Телевізійне інформаційне молодіжне об'єднання          

 
    Новини
    Історія
    Діяльність
    Обмін досвідом
    Наші проекти
    Звіти про діяльність
    Про нас у ЗМІ
    Партнери
    Радимо прочитати
    Інформаційний бюлетень
    ГО Кіровоградщини
 

Проект «Здоровий спосіб життя очима молоді» реалізовано в рамках конкурсу соціальних проектів «Громадська перспектива: ідея – дія – результат», що проводило Управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської облдержадміністрації за рахунок коштів обласного бюджету (договір №2). Термін реалізації: грудень 2017 року – лютий 2018 року.

Мета проекту – сприяти формуванню у молоді мотивації до збереження і зміцнення власного здоров'я, профілактиці шкідливих звичок (паління, наркоманія, алкоголізм) та ВІЛ/СНІДу серед вразливої категорії молоді. В рамках проекту було проведено:
 • навчальні «brainstorming»:
 • «Паління: рабство за власним бажанням» (для трьох груп учасників);
 • «Алкоголізм: повільне самогубство» (для трьох груп учасників);
 • «Наркоманія: шлях в долину смерті» (для трьох груп учасників);
 • «СНІД: від хвилинного задоволення до трагедії життя» (для трьох груп учасників);
 • тренінги з «Соціальної анімації» (для трьох груп учасників);
 • зйомки трьох анімаційних відеороликів (кожною групою учасників);
 • запис 250 примірників дисків із трьома анімаційними відеороликами;
 • презентацію анімаційних відеороликів для учасників проекту та учнів загальноосвітніх шкіл міста Кропивницького;
 • розповсюдження CD-дисків із записаними фільмами серед закладів освіти та культури Кіровоградщини.
Основна цільова група проекту – 30 підлітків віком 14-17 років, що проживають у інтернатних закладах м. Кропивницький, а саме:
 • НВО «ЗОШ – інтернат І-ІІІ ст., ліцей «Сокіл», ЦПВ» Кіровоградської міської ради;
 • КЗ «Дитячий будинок «Наш дім» Кіровоградської міської ради;
 • КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Кіровоградської обласної ради.
В рамках проекту спеціалістами Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом та психологами Кіровоградського обласного наркологічного диспансеру були проведені заняття у форматі «brainstorming», які сприяли формуванню у молоді відповідального ставлення до свого здоров’я. 30 учасників проекту отримали корисну  інформацію, щодо впливу шкідливих звичок на організм людини, дізнались про шкоду вживання наркотичних речовин, що таке ВІЛ/СНІД і шляхи його передачі. Використовуючи отримані знання, три групи учасників створили соціальні анімаційні ролики про використання контрацептивів, шкоду алкоголізму і наркотиків. Таким чином вони донесли своє бачення проблеми до ровесників. Під час зйомок фільмів молодь  навчилася працювати в фото-відео-редакторах. Анімаційні відеоролики: «НІ наркотикам!», «Безпечна весна» та «Зроби правильний вибір!» було записано на 250 примірників CD-дисків та представлено під час презентації проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді», на яку завітали близько 100 учнів різних навчальних закладів міста.

Диски із записаними відеороликами було розповсюджено по закладам освіти та культури Кіровоградщини. Надалі планується організація відеопереглядів на базі загальноосвітніх шкіл міста та Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка.

Таким чином, організатори проекту «Здоровий спосіб життя очима молоді» мали на меті підвищити рівень знань молоді щодо здорового способу життя та стимулювати їх соціальну і громадську активність.

Заходи проекту були висвітлені на радіо, телебаченні, в газетах, інтернет-ресурсах та соціальних мережах. Інформаційні сюжети про ключові етапи проекту прозвучали в новинах та програмах «Свіжа думка» обласного радіо «Скіфія-центр». Хід реалізації проекту було висвітлено в програмі «Акценти дня» та «В розрізі тижня» на каналі TTV.