми дітей та підлітків з обмеженими функціональними можливостями, ділились успіхами, досвідом роботи у подоланні цих труднощів. Про роль держави та державних програм у покращенні життя дітей з вадами здоров'я розповідали Глобенко Ірина Вікторівна (управління у справах сім'ї та молоді Кіровоградської ОДА), Камишева Ольга Михайлівна (відділ сім'ї та молоді Кіровоградської міської ради). Питання байдужості суспільства до людей з обмеженими функціональними можливостями, психологічні проблеми дітей з вадами здоров'я піднімали у своїх виступах Боришпіль Олег Вікторович та Шелудяков Володимир (Кіровоградський обласний осередок УСІ), ділились особистими успіхами у житті, адже ці люди теж пройшли нелегкий шлях до проявлення себе і повноправності у суспільстві. Діти з обмеженими фізичними можливостями повинні мати шанс для розвитку, вважають Подорожний Сергій Михайлович, голова Кіровоградської обласної організації інвалідів і Шатна Лідія Францівна представник управління освіти і науки ОДА. Для цього розроблені відповідні державні програми, які громадськість повинна сміливіше втілювати у життя…

На фото: Ведуть круглий стіл менеджери проекту «Ви маєте про нас знати» Ірина Тодорашко та Антоніна Лободюк.
На фото: Подорожний Сергій Михайлович, голова Кіровоградської обласної організації інвалідів і Шатна Лідія Францівна, начальник відділу управління освіти і науки Кіровоградської ОДА.
На фото: Під час круглого столу.

Найважливішим здобутком цього заходу стало налагодження добрих дружніх відносин з усіма учасниками круглого столу, висловлені цікаві і цінні ідеї щодо покращення життя інвалідів.